Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на Субару

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Покупка на Субару

    Нищо ѝ няма на колата. Щом въртиш гумите на ръка, а преди това е била на ръчна, вероятно има някакво незначително забавяне в отпускането на челюстите, което се елиминира при потегляне. Карай смело, щом не грее главината всичко е наред.
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • Re: Покупка на Субару

      Може и накладките да задържат съвсем леко. При мен се беше получило от незачистване на улейте в които се движат. Пак не загрявах главините, но резултата беше пълно износване на външната накладка докато вътрешната си беше както трябва.

      Коментар


      • От: Покупка на Субару

        Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
        Двете задни се въртят много трудно, сякаш спирачката задържа................ на неутрална съвсем слабо върти предните колелелта а задните не.
        И с напълно изрядни спирачки пак няма да върти задните.

        Коментар


        • От: Покупка на Субару

          Благодаря за отговорите. Ако ми остане свободно време , ще я побъзикам. Във всички случаи една лека профилактика на спирачките няма да и е излишна или в повече.

          Коментар


          • От: Покупка на Субару

            Нов наболял въпрос!
            Понеже напоследък имам повече км с колелото-искам да кажа , че не карам особено много, наскоро ми направи впечатление , че като е студена колата се чува едно съвсем тихо скърцане от към пистовия ремък. Като загрее нищо не скърца. Викам си няко лагерче си е тръгнало. Да де ама като се замислих ако е лагерче ще става все по зле , а няма да утихва и изчезва ,като загрее колата.Махнах и днеска пластмасовата кора да огледам, ама беше загряла и виновника за шума не можах да локализирам. Ремъкът е оргинален , на годините на колата . Няма разпрано но е доста твърд-опечен от времето. Възможно ли е това скърцане да идва от него? Следващ въпрос-тъй като смятах да процедирам по изпитаната система-махам ремъка и въртейки ролките търся виновника, точно при тази кочина не може да стане така. Обтягането и е автоматично, за да махнеш стария ремък май трябва да го отрежеш. Проблема е , че трябва специално приспособление за поставяне на новия ремък , а аз естествено нямам такова. Май една част от ремъците - в зависимост от производителя, вървят с въпросното приспособление. То не че е кой знае какво , ама ... Има ли някакъв начин за махане на ремъка , без да се реже, съответно и за поставянето му без въпросното приспособление. Пробелма е , че мога да се занимавам само през уикенда , а тогава съответно представителя на субару не работи, което с отрязан ремък означава да съм без кола до следващия уикенд. Другия вариант е да купя всичко ново и да сменям на ред без да е нужно , което ,на мен , като нормален българин , ми се види неблагоразумно.
            Поздрави!

            Коментар


            • От: Покупка на Субару

              Обтяжната ролка би трябвало да се отпуска с ключ- тя е на пружина! Отпускаш, махаш ремъка, проверяваш ролките и която има хлабина-сменял заедно с новия ремък. Нищо не се реже!

              Коментар


              • От: Покупка на Субару

                Да де ама така наречената обтяжна ролка , не може да се отпуска или натяга ръчно. Има процедура , която се спазва при смяна на ремъка, който се реже. Няма ръчно натягане-отпускане, гадост...Коя ли дръпната гадинка го е измислила. Наистина за пръв път се сблъсквам с подобна система, не че няма и по - тъпи изпълнения. Просто не ми се експерименира с основната кола.
                Гледах даже някакъв клип , за смяна на ремъка при предното поколение аутбек, там ремъците са два, ама идеята е същата.
                Мисля си ако развия автоматичната обтяжната ролка и сваля ремъка , ок , ама после как ще нанижа новия, като всичко е под напрежение?
                Знам , че няма - няма , но не искам да действам неандерталски.

                Коментар


                • От: Покупка на Субару

                  Дръпни си сервизното ръководство от тук и ще ти се изясни.
                  http://jdmfsm.info/Auto/Japan/Subaru/Legacy%20Outback/
                  ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
                  Е250 1998-продаден
                  Субару Пустош

                  Коментар


                  • От: Покупка на Субару

                    При мен обтяжната ролка се отпуска с ключ 19 . Само ,че съм с боксер дизел 2010.

                    Коментар


                    • От: Покупка на Субару

                      Ръководството отдавна съм го изтеглил. В него пише-инсталирай инструмент към болта на обтяжната ролка. Завърти по посока на часовниковата стрелка докато ремъка се разхлаби-отпусне. Махни ремъка. Инсталирай в обратен ред.
                      Нямам въпросния специализиран инструмент. Продължава да ми е леко неясно. За изкарването на ремъка не е проблем , ще го изкарам ако трябва и на парчета. Поставянето на новия ремък , без въпросния инструмент обаче...
                      Не съм особено убеден , че ремъците на GATES идват с въпросното приспособление.
                      Никой ли не си е сменял ремъка?

                      Коментар


                      • От: Покупка на Субару

                        Ще го мъча в неделя, май няма проблем ролката да се отпуска и натяга с най обикновен ключ.

                        Коментар


                        • От: Покупка на Субару

                          Здравейте, днес бяхме на оглед на Субару Легаси 125к.с.1999год. ръчка карах,правих пълни леви и десни завой, не можахме да усетим никакви тропаници,шумове,скърцане,придърпване, съединителят ми се стори с много къс ход и сякаш много рано отделяше, двигателят работеше добре, като загря мотора явно тече масло от някаде и оливаше по генерацията. Какво е мнението Ви за тези неща със съединителят и теча, като цяло и колата ще се ползва главно за детевоз,без сериозен оффроуд.
                          п.п. Знам, че не е Горският но нали окачване и двигател са еднакви.

                          Коментар


                          • От: Покупка на Субару

                            Виж теча от къде е-капак клапани или гарнитура глава.
                            Калин Владов,09РСПБЗН

                            Коментар


                            • Re: Покупка на Субару

                              Ако отлепя горе, съединителя е за смяна, виж първо колко ще ти струва, моя е демпферен и успах да намеря комплекта оригинален за около 600 лева - може да бъркам с малко, но беше отдавна. За другото колегата ти е писал.

                              Коментар


                              • От: Покупка на Субару

                                Първоначално публикуван от Georgi Balashev Преглед на мнение
                                Здравейте, днес бяхме на оглед на Субару Легаси 125к.с.1999год. ръчка карах,правих пълни леви и десни завой, не можахме да усетим никакви тропаници,шумове,скърцане,придърпване, съединителят ми се стори с много къс ход и сякаш много рано отделяше, двигателят работеше добре, като загря мотора явно тече масло от някаде и оливаше по генерацията. Какво е мнението Ви за тези неща със съединителят и теча, като цяло и колата ще се ползва главно за детевоз,без сериозен оффроуд.
                                п.п. Знам, че не е Горският но нали окачване и двигател са еднакви.
                                Има една тапа зад 3-ти цилиндър и семеринг на коляновия вал и много вероятно теча да е от там. Съединителя вероятно е демпферен, като на Даниел и си е цифра, но пък е хубаво да е такъв.
                                Най-добре си намери човек, запознат добре с марката и особеностите й.
                                Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X