Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купих си Кайен !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
    Сега се връщам от колата , преди да видя последния пост. Забелязах, че показанията за вакуум/бууст изчезват заедно с тези на MAF , но явно така трябва да е щом взима данни оттам.
    Не, данните за вакуума се вземат от МАР (air pressure), a не от MAF(airflow).

    Коментар


    • #62
      Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
      Де да беше така. Нови маркучи, включително именити марки, изкарват година до две. Писнало ми беше на 124-ката. Ама тя поне е с 3 маркуча на кръст, че не са и много завряни.
      Аз пък от поне 10 години насам проблем с маркучи не съм имал.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #63
        Тия проблеми възможно ли е да са от инсталация? Кайена не е известен с такива неща серийно, ама съм чувал за отделни екземпляри, дето са страдали от инсталация. Особено ако детството им е минало някъде в по-топлите райони на Италия.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #64
          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение

          Не, данните за вакуума се вземат от МАР (air pressure), a не от MAF(airflow).
          Аз не съм прочел правилно, но факта БЕШЕ такъв. Току-що ми дадоха за тестове една торба стари дебитомери - сложих същия , като моя и резултата е , че няма пропадания в стойностите (нулеви и максимум ), но пък и действителните показания се различаватот стария. Приемам го за нормално, тъй като и двата не са нови. Разлика ввъв вървенето не усещам, ще следя дали ще излязат пак грешките. Посъветваха ме и освен теста да е първо САМО на бензин и да изключа газовия компютър, направих го.

          Коментар


          • #65
            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
            Тия проблеми възможно ли е да са от инсталация? Кайена не е известен с такива неща серийно, ама съм чувал за отделни екземпляри, дето са страдали от инсталация. Особено ако детството им е минало някъде в по-топлите райони на Италия.
            Напротив, известен е , за съжаление . Вземам предвид и това.
            Последно редактирано от ивайло; 13-04-20, 20:04.

            Коментар


            • #66
              Когато обърне на газ има ли проблеми, или работи добре?

              Коментар


              • #67
                Между другото наличния в момента сензор е F00C 2G2 047, който според каталозите е за доста на брой модели на VAG, но не и за моя , за него е f00c 2g2 076.

                Коментар


                • #68
                  Първоначално публикуван от Двигателист Преглед на мнение
                  Когато обърне на газ има ли проблеми, или работи добре?
                  Почти няма разлика. Като се дави сутрин е все тая, като загрее и приемем, че работи добре, на бензин са една (малка) идея по-стабилни оборотите на празен ход.

                  Коментар


                  • #69
                    Имах подобен проблем при Таурег 3,2. Пишеш , че имаш аномалии на спирачния педал. При Таурега (мисля и Порше) има отделна вакуумна електрическа помпа, Вакуума от помпата се използва хем за спирачките хем за управление на клапата ,която движи "клапите" в смукателния тръбопровод,

                    Коментар


                    • #70
                      Сложи манометър на горивна рейка и си провери сутринта налягането, При липса на налягане - бедна смес от детонацията записва грешка na MAF ....че и куо други

                      Коментар


                      • #71
                        Сместа е по-скоро богата - и според записаните грешки, и според миризмата на суров бензин.

                        Коментар


                        • #72
                          Мойта логика беше, че няма как да правиш нещо, свързано с механични интервенции (клещи, ножовка, чук, тесла, кози крак) и след това внезапно да те налазят електронни проблеми в такъв мащаб. Не, че е невъможно, но е малко вероятно.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • #73
                            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                            Мойта логика беше, че няма как да правиш нещо, свързано с механични интервенции (клещи, ножовка, чук, тесла, кози крак) и след това внезапно да те налазят електронни проблеми в такъв мащаб. Не, че е невъможно, но е малко вероятно.
                            Напротив! Компютрите, ако работят а не спят, баш това правят.

                            Коментар


                            • #74
                              Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                              ... внезапно да те налазят електронни проблеми в такъв мащаб. ...
                              Според мен не е кой знае какъв мащаба : или е дебитомер, или вакуум, или и двете.
                              Последно редактирано от ивайло; 13-04-20, 21:51.

                              Коментар


                              • #75
                                Миризмата та на бензин присъства винаги пти неефективен горивен процес. При студен двигател за да получиш необходимата мощност сместа се преобогатява (няма да изпадам в реория ламбда съоъношения и т.н.) Просто ти подсказвам , че Варкома , КТСа Лауча няма да оправят колата. Добрия диагностик тръгва по "бабешкия" метод. Налягания гориво,,,дебит на дюзи ...работа на вакуумната систа , която е много работи най вече при студен двигател сети сам защо...(изходайки от химичния процес , който се извършва и желания краен продукъ в ауспуха, Пък и си провери всички "маси' и веъзки около всмукателя .Дано съм ти бил полезен, а не досаден. Всеки ден се срещам с йкиенти - теоретици .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X