Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи днес по Фронтерата?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

    Около 5,1-5,2литра

    Коментар


    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

      При мен пък събра 5,7 до макс на щеката!

      Коментар


      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

        Първоначално публикуван от drakon27 Преглед на мнение
        Вижте какво ми се случи вчера както си карах се разчука внезапно двигателя, но днес вече като отворих капака на клапаните стана ясно от какво е [ATTACH=CONFIG]761287[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]761288[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]761289[/ATTACH] вчупена кобилица на цилиндъра откъм веригата (радиатора) това е на 2,3тди фронтера А
        Причината е блокирал клапан и тогава чупи кобилица и защо се е получило така не знам

        Коментар


        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

          Възможно ли е това да се получи от добавка хадо максимум, защото ми казаха, че това е причината

          Коментар


          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

            Първоначално публикуван от drakon27 Преглед на мнение
            Възможно ли е това да се получи от добавка хадо максимум, защото ми казаха, че това е причината
            Не мисля ,че това е причината. По скоро водачите на клапаните са за смяна.
            Напред и нагоре
            Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
            0886769809-Юлиян
            kiko00@abv.bg

            Коментар


            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

              Зa много години!!! Дa се отчетa в темaтa :
              Покрaй голямото нищопрaвене тея дни реших дa рaзглобя кочинaтa отвътре и отвън.
              Вътре пaрно-естествено. Отпред -кaквото имa зa смянa.
              Преди три денa я рaзхвърлях в гaрaжa и вечертa кaто я видях джипкaтa си помислих " ТОВA AКО УСПЕЯ ДA ГО СЪБЕРA ОТНОВО..."
              Рaдиaторчето се окaзa изцяло медно и бях длъжен дa го сложa пaк. Поне 3 чaсa клaтене, промивки , киселини основи обезмaслители- aбе всичко което не стaвa зa пиене го нaтикaх вътре. Нaкрaя цънa от едно слaбо място и го дaдох нa един мургaв кaлaйджия дa го зaпои. Свърши рaботa, aмa кaкто всякa тяхнa рaботa трябвaше дa му вися нa глaвaтa и дa му кaзвaм кaк....
              Предницaтa си я събрaх без дрaми- сaмо студa ми беше в повечко, но вместо дa вися пред телевизорa a джипa в сервиз , реших рестото дa вкaрaм в инструменти.
              Понеже последно кaто прaвих ремонти преди три години някъде, цените нa чaстите бяхa по- височки-рестото стaнa достa. Рaзвъртях се из мaгaзините зa инструменти и си нaпрaвих извънредни новогодишни подaръци
              Sent from my Nokia s fenerche

              Коментар


              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                Първоначално публикуван от drakon27 Преглед на мнение
                Възможно ли е това да се получи от добавка хадо максимум, защото ми казаха, че това е причината
                Не Колега, не е от Хадото.

                Ползвам Хадо повече от 15 години, а и го предлагам само на приятели които ми имат доверие за крайният резултат, защото е по-скъпо в сравнение с други подобни препарати на пазара, и мога да кажа, че прави чудеса.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                  здравейте

                  Знаете ли от къде мога да си намеря маркуч, от дебитомера до двигателя на 2.0i 115кс. Звънях на обяви, но не успях да си намеря. Търсих и в магазини за маркучи, но нямаха подходящ.

                  Коментар


                  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                    Моята е с маркуч от фолксваген 2.0
                    Николай Георгиев 0+
                    тел.0887357722

                    Коментар


                    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                      Първоначално публикуван от BOXERr Преглед на мнение
                      здравейте

                      Знаете ли от къде мога да си намеря маркуч, от дебитомера до двигателя на 2.0i 115кс. Звънях на обяви, но не успях да си намеря. Търсих и в магазини за маркучи, но нямаха подходящ.
                      Трудна работа... доколкото знам и това вече не се произвежда... Преди време в Олимпия ми пробутаха някакъв, който уж ставал... да де ама не съвзем по-къс е. Ако си на газ и имаш плочка на блока с дроселовата клапа може и да ти свърши работа подобно нещо. Аз съм на метан и кръглата плочка е завряна в самия маркуч и това, което купих ми се подмята сега в килера... да не говорим, че е от доста по-мека гума. Ако намериш нещо подходящо сподели тук, или драсни един ред на лично, че сега моят оригинален маркуч е бандиран със самовулканизираща се лента и изолирбанд, а не ме кефи тая идея...
                      ОФА КБ X20SE + метан

                      Коментар


                      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                        ОФБ с V6 мотора е с най-здравите дифове, доколкото разбрах от всичко четено до сега, нали? Би трябвало след лек лифт да развърта 33 инчови колелца.Какъв е механизма на включване на предното предаване - първо от бутона на таблото, а после с малкия лост какво - бързи бавни ли?

                        Коментар


                        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                          Първоначално публикуван от нихорлиев Преглед на мнение
                          ОФБ с V6 мотора е с най-здравите дифове, доколкото разбрах от всичко четено до сега, нали? Би трябвало след лек лифт да развърта 33 инчови колелца.Какъв е механизма на включване на предното предаване - първо от бутона на таблото, а после с малкия лост какво - бързи бавни ли?
                          Колега, да не си убъркал темата?!? Иначе за дифивете преобладава мнението, че са еднакво здрави независимо от двигателя. Обаче имай предвид, че на 3.2 са най-бързите (ако мислиш да използваш от 3,2...). Относно малия лост - превкл. м/у бързи и бавни и това мисля важи за всички фронтери.

                          п.п. 33" 3.2 ще ги развърта без никакъв проблем, но на Фронтера Б трудно се събират!
                          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                          Коментар


                          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                            Днес смених маркуча на филтерната кутия. Маркуча който сложих е от някакъв ситроен, но не знам точно какъв защото беше разглобен.
                            http://prikachi.com/images.php?images/508/7846508c.jpg

                            Оригинално маркуча е леко елипсовиден от едната страна, но пасва идеално.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13012015106.jpg
Прегледи:1
Размер:140.1 КБ
ID:5634647

                            цена: 10лв

                            Коментар


                            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                              Аз пък отново родих антифриз през главата
                              no signature no problems

                              Коментар


                              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                                Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                                Аз пък отново родих антифриз през главата

                                Това е някаква каръщина , не е истина просто, от прегряване ли е и ако да не си ли забелязал покачването на температурата...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X