Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

    Колата седи от 10 юли 2008г. в сервиза на Ауто-Крис в Бургас, след като от Миркат не можаха да я оправят, въпреки че им платих 4000лв. Както казах, като я взех ноември месец, след като 4 месеца я "оправяха", платих още 4000лв, направих едно кръгче и я върнах след половин час, защото все пак нищо не и работеше. От Ауто-Крис се оправдаваха до януари месец, че не могат да я оправят и са наели външна фирма да им каже какво да правят. "Топ-Моторс" или "Топ-Ойлс" се казваше и затова казаха, че искат още около 600лв, само задето са ми дали този лист http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=10526757
    Имах предложения от приятели да ми намерят частите и да я оправят в други сервизи, но от Миркат са забранили на Ауто-Крис да ми дадат парт-номерата, за да си я оправя само при тях на техни цени. Ауто-Крис колкото и да се опитват да ми замажат очите, че нямат нищо общо с Миркат, явно си играят комбина!
    В края на краищата решихме, че искаме ТЕ да оправят колата за своя сметка, но понеже не искат, подготвяме съдебен иск. Понеже г-н Михайлов не пожела да отговори на по-горния ми въпрос пред всички участници в този форум, сме изпратили официално запитване до изпълнителния директор на Миркат, което има краен срок за отговор до началото на другата седмица. Обещавам да публикувам отговорът му тук, независимо какъв е. Понеже е ясно, че Миркат нямат намерение да ми съдействат се надявам съдебният иск да свърши работата вместо тях!
    Г-н Михайлов и г-н Иванов, зная че четете това, затова бъдете готови!
    Знам, че това ще отнеме години и те разчитат да се откажа, но вече не ми пука! Колата седи от тях от години така или иначе, налял съм им достатъчно пари и време за да си бяха свършили работата! Грешката съм направил още тогава.
    Просто се надявам да си получат заслуженото и да може всички да разберат колко струват техните услуги!
    Г-н Михайлов ме обвинява, че развалям репутацията на фирма с 15 годишна история без да се замисля, че той разваля репутацията на фирма със точно стогодишна история, която потребителите уважават и че цензурата, която наложиха на модераторите във www.suzukibg.com изобщо не е във тяхна услуга!

    Благодаря на всички ви за подкрепата! Ще ви държа в течение

    Коментар


    • #62
      До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

      Миркат мога да кажа,че са СЕЛСКИ ТАРИКАТИ,щом за динамо на Витара 2.0 16V 132к.с ми искаха 1210лв.представете си за по едро габаритни части цените на къде отиват.

      Коментар


      • #63
        До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

        Първоначално публикуван от totiboi Преглед на мнение
        Миркат мога да кажа,че са СЕЛСКИ ТАРИКАТИ,щом за динамо на Витара 2.0 16V 132к.с ми искаха 1210лв.представете си за по едро габаритни части цените на къде отиват.
        Не са само те. Нисан 1250лв. Идва за 20 дена????? В Ибей е м/у 95 и 125$ Хитачи.
        Нема лошо. бИзнес Баце.
        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
        Към модераторите-А изтрийте го сега.
        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

        Коментар


        • #64
          До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

          Извода е...НЕ пазарувайте от СЕЛСКИ ТАРИКАТИ,И НЕ СЕ ДОВЕРЯВАЙТЕ НА ОТОРИЗИРАНИТЕ СЕРВИЗИ ,ЧЕ ПЕРСОНАЛА ИМ Е НЕУК И КАЛПАВ!!!

          Коментар


          • #65
            До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

            Добре де, откъде да пазаруваме авточасти все пак......май всички магазини пазаруват от Миркат , които буквално ни колят в цените. Има ли някъде онлайн каталог за резервни части на Сузуки и съответно ценова листа.... не съм на ти с чичко Гугъл....
            От миналата година спрях да пазаря от Миркат и охажвам автоморгите,
            те пък стъпват на базисната цена от миркат и става много весело.

            Да не спамя темата - ако желае модератора да заформи друга- откъде да пазарим без да се прокрадва сянката на Миркат?
            Навит съм и да участвувам в изготвянето на запитване до японското посолство на какво се дължи дискриминацията в цените на рез. части на японските автомобили специално за българите. И още по- специално за Сузуки феновете.
            [IMG]http://htftp.domainbg.com/MARINHAKER/MARINHAKER/marin2.JPG[/IMG]

            Коментар


            • #66
              До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

              Първоначално публикуван от BuxpeH Преглед на мнение
              Колата седи от 10 юли 2008г. в сервиза на Ауто-Крис в Бургас
              Моя грешка: Колата е там всъщност от 10 август.

              Коментар


              • #67
                До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

                Боя се, че са се опитали да те метнат и са успели донякъде. Grand Vitara има производствен дефект при новите дизели: филтъра за твърди частици се запушва и щом това стане лечението е да я изкараш на магитрала и да я караш с постоянна висока скорост, за да се отпуши филтъра. Доколкото знам Миркат имаше доста силен конфликт със собствениците на една друга такава Витара и в крайна сметка я смениха. покриват този дефект много старателно и гледат да си остане за сметка на собствениците. особено ако се случи така, че да се подпали колата....

                има един друг случай с миркат - сузуки суифт има дефект със "rear axle" и резултатът е, че колата има доста различно съпротивление върху двете гуми и това си е познат дефект за сузуки. обаче за Миркат одраната задна врата е причина за феномена, а не производствената недомислица на сузуки. същото е и с рейките на суифтовете - гледат да се покрият от отговорност.

                Коментар


                • #68
                  До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

                  Първоначално публикуван от Mirkat lover Преглед на мнение
                  ...филтъра за твърди частици се запушва и щом това стане лечението е да я изкараш на магитрала и да я караш с постоянна висока скорост, за да се отпуши филтъра.
                  Извън темата: филтъра не може ли да се отпуши когато колата е на място само с подаване на газ ?
                  Сузуки Витара '89година, 1.6 8v, автоматик, газ-бензин.

                  0883 55 13 48 и/или 0879 38 38 08 Николай Николчев
                  /e-mail: nikolaynkl@gmail.com/

                  Коментар


                  • #69
                    До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

                    Първоначално публикуван от Nik16 Преглед на мнение
                    Извън темата: филтъра не може ли да се отпуши когато колата е на място само с подаване на газ ?
                    Доколкото разбрах като ми обясниха, без да съм експерт, след определена степен на запушване, при подаване на много газ започва да връща атмосфери обратно в двигателя, от което се развалят и другите неща.
                    Последно редактирано от BuxpeH; 23-04-09, 15:58.

                    Коментар


                    • #70
                      До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

                      Първоначално публикуван от Mirkat lover Преглед на мнение
                      Боя се, че са се опитали да те метнат и са успели донякъде. Grand Vitara има производствен дефект при новите дизели: филтъра за твърди частици се запушва и щом това стане лечението е да я изкараш на магитрала и да я караш с постоянна висока скорост, за да се отпуши филтъра. Доколкото знам Миркат имаше доста силен конфликт със собствениците на една друга такава Витара и в крайна сметка я смениха. покриват този дефект много старателно и гледат да си остане за сметка на собствениците. особено ако се случи така, че да се подпали колата....

                      има един друг случай с миркат - сузуки суифт има дефект със "rear axle" и резултатът е, че колата има доста различно съпротивление върху двете гуми и това си е познат дефект за сузуки. обаче за Миркат одраната задна врата е причина за феномена, а не производствената недомислица на сузуки. същото е и с рейките на суифтовете - гледат да се покрият от отговорност.
                      А дали може да ме свържете с този човек. Ще имам нужда от неговата помощ!

                      Коментар


                      • #71
                        До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

                        аз ще се свържа с теб. познаваме се, но когато си говорихме не знаех, че става дума за филтъра на диз витара

                        Коментар


                        • #72
                          До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

                          Варненския сервиз на Сузуки е поверен на фирма Доктор Колор Ауто. Те са и дистрибутори на резервните части.
                          Текна ми семерингата на предния диференциал.
                          Обадих им се, обясниха ми че я нямат в наличност, струва 28 лв и ще ми я доставят...и те не знаят за колко време, но повече от седмица.
                          Звъня в Миркат в София. Човека ми каза, че имат налична семерингата и струва 15 лв. Като му казах за разговора с д-р Колор, каза че това не трябва да е така, трябва да продават на техните цени, че са им дилъри и т.н. Предложи да им се обадя и да вдигна скандал. Аз не съм скандалджия и не ми се занимава с глупости. Поисках да ми я изпрати по куриер за моя сметка, но каза че не работят с куриери
                          Не го питах, ако живея в Дуранкулак например, на крака ли трябва да им отида, за да си купя семеринга.
                          Благодарение на колегата Upi, скоро ще ми пристигне семерингата, като с куриерските разходи и бирата ще ми излезе по-евтино.
                          П.П. Питах за цена и в Ниппартс - 22 лв неоригинална

                          Коментар


                          • #73
                            До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

                            Сутринта го пратих, тъй че може вече да е във Варна.
                            Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                            0888 315 794
                            LZ1UPI
                            A1 (Rh+)

                            Коментар


                            • #74
                              До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

                              Ама стига сте се оплаквали де! Кой ви кара да ходите в Миркат? Има и други сервизи и магазини.
                              А относно гаранцията - за всеки един продукт това е определена сума пари. И някой трябва да я плати. Обикновено производителя/ търговеца я калкулира в цената на продукта. Но в България май не е така и клиента си я плаща - чрез откази по гаранцията, прескъпо периодично обслужване, части и консумативи.
                              Така, че с риск да се повторя - за да нямате главоболия като на колегата Вихрен, пазарувайте от Горубляне . Така после поне ще се сърдите само на себе си.
                              Майтапа на страна, ама вече чувам от няколко различни места, че на хората им е по-изгодно да си правят колите/ камионите в Гърция.
                              Айде, бъдете здрави и не се ядосвайте (много) за такива работи. Нервите няма кой да ви плати.
                              По-добре късно, отколкото по-късно.

                              Коментар


                              • #75
                                До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

                                Първоначално публикуван от Жоро Преглед на мнение
                                Ама стига сте се оплаквали де! Кой ви кара да ходите в Миркат? Има и други сервизи и магазини.
                                А относно гаранцията - за всеки един продукт това е определена сума пари. И някой трябва да я плати. Обикновено производителя/ търговеца я калкулира в цената на продукта. Но в България май не е така и клиента си я плаща - чрез откази по гаранцията, прескъпо периодично обслужване, части и консумативи.
                                Така, че с риск да се повторя - за да нямате главоболия като на колегата Вихрен, пазарувайте от Горубляне . Така после поне ще се сърдите само на себе си.
                                Майтапа на страна, ама вече чувам от няколко различни места, че на хората им е по-изгодно да си правят колите/ камионите в Гърция.
                                Айде, бъдете здрави и не се ядосвайте (много) за такива работи. Нервите няма кой да ви плати.
                                Колегата Жоро е много прав!
                                От три месеца следя темата и не виждам резултат от дебатите.Споед мен няма и да има такъв, но поне бъдещите клиенти ще имат алтенатива!
                                Пожелавам успех на всички, който са клиенти на МИРКАТ !
                                Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X