Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Устройство на предна главина!

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

    Първоначално публикуван от peter_jq Преглед на мнение
    Здравейте,

    На моята джипка ОФБ ДТИ 2.2, 98-ма има лек луфт на предните колела като е вдигната и се разклатят колелетата с ръце.
    Няма никакви шумове в движение иначе (все още).
    Имам я от около месец и предишния собственик каза че е сменял шарнири,накладки,рейка и амортисьори.(Изглеждат нови).

    Луфта в колелетата го установихме след като тръгнах да гледам защо ми свети АБС-лампата. Диагностицирахме я в опел сервиза и ме насочиха към преден десен датчик. Днес в друг сервиз я погледнахме и се оказа се че единия проводник на преден десен датчик е всъщност само изолация до началото на самия датчик и няма как да се пробва да се съедини без да се демонтира датчика. Момчетата в сервиза се опитаха да го напънат да излезне, но не помръдва и се отказаха.

    Казаха ми и че нямат идея от какво е този луфт в предните колела и как се отваря главината за да се проверят лагери и т.н.
    • Моля ви за насока относно сервиз в София, където са правили ходова част на фронтера, за да си проверя дали всичко е наред и евентуално да извадим/сменим датчика.
    Във фирмените сервизи работят или некадърници,които нямат шанс за собствено квартално сервизче(ако са добри в него ще печелят повече),или кадърни майстори,но стоящи на заплата и на хранилка от дребнио измами,или съсобственици в частни сервизи,където да препращат клиентите заблудили се да отидат във фирмения.

    Моля да се има предвид че никога не слагам хората под един знаменател.Има и нормални и кадърни хора във фирмените сервизи,но те са за малко там,докато се ориентират.

    Колега ,отиди при Лозан бе,гледам от София си.На улицата ще те диагностицира.
    Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
    NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

    Коментар


    • #77
      До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

      Понеже колегата говори за Фронтера Б, а тя няма хъбове. С такава шайба ли е затягането под капачката или само с гайка?

      Коментар


      • #78
        До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

        Благодаря ви много и моля да ме извините за невежеството,
        но днес като свалихме гумата, на главината имаше една капачка с няколко болта, която свалихме и там не видях такава шайба като на снимката а само ос със зъби и зегерка.

        Доста е популярен Лозан във форума, но може ли координати?

        Иначе в опел сервиза си ми казаха точно за АБС-а кой е от двата, не съжалявам че отидох, понеже предния собственик ми беше казал че е другия :-))
        Не ми се даваха отволе 700 лева за нов датчик, който после се оказа и че е със скъсан кабел.(от дупчене за "диагностики" най-вероятно)
        Гледам сега по ebay.de, преди малко си намерих мигач за 10 евра

        Коментар


        • #79
          До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

          0898780604-Лозан.Ха сега стига си питал ,но като оправиш проблема очакваме подробна информация и снимки.
          Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
          NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

          Коментар


          • #80
            До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

            Благодаря!

            Ще направя подробно howto, поне това знам как се прави )
            А ако се засечем на някоя от срещите ще почерпя всички които се включиха.

            Коментар


            • #81
              До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

              Първоначално публикуван от peter_jq Преглед на мнение
              Благодаря!

              Ще направя подробно howto, поне това знам как се прави )
              А ако се засечем на някоя от срещите ще почерпя всички които се включиха.
              Как така,ако присъстват други колеги като "сирачета "ли ще гледат от страни???
              Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
              NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

              Коментар


              • #82
                До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

                Днес намерих време и стегнахме лагерите.

                На ОФБ се стягат точно както обясниха колегите по-горе, смъква се капачката, шайбата с болтовете и се притяга леко тази шайба която е отдолу.

                При мен беше половин оборот някъде и на двете колела, след което луфта изчезна моменталически.
                Нямах фото под ръка да пощракам, но показаното на снимката по-горе е същото.

                За съжаление датчика ми за АБС е грапирал зверски и явно жив няма да излезне. За сега реших да го зарежа и да си я карам без абс.

                При прегледа се установиха и други "дреболии" като например липсващи болтове между скоростната кутия(автоматик) и купето,които сложихме, както и наличието на различни предни и задни гуми, което изключва ползването на 4х4 докато не ги направя комплект.

                Коментар


                • #83
                  До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

                  Първоначално публикуван от vute74
                  При мен го има същия луфт, та да питам на ОФА КБ има ли я същата шайба за натягане?
                  Да вземеш да почнеш да четеш по-усърдно,че спамеца от твоя страна взе да дебелее...
                  Темата е започната от собственик на ОФА КБ,с приложени снимки и схеми на първа страница от друг собственик на ОФА КБ и са за ОФА КБ/не че има разлика от ДБ/.
                  Публикуваните вече информации не ги сервираме на тепсия n-ти път,щото някой му е по-лесно да пише,отколкото да чете.
                  Считай поста ми за неофициално предупреждение,за спиране на спама от твоя страна с безсмислени постове-официалното си има цвят и срок...
                  Последно редактирано от maxxx; 17-01-10, 13:05.

                  Коментар


                  • #84
                    До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

                    Първоначално публикуван от vute74
                    Поста ми беше във връзка със следното от което се вижда ,че колата на колегата е ОФБ ДБ и според мен поста си е съвсем на мястото.Ако смятяте ,че не е моля да ме насочите към правилната тема.
                    https://forum.offroad-bulgaria.com/s...ad.php?t=34595
                    Пост 19,понеже въпроса ти беше за ОФА.
                    Мисля си,че сервиз е твоя човек/след темата която пусна,къде са ръчките за сваляне на задната седалка и може ли да се сгъва/.
                    А постът не си е на мястото,понеже преди да се пита за публикувани данни и компоненти,се чете.Темата е започната за ОФА,после се е доразвила и е последвал поста за ОФБ-почни да четеш от линка,който ти посочих/сложна работа-първа страница на същата тема/ и ако пак не ти се изясни,не си чупи колата с твоите теоретични и практически знания.

                    Коментар


                    • #85
                      До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

                      Първоначално публикуван от vute74
                      До момента имам няколко поста във форума и за половината от тях бях нападан от някой модератор, а другите ми бяха изтрити.Не съм срещал такова отношение в нито един форум досега.Ако съм обидил някого моля да бъда извинен.
                      Ми ако отделиш 2 минути да помислиш преди да пишеш, и си прочетеш отново правилата с които си се съгласил в началото, може и да не ти се трият постовете. За следващия безпредметен пост не на място ще има картон!
                      Последно редактирано от maxxx; 17-01-10, 21:01.
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • #86
                        До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

                        Отговорът на колегата,определено е жест на добра воля,участника да решава вече форума ли е крив,правилата или нещо друго.
                        Оригининалният пост на новодошлия колега го изтрих пак-нищо общо с главините на Фронтера няма,следователно е спам.
                        Такъв не се допуска и в най-лошия случай се ограничава до максимум.

                        Коментар


                        • #87
                          До: Устройство на предна главина!

                          здравейте колеги някои мойе ли да ми каже тва на снимката дето сам го отбелязал как може да се оправи цалото играе доста е разбито и как му е името и ако знаете някои маистор вав благоевград даите инфо каде мога да го намеря. става вапрос за опел кампо 3100 TD 93год.

                          Коментар


                          • #88
                            До: Устройство на предна главина!

                            Първоначално публикуван от vidiniq Преглед на мнение
                            здравейте колеги някои мойе ли да ми каже тва на снимката дето сам го отбелязал как може да се оправи цалото играе доста е разбито и как му е името и ако знаете някои маистор вав благоевград даите инфо каде мога да го намеря. става вапрос за опел кампо 3100 TD 93год.
                            Аз снимка не виждам ( вероятно си има причини ) , но не виждам и как мога да вдяна в проблема при този правопис ...
                            За пръв път правя забележка за последното , ама вече взе да ме дразни либерализацията на средното ( а и основното) образование .
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • #89
                              До: Устройство на предна главина!

                              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                              Аз снимка не виждам ( вероятно си има причини ) , но не виждам и как мога да вдяна в проблема при този правопис ...
                              За пръв път правя забележка за последното , ама вече взе да ме дразни либерализацията на средното ( а и основното) образование .
                              извинявам се за правописа а снимките нз защто неможаха да се качат
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • #90
                                До: Устройство на предна главина!

                                Това, дето си отбелязал, е вътрешно каре. Не се оправя, а се сменя. На някои места може да се рециклира (ако не е счупено или прекалено износено), но колко ще изкара, никой не знае.
                                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                                Неизвестен мъдрец

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X