Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на Субару

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Покупка на Субару

    Заинтересувай се основно , има ли кой да поддържа въпросната газова система. Може да е малко неприятно , но доколкото ми е известно WV cady например, имат доста сериозен проблем със метановите уредби и много собственици се оплакват от проблем с редуктора, а се оказва , че вече е сменен с друг и поддръжка за стария липсва.Предлага се замяна с новия модел , ама цената е неприлична.Проблема е фабричен, но си страдат собствениците на авомобилчето. Едно е двигател произведен за работа на газ , друго е бензинов мотор пригоден за работа на газ. Не че не става, в Бг всичките ми трошки рано или късно са преминавали към алтернативно гориво , просто защото финансово е по- изгодно, но в Бг е едно , в чужбина е доста различно. Примерно аз докато живея в Швеция никога няма да си купя автомобил на газ, финансово е неизгодно,разликата в цената е около 10%, а и нямам никакво намерение да се боря със загубени настройки на газовия инжекцион, и липсата на който и да е компетентен който да му върне предишните настройки.
    Има мотори които са много държаливи и преоразмерени с огромен резерв и не по- малък ресурс, но не и при автомобилите след 95г с много малки изключения.
    Цялата тая тирада беше за да кажа замисли се дали тази икономия от гориво , ще се изплати с безпроблемност и посещения в сервиз за нормалните обслужвания, да не се видиш в чудо и спестяването от гориво за което си правиш сметка да си остане само на хартия.

    Коментар


    • От: Покупка на Субару

      Зависи и от това, дали си решил да притежаваш автомобила дълго време или след година-две и 50-60 хиляди да го сменяш!
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • От: Покупка на Субару

        Не съм имал проблеми с карането на газ, при доста изминати км. и навън... Даже напротив, с 2 системи - единия път си се прибрах на газ, като сдаде багажа бензиновата помпа... И става въпрос за разлика в цената над 50%! Има доста Субарута на газ в Германия както се оказа... И са все по на 200-300 000 км.

        Коментар


        • От: Покупка на Субару

          Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
          Има доста Субарута на газ в Германия както се оказа... И са все по на 200-300 000 км.
          За Н6 мотора ли говориш или за 2.5?
          0899 шест5313нула
          За всекиго по нещо

          Коментар


          • От: Покупка на Субару

            Ами ей сега ще погледна в мобилето... в скобите са бройките, 390 бр. бензинови след 2000 г. Аутбек и Легаси:


            на газ 82 бр.

            значи близо 1/5 са на газ и за мен това е показателно - значи определено тази марка се газифицира.
            P.S.най-разпространените Аутбек и Легаси са с 2.5 - 121 kW (165 PS)
            Последно редактирано от ivied; 12-06-13, 22:56.

            Коментар


            • От: Покупка на Субару

              Ами видно е и от тази статистика, че се избягва газифицирането на 3-литровия! Така, че търси 2.5!
              0899 шест5313нула
              За всекиго по нещо

              Коментар


              • От: Покупка на Субару

                Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                Ами видно е и от тази статистика, че се избягва газифицирането на 3-литровия! Така, че търси 2.5!
                Ами то 3.0 и на бензин се среща много по-рядко от 2.5, така че това надали е показателно

                Коментар


                • От: Покупка на Субару

                  Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                  Ами видно е и от тази статистика, че се избягва газифицирането на 3-литровия! Така, че търси 2.5!
                  Разбрах. (продават се в момента 33 за цяла Германия, Аутбеци 3.0 H6 след 2000 г. - 3 са на газ- ами те Фераритата са повече без газ)
                  Последно редактирано от ivied; 13-06-13, 09:40. Причина: фераритата

                  Коментар


                  • От: Покупка на Субару

                    Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                    Разбрах. (продават се в момента 33 за цяла Германия, Аутбеци 3.0 H6 след 2000 г. - 3 са на газ- ами те Фераритата са повече без газ)
                    E ако ти падне некое Ферари..взимай го...па и с дефект да е, ще го попритегнеме
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар


                    • От: Покупка на Субару

                      Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                      Привет!
                      Загледах се днеска из ръководството за ремонт, дет се вика да се поограмотя поне кое къде се намира. Останах "леко" изненадан от решението водната помпа да се върти от ангренажната верига, все пак си е консуматив, който би трябвало да се сменя понякога, освен това ми е много интересно как е решен проблема ако водната помпа и изтърват памперсите-антифриза си се смесва директно с маслото-най -добрия начин да направиш майонеза. Не успях да намеря някакви данни кога се препоръчва смяната на водната помпа, та ако има знаещи , ще се радвам да споделят.
                      И така...относно тези притеснения! Днес го поогледах в разглобено състояние,та..съществуват два "авариини" технологични отвора ,в корпуса на помпата, през които при дефектиране на О-пръстена да излиза водата ИЗВЪН маслото! Споко
                      Последно редактирано от sonda; 14-06-13, 21:04.
                      0899 шест5313нула
                      За всекиго по нещо

                      Коментар


                      • От: Покупка на Субару

                        Хе хе , привет Сонда, значи е както преполагах! Ок постарали са се .
                        Да се оплача , много съм разочарован от представителя на субару в града в който живея. Масло 5w40 имат само 5 литра,на мен ми трябва 6 литра, атф масло в литрови разфасофки на субару нямат, а моторно масло в по-големи опаковки от 1 литър , ами... нямат. Бахти ! кво имат! Поръчах , ще дойдат във вторник, ама в кой вторник....Иначе предложи да си взема дифтунга за пробката на маслото, чак ме учуди. Въздушния филтър оргинален е по- евтин от аналога на МАН. Странно.

                        Коментар


                        • От: Покупка на Субару

                          Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                          Хе хе , привет Сонда, значи е както преполагах! Ок постарали са се .
                          Да се оплача , много съм разочарован от представителя на субару в града в който живея. Масло 5w40 имат само 5 литра,на мен ми трябва 6 литра, атф масло в литрови разфасофки на субару нямат, а моторно масло в по-големи опаковки от 1 литър , ами... нямат. Бахти ! кво имат! Поръчах , ще дойдат във вторник, ама в кой вторник....Иначе предложи да си взема дифтунга за пробката на маслото, чак ме учуди. Въздушния филтър оргинален е по- евтин от аналога на МАН. Странно.
                          Взимай тогава от някой магазин масло...ако не си дал капаро де, а дифтунгата ако не е сплескана старата можеш да я ползваш,ама тя е стотинки, та нищо не пречи да я смениш! Вземи и три литра 75-90 та смени и в дифове-те..600 грама ще ти останат за друг път!
                          0899 шест5313нула
                          За всекиго по нещо

                          Коментар


                          • От: Покупка на Субару

                            Отивай на Патриарха. Има си Motyl, Eneoss ...ATF оригинално не съм виждал по 1 литър, обикновено е по 4 литра.
                            ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
                            Е250 1998-продаден
                            Субару Пустош

                            Коментар


                            • От: Покупка на Субару

                              Първоначално публикуван от krismarg Преглед на мнение
                              Отивай на Патриарха. Има си Motyl, Eneoss ...ATF оригинално не съм виждал по 1 литър, обикновено е по 4 литра.
                              Де бре Колега...скъпичко ще му излезе на Колегата самолета от Швеция до Варна за едното масло.. А ти Кикиморчо, вземи си промени местожителството със страната на тройките, та да не се бърка народа..
                              0899 шест5313нула
                              За всекиго по нещо

                              Коментар


                              • От: Покупка на Субару

                                Едни тестове тука, може да са ви интересни, (на немски)
                                За Аутбака - приятел за всеки ден с Lifestyle
                                http://www.autobild.de/marken-modelle/subaru/outback

                                "Ние не се нуждаем усърдно да откриваме и оборудваме нашата кола със задвижване на всички колела", демек няма да откриват топлата вода и колелото - казва европейския маркетинг директор Макото Иноуе
                                http://www.autobild.de/artikel/subar...t-4186712.html

                                За Легасито - било първото Crossover-Kombi даже и ауди го следвало...
                                http://www.autobild.de/marken-modelle/subaru/legacy/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X