Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на Субару

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Покупка на Субару

    Моята ламя 3.0 си хапва зимъска около 20, преход около 3 км , все студена. Не се оплаквам. Дали е по- добре автомат, не съм толова убеден, май взех да ставам претенциозен, но ми е леко муден. При връщане на скоростите в ръчен режим, не е както при ръчка , връща когато компа реши, което мен не ме кефи. Като че ли отражение на разхода оказват и зимните гуми , защото с летните се вписвам в летния разход на Сонда, естествено и отрицателните температури си казват думата. Като цяло добра кола, ама нещо залитнах по задноприводните, напоследък заглеждам разни БМВ таралясници. Тази ще остане за жената, за мен нещо дето дрифти. Със субаруто се дрифти ама е много трудно, а аз искам в редките моменти като ме насърби , да мога да се почеша.
    Поздрави от шведско!

    Коментар


    • От: Покупка на Субару

      Поредно разочарование от местния официален представител на субау. Нали съм си инат , разглеждам ръководството за ремонт на субару и попадам на смяна на накладки. Моментално ми се набиват на очи два вида смазки на molykote дадени като каталожни номера за резервни части. Понеже нямат онлайн каталог избягах от работа в понеделник , като предварително погледнах сайта им - работно време от 7-17:00. 16:20 бях пред офиса им - заключено!
      Е леко се изнервих, поглеждам на вратата залепено ново работно време върху старото 7:00 - 16:00. Много ми е тайно , за какъв отварят в седем и кой ли който работи нормална работа може да им бъде клиент. Както и да е , днес почивах, отивам в 10 и питам за каталожни номера...Гледат ме като дошъл от друга планета. Ок показвам им снимка на телефона от съответното ръководство и получавам отговор , че това никога не са го доставяли и го нямат, не са го и виждали. Ползвали грес на баки от неизвестен производител...Как се поддържа субару в Швеция...., просто нямам думи! \гледам че на моята ламя са мацнали някаква грес , не , че е кой знае какво , ама каква ли е?
      И това са дреболии, ама как да си оставя колата на такива да ровичкат по нея?

      Коментар


      • От: Покупка на Субару

        Това е саботаж! Шведите обичат Волво!
        Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

        0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

        Коментар


        • От: Покупка на Субару

          Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
          ...май взех да ставам претенциозен, но ми е леко муден. ...!
          Предупредих те, има няма стотина мнения по-рано

          БМВ на зимно каране ... ти си знаеш, въпрос на вкус. Стига да не задрифтиш мантинелите. Ако не търсиш багажен обем и ако не си силно ограничен откъм кинти, тествай някоя S2000, там мудност няма
          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

          Коментар


          • От: Покупка на Субару

            Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
            .... Нали съм си инат , разглеждам ръководството за ремонт на субару и попадам на смяна на накладки. Моментално ми се набиват на очи два вида смазки на molykote дадени като каталожни номера за резервни части...
            Като си купиш оригинални накладки, нямаш нужда да си купуваш допълнително грес, защото от Субару са сложили в едни малки найлонови пликчета от гореспоменатата грес колкото ти е необходима. Даже е в повече и на мен винаги ми остава повече от половината.

            Коментар


            • От: Покупка на Субару

              Супер, това не го знаех. Естествено че оргинални накладки, нали ми е гевезе.
              Първи проблем- съмнявах се , че ми задържат спирачките поради лека миризма на изгоряло. Вдигнах я на подемника да огледам и о греда. Вътрешен маншон на дясната предна полуоска разпран и от там капе върху катализатора и съответно смърди. Приемам съвети по свалянето на полуоската, малките жълти човечета са сменили концепцията сравнениес предния модел и тука не се държи вътрешното каре на пружинен чоп като на стария модел. Даже са се измагарили, и системата започва да прилича на форд. Е поне няма опасност някой лагер да се разсипе в диференциала, но ще трябва да му източа маслото.Та приемам съвети.
              Още един въпрос - знам че като съм с ЛСД би трябвало малко по - трудно да се въртят задните колелета/на ръка колата на подемник/, но ми се струва , че трябва да положа прекалено много усилие за да ги завъртя. Забравил съм как беше при тераното. Нормално ли е това, или да отварям и да профилактирам и задните спирачки.
              Поздрави!

              Коментар


              • От: Покупка на Субару

                Честно да ти кажа - не помня как ги сменяхме маншоните, което значи, че не би трябвало да има нещо нестандартно. Стана за 40 минути, с все чесането по там, дето не ни сърби и с бирата.
                Това, което запомних е, че след развиване на амортисьора се ходи на реглаж на преден мост! Вертикалния ъгъл се регулира от положението на болта.
                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                Коментар


                • От: Покупка на Субару

                  И аз съм с ЛСД заден диф - моите задни колела също се въртят доста трудно и местните експерти твърдят, че е напълно нормално....

                  Коментар


                  • От: Покупка на Субару

                    tef4o, реглаж на предницата ще трябва ако развиеш амовете от двата болта на шенкела. Дали няма да излезе полуоската ако се откачи от шарнира и стабилизиращата щанга или тогава ъгъла става гаден и може да се нарани семерингата в дифа.
                    Както и да е и без това няма да го сменям сега, а като се върна от отпуск. Смятам , че нищо няма да му стане на карето за 300 /400 км които му предстоят да измине.И да му стане...кво да направя , точно в момента нямам свободно време а колата ми трябва.

                    Коментар


                    • От: Покупка на Субару

                      Добре де, погледнах в ръководството , сменя се по начина по който съм написал по - горе .
                      Въпроси- трябва ли наистина да и източа маслото от дифа-няма ли да стане ако я вдигна само от едната страна, тогава маслото ще тече ли като махна полуоската?
                      Тия пишат в ръководството да се смени семерингата към дифа с нова, наложително ли е? Семерингата не тече, защо да я сменям. Да не би идиотите така да са я направили , че да се поврежда при вадене на полуоската?
                      Нова гайка на полуоската? Това пък защо, нали се законтря какъв е смисълът от нова?
                      Благодаря предварително на отзовалите се.
                      Освен това , наистина ли да стягам с динамометричен ключ, вижда ми се вече прекалено, егати космическите технологии!

                      Коментар


                      • От: Покупка на Субару

                        Отзад напред: Динамометричния е добра идея. Ако чак толкова нямаш (в случая дори и от най-глупавите ще свърщи работа), поне си направи труда да се сметнеш колко кила си и на какво рамо трябва да се отпуснеш, за да докараш правилния момент. Ако не стегнеш колкото трябва, остава лек луфт и лагерите заминават малко по-бързо, плюс увеличено натоварване на централната гайка. Ако пренатегнеш (което не е трудно) - лагера заминава за отрицателно време, а вече неговата смяна не е никак от приятните заигравки. +/- 10% мундарлък търпи без проблем. Повече ... от как платих един лагер-главина на клиент преди 18 години, не съм рискувал да тествам

                        Семеринга, ако си внимателен и особено ако има кой да помага, не би трябвало да го скъсаш. Дали да го сменяш или не - твоя си работа.

                        Маслото ... деба не помня. Май го точихме така или иуначе за смяна тогава, та не знам.

                        Нова гайка е препоръчителна. Не, че няма да стане и със старата. Обаче ... бахти гайката, струва 1 лев, не се занимавай с глупости. Ако нямаш откъде да си намериш нова гайка, слагай старата.
                        Ако има шайба (не помня), повечето са с посока и има знаени коя страна е отвътре, гледай как я вадиш.
                        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                        Коментар


                        • От: Покупка на Субару

                          Да ме простят разбиращите за глупавия въпрос - прав ли съм да мисля че "домашен" динамометричен ключ може да се сътвори със слагането на еднометрова тръба на въртока, чийто край да дърпам "през" рибарско кантарче и да му гледам килограмите ? Динамометричен не всеки има, ама кой си няма рибарско кантарче

                          Те нали си имат куки от двете страни. Едната - в дупка на края на тръбата. За другата тегля. Докато "изтегля" необходимите килограми. Спазвайки 90 градуса спрямо тръбата.

                          А за дължината на тръбата - може и 50см, тогава просто килограмите - по две.

                          Така си го получавам в кг/м, а вече от Nm на кг/м сметката се прави предварително.
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • От: Покупка на Субару

                            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                            Да ме простят разбиращите за глупавия въпрос - прав ли съм да мисля че "домашен" динамометричен ключ може да се сътвори със слагането на еднометрова тръба на въртока, чийто край да дърпам "през" рибарско кантарче и да му гледам килограмите ? Динамометричен не всеки има, ама кой си няма рибарско кантарче

                            Те нали си имат куки от двете страни. Едната - в дупка на края на тръбата. За другата тегля. Докато "изтегля" необходимите килограми. Спазвайки 90 градуса спрямо тръбата.

                            А за дължината на тръбата - може и 50см, тогава просто килограмите - по две.

                            Така си го получавам в кг/м, а вече от Nm на кг/м сметката се прави предварително.
                            Както казваха едно време в Замунда Банана Бенд - което си е така, си е така Става, разбира се.
                            Като оставим настрана факта, че за някои неща подобен метод е просто физически неудобен, проблема е, че за доста хора тия сметки са трудни.
                            А де, смейте се. Да не пускам анкета колко хора си спомнят как се смята правоъгълен триъгълник или лице на кръг Простички, полезни неща, ама ...
                            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                            Коментар


                            • От: Покупка на Субару

                              Купих и маншон от субару, странното е , че всичко се продава поотделно-маншон, скоби, грес...Досега като съм купувал оргинални , винаги са били комплект плюс гайката за полуоската. Симпатяги, най рано , могат да вземат колата за ремонт края на август, цена смяна на маншон-около 220 евро. Това последното само за информация. Явно пак аз ще си я ремонтирам.
                              П.П.-гайка нямат, трябва да поръчам , ще дойде след две седмици. Дифтунга за пробката на маслото на дифа - нямат, не могат да доставят. Ами писна ми , ще се пробвам със старите . Динамометричен ключ ще си купя, за цената за ремонта който искат те , даже и ще поостанат парички да се самопочерпя.
                              Последно редактирано от kikimora; 03-07-14, 19:53.

                              Коментар


                              • От: Покупка на Субару

                                Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                                ...Дифтунга за пробката на маслото на дифа - нямат....


                                Кажи ми, че това е просто норвежки хумор, който леко убягва на балканската ми душица...
                                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X