Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повдигане на Витара къса база от Славин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

    Първоначално публикуван от niki0000 Преглед на мнение
    поздрави и от мен,темата ме вълнува много-и аз искам да стана голям а пък и гумите ми доидоха малко големи 235 75 15-предните малко опират.Сега събирам информация,за начало ще сложа подложки само на пружините, когато си набавя пружини и амове за задницата,може ли подложките даги сложа отпред,така ще стане 56мм.Въпросите са:1 Ще бъдели проблем да има 2 подложки на пружина-от горе и от доло,да не се исплъзне пружината. 2 Пишеше че за лифт над 50мм трябвало дасе смени курмилната щанга-ставала къса,аз за 6мм разлика ще имам ли проблем? Предварително благодаря на всички за съдеиствието
    За да не ти опират 235/75/15 без да режеш, трябва да направиш стандартния лифт И.П. и боди лифт 50 мм.
    DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
    Skype: pach_bs

    Коментар


    • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

      Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение
      За да не ти опират 235/75/15 без да режеш, трябва да направиш стандартния лифт И.П. и боди лифт 50 мм.
      Мойта е само с лифт И.П. без боди но, с джанти ЕТ минус25 и не опират никаде./235-75-15/
      не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

      Коментар


      • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

        И аз съм с 235/75/15, и ми опираха в рамата при пълен завой. След като сложих 38 мм фланци спря да опира. Но така пък започнаха да опират задните гуми в калниците при по-голямо разчекване. Ако направя и боди лифт няма да опират, но не ми се занимава и с това. Те гумите сами ще си направят нужното им място
        Забравих-с оригиналните джантои за витара съм-5,5 инча, но какво е ЕТ не знам. Но се вижда, че са прибрани навътре.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

          За да не ти опират 235/75/15 без да режеш, трябва да направиш стандартния лифт И.П. и боди лифт 50 мм.


          С този лифт и такива гуми няма да опира никаде Гаранция от И.П..
          0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

          Коментар


          • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            И аз съм с 235/75/15, и ми опираха в рамата при пълен завой. След като сложих 38 мм фланци спря да опира. Но така пък започнаха да опират задните гуми в калниците при по-голямо разчекване. Ако направя и боди лифт няма да опират, но не ми се занимава и с това. Те гумите сами ще си направят нужното им място
            Забравих-с оригиналните джантои за витара съм-5,5 инча, но какво е ЕТ не знам. Но се вижда, че са прибрани навътре.
            оригиналните са плюс 35
            не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

            Коментар


            • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

              Първоначално публикуван от niki0000 Преглед на мнение
              поздрави и от мен,темата ме вълнува много-и аз искам да стана голям а пък и гумите ми доидоха малко големи 235 75 15-предните малко опират.Сега събирам информация,за начало ще сложа подложки само на пружините, когато си набавя пружини и амове за задницата,може ли подложките даги сложа отпред,така ще стане 56мм.Въпросите са:1 Ще бъдели проблем да има 2 подложки на пружина-от горе и от доло,да не се исплъзне пружината. 2 Пишеше че за лифт над 50мм трябвало дасе смени курмилната щанга-ставала къса,аз за 6мм разлика ще имам ли проблем? Предварително благодаря на всички за съдеиствието
              С 235/75/15 на дългата база отпред не ми опираха без лифт, но с джанти ет0 с лифта няма никакъв проблем. Ако те интересуват подложки в момента правя няколко комплекта за приятели и мога да направя повече, излизат на добра цена .
              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

              Коментар


              • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                С 235/75/15 на дългата база отпред не ми опираха без лифт, но с джанти ет0 с лифта няма никакъв проблем. Ако те интересуват подложки в момента правя няколко комплекта за приятели и мога да направя повече, излизат на добра цена .
                благодря,но вече съм поръчал при стругар,излизат ми по 20лв парчето от стомана са.За сега обаче лифт И.П ми е невъзможен,но и това предстои...някога.Още веднъж благодаря на всички зе съветите.

                Коментар


                • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                  Тези подложки , които правиш са 17мм , а ти трябват 50мм. Витарата ми е с такива, а и повечето Витари в форума са с такива . Просто едно нещо ще го правиш два пъти и ще го плащаш два пъти . Няма нужда да се сменя кормилната щанга , само се разпробиват предните амове .
                  0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                  Коментар


                  • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                    Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                    Тези подложки , които правиш са 17мм , а ти трябват 50мм. Витарата ми е с такива, а и повечето Витари в форума са с такива . Просто едно нещо ще го правиш два пъти и ще го плащаш два пъти . Няма нужда да се сменя кормилната щанга , само се разпробиват предните амове .
                    аз мисля след като си набавя пружини и амове за задницата,подложките да ги сложа отпред,така ще станат по две подложки на пружина-40мм.дали ще бъде удачно

                    Коментар


                    • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                      Не е удачно и като я разглобиш ще се откажеш , отдолу има легло за последната витка с ръб за края и, канала е доста плитък . Там тези подложки няма да легнат добре, да не говорим и че диаметъра на пружината е различен от двете страни . Звънни ми, ако искаш О89 8 48 13 3О или дай някакъв тел. да се чуем, че тук има да си пишем 10 дни , докато се разберем .
                      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                      Коментар


                      • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                        Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                        Не е удачно и като я разглобиш ще се откажеш , отдолу има легло за последната витка с ръб за края и, канала е доста плитък . Там тези подложки няма да легнат добре, да не говорим и че диаметъра на пружината е различен от двете страни . Звънни ми, ако искаш О89 8 48 13 3О или дай някакъв тел. да се чуем, че тук има да си пишем 10 дни , докато се разберем .
                        o.k благодаря за съветите но както казах,вече съм поръчал тези подложки,в понеделник ще бъдат готови и при по хубаво време-монтаж.ако не възразяваш бих се въсползвал от номера ти за съвети при лифта които ще последва можеби пролетта

                        Коментар


                        • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                          Звъни без да се притесняваш, даже по-добре звънни преди да си почнал
                          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                          Коментар


                          • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                            Въпрос относно подложката на А рамото. При този лифт от 8 см.,тази подложка не трябва ли също да е 8см. Ще се радвам на коментар от страна на Славин,както и други коментари.
                            [SIGPIC][/SIGPIC]

                            Коментар


                            • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                              Все пак с лифта компенсираш и умората на пружините , ако искаш да вдигнеш една чисто нова витара с 8см тогава може и толкова на А-рамото .
                              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                              Коментар


                              • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                                Първоначално публикуван от track2000 Преглед на мнение
                                Въпрос относно подложката на А рамото. При този лифт от 8 см.,тази подложка не трябва ли също да е 8см. Ще се радвам на коментар от страна на Славин,както и други коментари.
                                Прав си, че се повдига 8см, а подлагаме на А-рамото 5см, но това изместване не трябва да се разглежда само като повдигане 8см. Нали при скок или товар, когато се сгънат на макс. пружините от Вартбурга позволяват да се сгънат до почти същото положение като оригиналните. Иначе казано ако преди лифта задния мост е можел да потъне нагоре 10см сега като му прибавим 8см хода му нагоре става приблизително 18см. Това е причината да се поставя подложка, на почти средна височина от 5см.
                                OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X