Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моята ФРОНТЕРА.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Моята ФРОНТЕРА.

    Първоначално публикуван от Евгени turboto Преглед на мнение
    Марка не помня точно,но взимам нови карат 1000км свалям и ги правя при мой приятел стругар.Защото са пълни боклуци новите.С правени карам по 20000км.И не само на джипа правя така.Ако се направят качествено нямат додира.На новите им ползвам корпусите.Със накрайниците е по същия начин.
    И аз имам един въпрос, по едно време се базиках с долните шарнири и като ги носих при едни майстори за рециклиране ми казаха, че понеже са изцяло метални не могат да се рециклират. Ще обясниш ли какво точно им прави стругаря?
    Благодаря предварително.

    Коментар


    • #32
      До: Моята ФРОНТЕРА.

      Първоначално публикуван от koi4a Преглед на мнение
      И аз имам един въпрос, по едно време се базиках с долните шарнири и като ги носих при едни майстори за рециклиране ми казаха, че понеже са изцяло метални не могат да се рециклират. Ще обясниш ли какво точно им прави стругаря?
      Благодаря предварително.
      Могат как да не могат.Металните ги отваря прави резба с нова тапа сменя със тефлон втулките грес маншон и затваря.Другият варянт ги отваря със специялен крив нож,сменя и валцова и отново капака.
      sigpic

      Коментар


      • #33
        До: Моята ФРОНТЕРА.

        Да де, за горните ясно. И аз карам с рециклирани. Ама долните са със сферичен корпус и не се сещам как ще им направи капачка. Дай малко снимки или някакво по-подробно обяснение как ги цери долните?
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #34
          До: Моята ФРОНТЕРА.

          Трябва като направя и да ги снимам.Виждал съм ,че ги отваря с някакъв нож под ъгал.Сменя и после ги мачка пак на струга.Със сигурнос ги оправя ,но не съм се замислял как точно.Не мен ми изглежда нормално.
          sigpic

          Коментар


          • #35
            До: Моята ФРОНТЕРА.

            Ето и още някой добавки по джипката,който са много полезни.Винаги могат да ти влезнат в употреба,или да помогнеш на някой Колега.
            Прикачени файлове
            sigpic

            Коментар


            • #36
              До: Моята ФРОНТЕРА.

              Още една добавка по джипката.Мисля върху бахажника който си направих да монтирам палатка за джип.Виждал съм някаде тук такива,а от двете страни тенти.Идва времето за язовири.Трябва да сме подготвени.Размера на багажника е 197х112х12см Направен от профил 2х2 и 2.5х1.5см
              Прикачени файлове
              Последно редактирано от Евгени turboto; 11-04-09, 20:12.
              sigpic

              Коментар


              • #37
                До: Моята ФРОНТЕРА.

                Колеги следващия замисъл ми е това.ДАВАЙТЕ предложения за диф №2 как да стане за да предава движение на 3ти.
                Прикачени файлове
                sigpic

                Коментар


                • #38
                  До: Моята ФРОНТЕРА.

                  Първоначално публикуван от Евгени turboto Преглед на мнение
                  Колеги следващия замисъл ми е това.ДАВАЙТЕ предложения за диф №2 как да стане за да предава движение на 3ти.
                  Ааааа,хапе те щъркела!?....

                  Коментар


                  • #39
                    До: Моята ФРОНТЕРА.

                    Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
                    Ааааа,хапе те щъркела!?....
                    Ми като е Гарга да е рошава Мислете за Дифа.Тук сме доста болни мозаци,трябва да го измислим.
                    sigpic

                    Коментар


                    • #40
                      До: Моята ФРОНТЕРА.

                      Дето се казва "Всеки луд с номера си" ти като гледам си със собствено представление

                      Къртиш
                      Оpel Frontera A КБ 2.8 TDI; Peugeot 206 2.0 HDI
                      Honda CB 919 Hornet
                      0898849413-Светльо
                      Кръвна Група: 0+

                      Коментар


                      • #41
                        До: Моята ФРОНТЕРА.

                        Някой няма ли схама да видим как е при камьоните средния диф.Да почваме да преправяме нешо.Или да помислим 3тия да стане буге.И верига гумена между двете гуми.Побърках се.
                        sigpic

                        Коментар


                        • #42
                          До: Моята ФРОНТЕРА.

                          Не е ясно дали третия /или втория/ мост изобщо има диф. Може да е само паразитен. Ако е за функция бих направил средния мост така, ако е за гъзария- може и третия, но губя всякаква функция. Ама ще имам външен вид...

                          Коментар


                          • #43
                            До: Моята ФРОНТЕРА.

                            Абе хубаво е да върти и той.Но ако не го измисля може да остане само като боге.Но е да стане с диф и той.Моста ще си е същия като втория.
                            sigpic

                            Коментар


                            • #44
                              До: Моята ФРОНТЕРА.

                              От средния (или първия заден) диф има директен извод със фланец към следващия(втори пиньон). Последния диф е с обратна посока, демек може да използваш преден. Не виждам обаче как ще преправяш оригиналния за да сложиш втория пиньон. То е все едно да направиш нов, което силно се съмнявам, че ще успееш..... Трябва ти такъв диф от триоска, ама не знам дали има в подходящ за Фронтерата размер. Иначе идеята е супер, но едва ли някой е способен да я реализира успешно.
                              Последно редактирано от kuzdov; 02-05-09, 10:46.
                              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                              Неизвестен мъдрец

                              Коментар


                              • #45
                                До: Моята ФРОНТЕРА.

                                Евгени я виж тука : http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=60150


                                Има начин явно
                                Оpel Frontera A КБ 2.8 TDI; Peugeot 206 2.0 HDI
                                Honda CB 919 Hornet
                                0898849413-Светльо
                                Кръвна Група: 0+

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X