Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Устройство на предна главина!

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Устройство на предна главина!

    Торсионите ми бяха натегнати докрай.Отпуснах ги и колата май се оправи.Не се клатушка толкова,амортисьорите си работят,стана по-мека возията.Остана само да отворя и да прегледам лагерите.
    Sent from my Nokia s fenerche

    Коментар


    • От: Устройство на предна главина!

      Да ама не!!!Пак я повдигнах че не ми харесва така ниска предницата.Малко по-гордо гледам от 4 см. по-нависоко. Отворих най-накрая главините за да им обера луфта в лагерите. Изчистих старата грес и наклепах с прясна даже и м/у карето и главината но без да откачам самата главина. Само с тънко парцалче бръкнах за да извадя "клея" от там. Смених един накрайник но при реглажа се оказа че са тръгнали всичките.
      Може ли да ми кажете как е по-добре да се проверява ходовата част - на подемник или на канал? Тежат и всичките чаркове на кочината и доста трудно хващам хлабините.Специално накрайниците и шарнирите ги мачках 5-6 пъти за да проверя откъде ми сее () джипа -и нищо.Там където ми правиха реглаж ги накарах да проверят накрайниците ми казаха че са добре,но като започнаха реглажа...
      Sent from my Nokia s fenerche

      Коментар


      • От: Устройство на предна главина!

        Колеги, понеже не намерих тези иглени лагери, кажете ако някой знае имат ли аналог и какъв е той,

        Коментар


        • От: Устройство на предна главина!

          Днес използвах данните от пост номер 44 и намерих игления лагер за 7лв. японски.Благодарности към STEF BMW!

          Коментар


          • От: Устройство на предна главина!

            Първоначално публикуван от Кесов (kiki45) Преглед на мнение
            Днес използвах данните от пост номер 44 и намерих игления лагер за 7лв. японски.Благодарности към STEF BMW!
            Това е основната идея ... да си помагаме, кой с каквото може!Внимавай с монтажа защото са много крехки!Успех.

            Коментар


            • От: Устройство на предна главина!

              Лагерчето го намерих,но имам затруднения с намирането на семерингите на шенкела и на вътрешните полуоски.Излизат само като оригинални авточасти на цени от 40 до 60 лв. бройката!?!Ако някой е намерил по-добро решение,моля да подсказва.

              Коментар


              • От: Устройство на предна главина!

                Понеже искам да проверя откаде идва този удър от предните главини и да направя профилактика на хъбоветеможе ли да кажете как да продължа с разглобяването след като махна капачката на хъба.и по специялно на посочения детайл че предния път останах до там с разглобяването.
                Благодаря
                Прикачени файлове
                0885022939 Недрет

                Коментар


                • От: Устройство на предна главина!

                  Има зегерка на полуоската. Пише го на 20 места в началото на темата. Има и схема и снимки.
                  Последно редактирано от fanatic; 17-02-11, 15:07.
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • От: Устройство на предна главина!

                    Първоначално публикуван от diablo Преглед на мнение
                    Понеже искам да проверя откаде идва този удър от предните главини и да направя профилактика на хъбоветеможе ли да кажете как да продължа с разглобяването след като махна капачката на хъба.и по специялно на посочения детайл че предния път останах до там с разглобяването.
                    Благодаря
                    И при мен се чуваха удари от изтърването на хъбовете.След разглобка и на двата установих че на капака на десния има следа от триене на хъба[по точно талерката му]Проверих хлабината-луфта на хъба до зегерката и се оказа 1.5мм.Направих на струг шаиба с такава дебелина и след монтажа хъба работи идеално.Ако след това се чува стъргане при изключени ххъбове намалете шаибата с 0.2мм-Дано съм бил полезен!

                    Коментар


                    • От: Устройство на предна главина!

                      Каде се поставя тази шайба.Между хъба и зегерката в началото на полуоската или зад хъба за да го избутва с 1.3 мм напред.
                      За коя от двете шайби става въпрос.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09872 (2112 x 1584).jpg
Прегледи:1
Размер:3.1 КБ
ID:5254629Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:44.8 КБ
ID:5254630
                      0885022939 Недрет

                      Коментар


                      • От: Устройство на предна главина!

                        Посочената на първата снимка гайка е с резба и служи за обиране луфта на лагерите на главината.Посочената на втората снимка шайба е регулировъчна и се поставя между хъба и зегерката.

                        Коментар


                        • От: Устройство на предна главина!

                          Здравейте колеги!

                          Долавям някакъв стържещ/виещ звук при движение първите няколко километра, и реших и аз да отворя хъб. Разбрах че няма да видя кой знае какво, но всепак да започна да побутвам, че нищо не разбирам. Оказа се обаче, че тези болтове са абсолютно недостъпни за камък или звездогаечен, което ме навежда на мисълта, че капачката около хъба трябва да падне с джантата. Така ли е?

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:imgp3820.jpg
Прегледи:1
Размер:208.8 КБ
ID:5279678

                          Коментар


                          • От: Устройство на предна главина!

                            Първоначално публикуван от Mitbull Преглед на мнение
                            Здравейте колеги!

                            Долавям някакъв стържещ/виещ звук при движение първите няколко километра, и реших и аз да отворя хъб. Разбрах че няма да видя кой знае какво, но всепак да започна да побутвам, че нищо не разбирам. Оказа се обаче, че тези болтове са абсолютно недостъпни за камък или звездогаечен, което ме навежда на мисълта, че капачката около хъба трябва да падне с джантата. Така ли е?


                            [ATTACH=CONFIG]334473[/ATTACH]
                            Така е, сваляй джантата.

                            Коментар


                            • От: Устройство на предна главина!

                              По горе бях писал че като подложих шаиба между хъба и зегерката то хъба заработи-да ама не.Оказа се че при натоварване пак изтърва,след разгобка и малко мислене установих причината-хъба е далеч от зъбите на капачката и затова изключва[изтърва]Тои зацепва едва с върха на зъбите-оправя се лесно,измерва се на колко отстоят зъбите едни от други-изработва се подходяща шаиба която се слага под хъба,така че да не докача зъбите и хъба заработва идеално-без удари дори при включването си.Забавих отговора си за да имам време да ги изпробвам при всякакви условия-работят перфектно!

                              Коментар


                              • От: Устройство на предна главина!

                                Първоначално публикуван от ибрахим Преглед на мнение
                                По горе бях писал че като подложих шаиба между хъба и зегерката то хъба заработи-да ама не.Оказа се че при натоварване пак изтърва,след разгобка и малко мислене установих причината-хъба е далеч от зъбите на капачката и затова изключва[изтърва]Тои зацепва едва с върха на зъбите-оправя се лесно,измерва се на колко отстоят зъбите едни от други-изработва се подходяща шаиба която се слага под хъба,така че да не докача зъбите и хъба заработва идеално-без удари дори при включването си.Забавих отговора си за да имам време да ги изпробвам при всякакви условия-работят перфектно!
                                Как точно измери на коло мм разтояние стоят зъбите на хъба и капачката.Доколкото си спомням сваляш капачката.Махаш периферния капак и поставяш отново капачката със зацепени хъбове.Колко мм шайба се наложи да подложиш.
                                0885022939 Недрет

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X