Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на Субару

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Покупка на Субару

    Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
    Не съм решил ве пичове , още е само идея. Накрая може да сменя концепцията и да си взема едно джимни, знам ли. Относно идеите , не се стискай.
    Няма, даже напротив, ама ще излезем доста от темата, а аз вече я попрескочих със СААБ-а... Да не стане пак мулти-култи...

    Коментар


    • От: Покупка на Субару

      Ако ще е СААБ нека е 9-2Х...

      Коментар


      • От: Покупка на Субару

        Първоначално публикуван от goiko Преглед на мнение
        Ако ще е СААБ нека е 9-2Х...
        хахаха истинска полюция си е, за Щатите, кво като е Субару

        Коментар


        • От: Покупка на Субару

          Да разбудим малко темата. Много е жадно мойто добиче, среден разход градско за 50 км по бордкомп 15.5 и продължава да расте и то при температури между 8 до 25 градуса плюс. Почнах да се замислям как ще е при 25 минус. Има електрически подгрев на мотора и смятам да му наема парко място с извод за отопление, щото до гараж не мога да се докопам, ама ...Вашите и те ли са толкова лакоми? Подчертавам , старая се да не я натискам , карам като пенсионер. Снощи малко я поразтрих , да не се схване, забелязвам при по - високи обороти има някакъв пушек отзад, по- скоро като много изгорели газове, не мога да карам и да гледам едновременно , маслото и си седи , антифриза също- да го отдавам ли на температурата от около 8 градуса и наличието на много и горещи изгорели газове , или да се замислям за раздяла. Не ми се иска , колата е готина.

          Коментар


          • От: Покупка на Субару

            За среден разход градско 15.5л/100 е добре, както си го написал 50 ....е малко стресиращо. Отзад какво да дими, ако не гори масло? Та или гори масло или излиза пара/конденз. Някъде писах за 2 и 200, 15 градско е някъде 3 по тая скала .
            Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

            Коментар


            • От: Покупка на Субару

              Не съм му сменил още маслото на двигателя, работя всеки укенд от как съм я купил и се въздържам много много да я натискам. Идващата седмица почивам от петък до неделя и смятам да се занимая малко по -сериозно. Вероятно в последствие разхода ще се поувеличи...Имах предвид среден разход за тия километри. Сменяте ли дифтунгата на маслената пробка при смяна на маслото, както е дадено по ръководство, те май казват да се смени цялата пробка...луди ли са?

              Коментар


              • От: Покупка на Субару

                Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                Да разбудим малко темата. Много е жадно мойто добиче, среден разход градско за 50 км по бордкомп 15.5 и продължава да расте и то при температури между 8 до 25 градуса плюс. Почнах да се замислям как ще е при 25 минус. Има електрически подгрев на мотора и смятам да му наема парко място с извод за отопление, щото до гараж не мога да се докопам, ама ...Вашите и те ли са толкова лакоми? Подчертавам , старая се да не я натискам , карам като пенсионер. Снощи малко я поразтрих , да не се схване, забелязвам при по - високи обороти има някакъв пушек отзад, по- скоро като много изгорели газове, не мога да карам и да гледам едновременно , маслото и си седи , антифриза също- да го отдавам ли на температурата от около 8 градуса и наличието на много и горещи изгорели газове , или да се замислям за раздяла. Не ми се иска , колата е готина.
                За Централна Европа, предполагам и за Северна, това е много голям разход за ..."модерен" автомобил... Отразява се на джоба яко, и с данъците, освен гориво, дори и да имаше газ в Швеция... Не знам, с най-новите - 2.5 как е? Но така темата става от "Покупка на Субару", "защо пък точно Субару" - но ти благодаря за откровенноста...
                P.S. Един служебен от средните, Mercedes-Benz C 250 T CDI DPF BE Avantgarde с автоматична ск.к. - 150 kW (204 PS) гори 6-7 л... и то яко каране... Имах Grand 3.0 CRD и той над 200 коня, ами той гореше 12 л...??? И ми се виждаше много... И по новите бусове, натоварени, горят толкова...
                Не може така м...а му...
                Последно редактирано от ivied; 09-06-13, 23:59. Причина: най-новите - 2.5 или P.S.

                Коментар


                • От: Покупка на Субару

                  Темата верно е за покупака на Субару...препоръчвам произведени до '98...след това незнам, на кво основание съществува тая марка....яко хейт.

                  Коментар


                  • От: Покупка на Субару

                    Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
                    Темата верно е за покупака на Субару...препоръчвам произведени до '98...след това незнам, на кво основание съществува тая марка....яко хейт.
                    Нещо искаше да кажеш, ама не стана ясно баш какво!
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар


                    • От: Покупка на Субару

                      Иска да каже , че Субару не вървят много, но за това пък горят много. Това си е известен факт де, който не пречи колата да си има фенове.
                      За 3.0 не знам, но при мен беше попаднал от бартер един аутбак 2,5 с ръчни скорости. В града не падаше под 17-18, при изключително посредствена динамика. Бързо се оттървах от него и неразбрах разхода му на дълъг път.
                      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                      Коментар


                      • От: Покупка на Субару

                        Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                        P.S. Един служебен от средните, Mercedes-Benz C 250 T CDI DPF BE Avantgarde с автоматична ск.к. - 150 kW (204 PS) гори 6-7 л... и то яко каране... Имах Grand 3.0 CRD и той над 200 коня, ами той гореше 12 л...??? И ми се виждаше много... И по новите бусове, натоварени, горят толкова...
                        Не може така м...а му...
                        Субару има дизел, доста икономичен боксер дизел. Mercedes-Benz C 250 T CDI DPF по каталог му дават 5.1 за 7 степенния автомат. Гранда 3.0 гори 12 градско, ама друг път. Така че примерите за сравнение са доста неподходящи!
                        Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                        Коментар


                        • От: Покупка на Субару

                          Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                          Да разбудим малко темата. Много е жадно мойто добиче, среден разход градско за 50 км по бордкомп 15.5 и продължава да расте и то при температури между 8 до 25 градуса плюс. Почнах да се замислям как ще е при 25 минус. Има електрически подгрев на мотора и смятам да му наема парко място с извод за отопление, щото до гараж не мога да се докопам, ама ...Вашите и те ли са толкова лакоми? Подчертавам , старая се да не я натискам , карам като пенсионер. Снощи малко я поразтрих , да не се схване, забелязвам при по - високи обороти има някакъв пушек отзад, по- скоро като много изгорели газове, не мога да карам и да гледам едновременно , маслото и си седи , антифриза също- да го отдавам ли на температурата от около 8 градуса и наличието на много и горещи изгорели газове , или да се замислям за раздяла. Не ми се иска , колата е готина.
                          Осем градуса си е студ..не се притеснявай, тоя голям мотор изгаря бая гориво, особено на студено , и доста пара образува!
                          Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                          За Централна Европа, предполагам и за Северна, това е много голям разход за ..."модерен" автомобил... Отразява се на джоба яко, и с данъците, освен гориво, дори и да имаше газ в Швеция... Не знам, с най-новите - 2.5 как е? Но така темата става от "Покупка на Субару", "защо пък точно Субару" - но ти благодаря за откровенноста...
                          P.S. Един служебен от средните, Mercedes-Benz C 250 T CDI DPF BE Avantgarde с автоматична ск.к. - 150 kW (204 PS) гори 6-7 л... и то яко каране... Имах Grand 3.0 CRD и той над 200 коня, ами той гореше 12 л...??? И ми се виждаше много... И по новите бусове, натоварени, горят толкова...
                          Не може така м...а му...
                          Темата е за въпроси, относно покупката на Субару и евентуално експлоатацията му! Не смятам, че тук е мястото да се обсъждат приликите / / и разликите спрямо CDI, CRD и особено " по-нови бусове" и Субару! Залегнеш ли на идеята за водещо сравнение "разход на гориво" , то това означава, че Субару не е за теб! И пак да питам..кой е този друг автомобил, който е автомат, над 200 коня, 4х4 , градско харчи 13-14, не е дизелов строшеняк дето ходиш по него със сандъка с дюзите..кой???
                          Последно редактирано от sonda; 10-06-13, 08:23.
                          0899 шест5313нула
                          За всекиго по нещо

                          Коментар


                          • От: Покупка на Субару

                            Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                            Иска да каже , че Субару не вървят много, но за това пък горят много. Това си е известен факт де, който не пречи колата да си има фенове.
                            За 3.0 не знам, но при мен беше попаднал от бартер един аутбак 2,5 с ръчни скорости. В града не падаше под 17-18, при изключително посредствена динамика. Бързо се оттървах от него и неразбрах разхода му на дълъг път.
                            Нали си съгласен, че е малко неуместно да се правят заключения от това, което ТИ си видял и то за малко, за качествата на Субару като цяло! А това за "невървенето"...не искам да го характеризирам....
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • Re: Покупка на Субару

                              17-18 градско ???? с ръчни скорост ??? - това не виждам как ще стане, освен ако колата няма проблем или си я карал само на първа. Мойто си харчи 9.5 градско - засичал съм го 3 000 км. вярно 2000 кубика с ръчна, но за сравнение харчи точно колкото вектрата ми 1.8 екотек.

                              Коментар


                              • От: Покупка на Субару

                                В личната ми класация Субару попада някъде до Алфа, Ланчиа и Роувър. Аутбек или Форестъри...големи тежки, много харчат, малко вървят...Трибека също, само дето е по две...общото м/у изброените модели= тракат им рейките от нови и няма управия.

                                Импреза...(тука не трака рейката...щото си е точната...т.е. единствента която слагат на всичко)...масивно купе, здрава кутия (6-чката), мноо добра 4х4 система...и доста трошливи двигатли...цялата серия 2.5 турбо....всякъв опит да надвиши 350-400 коня на стокови железа завършва трагично...почти веднага...иначе серийно през 20 000км нов двигател....ташакус максимус
                                Последно редактирано от Andrei; 10-06-13, 10:49.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X