Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

    Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
    ПРОСТОТИЯ Или казано по-цензурирано "щраусова реакция" - да си скрием главата в пясъка, пък ако отмине.
    Нещата замирисват ......
    Препоръка - идете в Телевизията ( може в Господари на ефира ), обяснете ситуацията , както тук във Форума и .......ще постигнете своето - ремонта да ви излезе ( ако не без пари ) , то поне на реални цени ( около 16 863 лв е чисто нов автомобил )- това си е гавра и ....ГОЛЯМА ТЪПОТИЯ в собствената врата ( фирма , сервиз).
    Ако ТЕ са били тъпи до сега - предупредете ги за подготвения материал за ТВ репортаж - и ..... може разсъдъка да им се върне !

    Кофти работа - но доколкото знам - всеки сервизен ремонт трябва предварително да се изчисли с проформа фактура , да се доведе до знанието на клиента и ....... КЛИЕНТА да си реши - дали ще ползва услугите на този сервиз !
    Проформа фактурата е за ориентир , а не окончателна - тя има информативен характер за двете страни и се заплаща ( в Ситроен един оглед и изготвяне на такава фактура е 37 лева) - а в последствие се приспада от ремонта ( ако е в този сервиз ) За по-малките суми това става и устно .
    Тези герои - така ли са постъпили - щото ако са приели колата без предварително ориентировъчно оценяване на ремонта - и са го извършили - това си е чиста измама ( надутата цена ).
    Дано не срещам подобни проблеми и подобно отношение !
    Дано и тази история да има щастлив край ! Успех !

    Коментар


    • #47
      До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

      Не, не са извършили този ремонт. Имаше предишна проформа, която заплатих (общо 4000лв за Миркат и още около 1200лв за Ауто-Крис) но след ремонта колата успя да направи само едно мъчително кръгче из града, преди да я вкарам обратно след половин час и да си искам парите обратно от Ауто-Крис. Естествено те вече си бяха плюли на петите и не си вдигаха телефоните. Сега, няколко месеца по-късно ми дадоха тази оферта!
      Приятели ми предложиха да ми намерят частите за по-малко пари от чужбина, но им трябваха номенклатурните номера на частите от офертата. Звънях да ги поискам, но от Миркат са отказали на Ауто-Крис да ми ги предоставят Що за оферта е това

      Коментар


      • #48
        До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

        Първоначално публикуван от BuxpeH Преглед на мнение
        Не, не са извършили този ремонт. Имаше предишна проформа, която заплатих (общо 4000лв за Миркат и още около 1200лв за Ауто-Крис) но след ремонта колата успя да направи само едно мъчително кръгче из града, преди да я вкарам обратно след половин час и да си искам парите обратно от Ауто-Крис. Естествено те вече си бяха плюли на петите и не си вдигаха телефоните. Сега, няколко месеца по-късно ми дадоха тази оферта!
        Приятели ми предложиха да ми намерят частите за по-малко пари от чужбина, но им трябваха номенклатурните номера на частите от офертата. Звънях да ги поискам, но от Миркат са отказали на Ауто-Крис да ми ги предоставят Що за оферта е това
        Не знам от къде сте - но в Софииския университет има факултет чужди езици ( и в Бургас сигурно има ). Там ще намерите добри специалисти говорещи на езика на Сузуки. Освен това - Англииския е световен език и не би трябвало да имате проблеми да си доставите частите директно от чужбина - дори така ще прокарате път и за други съфорумци .
        Не се отказвайте , а пратете запитване до производителя на Сузуки. . Там ще ви дадат всички спесификации и нужни номера за поръчките.
        Не го правете по телефона , а само писменно - като запитване с молба за оферта. По факса е най бързо , но отговора ще е в рамките на 2 седмици и ще се ориентирате и за цените , и за доставките.
        Производителя няма да ви прати частите , но ще ви каже към кого да се обърнете и нататък става вече лесно .
        Успех и пишете до къде сте стигнали !
        Този път може да се окаже печелившият ?!?

        http://www.car-stuff.com/suzukivitaraparts.htm Това е на първо четене - пишете година , модел и т.н.Има цени .Дерзайте !
        Последно редактирано от bgbul; 05-03-09, 19:23.

        Коментар


        • #49
          До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

          [quote=slavin;632065]Съчувствам на колегата за преживяното. Аз също във фирмата разполагам с много коли и имам много сходни проблеми с всички оторизирани сервизи, но какво да се прави като са в гаранция. Имам Един Мерцедес, който от 60 посещения в сервиз 50 пъти са сменяли това, което не трябва. Останалите 10 пъти са правили каквото трябва, защото е било очевидно. Омръзнало ми е да се врища от сервиз със сметка по 1000лв и после да се захващам аз да търся така и нерешения проблем, а той да се окаже някаква дреболия- я уплътните, я прекъсвач, я предпазител.Година и половина не решиха проблем в скоростната кутия и по този повод научих всичко вътре и я оправихме. Имаме 6 Мерцедеса и всичките са "абонирани" по няколко дена в месеца стоят в сервиз. При Фолксвагените е също положението, но те по-малко се развалят. Най съм доволен от Логаните - 20бр - никакъв проблем и немога да коментирам
          Поддържам мнението за Дачия Логан! Имах влизане в сервиз за развален датчик и колан- извиниха ми се за неудобството и оправиха нещата буквално на минутката! Визирам "Алианс Ауто". Отлични впечатления имам от тях! Сега мисля да закупя Сузуки SX4, имам нужда от 4х4./ Ако някой има да ме разубеждава- да казва

          Коментар


          • #50
            До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

            Аз се хванах за главата след второто посещение в Миркат.

            Но мен поне ме оставиха само едно лято без витарата(докато не си я оправих сам накрая), а и беше втора ръка - немали време от "гаранционните". Сега разбирам защо са немали време - и те са стояли без да ги ремонтират. Направиха ме на маймуна - да чета теория на ЕКУ и да си правя сам ЕКУ! Също така от форумите разбирам за разни недостатъци и си ги поправям сам - колкото и да не ми се иска, и колкото и да не е редно. Примерно заради клапанчето за картерните газове, "майсторите" искаха да ми сменят гумички на клапани!!! М/у другото кит за ремонт на този ПРОИЗВОДСТВЕН ДЕФЕКТ по щатите беше към 400$ !!!???

            ПИСАХ И НА СУЗУКИ ГЛОБЪЛ за положението в България - НИКАКЪВ ОТГОВОР!!!

            Наистина ме е яд, че ме измамиха. На първо място във щатските форуми излизат хвалебствени писания на платените им драскачи, и аз се хванах като шаран!!!

            Коментар


            • #51
              До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

              Сега мисля да закупя Сузуки SX4, имам нужда от 4х4./ Ако някой има да ме разубеждава- да казва
              ДА, аз имам да те разубеждавам.
              Просто недей да го правиш! Ще сгрешиш. Аз се обърках, но няма да оставя и другите хора да правят така, затова и пиша тук. Не искам да кажа нищо срещу SX4 но явно сам знаеш за недостатъците на гаранционните коли и задължението да посещаваш определени сервизи. Избери нещо друго. Ако си се спрял точно на SX4 винаги може да погледнеш към брат му близнак- Fiat Sedice

              Аз се хванах за главата след второто посещение в Миркат.

              Но мен поне ме оставиха само едно лято без витарата(докато не си я оправих сам накрая), а и беше втора ръка - немали време от "гаранционните". Сега разбирам защо са немали време - и те са стояли без да ги ремонтират. Направиха ме на маймуна - да чета теория на ЕКУ и да си правя сам ЕКУ! Също така от форумите разбирам за разни недостатъци и си ги поправям сам - колкото и да не ми се иска, и колкото и да не е редно. Примерно заради клапанчето за картерните газове, "майсторите" искаха да ми сменят гумички на клапани!!! М/у другото кит за ремонт на този ПРОИЗВОДСТВЕН ДЕФЕКТ по щатите беше към 400$ !!!???

              ПИСАХ И НА СУЗУКИ ГЛОБЪЛ за положението в България - НИКАКЪВ ОТГОВОР!!!

              Наистина ме е яд, че ме измамиха. На първо място във щатските форуми излизат хвалебствени писания на платените им драскачи, и аз се хванах като шаран!!!
              Чесно казано почти ти завиждам. Аз тази седмица навършвам 1 ГОДИНА от началото на ходенето по мъките. За това време колата е обиколила три оторизирани сервиза в България и си седи в последния в момента, където искат да им дам още 17 000 лв за да я оправят...

              Коментар


              • #52
                До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

                Забележете още един тънък момент!!! Правата на потребителя се защитават с хиляди норми, и данъчните не пропускат да наобикалят магазинчетата - това добре. НО когато става дума за крупни измами - описаните случки тук, завлечени от "строителни предприемачи" - нема закон хитро...

                Коментар


                • #53
                  До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

                  Относно гаранционните коли - никой не ви кара да си ремонтирте колите по гаранция. Всички ремонти на повредена кола ще излязат по-малко пари от "поддръжката "и смяната на консумативи в "уторизираните" сервизи.
                  Купи си SX4 и просто си го карай. Ако се наложи нещо - прави си го като нормална извънгаранционна кола и ще ти излезе по-евтино. Като се поочистят сервизите от "мениджъри" и "МАЙстори" покрай кризата, отношението на останалите ще се промени.
                  Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                  0888 315 794
                  LZ1UPI
                  A1 (Rh+)

                  Коментар


                  • #54
                    До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

                    Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
                    Относно гаранционните коли - никой не ви кара да си ремонтирте колите по гаранция. Всички ремонти на повредена кола ще излязат по-малко пари от "поддръжката "и смяната на консумативи в "уторизираните" сервизи.
                    Купи си SX4 и просто си го карай. Ако се наложи нещо - прави си го като нормална извънгаранционна кола и ще ти излезе по-евтино. Като се поочистят сервизите от "мениджъри" и "МАЙстори" покрай кризата, отношението на останалите ще се промени.
                    По принцип си прав, че никой не те задължава да ходиш там, но е факт, че цената на фабрично излезлият нов автомобил се завишава с някакъв фиксиран процент до продажната цена, за да може да съществуват такива сервизи. Ако недай си боже, наистина ти се развали някоя част, която са пропуснали да изключат от гаранционните условия и отидеш при тях, веднага ще забележат, че консумативите по колата са сменяни в друг сервиз и отново ще се отрекат от гаранцията. Това си го има в условията и задълженията! Тогава ще се е оказало безмислено, че си плащал този процент, щом после все пак ти отпада гаранцията. В този ред на мисли отново се оказва, че най-добре е, да се купи кола на 3 до 5 години, с отпаднала гаранция и сервизна история. Само тогава ще могат да останат в миналото подобни "мениджъри" и "МАЙстори"!

                    Коментар


                    • #55
                      До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

                      Първоначално публикуван от BuxpeH Преглед на мнение
                      По принцип си прав, че никой не те задължава да ходиш там, но е факт, че цената на фабрично излезлият нов автомобил се завишава с някакъв фиксиран процент до продажната цена, за да може да съществуват такива сервизи. ...В този ред на мисли отново се оказва, че най-добре е, да се купи кола на 3 до 5 години, с отпаднала гаранция и сервизна история. Само тогава ще могат да останат в миналото подобни "мениджъри" и "МАЙстори"!
                      за "нормални" стоки се смята 10% разход по гаранционно обслужване. Напоследък май не се забелезват нормални стоки А за колите на старо - да, струваше си, но избегаха и майсторите! Поне моят доверен - избега на острова Имам и един друг - не мога се вредя месеци понякога!

                      Коментар


                      • #56
                        До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

                        Най-обичам когато отида в някой сервиз да гледам как надутия пуяк обикаля колата, говори глупости, твърдо убеден, че всички клиенти задължително са прости, не разбират и може да си пишеш фактури на воля без дори да се занимаваш да ремонтираш.

                        Та в тази връзка "кОлега" Михайлов, ако не Ви затруднява бихте ли ми отговорили на въпроса: Как поскъпна така драстично тоя филтър за твърди частици бе?

                        http://www.snimka.bg/album.php?album...3&pid=10610778

                        от 2720.83лв. (втората снимка)на 7060.00лв. (последната снимка)

                        Не ми казвайте, че е друга фирма!

                        Е тая наглост ме вбесява.

                        Пускам линкове в цялата мрежа.
                        Баси.
                        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                        Към модераторите-А изтрийте го сега.
                        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                        Коментар


                        • #57
                          До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

                          Това трябва да го закачиме някъде на видно място. Тая оферта (втората) е направо сюрреалистична. БАСИ ГЛАВОРЕЗИТЕ!!!!!

                          За тия пари ще си оборудвам работилница, и ще си я оправя сам!!!

                          ПП:153 лева за литър масло!!!!
                          2 бона за допълнителни материали!!!!!

                          Баси материалите и баси маслото. Сигурно никога не се сменят.

                          Вальо, братче, как не ги утепа тия с тежък и тъп предмет се чудя!!!!!!
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Вальо, братче, как не ги утепа тия с тежък и тъп предмет се чудя!!!!!!
                            Не съм бил там. Иначе щеше весниците да пишат не форумите.



                            ПП препоръка към ВихреН: Ако можеш взимай си колата преди да са я опоскали лешоядите и бегай, ама бързо.
                            Последно редактирано от drukman; 10-04-09, 13:41.
                            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                            Към модераторите-А изтрийте го сега.
                            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                            Коментар


                            • #59
                              До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

                              И аз имам един въпрос към г-н Михайлов:

                              След като вие, от Миркат, твърдите че ремонтът в Грей-Ауто е извършен в неоторизиран сервиз и следователно ми отнемате гаранцията, колко е гаранцията на ремонт, извършен във вашия собствен сервиз от лицензирани монтьори и с оригинални части?
                              След като колата е излязла и съм ви заплатил 4000лв защо след по-малко от месец трябва НАНОВО да се смени филтърът за твърди частици и всичко останало?
                              Не показва ли това, как вие този път сте си оставили ръцете върху колата ми, вследствие от което се е развалил наново, както се развали и всичко останало на обща стойност 17000лв?

                              Коментар


                              • #60
                                До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

                                Вихрене, какво стана с колата в крайна сметка?
                                Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                                0888 315 794
                                LZ1UPI
                                A1 (Rh+)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X