Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подобренията по Самурая ми(Проект Супер Спиро)!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Подобренията по Самурая ми(Проект Супер Спиро)!

    Както е казал народа"Шило в торба не стой",та така и аз след офроуд събора зареден с много идеи и приятни емоций реших че време да отделя време за разкрасяване и допълнително подобряване на моя верен звяр.Идеята да се премести лебетката в купето ми се върти в главата от много време причините са много основно гадната тежест която се получава от пред от там влошеното управление на автомобила,това особенно много се отразява на автомобил като Самурая той сам по себе си е достатъчно лек и всеки килогранм поставен на неправилно място му се отразява.Речено сторено разхвърях всичко от пред мислих мерих и накрая се оказа че зад дяснта седалка мястото е правено все едно за лебетката с монтажа и съм почти готов но имам временно закучване на работа породено от моя грешка.Освен местенето на самата лебетка се наложи и направата на нова броня старата честно да си призная не ми харесваше много но не ми се пипаше и отлагах.Ето и новата броня която направихме с баща ми тези дни.


    В най-скоро време очаквам материала за водача на въжето както и една резервна част за лебетката и пристъпвам към монтажа в купето.
    И така както си седя и човърках по новата броня ми изпадна спортен волна от прясно катастрофирало Рено 19 стария волан никога не ми е харесвал но не е било зор да го сменям но сега след като ми се отдаде тази възможност се възползвах,с помоща на малко стругарска работа и волана зае своето място.

    Все едно за Самурай е правен.Сега съм в очакване на нужните неща за да довърша монтажа на лебетката на правилното място.
    ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
    тел.088четири 9едно9 4нула4
    -------------------------------------------------------

    Коментар


    • До: Подобренията по Самурая ми(Проект Супер Спиро)!

      Много заяжда оборотомера бре Много добре е станал

      Пу пу... да не му е уроки
      Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
      New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

      Коментар


      • До: Подобренията по Самурая ми(Проект Супер Спиро)!

        ЪЪЪ да бе обороотмера му се разкачи стрелката и понеже по таблото също ще има промени та няма да съм с този ладов оборотомер той е времно решение и ме мързи да отварям и оправям стрелката та да е верен.
        ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
        тел.088четири 9едно9 4нула4
        -------------------------------------------------------

        Коментар


        • До: Подобренията по Самурая ми(Проект Супер Спиро)!

          Всяко подобрение по една джипка спорет мен стават след определени щети от гората!Аз всичко преправих само защото се търкалях или счупих нещо което не трябва да е така!

          Мите от каде намери или направи фланец за волана на джипа?
          https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

          Коментар


          • До: Подобренията по Самурая ми(Проект Супер Спиро)!

            Първоначално публикуван от ДиДжейДавел Преглед на мнение
            Всяко подобрение по една джипка спорет мен стават след определени щети от гората!Аз всичко преправих само защото се търкалях или счупих нещо което не трябва да е така!
            Много вярно изказване Асене.Позна причината за някои промени.

            Първоначално публикуван от ДиДжейДавел Преглед на мнение
            Мите от каде намери или направи фланец за волана на джипа?
            Фланеца на волана го направи баща ми като ползвахме оригиналния фланец от Реното но неговите шлици не пасваха и се наложи лека интервенция на струга ползвахме фланцовата фтулка от оригиналния волан на Самурая която успяхме да насадим на фланеца от Реното.Важното тук е че моя клаксон не е на волана както е на повечето Самураи,волана на Реното също не беше с клаксон и така нямаше нужда от други преработки свързани с бутона на клаксона
            ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
            тел.088четири 9едно9 4нула4
            -------------------------------------------------------

            Коментар


            • До: Подобренията по Самурая ми(Проект Супер Спиро)!

              Тъй като тези дни се видях с малко повече свободно време реших да пробвам една магария на Спиро.От доста време чета за ефекта от размяната на местата на предните люлки и в почти всеки материал които четох даваха много добри показатели като ход и пътно поведение.Реално не съм имал нужда да го правя но пък що да не пробвам и така преди седмица хванах флекса и хоп за около ден работа люлките от пред си смениха местата с ушите.






              Ефекта от свършената работа наистина е добър като цяло колата посреща по плавно препяствията при по висока скорост,седи по добре на пътя поне според мен.От цялата работа се получи един интересен ефект отпадна нуждата от фланеца на предния кардан.Сега тествам новия формат на предното окачване за сега съм доволен.
              ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
              тел.088четири 9едно9 4нула4
              -------------------------------------------------------

              Коментар


              • До: Подобренията по Самурая ми(Проект Супер Спиро)!

                Добре, че не си като мен.
                Аз това като го мислих за моя, беше едно умуване, мани, мани...
                Аз имах за идея да се сложат и отпред по-дълги основни листове от газ69 заедно с тази преработка...

                Иначе идеално е станало. Сега остава да сложиш и двойните люлки и те командироваме на някое състезание за ходове.
                Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                Drag Grand Canyon Daily
                Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                LZ1JYM

                Коментар


                • До: Подобренията по Самурая ми(Проект Супер Спиро)!

                  При така сложени ресорите май ъгала на карето на кардана с люлките ще стане много голям!
                  При задни твърдо ухо като се разтягат люлките отпред оста на пиньона се насочва към раздатката (моста се извърта както е по правилно сопоред мен), а при така разположени уши оста на пиньона ще се накланя надолу и май ще е прекалено голям ъгала за карето и къси шлиците на кардана.
                  Така съм го умувал аз може и да сам в грешка, нека разчепкаме

                  Иначе е станало стршно, браво!
                  Случайни хора УАЗ не карат

                  Коментар


                  • До: Подобренията по Самурая ми(Проект Супер Спиро)!

                    АААА напротив кардана се оказа дълъг след промяната щото имаше 3 см. фланец и с него удряше в края на карето сега си е Ок няма никакви проблеми.За сега грижи няма това е масова практика при Самураи а и не само.Ако се окаже къс кардана просто ще си смаля фланеца и готово,но аз лично няколко пъти тествам на рампа за да видя какво на къде върви и кардана при макс артикулация на моста не изпада.
                    ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                    тел.088четири 9едно9 4нула4
                    -------------------------------------------------------

                    Коментар


                    • До: Подобренията по Самурая ми(Проект Супер Спиро)!

                      Не дължината на кардана в случаят.Колегата визира завъртането на предният мост.И според мен е прав.Мисля че ако го натиснеш по-хард ще сменяш каре/карета.При слизане на моста надолу ъгълът на кардана спрямо раздатка и мост става гаден.И това се решава естествено.Два клина за завъртане на моста до приемливо положение,обаче тук възниква ефекта на накланяне на гумите по посока на завоят.Моят преден мост е 12 град.завъртян и съм доволен.Радиуса на пълен завой ми е по-малък от на стандартниат Самурай.
                      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                      Коментар


                      • До: Подобренията по Самурая ми(Проект Супер Спиро)!

                        М дааа по принцип ъгъла на карето от към раздатката още от преди да направя тая промяна не беше добър номера с клиновете ми е известен и е вариант но нека покарам така да видя какво що ако не се рискува няма да разберем.между другото и аз очаквах завъртане на предния мост но той си е в положението в което си беше и преди от както съм свалял ресорите под моста,единственото което се промени е че изчезна фланеца,но пък при по голямо разчупване на моста наистина карето застава в кофти положение но то пък е за кратко ще си каже с времето.
                        ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                        тел.088четири 9едно9 4нула4
                        -------------------------------------------------------

                        Коментар


                        • До: Подобренията по Самурая ми(Проект Супер Спиро)!

                          Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                          .......Моят преден мост е 12 град.завъртян и съм доволен.Радиуса на пълен завой ми е по-малък от на стандартниат Самурай.
                          Интересно ми е този ъгал на завъртане как се хваща?
                          Случайни хора УАЗ не карат

                          Коментар


                          • До: Подобренията по Самурая ми(Проект Супер Спиро)!

                            Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                            Интересно ми е този ъгал на завъртане как се хваща?
                            Да ти кажа честно на око аз вече оправих проблема с предния кардан ъгъла на карето си е ок всичко си застана в положените както преди да сменя местата на люлките и сега остават само тестовете в условия близки до бойните.
                            ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                            тел.088четири 9едно9 4нула4
                            -------------------------------------------------------

                            Коментар


                            • До: Подобренията по Самурая ми(Проект Супер Спиро)!

                              Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                              Интересно ми е този ъгал на завъртане как се хваща?
                              Не питай Трудно Една седмица
                              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                              Коментар


                              • До: Подобренията по Самурая ми(Проект Супер Спиро)!

                                А значи сигурно е тоя начина щото и аз от толко се мъча вече
                                Успех, и ние ще дадеме резултати щом тръгне

                                Офф: А от какво ползвате/намирате тампони за ресьорите?
                                Случайни хора УАЗ не карат

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X