Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Устройство на предна главина!

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

    Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
    Някой има ли идея дали някъде се продават конкретните коригиращи шайби, или трябва да разглобим хъба, мерим с шублер и ходим с конкретни мерки по магазините? Аз съм почти убеден, че в магазин за опелски авточасти ще ме гледат, като извънземно, ако им кажа, че търся коригиращи шайби за луфт на полуоската към хъба

    [/QUOTE]

    Понеже виждам че не е станало ясно каде се слага подложна шаиба ще уточня-под детаил 5 за да се намали растоянието между детаил 6 и 4 от чертежа така че да не се опират зъбите но да са максимално близо за да се усигори сигурно включване и проблеми с хъба няма!

    Коментар


    • От: До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

      Лагерите ги има по магазините за авточасти от 30 до 98 лв за комплект за колело-лагери, семерини, грес.

      Коментар


      • От: Устройство на предна главина!

        Колеги обадете ,ако има някоя нова смазка за автоматични хъбове,че скоро ще им правя профилактика,да знам към момента каква е ситуацията и какво ново има на пазара,ако някой знае!
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • От: Устройство на предна главина!

          Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
          Колеги обадете ,ако има някоя нова смазка за автоматични хъбове,че скоро ще им правя профилактика,да знам към момента каква е ситуацията и какво ново има на пазара,ако някой знае!
          Ново няма нищо за сега, отвори почисти и тънко намажи с грес, да не ги напълниш че не обичат много, не мислиш ли за ръчни хъбове колега
          ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

          Коментар


          • От: Устройство на предна главина!

            Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
            Колеги обадете ,ако има някоя нова смазка за автоматични хъбове,че скоро ще им правя профилактика,да знам към момента каква е ситуацията и какво ново има на пазара,ако някой знае!

            С грес може да имаш проблем . Лозан ( Исузо) препоръчва дори да са абсолютно сухи . Аз просто ги мажех с малко диференциално масло , колкото да не е без хич . Казвам "мажех" , щото от известно време съм на ръчни , което си е предимство отвсякъде .
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • От: Устройство на предна главина!

              Мерси ,Момци!В момента съм с перфектни автоматични/засега/,за ръчни до следващият път!Мислех си за някаква смеска между диф. масло и добавка за трансмисии и сигурно ще експериментирам ,пък каквото стане ,ще имаме опит за обмяна!
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • От: Устройство на предна главина!

                Вече шест годинки моите автоматки са леко гресирани с Литол 24 и дори за миг не ми минава идея да си слагам ръчни. Само бутам лоста напред и карам и зиме и лете в сняг и в кал. Няма слизане,цапане ,къде са ми клещите да ги врътна и така нататък.
                Аз съм най-големият фен на автоматите във тоя форум!!!
                Поздрави!!!
                Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                Коментар


                • От: Устройство на предна главина!

                  Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
                  Вече шест годинки моите автоматки са леко гресирани с Литол 24 и дори за миг не ми минава идея да си слагам ръчни. Само бутам лоста напред и карам и зиме и лете в сняг и в кал. Няма слизане,цапане ,къде са ми клещите да ги врътна и така нататък.
                  Аз съм най-големият фен на автоматите във тоя форум!!!
                  Поздрави!!!
                  Щото никога не си карал ръчни
                  после ще станеш най-големия фен на ръчните.
                  А това с клещите може да го има при някоя мнооо здраа Руска техника.
                  Моите ръчни superwinch-ета се включваха като памук.
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • От: Устройство на предна главина!

                    Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                    Мерси ,Момци!В момента съм с перфектни автоматични/засега/,за ръчни до следващият път!Мислех си за някаква смеска между диф. масло и добавка за трансмисии и сигурно ще експериментирам ,пък каквото стане ,ще имаме опит за обмяна!
                    А, при сравнението с ръчни не ставаше въпрос за техническата им изправност , а за функционалност . Иначе и моите "автоматки" също продължават да са си перфектни , но ми отлежават в гаража .

                    Що се отнася до смазката - като ги отвориш ( технически грамотен човек си ) и им видиш начина на действие , сам ще прецениш дали да смазваш , или просто да овлажниш повърхностите с масълце . Аз лично грес не бих сложил .

                    Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                    ........Щото никога не си карал ръчни
                    после ще станеш най-големия фен на ръчните.
                    ......
                    ... което ми напомня отпреди години за едно приятелче , притежател на "Лада" . Думите му бяха буквално : "Аз цял живот съм карал Лада и на друг автомобил няма да се кача " ( момчето тогава беше на 24 години ). В смисъл , че по-добър автомобил от Ладата няма .

                    По-късно обаче му "крекнА жабЕто" , видя се с пари и за 6 месеца го видях последователно с ML и Х5 .... сега кара Q8 .

                    Сори за спама , ама не се сдържах А и винаги се отнасям с усмивка при абсолютизирането на каквото и да било
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • От: До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

                      Понеже виждам че не е станало ясно каде се слага подложна шаиба ще уточня-под детаил 5 за да се намали растоянието между детаил 6 и 4 от чертежа така че да не се опират зъбите но да са максимално близо за да се усигори сигурно включване и проблеми с хъба няма![/QUOTE]
                      Може би си прав,но както е показано на схемата шайбата се слага зад зегерката пред детаил 6
                      ОФA ДБ 2.5тдс 97г, ЗИЛ450506,тел.0899751844

                      Коментар


                      • От: До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

                        Да обаче когато се регулира хлабината на полуоската,а аз пиша за основния проблем при хъбовете,когато хъба прещраква-изпуска!

                        Коментар


                        • От: Устройство на предна главина!

                          На Хъбовете направих профилактиката с диференциално масло и транмисионна добавка,забърках си 100гр. масло към 20гр.добавка, има само положителен ефект,отчетливо се чува ,как мазно включват и изключват,засега всичко е о.к след тестване,но неможах да си обера луфта в единия лагер,не се отвиха месинговите контра болтчета на гайката ,а нямах резервни, иначе ги разпробивам и слагам новите!Скоро ще сменявам външни маншони и тогава ще играе бормашината!Към Колегата Владо ТС,става и с грес ,но с масълце е много по-добре-Абсолютно правилно!Все едно да си смажеш скоростната кутия с грес,хъбовете са един вид синхронизатори с пружинна муфа ,а не ръчна като в кутията ,синхронизатори,муфи вилки всичко работи перфектно с транмисионно масло ,не с грес!
                          Последно редактирано от faster; 24-06-12, 15:26.
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • От: Устройство на предна главина!

                            За да се отвият трите фиксиращи винта първо трябва да им набиеш подходящи кръстати вложки за отвертка или отвиваш с отвертка, подходяща за чукане по дръжката. Иначе се замазват. Не, че е страшна болка и да се разпробият, но е излишно упражнение.
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • От: Устройство на предна главина!

                              Пробвах не става имам всякакви накрайници,тръгва да се размазва кръстатия шлиц!Почукнах ги и с пробой, бронзов който е почти по диаметъра на главата на болтовете и не,а всичко е смазано перфектно!При смяна на външните маншони,ще ги оперирам с борверга!Мерси за съвета,бъди жив и здрав!
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар


                              • От: Устройство на предна главина!

                                Ударна отвертка нямаш ли?
                                Sent from my Nokia s fenerche

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X