Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купих си Кайен !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    За веригата внимавай, защото са с различни ширини, според въртящия момент, който прехвърлят. Освен това гледам, че има и нещо като успокоител или обтегач, който се сменя с нея.
    Ако не работи фрикциона, би трябвало да няма активно управление на дифа, според сцеплението на колелата. Оставаш с нормален централан диф с принудително заключване от копчето. Но той пък се заключва само заедно с бавните. Демек закъсваш, спираш и щракаш копчето. Ако работи фрикционът всичко това може да не се случи. При теб обаче явно блокажът не се е изключвал или фрикционът не се е освобождавал, за да разтегне толкова веригата. Моторчето прави всичко - първо натяга фрикциона при пробоксуване, после включва бавните и пак работи с фрикциона и накрая блокира механично дифа. Такова е поне обяснението за трите положения на копчето.

    Коментар


    • #32
      Докато чакам веригата и моторчето се хванах да боря шума от смукателния колектор. Чува се само когато ДВГ е под товар - при потегляне и ускоряване. Не зависи от оборотите. В колектора има система за промяна на обема и геометрията му според товара, чува се от там и при промяна натоварваненето на ДВГ, затова си мисля, че е от тази система. Звукът е между ромолене и хрупане , т.е. може да е от счупени пластмасови клапи.
      Въпросът ми е ако го отворя, видя натрошени парчета и го махна, дали мога да карам така докато поръчам и дойде ремонтния комплект ? Това май е по-различно при Туарега ? Някакви опции за бърза и на нормална цена доставка от европейски търговец ?
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от ивайло; 08-01-20, 11:54.

      Коментар


      • #33
        Рез. части слагай само оригинал! Ако можеш да дадеш парт номера мога да видя за цени.
        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

        Коментар


        • #34
          95511093500 e е номера на ремонтния комплект.

          Коментар


          • #35
            303,00 с ДДС за оригинал. Доставка една седмица.
            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

            Коментар


            • #36
              Благодаря, като установя със сигурност дали е оттам ще се обадя. По руските форуми пишат, че са пробвали да карат без него , уж нямало проблеми, нито грешки. Другата възможност е да е от дроселовата клапа - нея я почиствали. Лошото е, че се чува ясно само при натоварен двигател, т.е. в движение , на място ми е трудно да го установя точно.

              Коментар


              • #37
                Току-що пристигна моторчето. Със Спиди. Счупено. Видях го след като куриерът си замина.
                Не мога да го преценя дали е алуминий или цам. Ще пробвам ако става да се завари, ако не или ще ползвам корпуса на старото ( дано китайците не са проявили много творчество ) , или ще го колхозя някакси.
                Много се ядосах.
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #38
                  Ами преглед и тест... нещо?!

                  Коментар


                  • #39
                    Жив ЦАМ.

                    Коментар


                    • #40
                      А, аз не виня никого освен себе си. А и го измислих как да стане.

                      Коментар


                      • #41
                        Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
                        Докато чакам веригата и моторчето се хванах да боря шума от смукателния колектор. Чува се само когато ДВГ е под товар - при потегляне и ускоряване. Не зависи от оборотите. В колектора има система за промяна на обема и геометрията му според товара, чува се от там и при промяна натоварваненето на ДВГ, затова си мисля, че е от тази система. Звукът е между ромолене и хрупане , т.е. може да е от счупени пластмасови клапи.
                        Въпросът ми е ако го отворя, видя натрошени парчета и го махна, дали мога да карам така докато поръчам и дойде ремонтния комплект ? Това май е по-различно при Туарега ? Някакви опции за бърза и на нормална цена доставка от европейски търговец ?
                        Подобен проблем имах със старата А4-ка - 3.0i. Клапата беше подобна със същата цел - променлива дължина на колектора. Когато не работи клапата се усеща по вървежа. Ако можеш да намериш същия кайен с работеща и да сравниш ще е най-добре.

                        Коментар


                        • #42
                          За да се извади клапата се сваля колектора. За проба -два пъти, и няма кой да ми даде да му бърникам в колата. Вървежа ее ОК, мен ме притесняваше хрупането, но мисля,че имам напредък. На клапата има две пластмасови .... абе според мен играят ролята на лагери, по-скоро тефлон или подобно, и са два полукръга. Та едното от тях е счупено, другото е едва забележимо пукнато. Махнах единия чифт и шумът очти изчезна.
                          Последно редактирано от ивайло; 14-01-20, 23:00.

                          Коментар


                          • #43

                            Коментар


                            • #44
                              Вече имам бавни и блокиращ централен диф. След някои перипетии : миналата неделя сложих новото моторче и ядец , никаква разлика. За днес се бях приготвил да разхвърлям пасажерската седалка и да проследявам кабелите. Междувременно борех проблема с невключването на ръчен режим на типтроника от лоста ( работеше само от волана ). Причината се оказа скъсаната щоричка на лоста (селектора) .Освен декоративна и защитна функция там има и два магнита, които дават инфо за положението на лоста. Позалепих я и сега имам и работещ типтроник.
                              Докато оправях, това забелязах, че конектора на превключвателя на режима на раздатката е измъкнат ( явно при предното разглобяване не съм го донатикал ), включих , и всичко работи. С новия мотор, старият явно е дал фира.
                              Последно редактирано от ивайло; 19-01-20, 18:54.

                              Коментар


                              • #45
                                А с веригата какво стана?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X