Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Устройство на предна главина!

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

    мен ме интересува някой засичал ли е на колко време се разхлабват иглените лагери за да се прави профилактика щото 40 кинта за стенд да ми кажат че не от шарнир а от лагера ми се яде гумата не ми се дават отново...
    който може го може,който не може седи и наблюдава 8) 0889992228

    Коментар


    • #62
      До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

      Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
      Да допълня заглавието на темата с няколко снимки. Така изглежда амтоматичен хъб на фронтерата на живо.
      Здравейте колеги
      @sony bono
      На първата снимка се вижда една спирална пружина. Това ли е правилното място на тази пружина?
      При моите хъбове пружината е от задния край на зъбите, а аз не съм ги разглобявал докрай.
      Може ли това да е кучето, което смърди в моята градина?
      ОФА 2.0 Спорт "96
      Боян 0898642831

      Коментар


      • #63
        До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

        Първоначално публикуван от Boby Преглед на мнение
        Здравейте колеги
        @sony bono
        На първата снимка се вижда една спирална пружина. Това ли е правилното място на тази пружина?
        При моите хъбове пружината е от задния край на зъбите, а аз не съм ги разглобявал докрай.
        Може ли това да е кучето, което смърди в моята градина?
        Не знам дали има различни модели автоматични хъбове при ОФА. Мойта е ОФА спорт 94г. и това, което виждаш на снимките са нормално работещи хъбове, които профилактирах при Лозан. Ако при теб са същите значи така трябва да бъдат. Като на снамките.

        Коментар


        • #64
          До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

          Тя ако е отзаде на зъбната муфа ще я държи постоянно включена!!!
          Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

          А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

          Коментар


          • #65
            До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

            И на ман така ми се струва.
            А дали е възможно това да стане? Да се обърне пружината от другата страна и хъба да играе ролята на капачка? Дали е възможно?

            Коментар


            • #66
              До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

              Доста вероятно изглежда, но трябва да се види на отворен хъб! Така по снимки ми е трудно да гадая!
              Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

              А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

              Коментар


              • #67
                До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

                Първоначално публикуван от hammer Преглед на мнение
                И за Паджерото ги нема никъде иглените лагери. Няма проблем да се сложат втулки, но да са поне от тефлон, месинг, или бронз. Ако е стоманена може да нарани карето при триенето ако е стегната, ако е хлабава пък почва хлопа карето по дупките...
                има един ремонтен комплект за паджеро при Бодила във велико търново ( работи в гаражите зад СБА ) -лагер +втулки

                Коментар


                • #68
                  До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

                  Първоначално публикуван от 6efa Преглед на мнение
                  мен ме интересува някой засичал ли е на колко време се разхлабват иглените лагери за да се прави профилактика щото 40 кинта за стенд да ми кажат че не от шарнир а от лагера ми се яде гумата не ми се дават отново...
                  аз моите главини ги разглобявам на около 10 000 км. максимум. Следва щателна проверка, смяна на греста проверка на луфтове... и затваряне. Не съм имал проблем с хъбовете никога. И чукам на дърво и за напред да е така.
                  0877 83 30 90 - Жоро

                  Коментар


                  • #69
                    До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

                    Първоначално публикуван от stanlypld Преглед на мнение
                    аз моите главини ги разглобявам на около 10 000 км. максимум. Следва щателна проверка, смяна на греста проверка на луфтове... и затваряне. Не съм имал проблем с хъбовете никога. И чукам на дърво и за напред да е така.
                    Обичаш си джипката ... спор няма!Ама на 10000км.да ги отваряш ... ами ще развалиш резбите на болтовете.Иначе е хубаво да се профилактират от време на време.

                    Коментар


                    • #70
                      До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

                      Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
                      Обичаш си джипката ... спор няма!Ама на 10000км.да ги отваряш ... ами ще развалиш резбите на болтовете.Иначе е хубаво да се профилактират от време на време.
                      По тънко май ще ми излезе да сменям болтове, гайки и грес от колкото хъбове.
                      А относно любовта ми към джипката.... "пукам и шортите" но и "отговарям" като чупя нещо, все пак всяко нещо си иска неговото.!
                      0877 83 30 90 - Жоро

                      Коментар


                      • #71
                        До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

                        Първоначално публикуван от stanlypld Преглед на мнение
                        По тънко май ще ми излезе да сменям болтове, гайки и грес от колкото хъбове.
                        А относно любовта ми към джипката.... "пукам и шортите" но и "отговарям" като чупя нещо, все пак всяко нещо си иска неговото.!
                        Да,така е прав си.А и всеки по негов си начин си шета на акъла.

                        Коментар


                        • #72
                          До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

                          Здравейте,

                          На моята джипка ОФБ ДТИ 2.2, 98-ма има лек луфт на предните колела като е вдигната и се разклатят колелетата с ръце.
                          Няма никакви шумове в движение иначе (все още).
                          Имам я от около месец и предишния собственик каза че е сменял шарнири,накладки,рейка и амортисьори.(Изглеждат нови).

                          Луфта в колелетата го установихме след като тръгнах да гледам защо ми свети АБС-лампата. Диагностицирахме я в опел сервиза и ме насочиха към преден десен датчик. Днес в друг сервиз я погледнахме и се оказа се че единия проводник на преден десен датчик е всъщност само изолация до началото на самия датчик и няма как да се пробва да се съедини без да се демонтира датчика. Момчетата в сервиза се опитаха да го напънат да излезне, но не помръдва и се отказаха.

                          Казаха ми и че нямат идея от какво е този луфт в предните колела и как се отваря главината за да се проверят лагери и т.н.
                          • Моля ви за насока относно сервиз в София, където са правили ходова част на фронтера, за да си проверя дали всичко е наред и евентуално да извадим/сменим датчика.

                          Коментар


                          • #73
                            До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

                            Как установихте луфта? Като вдигнахте колата и разклати колелото нагоре-надолу или от двете страни? По принцип е нормално е да имаш луфт (минимален), който се обира с една шайба в хъбовете. Но ако си го забелязал при странично клатене на колелото (хванато странично) тогава луфта може да не е от главината. ако ти се струва голям може да отвориш хъбовете и да стегнеш малко шайбите (големи надупчени шайби) въртят се на ръка със специален ключ или отверка. И погледни първо 3-те болтчета които фиксират шайбата трябва да се свалят
                            0877 83 30 90 - Жоро

                            Коментар


                            • #74
                              До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

                              Хм, сега като се замисля не си спомням но по-скоро само нагоре-надолу като се заклати колелото. Но не е чак 1см.
                              Тази шайба ли имаш предвид че може да се понатегне? Съжалявам но въпреки че попрочетох доста от нещата, до които имам достъп, не съм много наясно с хъбове, полуоски и т.н.


                              Лошото е че много тежи това прасе и ме е страх да ръчкам в домашни условия с хилавото крикче за смяна на гумите.. А и предпочитам някой с опит да провери и профилактира системата.

                              Коментар


                              • #75
                                До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

                                Първоначално публикуван от peter_jq Преглед на мнение
                                Хм, сега като се замисля не си спомням но по-скоро само нагоре-надолу като се заклати колелото. Но не е чак 1см.
                                Тази шайба ли имаш предвид че може да се понатегне? Съжалявам но въпреки че попрочетох доста от нещата, до които имам достъп, не съм много наясно с хъбове, полуоски и т.н.


                                Лошото е че много тежи това прасе и ме е страх да ръчкам в домашни условия с хилавото крикче за смяна на гумите.. А и предпочитам някой с опит да провери и профилактира системата.
                                Точно тази шайба е, но гледай да не я престягаш.
                                no signature no problems

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X