Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подобренията по Самурая ми(Проект Супер Спиро)!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Подобренията по Самурая ми!

    Първоначално публикуван от zenit Преглед на мнение
    нали знаеш какво казват б БГ че бързата работа е срам за майстора
    ако дявола не се навие може би тези мой идей ше послужат на друг колега
    ше ми е интересно да чета проекти от този тип и помагам с каквото мога.
    поздрави
    Ами аз моя го карам с двг.от БМВ и тествах с раздатка и от 1 и от 1.3
    и да ти кажа разликата е почти неосезаема при двете раздатки.А виж
    при смяната на двигателя е съвсем различно.Онази вечер подкарах
    Самурай с дифове от Витара-по бавнии-и да ти кажа разликата е голяма.Даже и двг.-то 1.3 не се натоварва хич и много плавно и
    гладко върви.
    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

    Коментар


    • #77
      До: Подобренията по Самурая ми!

      Първоначално публикуван от ДиДжейДавел Преглед на мнение
      Аз имам един въпрос.Защо до преди години никой не беше чувал за такива преправяния и имаше офф-роуд.Да не би сега да е станало по тежко?Някой хора карати без големи модификаций!
      всеки си преценя сам за себеси дали ше прави тунинг или не а най вече по какъв начин.
      аз също ходя на разходки но и по друге мереприятия и гледам как един обикновен самураи
      не става за мойте цели и като давам съвет се опитвам да дам най доброто което аз биx направил.
      поздрави

      Коментар


      • #78
        До: Подобренията по Самурая ми!

        Първоначално публикуван от zenit Преглед на мнение
        всеки си преценя сам за себеси дали ше прави тунинг или не а най вече по какъв начин.
        аз също ходя на разходки но и по друге мереприятия и гледам как един обикновен самураи
        не става за мойте цели и като давам съвет се опитвам да дам най доброто което аз биx направил.
        поздрави
        Зависи бе колега.В бг съм видял как примерно един самурай с 1.6 мотор и качване на ресиорите на мостовете и друго не му трябва.Сега найстина незнам какви са твойте цели но за повечето разходки така няма проблем спорет мен!
        https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

        Коментар


        • #79
          До: Подобренията по Самурая ми!

          Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
          Ами аз моя го карам с двг.от БМВ и тествах с раздатка и от 1 и от 1.3
          и да ти кажа разликата е почти неосезаема при двете раздатки.А виж
          при смяната на двигателя е съвсем различно.Онази вечер подкарах
          Самурай с дифове от Витара-по бавнии-и да ти кажа разликата е голяма.Даже и двг.-то 1.3 не се натоварва хич и много плавно и
          гладко върви.
          една раздатка от 1000 а по къса от една 1300 но почти нищо аз говоря за комбинация от двете така 2.5:1 отиват на 4.16:1 и се разбира веднага че моторчето на самурай може много повече.
          по принцим в БГ разбирам че ремонта на един двигател не е евтин и отам подмянта с друг но чета и други форуми и прави впечетление че със слагането на кит 4.16:1 се намалят на дълги с 12-18% което моментално компенсира по големите гуми и ти дава възможност да развъртиш моторчето чувам за страшни скорости от порядака на 150км а на къси се печелят много повече маи кам 80%.
          поздрави

          Коментар


          • #80
            До: Подобренията по Самурая ми!

            Първоначално публикуван от zenit Преглед на мнение
            всеки си преценя сам за себеси дали ше прави тунинг или не а най вече по какъв начин.
            аз също ходя на разходки но и по друге мереприятия и гледам как един обикновен самураи
            не става за мойте цели и като давам съвет се опитвам да дам най доброто което аз биx направил.
            поздрави
            Ааа ние самураяджиите сме племе и всеки има различен поглед на
            нещатаВажното е да има по-голям избор в идеите.
            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

            Коментар


            • #81
              До: Подобренията по Самурая ми!

              Първоначално публикуван от zenit Преглед на мнение
              една раздатка от 1000 а по къса от една 1300 но почти нищо аз говоря за комбинация от двете така 2.5:1 отиват на 4.16:1 и се разбира веднага че моторчето на самурай може много повече.
              по принцим в БГ разбирам че ремонта на един двигател не е евтин и отам подмянта с друг но чета и други форуми и прави впечетление че със слагането на кит 4.16:1 се намалят на дълги с 12-18% което моментално компенсира по големите гуми и ти дава възможност да развъртиш моторчето чувам за страшни скорости от порядака на 150км а на къси се печелят много повече маи кам 80%.
              поздрави
              Не съм те разбрал пък и испанският не ми е силна страна.
              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

              Коментар


              • #82
                До: Подобренията по Самурая ми!

                Първоначално публикуван от ДиДжейДавел Преглед на мнение
                Зависи бе колега.В бг съм видял как примерно един самурай с 1.6 мотор и качване на ресиорите на мостовете и друго не му трябва.Сега найстина незнам какви са твойте цели но за повечето разходки така няма проблем спорет мен!
                на мен ми хъресват траялни зони да не казвам че най ме влече рок краулинг отам и и нуждата за скъсяване на предавките аз съм пред такав проблем и с поставяне на каси дифове 25% се подобри но не е перфектена машинта сега предстои раздтака но за сега никой не прави за мойта машина.
                поздрави

                Коментар


                • #83
                  До: Подобренията по Самурая ми!

                  Първоначално публикуван от zenit Преглед на мнение
                  на мен ми хъресват траялни зони да не казвам че най ме влече рок краулинг отам и и нуждата за скъсяване на предавките аз съм пред такав проблем и с поставяне на каси дифове 25% се подобри но не е перфектена машинта сега предстои раздтака но за сега никой не прави за мойта машина.
                  поздрави
                  Не знам как е при Джимни-то но едни скандинавци бяха сложили на Самурай вместо вала от ск.към рк.скорости от Волво тези дето са отзад при дифа и резултатите са впечатлявящи.
                  Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                  Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                  В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                  Коментар


                  • #84
                    До: Подобренията по Самурая ми!

                    Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                    Не знам как е при Джимни-то но едни скандинавци бяха сложили на Самурай вместо вала от ск.към рк.скорости от Волво тези дето са отзад при дифа и резултатите са впечатлявящи.

                    джимнито е като самурай няма нищо кой знае колко по различно
                    проблема е че моя модел е мотор дизел и там вече раздатката е друга не е 1.5:1 на дълги и 2.5:1 на къси а е 1:1 далги и 2:1 каси за това ако сложа раздатка самурай с туниг зъбчатки ше
                    спъна машината и няма да мога да е карам всеки ден както правя над 100км а да не говорим да се прибирам с такава модификциця до БГ. коете вече пробвах и не се указа кой знае колко страшно 3.500км но ако направя един грешен ход и това ше стаен невъзможно..то е казано че една машина не може да се ползва за всичко с което ми е трудно да се примеря доста усилия има хвърлени и не искам да се предавам сега на края.ето тук има малко повечко инфо за мойта творба
                    http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=7935
                    поздрави

                    Коментар


                    • #85
                      До: Подобренията по Самурая ми!

                      Разглеждал съм го.
                      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                      Коментар


                      • #86
                        До: Подобренията по Самурая ми!

                        Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
                        Колеги за сега пред мен стой все още идеята за ремонта на оригиналния ДВГ но незнам нищо все още какво е вътре и какво ще открия не съм запознат с цени на част за това ще съм ви благодарен ако ми кажете да речем цена на гарнитура и абе каквото се сетите за по двигателя искам да си направя добра сметка какво точно да правя и дали то е финансово обосновано честно каза съм доволен от оригиналния ДВГ но да видим.
                        Здравей!

                        Наскоро проверявах как се движат цените на частите за Самурай при различните дилъри на японски авточасти. Комплект гарнитури са в порядъка 100-120лв.
                        Аз също съм фен на идеята да си го карам с оригиналния ДВГ (е, поне засега ) и затова сега имам два

                        Успех!
                        Последно редактирано от amestaff; 27-01-08, 07:47.
                        SUBARU OUTBACK 2.5
                        LZ1WLF

                        Коментар


                        • #87
                          До: Подобренията по Самурая ми!

                          С такъв двигател дето съм прикачил отдолу разликата е огромна. Тва е лично моя бивш самурай. И аз съм фен на сузуки и мисля, че те са най-добрите на малолитражни двигатели, но кубатурата е много важна. Теглото на тоя 4а мотор пред ф10а на сузуки беше много малка (от опелов разликата ще е огромна де), но в конете разликата е двойна, а във вървенето и преминаването на тежък терен липсата на мощност беше невъзможна.
                          Сега като се замисля на самурай двигател ще стане и от кия даже и от мазда 929 и просто мощността на машината ще е впечатляваща. Най важно е мотора да е от японско иначе ще си разочарован в крайна сметка от резултата...
                          Соти сваляй мотора и го давай на момчето теб не е ли ти малък вече бре С твоя тоя самурай ще си разпилее дифовете
                          4ао и късмет
                          Прикачени файлове
                          Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                          Коментар


                          • #88
                            До: Подобренията по Самурая ми!

                            Извинявай приател!!! Би ли ми казал каква марка и размер са ти гумите и дали си доволен от тях????
                            Car audio & Off road club TETEVEN
                            Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
                            GAZ 69 0ff Road '76

                            Коментар


                            • #89
                              До: Подобренията по Самурая ми!

                              Първоначално публикуван от Ivaylo_Jankov Преглед на мнение
                              Извинявай приател!!! Би ли ми казал каква марка и размер са ти гумите и дали си доволен от тях????
                              Гумите са Малатеста Кайман размера е 215 R15 и да за сега съм доволен не съм правил все още реален тест щото времето а и обстоятелствата не го позволяват но ще има и такъв в скоро време.
                              ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                              тел.088четири 9едно9 4нула4
                              -------------------------------------------------------

                              Коментар


                              • #90
                                До: Подобренията по Самурая ми!

                                Ей завърна ли се бе То стана една седмица без интернет

                                А Спиро е едно малко офроуд зверче с мъжко име! Дявола му с дявол всичко е премислил при тунинга Джипчето е много стегнато и се надявам скоро време отново да е на линия
                                о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X