Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Механичен Блокаж на заден мост !!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

    Първоначално публикуван от PACH Преглед на мнение
    Абсурт, един ARB е 700-800$.
    Да само блокажа обаче тук идват в комплекта сумати неща като нови подсилено полуоски и разни подобни но пак казвам цената е на прима виста немога да си спомня сайта дето го гледах
    ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
    тел.088четири 9едно9 4нула4
    -------------------------------------------------------

    Коментар


    • До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

      Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
      Колега, правилно сте отбелязали, че стержените ще са подложени на огъване, а не на усукване, нооо... поне разбрах, че въпреки напъните в тази тема, съпроматът, все още не е отменен. По тоя повод, да напомня, че допустимото напрежение на срязване е в пъти по-голямо отколкото на огъване, получено при рамо "не повече от 20мм"...

      Някой да се е сетил да зададе условието на задачата, поне като наличен въртящ момент?
      Сужалявам, че ще го кажа и най - вече, че не се познаваме, но наблюдавам участието Ви в тази тема и прави впечатление, че се отнасяте някак си наставнически и използвате сложни термини като съпромат и т.н.. Съжалявам само, че с толкова познания не предлагате някакво креативно предложение, а някакси от дистанция с усещане за скептицизъм наблюдавате и коментирате плахите опити на няколко по-малко компетентни.
      Дано се запознаем някога, ще ми е интересно да науча много неща.
      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

      Коментар


      • До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

        Първоначално публикуван от slavin Преглед на мнение
        Сужалявам, че ще го кажа и най - вече, че не се познаваме, но наблюдавам участието Ви в тази тема и прави впечатление, че се отнасяте някак си наставнически и използвате сложни термини като съпромат и т.н.. Съжалявам само, че с толкова познания не предлагате някакво креативно предложение, а някакси от дистанция с усещане за скептицизъм наблюдавате и коментирате плахите опити на няколко по-малко компетентни.
        Дано се запознаем някога, ще ми е интересно да науча много неща.
        Съпромат не е сложен термин. Защо не изработите полуоските от дърво?
        Щото ще се счупят. Е, съпромата обяснява защо ще се счупят. На мен лично ми харесва много ентусиазма на Ванката и го уважавам за това. Само че Джорджо с конструиране си вади хляба и поглежда на нещата от друг ъгъл. Същото е когато ние отиваме на разходка в калната гора и седим пред някой кален баир и разсъждаване как и дали ще се мине. Е, идва човека от горското който всеки ден е в гората и му трябват десет секунди да каже дали и как ще стане или няма да стане минаването. Всички ние после може половин ден да разсъждаване и още половин ден да се опитваме и пак да не минем. Нарича се опит. Джорджо го има, Ванката го няма. Иначе евала за интусиазма.
        Има и още нещо. един връх на една планина никой алпинист не се опитвал да го качи, накрая дошъл един пълен аматьор, без подготовка и го качил. Знаете ли защо успял? Ами защото не знаел че качването е невъзможно.
        И последно, някой замислил ли се е ако се правиха така блокажите и бяха толкова надеждни, АРБ как се задържа все още на пазара?
        Успех на Ванката, аз следя темата с интерес. Часовника тиктака, времето си минава. Има ли поне ясна концепция?
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

          Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
          ..............

          И последно, някой замислил ли се е ако се правиха така блокажите и бяха толкова надеждни, АРБ как се задържа все още на пазара?
          Успех на Ванката, аз следя темата с интерес. Часовника тиктака, времето си минава. Има ли поне ясна концепция?
          Ехх ама голяма дискусия се отвори дали може или не може...След като е правено, значи може да се изработи.Технически не се притеснявам за изработката, като здравина не знам как ще се получи.Говорих с колеги които се занимават с Мерцедес Г и споделиха от опит че при "яко каране" ту се чупи муфата, ту челните зъби се трошат.Надявам се малкото тегло и слабия двигател на витарата да са в плюс и блокажа да издържи по-дълго време.Концепцията е ясна, в петък имам уговорка с Иван Попов да се видим в Ямбол и да взема задния мост за теста.От там нататък нещата ги задвижвам и ще видим до къде ще я докараме, че имам и някои идеи за предния мост...
          DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
          Skype: pach_bs

          Коментар


          • До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

            @slavin:
            Как очаквате да се отнасям, сериозно ли? Дори на отворилия темата не е ясно, дали търси бюджетно, или революционно решение...
            Колега, slavin, стори ми се, че схемните решения, които предлагате, са чертани със SolidWorks. Ако сте ги чертали Вие, то това предполага, че имате някакво понятие от конструиране, както и "сложни понятия", като съпромат... Ако е така, това предполага, че сте наясно с цената и евентуалния неуспех на революционно решение. Ако ли не, то тогава би трябвало да търсите бюджетно решение. Въпреки това, Вие, както и останалите, запалени от идеята да откриете топлата вода, увлечени от гол ентусиазъм, не обърнахте внимание на жокерчето, което ви подадох, пак тук, в темата (пост 65).

            @Джамбазов:
            Митак, тази притча за алпинистите и лаика, изглежда много поучителна. Надявам се, знаеш, че във форума има доста алпинисти, които се търкалят по земята от смях... защото едва ли ще схванат, алегорията ти. Би станало страшно обаче, ако някой лаик (който дори не знае за съществуването на рапели, карабиниери, клинове, осигурителни въжета, пикел и т.н.), вместо да се заканва по форумите, да изкачи върха, вземе, че опита.
            Последно редактирано от giorgio; 15-11-08, 10:22.
            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

            Коментар


            • До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

              Първоначално публикуван от PACH Преглед на мнение
              Тези дни ще напиша каква е най-подходящата стомана за изработката на новите детайли
              На заготовката си пише: 18Cr7NiMo. Неръждавейка с добавка на молибден. Явно това е имал, щото молибдена се добавя главно за механична якост при високи температури (над 1000 градуса).

              Коментар


              • До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

                Подкрепям идеята на PACH. Кефи ме това, че се опитва сам да намери решение и сам да го изработи. Разбира се ще има нужда от помощ - идеи, специализирани машини или най-малко потупване по рамото.
                Ръководител съм на фирма с 500 човека, разполагам с екип, с който правим проекти на машини и поточни линии за световноизвестни фирми в областа на машиностроенето. Когато имаме проект сядаме и всеки дава предложения, някой може да са тъпи, но са предложения и винаги има поне зрънце, което може да се използва. Важното е да има идеи. Това мисля, че е същността и на форума.
                Нали идеята е да си го направиш сам и да пучувстваш удовлетворение от това. Затова и се опитвам да измисля и да предложа нещо, което може да се направи най-лесно, например със струг и фреза. Не че неможе да се заснеме нещо направено вече. Мога дори да му изрежа шлици с форма на слончета с панделка на нишковата ерозийка, но къде ще е удоволствието от правенето и после от карането
                OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                Коментар


                • До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

                  Първоначално публикуван от PACH Преглед на мнение
                  Нещо не намерих цена за този блокаж
                  Ето е малко модели блокажи и инфо за тях
                  Само малка поправка - КАМ е британска, а не американска фирма; цената на блокажа за самурай е 450 бритиш поунда.
                  Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                  http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                  http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                  Коментар


                  • До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

                    Първоначално публикуван от Tougi Преглед на мнение
                    На заготовката си пише: 18Cr7NiMo. Неръждавейка с добавка на молибден. Явно това е имал, щото молибдена се добавя главно за механична якост при високи температури (над 1000 градуса).
                    Най-накрая нещо конкретно.Ако имаше повече хора като теб и Славин..ехх щеше да е по-лесно
                    DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                    Skype: pach_bs

                    Коментар


                    • До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

                      Първоначално публикуван от slavin Преглед на мнение
                      Подкрепям идеята на PACH. Кефи ме това, че се опитва сам да намери решение и сам да го изработи. Разбира се ще има нужда от помощ - идеи, специализирани машини или най-малко потупване по рамото.
                      Ръководител съм на фирма с 500 човека, разполагам с екип, с който правим проекти на машини и поточни линии за световноизвестни фирми в областа на машиностроенето. Когато имаме проект сядаме и всеки дава предложения, някой може да са тъпи, но са предложения и винаги има поне зрънце, което може да се използва. Важното е да има идеи. Това мисля, че е същността и на форума.
                      Нали идеята е да си го направиш сам и да пучувстваш удовлетворение от това. Затова и се опитвам да измисля и да предложа нещо, което може да се направи най-лесно, например със струг и фреза. Не че неможе да се заснеме нещо направено вече. Мога дори да му изрежа шлици с форма на слончета с панделка на нишковата ерозийка, но къде ще е удоволствието от правенето и после от карането
                      Благодаря за подкрепата.Тази седмица като взема моста започвам да работя по проекта и ще пиша как се развиват нещата.Джорджо, преди време като говорихме обеща да съдействаш за намирането на стомана за изработването на детайлите, ще помогнеш ли ?
                      DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                      Skype: pach_bs

                      Коментар


                      • До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

                        Първоначално публикуван от slavin Преглед на мнение
                        Подкрепям идеята на PACH. Кефи ме това, че се опитва сам да намери решение и сам да го изработи. Разбира се ще има нужда от помощ - идеи, специализирани машини или най-малко потупване по рамото.
                        Ръководител съм на фирма с 500 човека, разполагам с екип, с който правим проекти на машини и поточни линии за световноизвестни фирми в областа на машиностроенето. Когато имаме проект сядаме и всеки дава предложения, някой може да са тъпи, но са предложения и винаги има поне зрънце, което може да се използва. Важното е да има идеи. Това мисля, че е същността и на форума.
                        Нали идеята е да си го направиш сам и да пучувстваш удовлетворение от това. Затова и се опитвам да измисля и да предложа нещо, което може да се направи най-лесно, например със струг и фреза. Не че неможе да се заснеме нещо направено вече. Мога дори да му изрежа шлици с форма на слончета с панделка на нишковата ерозийка, но къде ще е удоволствието от правенето и после от карането
                        +10!

                        Коментар


                        • До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

                          Първоначално публикуван от PACH Преглед на мнение
                          Благодаря за подкрепата.Тази седмица като взема моста започвам да работя по проекта и ще пиша как се развиват нещата.Джорджо, преди време като говорихме обеща да съдействаш за намирането на стомана за изработването на детайлите, ще помогнеш ли ?
                          Ще помагам разбира се. От самото начало на темата го правя.
                          Успех!
                          OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                          Коментар


                          • До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

                            Първоначално публикуван от slavin Преглед на мнение
                            ...Не че неможе да се заснеме нещо направено вече. Мога дори да му изрежа шлици с форма на слончета с панделка на нишковата ерозийка, но къде ще е удоволствието от правенето и после от карането
                            Имам два въпроса колега slavin:
                            1. Колко струва при вас изрязване на нишкова ерозийна машина, примерно 10000 кв.мм?
                            2. Какво ще си направи, или изработи Pach?

                            Имам и трети въпрос, към Pach и всички останали:
                            Какво решение се търси, ново схемно, или старо, ниско бюджетно?
                            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                            Коментар


                            • До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

                              Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                              ... Имам и трети въпрос, към Pach и всички останали:
                              Какво решение се търси, ново схемно, или старо, ниско бюджетно?
                              От написаното дотук поне аз оставам с впечатлението, че целта на занятието е да се намери евтина алтернатива на марковите блокажи.

                              Първоначално публикуван от PACH Преглед на мнение
                              ... А относно цената, със сигурност няма да е 2000 лв. на диф ...
                              Първоначално публикуван от PACH Преглед на мнение
                              ... за нас с Витарите само оригинал АРБ дето струва много
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

                                Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                                Имам два въпроса колега slavin:
                                1. Колко струва при вас изрязване на нишкова ерозийна машина, примерно 10000 кв.мм?
                                2. Какво ще си направи, или изработи Pach?

                                Имам и трети въпрос, към Pach и всички останали:
                                Какво решение се търси, ново схемно, или старо, ниско бюджетно?
                                Първо да видим моста и да свалим размерите и после трябва да се избере решение. Всичко е още много на изуст. Ерозийката беше пример, че всичко може да се направи. В случая няма операция за нея. По въпроса за парите в България има много фирми с машини и доста от тях ще помогнат на ентосиасти като PACH, аз също.
                                Има доста въпроси още. Аз ще се постарая да дойда до Ямбол.
                                - Конструкцията, която ще се избере
                                - вида на закрепването към полуоската(определено ако е със заварка ще загубя интерес)
                                - аксиалното движение с шлици ли ще е или с друго
                                - зацепването с челни зъби или с шлици или...
                                - материала - лесно ще го изберем - има справочници или ако има мостра мога за 2минути да го разкрия- квантометър 31 елемента.
                                - термообработка - тук ще се замислим каква и как.
                                - начин на превключване
                                - хермитизиране
                                - ...
                                Знам, че не е майтап работа, но идеята ми харесва.
                                OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X