Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

    @ Жоро.
    Не си съвсем прав, защото след като проверих, няма неоригинални части за толкова нови Витари, защото просто не се произвеждат все още. Освен това Миркат явно държат някакъв монопол върху вноса на оригиналните и всички магазини ме препращат към тях, а както виждате аз имам "преференциални" цени при тях като златен клиент. Както вече и казах, забранили са на хората от "Ауто-Крис" да ми дадат парт-номерата за да си ги поръчам и от чужбина. Освен това, след като досега съм се набутвал да ходя само по оторизирани сервизи за профилактика по 400лв на 10000км (само за масла и филтри) само и само да си поддържам гаранцията не виждам защо да не настоявам да я ползвам, включително и на последния ремонт. Въпреки, че сме в България, с което много хора постоянно се оправдават и спекулират, аз мисля да си търся правата докрай!
    Темата няма развитие, защото г-н Анганакис не пожела да отговори на писмото в посочения срок, въпреки че след това разговаря с адвокатката ми и изрично обеща да го направи до следващия ден.

    Коментар


    • #77
      До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

      нямам думи, но не се отказвайте-борете се и не си мислете че само в
      БГ е така, счупих ресор в Румъния на МВ 207 довлякох се до Австрия
      влязох в сервиз на МЕРЦЕДЕС до Лецен смениха ресора но откриха и пролем със съединителя - казах им че знам и да го оправят Проблем бе долната помпа, а те смениха горната, така че навсякъде има подобни проблеми, ако си траем ще ни лъжат
      Желая Ви успех

      Коментар


      • #78
        До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

        [QUOTE=slavin;632065]Съчувствам на колегата за преживяното. Аз също във фирмата разполагам с много коли и имам много сходни проблеми с всички оторизирани сервизи, но какво да се прави като са в гаранция. Имам Един Мерцедес, който от 60 посещения в сервиз 50 пъти са сменяли това, което не трябва. Останалите 10 пъти са правили каквото трябва, защото е било очевидно. Омръзнало ми е да се врища от сервиз със сметка по 1000лв и после да се захващам аз да търся така и нерешения проблем, а той да се окаже някаква дреболия- я уплътните, я прекъсвач, я предпазител.Година и половина не решиха проблем в скоростната кутия и по този повод научих всичко вътре и я оправихме. Имаме 6 Мерцедеса и всичките са "абонирани" по няколко дена в месеца стоят в сервиз. При Фолксвагените е също положението, но те по-малко се развалят. Най съм доволен от Логаните - 20бр - никакъв проблем и немога да коментирам сервиза им.[/QU


        Макар и по-късно, но ще си дам мнението за сервиз на Дачия. Имам Логан 6+1 от Алианс Ауто. Имах една смяна на датчик за километраж само- нямаше проблеми. После я одраскаха на паркинг- оставих я в сервиза, отидих на почивка и като се върнах ми я върнах без забележки. Коректни са и си разбират от работата. Купих си Сузуки SX4 4х4. Ама като гледам какво пише за сервиза на Миркат...ми иде да драсна писмо на японците да оторизират поне още един сервиз за ремонт на Сузуки, за да се поразчупи монопола...

        Коментар


        • #79
          До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

          Колата беше изнесена от сервиза са Ауто-Крис на платформа, въпреки, че влезе на собствен ход и им бяха дадени 4000 и отгоре лева. Сега е с напълноразглобен двигател вкаран в багажника.
          http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=12676696
          Ако не друго, поне ми признаха, че са притиснати от София (Миркат) и нищо повече не могат да направят, въпреки че имат желание. Миркат са им казали да не се занимават с мене и са дали тези "преференциални" цени на частите без възможност за коментар. Поисках някакъв официален документ, че колата не е в гаранция, но отговорът беше "Така ми казаха по телефона, аз какво да направя!"
          Ще я оставя в този вид известно време, докато минат още няколко тромави процедури и тогава ще потърся помощ.

          Коментар


          • #80
            До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

            Какво ти казаха от "господари на ефира"?
            Ако не свършва добре, значи не е свършило!
            0888 315 794
            LZ1UPI
            A1 (Rh+)

            Коментар


            • #81
              До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

              Първоначално публикуван от Жоро Преглед на мнение
              Ама стига сте се оплаквали де! Кой ви кара да ходите в Миркат? Има и други сервизи и магазини.
              А относно гаранцията - за всеки един продукт това е определена сума пари. И някой трябва да я плати. Обикновено производителя/ търговеца я калкулира в цената на продукта. Но в България май не е така и клиента си я плаща - чрез откази по гаранцията, прескъпо периодично обслужване, части и консумативи.
              Така, че с риск да се повторя - за да нямате главоболия като на колегата Вихрен, пазарувайте от Горубляне . Така после поне ще се сърдите само на себе си.
              Майтапа на страна, ама вече чувам от няколко различни места, че на хората им е по-изгодно да си правят колите/ камионите в Гърция.
              Айде, бъдете здрави и не се ядосвайте (много) за такива работи. Нервите няма кой да ви плати.
              Жоро,
              на някои хора на горубляне ни е мърляво.
              когато сме ходили в МИРКАТ, не сме знаели за всички тези неща. сега когато ни се случат, се оплакваме. ама ако не искате да ни слушате, няма да се оплакваме, а като се накибучите като нас, си му мислете. ние дотогава ще сме се оправили, но всички бъдещи ще преоткриват топлата вода щото сме си трали. в нормална пазарна икономика и при фирми със солидна бизнес етика не се случва така. и все пак не ми се вярва да няма поне един свестен дилър в БГ.

              Коментар


              • #82
                До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

                Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
                Какво ти казаха от "господари на ефира"?
                Все още не са ми отговорили

                Коментар


                • #83
                  До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

                  оказа се, че в Миркат по неясни причини изпозват използвани части, когато трябва да сменят с нови или изобщо не сменят .... просто нямам думи. тия са за разстрел. изобщо не им пука дали някой ще се пребие

                  Коментар


                  • #84
                    До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

                    Първоначално публикуван от Dimitar Mihailov Преглед на мнение
                    Здравейте,
                    след като прочетох обширното, но не дотам точно обяснение на "патилата" на г-н Тодоров и съм запознат със случая ще вметна факти,събития и разговори, за които нищо не се споменава.Предварително отварям скоба,че написаното няма за цел да защити или оневини МИРКАТ ООД. За това има компетентни органи, които да направят съответната преценка.
                    То е само професионален и коректен отговор на „становището” на един потребител на SUZUKI в България.

                    Следвайки хронологията на събитията започвам със следното:

                    1.Автомобилът на г- Тодоров е снабден с филтър за твърди частици(DPF), вграден в изпускателната система на автомобила(съгласно европейските нормативи за екология EVRO-4).
                    Запушването на т.нар. фиртър за твърди частици зависи от различни фактори:
                    -среда на използване на автомобила(градско,извънградско шофиране, като при градско шофиране филтърът разбираемо се запушва по бързо);
                    -гориво(качество)
                    -ЦЯЛОСТНАТА ТЕХНИЧЕСКА ИЗПРАВНОСТ НА АВТОМОБИЛА.
                    Споменавайки "запушване" се има впредвид достигане на 40гр. твърди частици във филтъра, при което светва жълта лампа на таблото, която подсеща(приканва) водача да извърши т.нар.регенерация /като кара мин.30 минути с мин.75км. в час./, описано в Наръчник на потребителя. Ако регенерацията се прекъсне, то тя трябва да се повтори. При положение, че не е извършена спонтанна регенерация количеството на твърдите частици се увеличава още-повече и на таблото след известен пробег светва ЧЕРВЕНА ЛАМПА СТОП и е необходима регенерация с тестер в специализиран сервиз.
                    Ето информацията и на английски език:
                    Regeneration Phase
                    If the driving conditions never allow spontaneous nor dynamic regeneration the filter load can reach 40g and the filter can get close to its capacity limit.
                    The orange DPF warning lamp informs the driver to immediately change the driving conditions so that dynamic regeneration becomes possible
                    (i.e. driving with more that 75 km/h/ 47 Mph for about 30 minutes).
                    Regeneration Phase
                    If regeneration is still not possible within the next 200 kilometers the filter runs the risk of being blocked.
                    The red STOP lamp (gravity 2 warning light) then informs the driver to immediately stop his car in order to avoid any damage to the filter or the engine. The engine is operated in fail safe mode while the level 2 warning lamp is lit.
                    Занимавам Ви с това защото е редно всички, които дават мнение по случая да са правилно информирани.
                    Нека продължим:
                    В обяснението на г-н Тодоров виновни за сегашното състояние на автомобила са всички в системата на МИРКАТ, но не и той. Не се споменава и застрахователната компания, с която той е сключил договор.
                    За заведените щети по автомобила(приключени и неприключени) ще стане на въпрос по-долу в изложението.
                    Както г-н Тодоров твърди на 28.03.2008г. при движение на автомобила в гр.София-цитирам:"Колата започна да губи мощност, светеха предупредителните лампи на филтъра за твърди частици.Това се случи в петък вечер на 28 март 2008г.” и „реших да изчакам до понеделник и я закарах на собствен ход до сервиза на „Грей ауто „ООД”.
                    Първият ми въпрос към г-н Тодоров и съфорумците, и тези по другите форуми запознати със случая, въпреки обидите и липсата на възпитание при някои от тях е:
                    КОГАТО НА ТАБЛОТО СВЕТНЕ ЖЪЛТА ЛАМПА,СЛЕД ТОВА ЧЕРВЕНА ЛАМПА С НАДПИС СТОП и колата влезе в т.нар. сервизен режим какво според вас се прави?????? Ами най-простото нещо. Гасите двигателя и се обаждате за мнение в сервиза на МИРКАТ ООД, а не разхождате колата из София.
                    2.ЗАЩО СЛЕД КАТО ПЪРВО Е СВЕТНАЛА ПРЕДУПРЕДИТЕЛНАТА ЖЪЛТА ЛАМПА и сте били в София, не сте направили опит да се свържете с МИРКАТ или Грей Ауто за съвет или диагностика, или пък да покарате колата 30мин.извън града, КАКТО Е ПОСОЧЕНО В „НАРЪЧНИКА НА ПОТРЕБИТЕЛЯ”./Това в случай,че нямате другите възможности!/
                    3.ЗАЩО СЛЕД КАТО В НАБОРА СИ ОТ ДОКУМЕНТИ ИМАТЕ ТАЛОН ЗА БЕЗПЛАТНА ПЪТНА ПОМОЩ ДО НАЙ-БЛИЗКИЯ ОТОРИЗИРАН СЕРВИЗ НА СУЗУКИ В СТРАНАТА(в София са два, така че сте могли да избирате) не сте го използвали, а сте предвижвали на ход автомобила със светещо табло, което категорично Ви казва да не го правите?
                    4.ПО КАКЪВ НАЧИН ЩЕ ДОКАЖЕТЕ, ЧЕ ОТ ВРЕМЕТО КОГАТО ВИ Е СВЕТНАЛА ЖЪЛТАТА ЛАМПА, ПОСЛЕ ЧЕРВЕНАТА ДО ЗАПАЛВАНЕТО НА DPF-ФИЛТЪРА АВТОМОБИЛА Е БИЛ В ПОКОЙ А НЕ Е КАРАН?(говоря за събота и неделя).
                    Това по първия проблем.
                    Колкото до това, че не са Ви приели в Грей ауто, без да искам да се правя на адвокат на когото и да е, най-отговорно мога да заявя, че това се дължи на малшанс.Просто в деня в който сте се опитали да стигнете до Грей ауто в рамките на един следобед тестера за диагностика, с които те разполагат се намираше в нашия сервиз в кв.Левски Г „ ЗА АКТУАЛИЗАЦИЯ”./Това не е извинение.Това са рутинни дейности!/
                    Затова те са Ви препратили към сервиза на МИРКАТ.Колкото до това, че колата е трябвало да стигне до нас с пътна помощ -въпроса ми е изписан малко по-горе.Поради това, че не съм съдник на разговори, които не съм чувал не мога да взема отношение относно проведените диалози с приемчика на Грей ауто, но смятам , че е неуместно да публикувате по този начин вашата версия за гореспоменатото.(същото се отнася и за разговорите, които сте водил с всички служители на МИРКАТ ООД )

                    Относно приемането на автомобила в сервиза на МИРКАТ ООД:
                    На 31.03.2008 г. автомобилът беше приет в сервиза на МИРКАТ ООД със становище „Запален филтър за твърди частици”.След направената проверка от наша страна се установи, че причините довели до запушването и запалването на филтъра са освен фактора водач на МПС и удар в предницата на колата, вследствие, на което има спукан интеркулер, крив радиатор на климатик, криви горна и долна греда под броня, разкривена и олющена предна броня,счупени крачета на десен фар.
                    Състоянието на автомобила беше следното/Виж снимките/:http://picasaweb.google.com/dimitarmihailov4/2171#

                    В следствие на спукания интеркулер и промяната на гориво-въздушната смес се е запушил, а след това запалил, и въпросния филтър, прилежащите към него въздуховоди, тампони и датчици.
                    Именно поради тази причина Ви извикахме да видите състоянието автомобила и Вие лично за вас да си направите изводите и да предприемете съответните мерки по това кога и как са нанесени тези щети довели до проблема, и дали те са заведени при Вашия застраховател.
                    Става въпрос за веригата клиент-застраховател-сервиз изпълнител(тук искам да вметна уточнението, че между дилър на МИРКАТ и доверен сервиз на застрахователна компания има много голяма разлика, единственото общо е, че някой от дилърите на МИРКАТ са и доверени сервизи на застрахователните дружества).Въпреки това ние не можем да искаме от тях да превишават указанията , дадени им от Застрахователите.Застрахователите правят опис на щетата, прави се първи оглед, ако се налага и втори и т.н.
                    МИРКАТ ООД може да се намеси при нередности тогава , когато е уведомена по съответния ред, за да предяви претенция към тях или ремонтиращият сервиз.
                    При огледа освен представители на застрахователната компания(експертите) е важно да присъства и лице(собственик) или упълномощен от фирмата представител(какъвто сте вие), както и вещо лице(щом вие твърдите че не разбирате), което да обясни на експертите, че е възможно да има скрити щети които да се констатират при последвалия ремонт на автомобила и да се опишат при втори оглед.Публична тайна е, че застрахователите си спестяват в различна степен елементи по време на огледите,от друга страна ако се работи с възлагателно писмо - сервизът изпълнител се придържа към описаното в него и по никакъв начин няма да направи нещо допълнително поради причината, че някой трябва да заплати за вложените допълнително труд и части.Ако пък щетата се изплаща срещу фактура от сервиза или по експертна оценка на застрахователя възможноста някой да си прибере парите, а автомобила да не е докрай отремонтиран е МНОГО ГОЛЯМА.Как се е процедирало във вашия случай ние няма от къде да знаем, но СЪЩЕВРЕМЕННО НЕ НОСИМ ВИНА ЗА СЛУЧИЛОТО СЕ.
                    Г-н Тодоров твърди за два удара на автомобила до влизането му в сервиза на МИРКАТ ООД на 31.03.2008г. Ето и точната история след справка със самия застраховател:

                    Щета №05-71526 от дата 04.11.2006г.-пр.броня,стъкло ляв фар,ляв халоген,ляв подкалник,основа предна броня,казанче за чистачки,буфер предна броня.
                    Щета №05-82569 от дата 05.07.2007г.-пр.броня,пр.ляв калник,пр.капак,задна лява врата.
                    Щета №05-82608 от дата 06.07.2007г.-пр.десен калник,задна дясна врата.
                    Щета №05-85340 от дата 22.08.2007г.-буква от капака на рез.гума.
                    Щета №05-97217 от дата 18.03.2008г.-предна дясна врата.

                    Това са щети случили се до момента на приемането на колата със запушен DPF.Те са описани по този начин от застрахователите и така са отремонтирани.Защо са описани така и как са извършени въпросните ремонти, ние като служители на МИРКАТ няма как и да знаем.
                    Факт е, че колата беше приета с гореспосоченото състояние, довело до повреда на 31.03.2008г.
                    При наличието на всички резервни части, колата беше отремонтирана от нас в най-кратки срокове до етап, който е във възможностите на нашият сервиз.Бяха вложени :
                    1. филтър за твърди частици-1бр.
                    2. гарнитури-2бр.
                    3. тампон-1бр.
                    4. датчик-1бр.
                    5. маркуч-1бр.
                    6. труд(демонтаж и монтаж на гореспоменатите позиции, почистване на изпускателната с-ма на автомобила, диагностика ДВГ)
                    Издаването на автомобила стана на 11.07.2008г.по наше настояване.
                    Разликата от три месеца и половина от приемането до издаването на колата се дължи на това, че г-н Тодоров се опитваше да заведе щета за въпросният ремонт и за него да заплати ЗД „ЕВРО ИНС”АД.
                    През този период г-н Тодоров нито ни предупреди за огледите и техническите експертизи, които проведоха от ЗД „ЕВРОИНС”АД, нито присъства на тях.Колата беше готова, заемаше място на паркинга на сервиза и само някой трябваше да плати за ремонта и да я вземе.Това и предизвиква телефонното обаждане от страна на Делян Иванов.
                    Преди и по-време на издаването на автомобила ясно беше обяснено, че новите интеркулер и радиатор на климатика трябва да се монтират след тенекиджийска намеса за отстраняване на констатираните щети и движение на автомобила не е препоръчително.Първото дори го има упоменато в проформа фактурата за извършеният от наша страна ремонт.Тъй като на клиентите представени от г-н Тодоров им се видя доста скъпо да транспортират колата до Бургас на пътна помощ възникна следният въпрос:”Може ли да я закараме на собствен ход?”
                    Това им беше разрешено с изричната устна уговорка веднага след пристигането в Бургас да се посети сервиз, където да се извършат наложителните автотенекиджийски ремонти, да се монтират новите радиатори(първия защото е спукан, а втория макар и пълен с фреон е крив до неузнаваемост и няма да може да се монтира на изправената вече гредичка)
                    След издаването на колата на 11.07.2008г. в София до постъпването и в „АУТОКРИС”-Бургас са изминати доста повече километри от разстоянието между двата града- по думите на самият Тодоров 2000-3000 км. Колата не е била приета веднага от сервиза поради факта, че се работи със записване за определена свободна дата за ремонт.През това време автомобила не е бил спрян от движение, а на всичко от горе е каран пак в градска среда, със спукан интеркулер.През въпросния период пак „изникват”щети:
                    Щета №05-605235 от дата 22.07.2008г.-задна броня,пета врата.
                    Щета №05-606287 от дата 23.07.2008г.-ляво огледало,ляв заден калник.
                    Щета №05-606357 от дата 07.08.2008г.-предна лява врата
                    Щета №05-606500 от дата 08.08.2008г.-заден десен калник,капачка резервоар.
                    Поради това смея да твърдя отново за вашето „отговорно” отношение към автомобила. Но той в крайна сметка си е Ваш.Същият е приет в последствие в Аутокрис-Бургас с отново напълно запушен филтър и двигател доведен до състояние за основен ремонт.До тук ще спрем с коментара на „Описания” от Г-н Тодоров случай и има ли почва понятието ‘Гаранция” ,отговорно ,безотговорно и други думички и категории, с които той да се допълни.
                    В заключение ще кажа, че и ние като всички хора, които работят правим грешки, но достойно и професионално сме готови да ги отстраним и да се извиним на клиента за причиненото неудобство.Нека всеки, който се запознае с това наше изложение прецени по съвест къде и дали МИРКАТ ООД е нарушила коректноста в отношенията с клиента.
                    Формата, начина на представяне на случая, тона, едностранчивото, крайно субективно, „невинно” послание към аудиторията в различните форуми говори само за едно-„Г-н Тодоров много отдавна сте прескочили детската възраст за да търсите и да прехвърляте вина по детински начин с хлапашки вик за помощ на другите деца”.Всички са ВИНОВНИ! Вие НЕ!
                    Прочетено от всеки обективно мислещ човек, особено запознат с материята, Вашето послание има категоричния вид на пасквил, целящ уронване на престижа на една фирма, която присъства на българския пазар от 15 години, фирма с традиции и пословично професионално и либерално отношение към клиентите си без значение дали продукта, използван от тях е в гаранционен или извън гаранция период
                    „Вие сте слабият, отчаян и онеправдан клиент , а ние сме едни безпощадни „монополисти” , които си плащат и последната стотинка данък на тази държава и живеят и работят без правила, безпардонно, с едничката цел да тормозят своите клиенти.”
                    Това създава много грешна представа за служителите на МИРКАТ ООД, дилърската ни мрежа и професионализма в следпродажбеното обслужване на КЛИЕНТИТЕ, изграждан през тези години.
                    Знам колко грешки сте способни да направите с клиентски коли и знам как лъжете и се опитвате да се измъкнете ....................................... Горното е просто поредното кухо обяснение, а на Вихрен пожелавам успех в съда.

                    Коментар


                    • #85
                      До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

                      По интересното е, как същият отговор го има във форума на фенклуба на Сузуки, въпреки че темата е заключена, защото е публикуван от модератор. Въпреки това, след като пратих на същия модератор моят отговор да сложи и него, той не го направи, за да може последната дума да е на г-н Михайлов. Подобен род цензура направо ме изкарва от нерви!

                      http://suzukibg.com/fsuzuki-1199-0-a...f85897e18ed647

                      Коментар


                      • #86
                        До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

                        @ ВихреН
                        колелото си се върти, само въпрос на време е да си паднат в капана, който сами глупаво си залагат

                        Коментар


                        • #87
                          До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

                          За мен показателно е, че МИРКАТ нямаха необходимият сервизен уред за моята витара V6, и макар че им бях разпечатал извадка от сервизната книжка как се процедира при такъв код за грешка - ТЕ НЕ НАПРАВИХА ПРЕДПИСАНОТО!!! Нямало да стане така

                          Ами добре тогава - стана без тях изобщо!!!

                          пак казвам - НА НИКОГО НЕ ПРЕПОРЪЧВАМ СУЗУКИ!!!

                          Коментар


                          • #88
                            До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

                            Здравейте отново.
                            След дълго чакане най-накрая имам насрочена дата на дело. Нещата взеха да се проясняват. Много интересен факт обаче изкочи в последния момент: Техническият департамент на Сузуки е изтеглило от пазара въпросният модел, точно заради проблеми с интеркулера. Всички собственици са били повикани с препоръчани писма да се явят в сервизите. Всички освен мен, защото това се случва след инцидента, когато съм вече персона нон-грата. Трябва гаранционно да се подменят скобите, които го държат с друг вид, както и двете тръби. Интересно че точно до тези скоби е въпросният процеп. Явно причината не е била изцяло във въпросния некачествен ремонт, а напълно гаранционен дефект, който обаче Миркат се опитват да прикрият, като виждат следи от удар. Те не са знаели към този момент, защото това става един месец по-късно.

                            Линк към писмото, за да не бъда голословен: http://www.divshare.com/download/9791702-472
                            Последно редактирано от BuxpeH; 16-12-09, 15:33.

                            Коментар


                            • #89
                              До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

                              Не че нещо ама Успех да се оправиш с тия , само още пари ще буташ.Ти си 1 а да те са много
                              Лудак

                              Коментар


                              • #90
                                До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

                                Първоначално публикуван от demo_1 Преглед на мнение
                                Не че нещо ама Успех да се оправиш с тия , само още пари ще буташ.Ти си 1 а да те са много
                                Колега в голяма грешка си ако си мислиш,че Вихрен е единичен случай.
                                П.П.demo_1 ЛЮБОПИТЕН СЪМ НА КОЛКО ГОДИНИ СИ?
                                "Човек е толкова голям колкото са големи мечтите му"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X