Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подобренията по Самурая ми(Проект Супер Спиро)!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Подобренията по Самурая ми!

    Аз двигател не съм отварял.... но други са го правили:

    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=22551
    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
    Drag Grand Canyon Daily
    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
    LZ1JYM

    Коментар


    • #62
      До: Подобренията по Самурая ми!

      Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
      Колеги за сега пред мен стой все още идеята за ремонта на оригиналния ДВГ но незнам нищо все още какво е вътре и какво ще открия не съм запознат с цени на част за това ще съм ви благодарен ако ми кажете да речем цена на гарнитура и абе каквото се сетите за по двигателя искам да си направя добра сметка какво точно да правя и дали то е финансово обосновано честно каза съм доволен от оригиналния ДВГ но да видим.
      Ето един проект.Смяна на 1.3 двигател с 1.6 от Витара.Утре ще съм готов с превода на статията и ще пусна нова тема.

      http://members.cox.net/aftermarket4x4/sleeper.html
      DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
      Skype: pach_bs

      Коментар


      • #63
        До: Подобренията по Самурая ми!

        Първоначално публикуван от zenit Преглед на мнение
        незнам изобщо защо се нагърбваш с такъв проект да сменяш двигатела
        при положение че имаш китове за раздатка дето правят наистина това което един колкото и мощен двигател да сложиш няма да стори.а да не говорим за вариант със скорости и раздатка на витара + раздатка самурай с такъв подобен проект и суперчаргер сузуки самураи постави нов рекорд за най високоизкачил се джип в ЧИЛИ.


        нямам нищо против големите мотори но преди да променя корено един автомобил се замислям дали това е най вярното решние и за какво ше го ползвам най вече. в траялите не преминаваме трудните участаци с газ там се иска бавно и технично а това не се постига с голям мотор а само с къси предавки.
        поздрави
        Не знам що ли си мисля че този Самурай не беше с неговият си двигател.
        Май го бях чел някъде.Слагайки двг.от Витара веднага идва ред на мостовете щото тези на Витарата са по-бавни и тн.по реда.
        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

        Коментар


        • #64
          До: Подобренията по Самурая ми!

          Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
          Колеги за сега пред мен стой все още идеята за ремонта на оригиналния ДВГ но незнам нищо все още какво е вътре и какво ще открия не съм запознат с цени на част за това ще съм ви благодарен ако ми кажете да речем цена на гарнитура и абе каквото се сетите за по двигателя искам да си направя добра сметка какво точно да правя и дали то е финансово обосновано честно каза съм доволен от оригиналния ДВГ но да видим.
          По принцип двг.на Самурая си е сметнат правилно и си му е самодостатъчен но за по-софт изпълнения.Ти си доволен засега
          от него защото почти не си го карал.Като гледам каква подготовка
          му правиш нада ли ще е за леки разходчици.Искам да ти кажа че никак
          не е трудно да насадиш двг.-то от опела.Абе Самурая си е едно" Лего"
          само че за пораснали деца.Аз моят двг.си го насадих сам почти без
          никакви условия за това,а ти имаш здраво рамо в лицето на баща ти.
          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

          Коментар


          • #65
            До: Подобренията по Самурая ми!

            По спомени,въпросния Самурай е с двигател V6 3.0 От Рено и е с чарджър.И е имал проблеми с чарджъра,защото не е поставил въздужен филтър преди него.Карал си е само на шнорхел...От прахта,естествено,чарджъра е блокирал и се е наложило да се върни,да го разглоби,оправи и т.н.
            Дяволе,отвори моторчето на Спиро,огледай всичко,включително основни и биелни лагери,бутала и сегменти,маслени магистрали.И при най-малко съмнение за по-голям ремонт,почвай проекта за другия двигател.Все пак 2 литра са си 2 литра...
            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

            Коментар


            • #66
              До: Подобренията по Самурая ми!

              Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
              По спомени,въпросния Самурай е с двигател V6 3.0 От Рено и е с чарджър.И е имал проблеми с чарджъра,защото не е поставил въздужен филтър преди него.Карал си е само на шнорхел...От прахта,естествено,чарджъра е блокирал и се е наложило да се върни,да го разглоби,оправи и т.н.
              Дяволе,отвори моторчето на Спиро,огледай всичко,включително основни и биелни лагери,бутала и сегменти,маслени магистрали.И при най-малко съмнение за по-голям ремонт,почвай проекта за другия двигател.Все пак 2 литра са си 2 литра...

              мотор от сузуки балено скорости витара с раздатката барабар+самурайската модифицирана 4.16:1
              дифове 5.12:1 TOYOTA суперчаргера от мерцедес и интерколер от мини след постигането на световния рекорд се скапва мотора и се намаля силата на чаргера на половина да се избенат чести ремонти по двигатела.
              поздрави

              Коментар


              • #67
                До: Подобренията по Самурая ми!

                един мотор сузуки дава възможност за последователно слагане на скорости и саеденител витара
                че на самурай е по слаб.естествено има и самурай с мотор от витара но и с мотор на слифт
                но най добрия т гамата сузуки е на балено тои дава най много сила на ниски и средни обороти..
                раздатката 4.16 се прави от комбинация на зъбчатки естествено не е току така сваляш и сменяш има си играчка която малко хора биха се нагърбили да направят 100% надежно но щом го правят значи може да стане надежно.аз бих си купил готов кит барабар сас осите и всички лагери така ще ми е мирна главата.
                ето тук обесняват как се прави по по тарикатски начин не де се реже и заварява щото е по лесно иска малко повече играчка но става
                http://www.teamsuzuki4x4.cl/articulo...r/crawler.html

                http://ironbark.bendigo.latrobe.edu.au/~jeff/xfer2.htm
                поздрави
                Последно редактирано от zenit; 26-01-08, 13:58.

                Коментар


                • #68
                  До: Подобренията по Самурая ми!

                  Колега супер е това ма аз кат нищо не разбирам от испански кво да правя само по снимки май нищо няма да сторя.
                  ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                  тел.088четири 9едно9 4нула4
                  -------------------------------------------------------

                  Коментар


                  • #69
                    До: Подобренията по Самурая ми!

                    Значи според мен основно бъркаш предназначението на СПИРО.
                    Целта не е да се направи рокроулър а добра машина за хард
                    разходки.Той ако имаше толкова парички за кит/мисля около
                    700 долара без доставката/да си е купил нещо по яко.А двг. и
                    ск. от опела са му без пари.
                    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                    Коментар


                    • #70
                      До: Подобренията по Самурая ми!

                      Хънтър позна от първия път за предназначението на Спиро,не ми беше в сметките подобен ремонта ама той май си е назрявал така или иначе нищо в крайна сметка който го е страх от мечки да не ходи в гората,а ДВГ от Опела ако не сега то на по късен етап ще бъде сложен на Спиро но за сега ще се мъча да оправя оригиналния поне малко от малко да му се накефя тая година,максимата кеф цена няма май си е вярна на 100%,което незначи че съветите на Зенит не са ценни или пък са ненужни напротив но всичко с времето си сега трябва да съживя планниската въшка
                      ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                      тел.088четири 9едно9 4нула4
                      -------------------------------------------------------

                      Коментар


                      • #71
                        До: Подобренията по Самурая ми!

                        Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                        Значи според мен основно бъркаш предназначението на СПИРО.
                        Целта не е да се направи рокроулър а добра машина за хард
                        разходки.Той ако имаше толкова парички за кит/мисля около
                        700 долара без доставката/да си е купил нещо по яко.А двг. и
                        ск. от опела са му без пари.
                        1 така аз знам много добре за какво го иска не чета форума от вчера и знам че в бг това нима да стане скоро.
                        2 аз давам мое мнение когато се прави тунинг на нещо си има много идеи или ако ги няма другите ги казват но предпочитам да го зне а той да слага мотор от каквото си иска
                        3 знам как стоят финансовите проблеми в БГ и затова казвам че има и дргг по евтин начин за тунинг на раздатката и дадох най добрия линк които знам след като бащаму е стругар това е детска игра за него и ше види че един мотор не прави всичко по един джип
                        поздрави

                        Коментар


                        • #72
                          До: Подобренията по Самурая ми!

                          Първоначално публикуван от zenit Преглед на мнение
                          1 така аз знам много добре за какво го иска не чета форума от вчера и знам че в бг това нима да стане скоро.
                          2 аз давам мое мнение когато се прави тунинг на нещо си има много идеи или ако ги няма другите ги казват но предпочитам да го зне а той да слага мотор от каквото си иска
                          3 знам как стоят финансовите проблеми в БГ и затова казвам че има и дргг по евтин начин за тунинг на раздатката и дадох най добрия линк които знам след като бащаму е стругар това е детска игра за него и ше види че един мотор не прави всичко по един джип
                          поздрави
                          Не се впрягай,търсим му най-бързото и евтино решение.
                          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                          Коментар


                          • #73
                            До: Подобренията по Самурая ми!

                            Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
                            Колега супер е това ма аз кат нищо не разбирам от испански кво да правя само по снимки май нищо няма да сторя.
                            те снимките са само за идеята зимаш една раздатка от самурай 1000 разглобяваш твойта от 1300
                            и гледаш разликите става въпрос за подмяна на зъбчатки ако не ти се дават пари за раздатка от 1000 тогава правиш зъбчатките нови което не е също лесна работа..
                            по принцип се режат и заваряват но там на този линк обеснява човека че се стругова колелото
                            после се нагрява до 800 градуса и се вкарва прави се заварка и си готов една рздатка 4.16:1 не е за рок краулинг не се заблуждавайте за там се иска много много още но това не е темата..
                            гледам си се захванал да го правиш преди да стане късно искам да знаеш и моите мения
                            така ше можеш да решиш кое е правилното.
                            намери какви са предавателните числа на една кутия самурай и на една опелова
                            това ше баде най важното нещо преди да се захванеш с такъв проект да не се укаже че
                            многото коне и по малки предавателни числа наи вече 1 ше ти дойдат малко..
                            поздрави

                            Коментар


                            • #74
                              До: Подобренията по Самурая ми!

                              Първоначално публикуван от zenit Преглед на мнение
                              1 така аз знам много добре за какво го иска не чета форума от вчера и знам че в бг това нима да стане скоро.
                              2 аз давам мое мнение когато се прави тунинг на нещо си има много идеи или ако ги няма другите ги казват но предпочитам да го зне а той да слага мотор от каквото си иска
                              3 знам как стоят финансовите проблеми в БГ и затова казвам че има и дргг по евтин начин за тунинг на раздатката и дадох най добрия линк които знам след като бащаму е стругар това е детска игра за него и ше види че един мотор не прави всичко по един джип
                              поздрави


                              Аз имам един въпрос.Защо до преди години никой не беше чувал за такива преправяния и имаше офф-роуд.Да не би сега да е станало по тежко?Някой хора карати без големи модификаций!
                              https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                              Коментар


                              • #75
                                До: Подобренията по Самурая ми!

                                Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                                Не се впрягай,търсим му най-бързото и евтино решение.
                                нали знаеш какво казват б БГ че бързата работа е срам за майстора
                                ако дявола не се навие може би тези мой идей ше послужат на друг колега
                                ше ми е интересно да чета проекти от този тип и помагам с каквото мога.
                                поздрави

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X