Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повдигане на Витара къса база от Славин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

    Забравих да Ви кажа, че той е взел Украински газови, двойнодействащи, казали му че са по- добри.

    Коментар


    • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

      На някой да му се намира предна пружина за временно ползване, че не ми се сваля от моята и да я вдигам на трупчета. Искам да отида в завода за пружини и да наглася модел за лифта без подложки.
      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

      Коментар


      • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

        Аз имам 1 пужина
        Тел 0887282937

        Коментар


        • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

          Първоначално публикуван от slavin
          .... Искам да отида в завода за пружини и да наглася модел за лифта без подложки.
          Наистина това е най-добрия вариант, но ме притеснява малко каква цифра ще ти обадят. Дръж ни в течение
          Поздрави!!!
          [COLOR=black]Suzuki Vitara 1,6 '94[/COLOR]
          0899089976 Адриян

          Коментар


          • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

            а не е ли по-лесно да се среже от 124-ка. Гледам руснаците така го правят.

            Коментар


            • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

              Колеги не знам , моите въпроси дали не се виждат или е проблем , че съм младши участник. Може ли някой който има необходимите инструменти да помогне на тези които нямат такава възможност. Става въпрос за планките за предния диф, ако някой може да помогне нека даде цена.
              Благодаря предварително. Нали си помагаме или само ще се фукаме АЗ КАКВО НАПРАВИХ.
              Все пак искам да ви кажа за това което експериментирах, отзад сложих задни амове от алеко /нямаше газови и купих по 30 лева маслени двойнодействащи/. Дължината им при опънато е 62.5 см. и се оказа че отново пружината тръгва да излиза. Това според мен не е добре затова ще ги скъся за да не увисва моста на въжетата на ръчната спирачка.
              Не казахте какво стана с опеловите 60 см., според мен и те ще са дълги, ако някой намери амортисьор с дължина 57 см. нека пише да се знае от какво става без да мърдат пружините а не да купуваме наред.
              Поздрави на всички.

              Коментар


              • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                Няма никакво значение дали си младши участник или не. Поне аз така го разбирам. Нали всички са минали през такъв период.
                Тук доста от хората действат на приципите на DIY. Затова и никой не ти предлага помощ от такъв характер. Пипането и правенето на части по окачването си е отговорна работа. Не бих посмял да си предлагам услугите,а още повече и с-у заплащане. Виж,за съвети - може!

                Коментар


                • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                  Здравей Стеф
                  може би си прав, но в този случай както казваш не би трябвало и да ме возиш в твоята защото си я преправял и може нещо да се счупи.
                  За мен е по добре да е безплатно ако и това ви притеснява.
                  Мисля че всеки има глава на раменете да си прецени би ли си сложил нещо на джипа правено от друг или не, аз понеже не мога да си го направя сам, значи трябва да си купя на Калмини, а понеже нямам тази финансова възможност, значи никога няма да го повдигна.
                  Смятам ,че помощта от съфорумците е в всичко а не само съвет.
                  И все пак ако някой е намерил амортисьор с подходяща дължина мисля около 55см да пише

                  Коментар


                  • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                    От астра стават идеално поне при мен , при дефендера и още едно момче от Асеновград . Ако тръгна да свалям дифа може да направя още един комплект , но изчаквам още Славин да си каже мнението .
                    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                    Коментар


                    • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                      и моите са от астра по 30лв, но не съм ги карал достатъчно за да изказвам мнение, а за возията бях писал по-горе.
                      Планките ги почнах, благодарение на чертежите на Славин.
                      До тук съм направил тръбите на стругар-12лв с материала. 8мм планка от вторични-5лв. Утре ще търся някой да ми ги нареже.
                      Някой знае ли колко приблизително е цена за рязане с плазма?

                      Коментар


                      • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                        Малко липсвах на хоризонта и гледам, че се заформила сериозна дискусия. Благодаря на Павле за предоставената възможност и ще се обадя като имам нещо към София за да взема пружината.

                        Относно цената на пружините и направата им вижте тази тема:
                        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...t=54141&page=5

                        За амортисьорите с дължина около 60см в разпънато положения от Омега седан нямам забележки. Просто няма опасност да излезе пружината (Вартбург) и при свиване в крайно положение не удря на амортисьора. Тук обаче е момента да се замислим за подложки на тампоните.
                        OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                        Коментар


                        • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                          Първоначално публикуван от slavin Преглед на мнение
                          За амортисьорите с дължина около 60см в разпънато положения от Омега седан нямам забележки. Просто няма опасност да излезе пружината (Вартбург) и при свиване в крайно положение не удря на амортисьора. Тук обаче е момента да се замислим за подложки на тампоните.
                          Моята е направих точно така.А размерите за тампоните ги взех от един руски сайт.Само ги направих по-дълги,че бяха дадени за подложки на пружините.Който иска може да ги дам
                          Subaru Forester 2.0t EJ205
                          Автосервиз FLEXAUTO

                          Коментар


                          • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                            Интерсувам се от тези тампони
                            Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
                            Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
                            "Mud Angels" Stara Zagora

                            Коментар


                            • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                              Първоначално публикуван от Iceman
                              Моята е направих точно така.А размерите за тампоните ги взех от един руски сайт.Само ги направих по-дълги,че бяха дадени за подложки на пружините.Който иска може да ги дам
                              Колега пусни тук размерите (или чертеж ако имаш) ако не ти е проблем, мисля че ще са от полза на доста хора с лифтнати машини.
                              Поздрави!
                              [COLOR=black]Suzuki Vitara 1,6 '94[/COLOR]
                              0899089976 Адриян

                              Коментар


                              • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                                Извинявам се,но прочетох цялата тема 2 пъти и така и не разбрах от какъв матрял са направени подложките за А-рамото,прожините и амовете.Стомана или аломин.Моля кажете ми че с всеки изминал ден все пове4е се паля и започнах и аз да се оглеждам за Витара.
                                Благодаря ви.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X