Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подобренията по Самурая ми(Проект Супер Спиро)!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Подобренията по Самурая ми(Проект Супер Спиро)!

    Почна се!След като вчера открих дребни ръждиви язви по пода на джипчето днес бе предприета интервенция,въпросните места бяха изрязани и закърпен,свалена е задната броня за да бъде освободено място за новата която ще бъде направена в най-скоро време,монтирани са нови задни светлини който надявам се че утре ако ми остане време ще успея да вържа,предвиждат се и странични степенки но те са в по късен етап всичко ще виждате тук ще дам снимки утре щото сега влизам и просто не съм снимал днес.
    ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
    тел.088четири 9едно9 4нула4
    -------------------------------------------------------

  • #2
    До: Подобренитята по Самурая ми!

    Ето идеята за задната броня която ще бъде изработена и сложена веднага след нова година.
    ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
    тел.088четири 9едно9 4нула4
    -------------------------------------------------------

    Коментар


    • #3
      До: Подобренитята по Самурая ми!

      Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
      Ето идеята за задната броня която ще бъде изработена и сложена веднага след нова година.
      Много семпла броня,харесва ми.Ще търся в нета нещо подобно за Витарата ми.Тази година не успях да я прехвърля ама в началото на другата се надявам да успея Мина ли КАТ и я мятам
      DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
      Skype: pach_bs

      Коментар


      • #4
        До: Подобренитята по Самурая ми!

        Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
        Ето идеята за задната броня която ще бъде изработена и сложена веднага след нова година.
        Аз бих ти препоръчал да не я правиш с тези извивки напред. Не мисля, че те ще ти осигурят някаква по-голяма защита, но за сметка на това в някои ситуации могат да изиграят ролята на котва ...



        Последно редактирано от Чавдар (V93); 10-01-08, 17:44. Причина: Отстраняване на грешка
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          До: Подобренитята по Самурая ми!

          И аз съм скептичен за извивките но ще пробвам и ще видя смятам че те са най-лесни за махане.
          ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
          тел.088четири 9едно9 4нула4
          -------------------------------------------------------

          Коментар


          • #6
            До: Подобренитята по Самурая ми!

            Ето идеята за странични степенки






            Иска ми се да чуя мнения за това дали да ги закрепя от долу на рамата по начина по които е показано,с пробиване и болтове.
            ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
            тел.088четири 9едно9 4нула4
            -------------------------------------------------------

            Коментар


            • #7
              До: Подобренитята по Самурая ми!

              еи , мъшки , абсулютно грешно поставени степенки ,

              неможе твърда връска купе рама , купето е стампони на рамата, и потози начин го обездвежваш
              sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

              Коментар


              • #8
                До: Подобренитята по Самурая ми!

                Имаше тема за закрепването на степенки. Задължително на рамата и отделени от купето както е казал Юли. Ама защо са ти степенки на самурая? Тои е доста къс, има ли смисъл да ги слагаш? Друг е въпроса ако искаш да го вдигаш с джека за тях.

                Коментар


                • #9
                  До: Подобренитята по Самурая ми!

                  Позна искам да го вдигам с джека самите степенки са доста семпли но това закрепване не ме кефи дали ще може да се захванат само за рамата
                  ще го мисля те са на по късен етап.Едно обаче за сега ми е ясно захвата ще е с болтове не ми се заварява по шасито.
                  Последно редактирано от Дявол Коледа; 30-12-07, 08:50.
                  ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                  тел.088четири 9едно9 4нула4
                  -------------------------------------------------------

                  Коментар


                  • #10
                    До: Подобренитята по Самурая ми!

                    Да, могат, даже е желателно да е само за рамата, това на снимката е тежка конструкция. Птосто върховете на тръбата ги заваряш не за цял профил, а за две планки на който пробиваш няколко отвора и с болтова връзка за рамата. Трудно се пробива, но не е невъзможно. Така при евентуална повреда се сменя или сваля за ремонт лесно.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Подобренитята по Самурая ми!

                      Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
                      Позна искам да го вдигам с джека самите степенки са доста семпли но това закрепване не ме кефи дали ще може да се захванат само за рамата
                      ще го мисля те са на по късен етап
                      може само на рамата , може и без прагове саморая е къс , може само да усилиш праговете , и малко да извадиш гумите навън , по тези начини ще пазиш купето странично , помисли за това вдигане , мое лично мнение е по добре само от прет и одзад
                      sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

                      Коментар


                      • #12
                        До: Подобренитята по Самурая ми!

                        Не ти трябват такива тръби само пречат, броня отпред и озад и там ще вдигаш с крика. Ние се чудим как да вдигнем просвета ти сам ще го смаляваш

                        Коментар


                        • #13
                          До: Подобренитята по Самурая ми!

                          Тя рамата му и без това е под купето, стърчи надолу, така че две тръбици едва ли ще му намалят толкова просвета. А тези са удобни за дръжки, не му трябва джек, нареждат се четирима и нуждата от джек отпада На това джипче, дядото на самурая тези степенки погледнато отдолу си бяха над рамата, никога не са пречили или закачали, ама и не се е налагало да се ползват.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Подобренитята по Самурая ми!

                            дядо, дядо, ама лачен още се разхожда по улици и дерета
                            sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

                            Коментар


                            • #15
                              До: Подобренитята по Самурая ми!

                              Първоначално публикуван от Явор Преглед на мнение
                              Не ти трябват такива тръби само пречат, броня отпред и озад и там ще вдигаш с крика. Ние се чудим как да вдигнем просвета ти сам ще го смаляваш
                              От лични наблюдения съм стигнал до извод относно ползата от степенки в следните случаи:

                              - странично полягане - опираш на тях, вместо на вратите
                              - преминаване през криви тесни места покрай дървета - дървото опира в степенките, вместо в ламарините. Случвало ми се е с Галопера да правя завой на 90 градуса покрай дърво - дори щатните степенки ми спасиха вратите от поражения.
                              - преминаване на опасни странични наклони - тези, които висят отстрани на джипа, има къде да стъпят


                              П.П. Относно начина на закрепване за рамата. Пак на база личен опит - по-добре на болтове, отколкото заварени. Може с болтове да не е толкова здраво и да има нужда от периодично притягане или смяна на болтовете, но за сметка на това при поражения по степенките човек може да ги свали и ремонтира/замени много по-лесно. Иначе, със заварените, може като мене да кара с месеци с изкривена от удар в камък степенка ...
                              Последно редактирано от Чавдар (V93); 30-12-07, 11:53.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X