Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

    Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
    Всичко което прочетох ми изглежда като уговорка м/у дилър-сервиз-застраховатрел ?
    Ако има и други с подобен проблем - по лесно ще се оправите в съда .
    Потъсри и други опарени и .... се обединете .
    Ако си единствен ( не вярвам ) е просто лош късмет ! Сори !
    И макар да е кофти съвет - смени си сервиза и застрахователя .
    За споменатите пари мнооого ремонти щаха да са ти направени и ... щеше да си в движение ! Успех !
    За съжаление когато си купуваш сузуки не можеш да избираш застраховател. Те са свързани с булинс и още една друга мисля и това е. Сервизите също не можеш да си ги сменяш. Това е кофти.
    Нашите си взеха сузуки суифт 2002г и също имахме проблеми. Незначително малки в сравнение с колегата който е отворил темата... но все пак. На една от редовните смени на маслото още в началото майка ми отиде до сервиза. Понеже тя не разбира от коли, не са и го сменили, а само са доляли. Съответно и ние се поразправяхме, наляхме проба от маслото за експертиза. Старото масло, което би трябвало да е сменено беше черно (колата е бензин). Но от експертизата, направена от Миркат ни казаха че нямало нищо нередно. Все пак ние си сменихме маслото пак (за два пъти по-малка сума в друг сервиз). Цвета беше коренно раличен след това.
    Това е лошото не само при сузуки, а и при повечето продавачи на автомобили, че си ограничен в избора на застраховател и сервиз.
    Но сега има и такива продавачи, които са дистрибутори на различни марки и работят с различни сервизи и застрахователи. Та ако ис купувам нова кола ще се ориентирам към тях. Иначе главоболията са огромни.
    А за застрахователя нямам думи. Не ми признаха един пукнат фар и одраскан калник въпреки, че съм занимавал полицията за протоколи половин ден.
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА
    Учи се от всеки, не подражавай на никого, работи здраво!
    In God we trust, all others must pay in advance.

    Коментар


    • #92
      До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

      ЧУДНО МИ Е миркат КАКВИ ДОХОДИ ДЕКЛАРИРАТ НАКРАЯ НА ГОДИНАТА В НАП.ЧУДНО МИ Е ФАКТУРИ И КАСОВИ БЕЛЕЖКИ ЗА УСЛУГИТЕ ИЗДАВАТ ЛИ?ЧУДНО МИ Е АКО СЕ НАПРАВИ РЕВИЗИЯ НА ОРДЕРИТЕ ЗА ПРИХОДИ И РАЗХОДИ, КАКВИ АНОМАЛИИ БИХА СЕ ПОЛУЧИЛИ ОТ КРАЙНИЯ РЕЗУЛТАТ СЛЕД РЕВИЗИЯТА.КРАЙНО ВРЕМЕ Е ДА СЕ ПРИЛОЖИ НЯКЪКЪВ ТЕСТ ЗА ПРИГОДНОСТ ЛИ ДА ГО НАРЕЧЕМ,ЗА ПРОФЕСИОНАЛНА КОМПЕТЕНТНОСТ ЛИ И АЗ НЕЗНАМ ПО ТЕЗИ СЕРВИЗИ.НЕСТАВА ТЕЗИ МИРКАТЧЕТА И ПРОФАНЧЕТА ПО СЕРВИЗИТЕ ДА СЕ УЧАТ НА НАШИТЕ КОЛИ И БОГАТЕЯТ НА НАШ ГРЪБ!
      T.K.K

      Коментар


      • #93
        До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

        Първоначално публикуван от goran Преглед на мнение
        Колега в голяма грешка си ако си мислиш,че Вихрен е единичен случай.
        П.П.demo_1 ЛЮБОПИТЕН СЪМ НА КОЛКО ГОДИНИ СИ?
        25
        Лудак

        Коментар


        • #94
          До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

          Първоначално публикуван от demo_1 Преглед на мнение
          25
          Жалко,много жалко думите ти звучат като на човек прехвърлил педесете! Обезверен и без грам амбиция да води каквато и да е борба за ПРАВАТА СИ!
          "Човек е толкова голям колкото са големи мечтите му"

          Коментар


          • #95
            До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

            Сериозен случай!

            Коментар


            • #96
              До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

              Първоначално публикуван от goran Преглед на мнение
              Жалко,много жалко думите ти звучат като на човек прехвърлил педесете! Обезверен и без грам амбиция да води каквато и да е борба за ПРАВАТА СИ!
              За съжаление живееме в една държава в която оправия със реномираните сервизи няма !!!!!!!!!!!!!
              Колегата Вихрен е попаднал в един голям кръговрат на обирджии и няма оправия
              Преди години бях попаднал в подобна ситуация с една Тойота Айго близо година ходене по мъките и нервите нервите ми ....... накрая като видях колко време съм загубил в разправии и дела предпочетах да си платя 5к за ремонта и да се свърши
              Лудак

              Коментар


              • #97
                До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

                За проблем с ММТ ли става въпрос?
                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                Коментар


                • #98
                  До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

                  ТМ Ауто ЕООД ако питаш мен
                  Лудак

                  Коментар


                  • #99
                    До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

                    Чета,не успявам да заспя,цъкам,пуша and so on... А аз се оплаквах от СФА,че са бавни. Боже,обожавам ги. Поне никакви проблеми с части и ремонти не съм имал. Да скъпо беше,и понякога арогантно,но в крайна сметка си сменяха всичко и си вършеха сервизната работа добре,ама това... Надявам се най-сетне в мизерната ни държавички да има справедливост. Тъпаци,некадърници,идиоти,дебили... А за тези в форума на сузуки- смешници и олигофрени. Както се каза по-горе накрая ще паднат в плен на собствените си лъжи и мошенгии. Направо взимай витарата,пъхай един ладов двигател,напълния с 200кг тротил и я засили към централното на Миркат. Нищо чудно,че и младежите са се отказали от всякакви разправии. Синът често се рови из форума,чете и такива теми и само цъка и той и вика,че ако не се оправят работите поне малко, изобщо няма да си трови живота с идиоти и ще отива в чужбина. И колкото и да ми е болно и мъчно от това,знам че е абсолютно прав и няма и да го спирам,ако един ден реши да "бяга".
                    Последно редактирано от Dino; 02-01-10, 03:29.
                    Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                    Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                    Volkswagen Bora AKL

                    Коментар


                    • До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

                      Тази история е направо за филм, нещо като абсурдите на Параграф 22. На никого не го пожелавам. Според мен, ако човек е решил да си купува нов автомобил, трябва да седне и внимателно да изчисли какво му струват "оторизираните" сервизи и рутинни прегледи, да прочете във форумите за съотвения модел (плюсове и минуси), да говори с по-знаещи познати и чак тогава да се впуска в покупка. При липса на опит е направо страхотия да се ходи по сервизи... могат да ти кажат всичко... а и накрая теглят чертата и си плащаш. Интересно ми е докъде е стигнало делото и дали има раздадена някаква справедливост.
                      "Light travels faster than sound. That is why some people appear bright before you hear them speak."
                      LZ1NWW
                      B(+)

                      Коментар


                      • До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

                        Не, още няма нищо

                        Коментар


                        • До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

                          Засега е сигурно, че делото няма да се гледа на 12ти, защото назначеният експерт не се е явил да направи експертиза досега. Ще има нова дата, която не знам засега. Делян Иванов се оказа прав, като ми се изсмя и каза, че ако разчитам н бг съдебната система ще си умра прав.
                          Друг интересен факт обаче излезе наяве. Частите по интеркулера, за които споменах са били сменени на моята кола, докато е била по техните сервизи (не преди това). Въпреки обаче, че изтеглянето е официално и от Сузуки Япония изпращат частите безплатно за всички автомобили за да се подменят гаранционно, мен са ме накарали да си ги заплатя допълнително а паричките са си останали у тях... Никой не ми е обяснил тогава за това, а казаха че трябва и те да се сменят. Просто като прибраха 2 пъти по 4000 лв. се усмихнаха и казаха че искат още 17000...

                          Коментар


                          • До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

                            Излязъл е протоколът от съда. Делото е отложено за 3ти май 2010, поради неявяване на съдебния експерт. Съдът също така обаче е дал ход на делото! Това е накарало Миркат да потърсят връзка с моите адвокати за да сключим извънсъдебно споразумение ... Най-накрая, след като не отговориха на нито една нотариална покана... Предложението им, естествено, е крайно неприемливо, но поне признават официално слабостта си и въпросът е дали да се съглася, като заведа друго дело, този път срещу Ауто-Крис, задето държаха колата 10 месеца, само за да ми я върнат разглобена, въпреки че влезе в сервизът им на собствен ход и въпреки това си взеха на два пъти парите си от това (веднъж ~4000лв и веднъж 300лв, разходи по разглобяването). Те естествено се оправдаваха с Миркат, които ги притискали от София. Миркат от своя страна твърдят, че нямат нищо общо с Ауто-Крис или Грей-Ауто, а те били доверени сервизи на застрахователя. Дали е така и децата могат сами да проверят на http://suzuki.bg

                            Имам няколко дена да помисля за това и ви питам, вие какво бихте направили на мое място?
                            (освен предложението да засиля колата пълна с динамит срещу сервиза. Много справедливо предложение, но за съжаление не съм такъв човек )

                            Коментар


                            • До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

                              Първоначално публикуван от BuxpeH Преглед на мнение
                              Излязъл е протоколът от съда. Делото е отложено за 3ти май 2010, поради неявяване на съдебния експерт. Съдът също така обаче е дал ход на делото! Това е накарало Миркат да потърсят връзка с моите адвокати за да сключим извънсъдебно споразумение ... Най-накрая, след като не отговориха на нито една нотариална покана... Предложението им, естествено, е крайно неприемливо, но поне признават официално слабостта си и въпросът е дали да се съглася, като заведа друго дело, този път срещу Ауто-Крис, задето държаха колата 10 месеца, само за да ми я върнат разглобена, въпреки че влезе в сервизът им на собствен ход и въпреки това си взеха на два пъти парите си от това (веднъж ~4000лв и веднъж 300лв, разходи по разглобяването). Те естествено се оправдаваха с Миркат, които ги притискали от София. Миркат от своя страна твърдят, че нямат нищо общо с Ауто-Крис или Грей-Ауто, а те били доверени сервизи на застрахователя. Дали е така и децата могат сами да проверят на http://suzuki.bg

                              Имам няколко дена да помисля за това и ви питам, вие какво бихте направили на мое място?
                              (освен предложението да засиля колата пълна с динамит срещу сервиза. Много справедливо предложение, но за съжаление не съм такъв човек )
                              Е,аз се шегувах естествено за това с динамита,но някой хора като се отчаят... Както и да е,важното е,че Тарикат ООД продължават да лъжат. Да не взема да свалят от сайта само тези данни??? Как може такова нещо... Нямам думи,пак ти желая успех- светлина в тунела винаги има,дано само да не е на идващия влак.
                              Последно редактирано от Dino; 17-02-10, 17:03.
                              Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                              Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                              Volkswagen Bora AKL

                              Коментар


                              • До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

                                мотаенето е най-успешния отказ от задължения. Тактиката е да те откажат, ако не успея - ще ти изплатят всичко. От многобройните им подобни схеми повечето потърпевши се отказват да си търсят правата и ето я чистат печалба. Ако питаш мен гони до край. очевидно правото е на твоя страна. Няма какво да загубиш. Адвоката ти ще си вземем хонорара от Миркат и готово. Така, че ти пожелавам весела гонка и да ни държиш в течение.
                                ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА
                                Учи се от всеки, не подражавай на никого, работи здраво!
                                In God we trust, all others must pay in advance.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X