Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

    Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
    ... С бавната раздатка скоростите ми "слезнаха" с една надолу . С колкото се движеше при 3 х. оборота на първа сега се движи на втора...
    За да слязат скоростите с една на долу, предавателното отношение на новата раздатка
    трябва да е 3.4
    Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

    Коментар


    • От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

      Първоначално публикуван от Niki 76 Преглед на мнение
      За да слязат скоростите с една на долу, предавателното отношение на новата раздатка
      трябва да е 3.4
      Тук бирата е че предавателно число на автоматичните скоростите е друго
      Лудак

      Коментар


      • От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

        Имам въпрос към slavin: Какъв е ъгъла на наклона на зъбите на двойките зъбни колела, които направихте? (ако не е производствена тайна).

        Оказа се, че с един от моите три комплекта (а вероятно и с другите два) има неточност при замерване, съответно изработката на това колело, което работи с оригиналното. Старах се колкото можах, явно такива са ми възможностите. С другата двойка няма проблеми, тъй като се правят и двете, и ъгълът им е абсолютно еднакъв, тъй като при изработката се добавя само едно паразитно колело за обръщане на движението, съответно направлението на наклона. Не така стои въпроса обаче с колелото, което остава да работи с оригиналното и след "ъпгрейда". Трябва в максимална степен да се улучи ъгъла на наклона на оригиналното колело. Технологично е невъзможно, защото дори и да се измери точно ъгъла, диференциалната лира дава винаги в приближение този ъгъл. Аз съм го измерил 25 градуса и 30 минути. Явно е обаче, че не е толкова. Вчера Niki 76 монтира зъбаците и има виене, и то доста силно (все едно е болид от F1) - ясно е, че идва от колелетата. Днес той разглоби и като разгледахме колелетата, се видя, че контактното петно не е добро между тези две колелета. Според мен след няколкостотин до няколко хиляди километра бе трябвало да се сработят и виенето да намалее, даже да изчезне, но това все пак си е само предположение.

        Има ли виене и повече шум при вашите "нови" раздатки?
        Без блокажи си за никъде. :D
        Без лебедка, хептен...

        0887 731062 - Цецо

        Коментар


        • От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

          Първоначално публикуван от The Bear Преглед на мнение
          Имам въпрос към slavin: Какъв е ъгъла на наклона на зъбите на двойките зъбни колела, които направихте? (ако не е производствена тайна).Оказа се, че с един от моите три комплекта (а вероятно и с другите два) има неточност при замерване, съответно изработката на това колело, което работи с оригиналното. Старах се колкото можах, явно такива са ми възможностите. С другата двойка няма проблеми, тъй като се правят и двете, и ъгълът им е абсолютно еднакъв, тъй като при изработката се добавя само едно паразитно колело за обръщане на движението, съответно направлението на наклона. Не така стои въпроса обаче с колелото, което остава да работи с оригиналното и след "ъпгрейда". Трябва в максимална степен да се улучи ъгъла на наклона на оригиналното колело. Технологично е невъзможно, защото дори и да се измери точно ъгъла, диференциалната лира дава винаги в приближение този ъгъл. Аз съм го измерил 25 градуса и 30 минути. Явно е обаче, че не е толкова. Вчера Niki 76 монтира зъбаците и има виене, и то доста силно (все едно е болид от F1) - ясно е, че идва от колелетата. Днес той разглоби и като разгледахме колелетата, се видя, че контактното петно не е добро между тези две колелета. Според мен след няколкостотин до няколко хиляди километра бе трябвало да се сработят и виенето да намалее, даже да изчезне, но това все пак си е само предположение.Има ли виене и повече шум при вашите "нови" раздатки?
          Когато ги мерих при мен ги изкарах кръгло 25градуса, но после ги мериха и правиха в две специализирани фирми и ще проверя колко са ги изкарали в понеделник.
          OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

          Коментар


          • От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

            Все ми се струва че както и да ги мерите, не са ли сработени в заводски условия преди термообработката и след нея, идеално контактно петно надали ще се получи. Просто им дайте малко време за сработване, с евентуално по-внимателно каране.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              ..... с евентуално по-внимателно каране.
              Ти наред ли си бе?
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

                Славине за да се направи и другото зъбно колело много ли ще е скъпо и възможно ли и е попринцип?
                Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
                Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

                Коментар


                • От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  Ти наред ли си бе?
                  Явно - не.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

                    Първоначално публикуван от demo_1 Преглед на мнение
                    Тук бирата е че предавателно число на автоматичните скоростите е друго
                    Може би хидротрансформатора прави тези фокуси...
                    Аз (както е споменал The Bear) тези раздатки вече ги свалям и слагам за време... без канал
                    Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

                    Коментар


                    • От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

                      Първоначално публикуван от Niki 76 Преглед на мнение
                      Може би хидротрансформатора прави тези фокуси...
                      Аз (както е споменал The Bear) тези раздатки вече ги свалям и слагам за време... без канал
                      То зора е докато ги свалиш първия път и изхвърлиш дългия болт , после вече е лесно. За разликата в скоростите може да има малък принос и самата раздатка. В момента качих раздатка от къса Витара с ръчни скорости. Преди години сменях раздатка на автомат къса с такава от ръчна и се получи разлика от 10 км. при еднакви обороти на всички скорости. Отностно Виенето - такова НЯМА . Дори и при първите колела които бяха със сглобка нямаше. При тези новите няма разлика с оригиналните ! И жена ми я кара два дни и тя не е усетила никаква разлика в шума.
                      0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                      Коментар


                      • От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

                        Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
                        Отностно Виенето - такова НЯМА
                        Значи съм вапцал ъ-ъ-ъ-гъла...
                        Без блокажи си за никъде. :D
                        Без лебедка, хептен...

                        0887 731062 - Цецо

                        Коментар


                        • От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

                          Първоначално публикуван от The Bear Преглед на мнение
                          Значи съм вапцал ъ-ъ-ъ-гъла...
                          Не иска да ми дадеш един комплект да ги " разработим " на някое състезание. .
                          0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                          Коментар


                          • От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

                            Ванка, има ли за мен раздатка с нови колела?
                            Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                            0888 315 794
                            LZ1UPI
                            A1 (Rh+)

                            Коментар


                            • От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

                              Най-накрая и аз съм със сменени колела в раздатката. Направих малко тестове и въпреки, че очаквах да е различно, бях много приятно изненадан.
                              OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                              Коментар


                              • От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

                                Че от какво се плашиш бе?
                                Нали ти казахме, че всичко е наред, слагаш новите железа и караш.

                                БАВНО
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X