Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи днес по Фронтерата?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
    Гарнитура на кое ?
    Глава. Не е прегрявана! Нито пуши, нито надува - просто протече... майсторчето реши, че сега му е паднал и ще го разкоства...
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • От: До: Какво направих днес по любимата ФРОНТЕРА

      Вчера минах през автомивка, защото от прах и кал нищо не мога да видя по колата. Днес на чисто и изсъхнало излезе теч на масло. Няма какво да чакам, почнах да въртя телефони на сервизи и познати из Варна. Или нямат време и опашката е дълга, или сервиза е далеч, или са толкова майстори, колкото да ти сменят чистачките. А не ми се обикаля града, особено ако е скоростната кутия. От 10-15 телефона, накрая стигнах Автоцентър Делфин(срещу затвора).
      Веднага я вкарах на канала, оказа се някаква гарнитура около раздатката и даде гаранция още 20 години (Ще си я търся, живот и здраве). Прегледа предницата, накара ми се няколко пъти за гумите(255/70 16) и цялата работа 20 мин макс заедно с лафа. Много благодаря!!!

      Тръгнах от сервиза и си викам - днес ще е ден за ремонти, така или иначе половината мина. Вакумите ме съмняваха много и въртя отново телефони. Обяснявам на български език "искам да се сменят всички пукнати и съмнителни маркучи и снадки" - Все едно искам да ми инсталират кабелна телевизия на фурната . Разбрах се с един да свърши работата, но материали нямал и не можел да купи. Отидох да купувам снадки, колена, т-образни и маркучи. Почесох се, почесох се... аз вече съм се нацапал, материалите са пред мен, ами да взема и касовия бон да му чукна и да си ги сменя сам. Купих армиран маркуч за бензин и почнах от най-съмнителните места. Подмених две сцепени парчета и намерих поне още 2-3 места откъдето взема въздух.
      Обаче някой явно ме е изпреварил и е ремонтирал там, но явно е нямало кой да му купи и донесе на крака материали и затова е сложил някакви меки, тънки и с по-голям вътрешен D(или са се разширили).
      След смяната на само 2 парченца, веднага се усети разликата. Прави ми впечатление, че един път мотора не се чува, а друг път...
      Няма да мога наведнъж да ги сменя, затова всеки ден по малко, а и чакам Г и Т от полиамид, защото ги нямат в наличност.

      Този се разпада на пепел.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:88.7 КБ
ID:5820479

      Тук снадката на двете Г не е добра и пуска малко.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:191.9 КБ
ID:5820480

      Този го смених с дълго парче
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:90.5 КБ
ID:5820481

      1. Новият
      2. Оригиналният
      3. За рибки
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:27.3 КБ
ID:5820482
      Последно редактирано от PSH; 26-08-19, 20:42.
      OPEL FRONTERA B 2.2 DTI (120 Hp)

      Коментар


      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

        Някой има ли идея дали радиаторите на офб 2,2 бензин и 3,2 са еднакви?

        Коментар


        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

          Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
          Някой има ли идея дали радиаторите на офб 2,2 бензин и 3,2 са еднакви?
          При ОФБ 3.2 бензин, радиатора е комбиниран, охлажда и флуида на автоматика.

          Коментар


          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

            Стават , сравнявал съм ги. По лесно е да намериш за 3,2 , отколкото 2,2.
            Фиат Купе
            Опел Фронтера В
            Мицубиши Паджеро Пинин

            Коментар


            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

              Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
              Стават , сравнявал съм ги. По лесно е да намериш за 3,2 , отколкото 2,2.
              Да, точно това имах предвид.. даже се намира и на по-ниска цена.
              Като размери на Ш и В ги дават еднакви, диаметрите на тръбите също, но не споменават дълбочината.


              @ Павел Василев Хмм, това е странно.. на няколко места го дават като стандартен радиатор, само с два отвора за маркучи.

              Коментар


              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                Да, точно това имах предвид.. даже се намира и на по-ниска цена.
                Като размери на Ш и В ги дават еднакви, диаметрите на тръбите също, но не споменават дълбочината.


                @ Павел Василев Хмм, това е странно.. на няколко места го дават като стандартен радиатор, само с два отвора за маркучи.
                Емии... сигурно, защото 3.2 имат и варианти с ръчни скорости!
                ОФА КБ X20SE + метан

                Коментар


                • Някои да даде нещо идеи за задна броня на фронтера а къса база ?! Обмислям тръбна броня или нещо подобно, но ми се иска да видя как стои
                  Nissan Terrano 2.7tdi

                  Коментар


                  • Здравейте, днес благодарение на #batsasho1 този кошмар:



                    ... се превърна в този благодат:



                    Извод: Не бъдете идиоти като мен, не чакайте последния момент, за да не се окаже той фатален !

                    Коментар


                    • п.п. Заден десен спирачен механизъм беше блокирал и на механика му отне доста време и усилия да махне буталцето.

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от hankruma Преглед на мнение
                        ...Не бъдете идиоти като мен, не чакайте последния момент, за да не се окаже той фатален !
                        В едно нещо съм се убедил... можеш да спестиш лев от масло филтри, крушки, датици, свещи, но от възли от които ти зависи пряко живота не бива! Спирачките са изключително важни и трябва често да се ревизират и сервизират! Това включва не само смяна на накладки, а почистване и смазване на водачите, буталцето, ревизиране на всички гумени маншони, семеринга на буталцето и смяната им, ако се налага.

                        ОФА КБ X20SE + метан

                        Коментар


                        • Здравейте , днес видях че ми протече маркуч на хидравликата след помпата на фронтера А 2.3тди.... търсих из нета не намерих нищо.
                          Дали се продават нови или се ремонтират?

                          Коментар


                          • Сваляй маркуча и го занеси някъде, където правят хидравлични маркучи. Ще минеш са 20-30 лв., вместо с няколко пъти повече.
                            Ford Maverick II 2.3 XLT
                            Ford Mondeo MK5

                            Коментар


                            • Ние Фронтераджиите за съжаление ставаме с времето все по-малко, едно време беше една от най-активните подраздели, домъчня ми за тук и рекох да драсна един ред, не ми се смейте много , днес само смених маслото, масления филтър, гресирахме всичко що имаше щуцер около карданите, дигностика на ходова част, пу-пу всичко точно.

                              Коментар


                              • Първоначално публикуван от Еделвайс Преглед на мнение
                                Ние Фронтераджиите за съжаление ставаме с времето все по-малко, едно време беше една от най-активните подраздели, домъчня ми за тук и рекох да драсна един ред, не ми се смейте много , днес само смених маслото, масления филтър, гресирахме всичко що имаше щуцер около карданите, дигностика на ходова част, пу-пу всичко точно.
                                Така е за съжаление.. Пиша ей така да не се чувстваш самотен! Предстои ми и на мен регулярното смяна на масло и филтри, както и чистачки преди студовете. Освен това съм поръчал и радиаторче за парно и ще се забавлявам, като го сменям Имам климатик и при мен май става една идея по-лесно от моделите без климатик. Та така... а иначе ще смажа и аз отдолу и ще наклепам с нещо против ръжда тръбичките над задния мост-за спирачките и горивото, че не ми изглеждат добре и не знам докога ще изкарат...
                                ОФА КБ X20SE + метан

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X