Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи днес по Фронтерата?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

    В инструкцията за монтаж пишеше, че дългите са стандарт за САЩ, а късите за ЕС. Реших да не създавам излишни предпоставки за спорове с органите!
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

    Коментар


    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

      Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
      Хубавото е, че светят само късите, без габарити и крушки по таблото, пък и автоматичното пускане/спиране си е удобство
      Да, но не ти светят задните габаритни светлини, защото релето за късите пали само фаровете отпред. Така е и при мен. Таблото и светлините отзад са към релето на габаритите, за да светят и на габарити, и на каси, и далги светлини. (Макар, че при maxxx свети всичко)
      Аз така си карам, защото ченгетата гледат почти винаги само отпред, пък и отзад се вижда по-ясно, когато спирам през деня, заради двойните крушки.
      Голям кеф е да се палят автоматично.
      Провери и ще видиш че отзад не свети.

      Коментар


      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

        А трябва ли при включени дневни светлини непременно да светят и габаритите ( най-вече задните )? До колкото срещам коли, на които мисля, че дневните светлини са им серийно монтирани - не виждам да им светят задните габарити! Иначе и при мен се включват автоматично, но ми включват късите светлини с габаритите. Замислям се да сложа отпред някакви светодиодни светлини и да се включват само те, без габаритите.
        Казано е:
        -"Обичай ближния",
        щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

        Коментар


        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

          Задните светлини не са задължителни, точно затова управлението само на късите е най-оптималният вариант.
          Honda XL600LM, 1987
          Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
          Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

          Коментар


          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

            59. (Нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) "Дневни светлини" са светлини, предназначени за подобряване на възприемането и видимостта на предната част на пътно превозно средство при движението му.
            ... обаче никъде не намирам къде точно може да се монтират светодиодите?

            Коментар


            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

              "....Трябва да бъдат спазени определени правила. На официално запитване от страна на LUXIMA към ТехноТест беше отговорено следното:
              „Светлините за движение през деня трябва да съответстват на изискванията на Правило 87, рев.2 на Икономическата комисия за Европа на Организацията на обединените нации (ИКЕ на ООН), като на тях трябва да има съответната маркировка, предвидена в правилото.
              Монтирането им на автомобила трябва да съответства на изискванията на Правило 48, рев.5 на ИКЕ-ООН.”
              В Правило 87 е записано, че интензитетът на светлината трябва да бъде в границите между 400 кандела и 800 кандела. За сравнение – лампа с нажежаема жичка 100W има интензитет 100 кандела.
              В правило 87 се определя също така маркировката, която потвърждава, че продуктът е сертифициран като „фар за движение през деня” или дневни светлини. На стъклото на светлините трябва да има буквата „Е”, оградена с кръг. След буквата „Е” следва кодът държавата от Европейския съюз, която е сертифицирала продукта. Обикновено там пише „Е4” , което означава, че продуктът е сертифициран в Холандия. Обозначението за дневни светлини е „00RL”. В близост до знака „Е” трябва да е изписан и номерът на сертификата.
              В Правило № 48 е записано как трябва да бъдат монтирани дневните светлини. Външният край на светлините не трябва да бъде на повече от 400 мм. от най-крайния външен ръб на превозното средство. Разстоянието между вътрешните краища на двете дневни светлини не трябва да бъде под 600 мм. или 400 мм., когато общата ширина на превозното средство е под 1 300 мм. Височината от земята трябва да бъде между 250 мм. и 1 500 мм...."Цитираният текст е от тук цък, дано съм бил полезен!
              Казано е:
              -"Обичай ближния",
              щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

              Коментар


              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?


                alex_serviz- благодаря!
                Като се зачетох в това Правило 87, рев.2 на Икономическата комисия за Европа на Организацията на обединените нации (ИКЕ на ООН), до колкото разбрах става въпрос единствено за лампи с нажежаема жичка, които на всичкото отгоре трябва да отговарят и на Правило 37.
                С други думи за мен лично решението е да стоя с фабричните фарове и никакви светодиоди и други глезотии - щото не се знае знае ли се

                Коментар


                • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                  Аз определено мисля да си търся светодиодни светлини. Късите с габаритите ще включвам когато трябват нормални светлини.
                  Казано е:
                  -"Обичай ближния",
                  щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                  Коментар


                  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                    Миналата зима, след като постоянно мръзнех заради никакво парно, вчера на село се реших най-после да сложа нов радиатор за парното. След като разглобих цялото табло, благодарение на подробните съвети на колегата - Kuzdov, за което много му благодаря, парното е както трябва и макар че има време до зимата, вече съм спокоен.
                    Ето на снимката как съм разглобил таблото, баща ми като го видя и ми вика дали ще го сглобя изобщо. Всичко мина добре, а колегата - Kuzdov, благодарности че описа кое, как да се разглоби и т.н
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15082012120-001.jpg
Прегледи:1
Размер:126.0 КБ
ID:5400283

                    Коментар


                    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                      Колко време ти отне разглобяването и сглобяването?

                      Коментар


                      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                        Аз пък вчера отново напълних багажника с камъни - 12 кв.м. гнайс -да ги карам на вилата. Днес, обаче, забелязах, че бая е клекнала, но само от дясно. Позаклекнах и аз и що да видя - единият от двата листа ресори скъсан и само другият държи фронта. Преразпределих тежестта, за да го облекча и тази вечер благополучно закарах камънте и ги разтоварих. Но ще трябва да правя ресори. А въпросният лист се е скъсал преди време, а не сега, защото на скъсаното има кал - поне от последните ми разходки миналия уикенд. Тогава без да знам съм се разхождал със счупен лист...
                        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                        Коментар


                        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                          Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
                          Колко време ти отне разглобяването и сглобяването?
                          Значи общо 7 часа при разглобяване и сглобяването, като имаш предвид че съм разглобявал много внимателно, за да не счупя някоя пластмаса и сортирам винтовете по чаши, за да не се чудя кой-винт откъде беше, успех ако ти предстои същото

                          Коментар


                          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                            успех ако ти предстои същото
                            Ох, слава бого не ми се налага, но човек никога не знае, кога ще му замирише на антифриз в купето.

                            Коментар


                            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                              Не знам някой дали се е сещал, но моя майстор ми гресира карданите превантивно. Оказа се че имало смисъл - вече джипкката почна да се засилва по нанадолнището.

                              Коментар


                              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                                А как се гресира кардан?

                                П.П. Гресиране на каретата на кардана знам какво е.
                                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 6 потребители онлайн. 0 потребители и 6 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X