Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на Субару

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Покупка на Субару

    Първоначално публикуван от botsko Преглед на мнение
    Здравейте колеги. Решил съм да си купувам Субару Аутбек модел 2003-2009 с ръчни скорости - следователно вариантите са 2,5i /бензин или бензин+газ/ и 2.0D, като бюджета ми е до около 18 000 лв. макс. В тази връзка искам да попитам собствениците на такива автомобили и хора с преки впечатления да дадат съвет/мнение по следните въпроси
    1. Не мога отговоря.
    2. Аз имам наблюдения за модела 1999-2003 и там ръждата не е проблем. За 2003-2005 за съжаление не мога да кажа.
    3. ...
    4. Цената на частите за 2.5 и 3.0 не е различна. Не е нужно да се сваля двигател за смяна на свещи. За съединител не знам, но предполагам че не се сваля. Водната помпа не се сменя при подмяна на ангренажния ремък. Ремък (+ ролки и евентуално хидравличен обтегач) + свещи (оригинални или от по-скъпите алтернативи) ще бъде около 400 лв. За съединител не знам.
    5. До колкото знам няма "заводски" инсталирани ГИ. Има коли, които се продават така, но газовите са слагани от дилъра като се е запазвала гаранцията на колата. Такива екземпляри има и от Италия доколкото знам. На останалите въпроси по тази точка не мога да отговоря.
    6. ...
    7. Най-добрия сервиз на Субару в БГ е в София, така че там грижи няма да имаш. Относно избора на модел. Аз бих се спрял на 3.0 ако разхода не е от особено значение (изминават се малко километри на година). Ако ще се кара много, най-добрия избор според мен е 2.5 на газ. 3.0 не понасят толкова добре газифициране понеже за реглаж на клапаните (който се налага по-често при каране на газ) трябва да се сваля мотора и е трудоемко и скъпо.

    Дано някой колега да може да попълни празнините в моя отговор

    Коментар


    • От: Покупка на Субару

      Пмодела 1999-2003г. водната помпа се сменя с ролките!!!! моят "майстор" я икономиса /90лв./ и ме набута 400лв. /е, беше и объркал едната ролка/
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • От: Покупка на Субару

        Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
        Пмодела 1999-2003г. водната помпа се сменя с ролките!!!! моят "майстор" я икономиса /90лв./ и ме набута 400лв. /е, беше и объркал едната ролка/
        Това не е съвсем вярно. Според сервизното ръководство помпата се сменя само ако има теч или друг проблем. Мога да прикача страници от книгата или таблицата с нужните инспекции и периодични смени на консумативи.
        От друга страна е съвсем възможно във вашия случай водната помпа да е имала проблем и майстора да не го е забелязал при смяна на ангренажния ремък и така да ви е набутал с по-сериозен ремонт.

        Коментар


        • От: Покупка на Субару

          Бъркате май нещо понятията - задължително и желателно.
          Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

          0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

          Коментар


          • От: Покупка на Субару

            може да не е задължително, но при положение че обикновенно протича на около 120хил. км., не бих препоръчал на никой тая икономия
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • От: Покупка на Субару

              Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
              може да не е задължително, но при положение че обикновено протича на около 120хил. км., не бих препоръчал на никой тая икономия
              От къде са данните?
              Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

              Коментар


              • От: Покупка на Субару

                Между 3.0 и дизела няма нищо общо ! Дизелите показаха дефекти, но главно при Форестъри-те , и то определени серии, на аутбека държат! Ако ще слегаш газ, по-добре 2.5 ! Иначе бензиновия разход на 2.5 и 3.0 е идентичен ! Съветвам автомат !
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • От: Покупка на Субару

                  Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                  Иначе бензиновия разход на 2.5 и 3.0 е идентичен ! Съветвам автомат !
                  Извън града приблизително, за града и особено за автомат разликата е драстична.
                  Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                  Коментар


                  • От: Покупка на Субару

                    Не знам дали е задължително смяната на водна помпа при смяна на ремък, но е препоръчително. Защото не е ясно дали ще изкара още 100 хил. км. до следващата смяна на ремък, а цената на труда по смяната спрямо себестойността на помпата е голяма. Аз когато сменях ремък на Аутбек 2.5 смених и помпата въпреки че си беше в "цветущо здраве". По-късно мислех да я подаря на някой, но при мисълта колко пари ще даде за смяната и като не се знае колко км ще изкара направо я засилих в коша.
                    Относно ръждата- единия ми Аутбек МУ'2000 беше купен от Германия на 5 год. и го карах още 5 и не съм имал проблеми с ръжда. Следващия ми модел беше американка и там не е имало ръжда, но той си беше и по-нов.

                    Коментар


                    • От: Покупка на Субару

                      Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
                      Извън града приблизително, за града и особено за автомат разликата е драстична.
                      Аз карам 3.0 и знам колко харчи ... чувам и от Иван колко харчи неговия 2.5 ръчка ! Израза "драстична разлика" е не на място!
                      0899 шест5313нула
                      За всекиго по нещо

                      Коментар


                      • От: Покупка на Субару

                        Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
                        От къде са данните?
                        ЕЖК, признавам си

                        Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                        Аз карам 3.0 и знам колко харчи ... чувам и от Иван колко харчи неговия 2.5 ръчка ! Израза "драстична разлика" е не на място!
                        не разбрах кой Иван имаш предвид, но моето е автомат и харчи повече от 3.0 на граЦко, щото го карам само студено, 3,5 км. сутрин и още толкова вечер
                        ________________________________________________
                        Subaru OUTBACK 2,5
                        Hyundai TUCSON 2.0

                        Коментар


                        • От: Покупка на Субару

                          Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                          Аз карам 3.0 и знам колко харчи ... чувам и от Иван колко харчи неговия 2.5 ръчка ! Израза "драстична разлика" е не на място!
                          Напиши ги щом ги знаеш.
                          Наблюденията са ми от доста автомобили и от близо. И тук и в Субару форум(ите) има колеги, които замениха 2.5 с 3.0, потърси ги за мнение. Те ги карат по един и същ начин, при едни и същи условия.
                          Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                          Коментар


                          • От: Покупка на Субару

                            Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                            ЕЖК, признавам си



                            не разбрах кой Иван имаш предвид, но моето е автомат и харчи повече от 3.0 на граЦко, щото го карам само студено, 3,5 км. сутрин и още толкова вечер
                            А аз 5 км. сутрин и 5 вечер.

                            Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
                            Напиши ги щом ги знаеш.
                            Наблюденията са ми от доста автомобили и от близо. И тук и в Субару форум(ите) има колеги, които замениха 2.5 с 3.0, потърси ги за мнение. Те ги карат по един и същ начин, при едни и същи условия.
                            Около 14,5 лятото и 16.5 зимата ! София градско в час пик...но-о-о...дори да харчи с 5 литра по-малко 2.5, пак бих избрал големия!
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • От: Покупка на Субару

                              Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                              Около 14,5 лятото и 16.5 зимата ! София градско в час пик...но-о-о...дори да харчи с 5 литра по-малко 2.5, пак бих избрал големия!
                              Две мнения няма за по-големия мотор.
                              Относно разходите в Пловдив и Русе цифрите са 17-19 към 13-15 за автомати става дума.
                              И още нещо: За Субару горивото е консуматив, не разход!
                              Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                              Коментар


                              • От: Покупка на Субару

                                Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
                                И още нещо: За Субару горивото е консуматив, не разход!
                                Така де, така...
                                0899 шест5313нула
                                За всекиго по нещо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X