Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на Субару

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Покупка на Субару

    Намажи първо малък участък , за да видиш резултата и ако не дими и мирише след като прегрори, давай смело!
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • От: Покупка на Субару

      Ще дерзая , ама като се прибера от Бг. Следващите 10 дни съм през ден дежурен на повикване, дет се вика да ми избият почивката. Хубаво поне, че снощи не ме събудиха, лошото е , че не можах да спя добре. Много е кофти когато искаш да направиш много неща , а нямаш никакво време!

      Коментар


      • От: Покупка на Субару

        Днеска най -сетне и смених маслото на мотора и нали съм си разсеян доктор, вдигнах я на подемника , махнах пробката, всичко 6, изчаках да се поотцеди, викам дай да махна филтъра, като текна масло в промишлени количества...Бях забравил да махна капачката за наливане на малото - естествено. Та моя събра 6 литра и учудващо е пълен до средата на щеката-малко ми се е разширил явно картера , щото до колкото знам 3.0 събира 5.8 литра. На моя след 6 еднолитрови опаковки 5w40 не му достига като гледам около половин литър. Малко съм и разочарован от качеството. Не може 13 годишно сузуки , почити да няма ръжда по тръбите на мотора , а 7 годишно субару да има почити изгнили тръби, при това са под защитната кора. Кво е това качество? Пипнах с пръст и ме достраша , че ще се разпадне...Ще се поръчва явно и ще се сменя, на това не може да се разчита. Махнах акумолатора и в подкалника до него открих филтъра на скоростната кутия. За какъв чеп са го наврели там...никаква логика не виждам. задни биалетки за смяна според мен , предните май са сменени-изглеждат доста свежи. Бях купил и въздушен филтър, не го смених, стария е като нов. Надявах се по тази кола да нямам какво да правя , ама ....Акумулатора и тече...малко неясно дали е спукан или тече поради незатегната тапа. Измих с вода обилно, боята отдолу , естествено си е заминала, пак ще се наложи да се правя на бояджия, ама като се прибера от Бг.

        Коментар


        • От: Покупка на Субару

          Много жаден за масло! Моя на 5.5 литра стои на средата между мин. и макс! А филтъра на автомата... да, доста интересно място са му измислили, но за сметка на това е като масления на мотора, а не се налага разглобяване на картера като при другите автомати, та е улеснение! Акумулатора го огледай добре от къде тече, че да не направи някоя поразия киселината!
          0899 шест5313нула
          За всекиго по нещо

          Коментар


          • От: Покупка на Субару

            Sonda , тя поразията вече е налична. Поне измих киселината обилно с вода , стегнах тъпата тапа на акумолатора и сега ще му хвърлям по едно око. Най -вероятно няма достатъчно елекролит щото яко е текло. Ако спре да тече , ще му налея електролит , тук поне не е проблем продава се. Другия вариянт е да презарежда и да кипва , знам ли. В момента времето ми е много кът и не мога да му обърна внимание. Ако продължава да тече ,първо ще меря, после ще видим.
            Чудя се толкова ли беше проблемно филтъра да си стои на скоростната кутия, така както си стои на мотора. Иначе определено ще се сменя с песен , в сравнение примерно с А3 , там по спомен май и полуоската се маха, че да свалиш картера на кутията , че чак поле се сменя филтъра.
            Последно редактирано от kikimora; 06-07-13, 22:06.

            Коментар


            • От: Покупка на Субару

              Sonda, при тебе има ли волтметър? На моята каляска , волтметъра показва 14 волта при запален мотор , а акумолатора 12.5 волта при загасен току-що мотор , което ми се види малко множко. Аре да зарежда на 13.5 волта ок, ама на 14 , де да знам. Да ровя ли да търся проблем в генератора. Иначе след вчерашното стягане на тапата , акумолатора е сух. Днеска долях киселина, пак измих за всеки случай , подсуших и май продължавам с наблюденията.
              Ще съм благодарен ако и други споделят техните субарута на колко волта зареждат. Де да знам и аз май взех да се втелявам, би трябвало да е нормално 14 волта заряд .
              Поздрави!

              Коментар


              • От: Покупка на Субару

                При мен няма волтметър! Ама не му се "вталявай" толкова на показанията! Първо стрелките на таблото са горе-долу информативни, а не 100%. Това се отнася и за температура, и за обороти , и за волтаж на зареждането. Доста голямо разминаване има при следене в реално време през ОБД- буксата с диагностика и показанието на стрелките. Например стрелката на температурата се устремява на горе чак при 107 градуса, а от 85 до 107 е на едно място! Първа степен на вентилатора тръгва при 98 градуса и спира при 93, а втора тръгва при 102 градуса! Така, че колко точно зарежда можеш да установиш с уред при работещ мотор директно на акумулатора. Не бой се, едва ли презарежда, по-големите ядове създава недозареждането, ама се лекува лесно и то!
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • От: Покупка на Субару

                  Благодря за отовора. В този ред на мисли ти чрез какво си следиш показанията през ОБД буксата. Има ли някаква програмка да си инсталирам примерно на лаптопа, или трябва нещо специализирано да си купувам като КТС да речем. Ако има програмка, бих поразгледал някой нещица. Страшна безмислица са извъкали като допълнителни електронни прибори. Акселерометър-за къв ми е? Аре моментен разход на бензин - ок , ама то се дублира с показанията за среден разход, да не говорим , че моментния разход разграфен до 20 е почити постоянно над 20 , що не го бяха разграфили до 50 примерно, сигурно да не се плашат бъдещите клиенти от разход , при тестово шофиране. Интересува ме примерно температура на маслото, ама туй да му е кусура.

                  Коментар


                  • От: Покупка на Субару

                    Нормалното зарядно напрежение е 13,8-14,2 Волта, ма най-нормалното е това.........
                    Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                    Коментар


                    • От: Покупка на Субару

                      Използвам профи диагностика, но ако ти е мерак "забоди" едно устройство ELM327 в ОБД буксата. То е с блутут и на андроид-устройство можеш да си следиш показанията, но трябва да имаш качена Torque програмка..свали си я от някъде! Можеш и да гасиш ЧЕК-а с него и други неща! 40 -ина лева излиза джаджата..Аз лично не съм я използвал ,защото ме дразнят всякакви такива устройства...
                      0899 шест5313нула
                      За всекиго по нещо

                      Коментар


                      • От: Покупка на Субару

                        Супер, викам си да не взема да потроша инвестицията!
                        За местните ми се затвърди тотално мнението-пълни палачори към техниката. Капак на кола не се вдига, нищо и по никакъв начин не се проверява, да не би да се оцапат. Колата се води в специализиран сервиз , какво се прави там никой идея няма. Плащат и продължават да карат. Ако кажеш , че си си сменил маслото на мотора те гледат неразбиращо " ама как сам ли?". След което следва коментар , че не знам си кой веднъж си бил сменил маслото с баща си преди 15 години.....

                        Коментар


                        • От: Покупка на Субару

                          Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                          Супер, викам си да не взема да потроша инвестицията!
                          За местните ми се затвърди тотално мнението-пълни палачори към техниката. Капак на кола не се вдига, нищо и по никакъв начин не се проверява, да не би да се оцапат. Колата се води в специализиран сервиз , какво се прави там никой идея няма. Плащат и продължават да карат. Ако кажеш , че си си сменил маслото на мотора те гледат неразбиращо " ама как сам ли?". След което следва коментар , че не знам си кой веднъж си бил сменил маслото с баща си преди 15 години.....
                          Най-хубавото е когато заприличаш на месните.......Един си извадил сам зъба, друг се излекувал сам......Не беше ли лекар?
                          Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                          Коментар


                          • От: Покупка на Субару

                            Абе то и у нас не е цветущо положението откъм грамотност или по-скоро става въпрос за немърливост! Уж жабарите на сменяваха масло, а онзи ден в сервиза на едно приятелче бях свидетел на два случая на малоумност. От Тойота авенсис източихме един литър и то на 25к. километра, а от Микра- има нема 800 мл. На въпроса защо не си следят маслото отговора беше " ами то си харчи, за какво да доливаме?" ! По целия свят е пълно със абдали! В Швеция не разбират и не се " цапат", но поне се предполага, че редовно посещават сервиза.
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • От: Покупка на Субару

                              Аз че съм лекар , лекар съм , ама ми харесва да си отглеждам сам превозните си средства. Даже и сам лекувам....да ми се ненадява човек!
                              Говорим за елементарни неща, а аз че се впускам да се цапам , понякога в повече си е лично мой проблем. Само че, практиката показва, че ако не му обърнеш внимание лично ти , като собственик , никой в сервиза няма да му обърне внимание. Примерно тъпия проблем с тапата на акумолатора. Резулата е липсваща боя на подкалника и корозия. Сигурен съм, че ако не я бяха продали колата , щяха да я карат по този начин докато акумолатора откаже или падне от самосебе си през подкалника, зависи кое от двете възможности настъпи първо. Както се шегуваме чужденците тука, шведите си купуват нова кола на всеки 2 години, щото започва да бъде непоносимо мръсна вътре. Отвън са чисти защото непрестанно вали.
                              П.П с очите си съм виждал форд фиеста 1.6 д с пробит картер, с една шепа останало масло, без антифриз дето върви безгрижно, проблема на собственика и беше , че нямала парно , а то зима във Варна...

                              Коментар


                              • От: Покупка на Субару

                                Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                                Супер, викам си да не взема да потроша инвестицията!
                                За местните ми се затвърди тотално мнението-пълни палачори към техниката. Капак на кола не се вдига, нищо и по никакъв начин не се проверява, да не би да се оцапат. Колата се води в специализиран сервиз , какво се прави там никой идея няма. Плащат и продължават да карат. Ако кажеш , че си си сменил маслото на мотора те гледат неразбиращо " ама как сам ли?". След което следва коментар , че не знам си кой веднъж си бил сменил маслото с баща си преди 15 години.....
                                хахаха, еее тук, чак такива случаи няма... ама, ти пък си чак в другата граница май... Да си ремонтираш сам акумулатора?! И в това не виждам особен смисъл - новите са - след 3 години сменяш, особено, ако не караш всеки ден...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X