Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Устройство на предна главина!

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

    Първоначално публикуван от kograman Преглед на мнение
    Днес проверих и ги има в наличност по този размер.
    10 лв е немският.
    6 лв е китаиският.
    За 150 лв. взимаш всички лагери по главината с семерината на SKF-оригинални,ако са по размер грубо около 100 лв.






    Поздрави
    А се носи слух,че ги нямало никъде?Направо се накефих на поста ти!Браво...

    Коментар


    • #47
      До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

      Колеги,имам два комплекта напълно оборудвани главини за КБЗ 2000сс.93г.в комплект с дисковете,здрави лагери и семеринги за продаване....Ако някой има нужда,да звънка...

      Коментар


      • #48
        До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

        Колеги , знае ли някой какво има на мястото на хъбовете на новата фронтера (Б след 1999г)?

        Вчера чух странен шум от дясната главина - при ускоряване на 3та и 4та , точно преди да превключа на по висока скорост, се чува едно придрънчване като на ламарина. Дрънченето го има само на 4х4.

        На 1-ва скорост го няма , на 2-ра много рядко. Мисля да я отварям тия дни, та да знам за какво да съм подготвен.
        [URL="http://www.spritmonitor.de/en/detail/306263.html"] [IMG]http://images.spritmonitor.de/306263.png[/IMG][/URL][URL="http://ss7.dupnica.net/?p=632"]
        [/URL]

        Коментар


        • #49
          До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

          Виж да не е някоя ламарина(предпазител) около предниа кардан.
          Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

          Коментар


          • #50
            До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

            За съжаление не е от ламарина.

            Ще опиша случката, щото някой може да се сблъска със същия проблем.

            Дрънченето (а по късно и щракане) се появи зимата на снега при включено 4х4 . Чува се от предната дясна главина.

            Само на задно има дрънчене при рязко ускоряване на 3 и 4 скорост (тогава има натоварване на предната дясна полуоска , щото тя се върти винаги) . Като включа 4х4 дрънченето се превръща в щракане, пак при ускоряване , дори не рязко.

            Вчера се опитах да отворя главината и установих, че има доста голям аксиален луфт , освен това е влизала вода . Не успях да отвъртя гадните болтове на шайбата и зарязах. Явно ще ходи на майстор.

            Дрънченето (щракането) най-вероятно се дължи на прецакан иглен лагер.

            Доколкото видях главината на Фронтера Б е същата като на А .

            Първоначално публикуван от drjanton Преглед на мнение
            Виж да не е някоя ламарина(предпазител) около предниа кардан.
            [URL="http://www.spritmonitor.de/en/detail/306263.html"] [IMG]http://images.spritmonitor.de/306263.png[/IMG][/URL][URL="http://ss7.dupnica.net/?p=632"]
            [/URL]

            Коментар


            • #51
              До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

              Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
              под номер 23
              Здравейте, можете ли да ми посочите частта, която включва автоматичните хъбове. Миналата седмица сменях карета на предния кардан и от канала видях , че при свален преден кардан се въртят и двете полуоси. Дали това е нормално и ако не, каде да търся проблема.
              Само да поясня свалях и двата хъба, почистени са и са смазани с лека смазка. По тях няма счупени зъби и никакво видимо износване.
              Поздрави
              ОФА 2.0 Спорт "96
              Боян 0898642831

              Коментар


              • #52
                До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

                Ся,въртят се,когато въртиш фланеца на диференциала,или се въртят,когато местиш МПС-то?
                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                Коментар


                • #53
                  До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

                  Аз съм в канала, предния кардан ми е в ръката. Един приятел вкарва колата над мен и аз с изненада виждам, че предните полуоси се въртят със гумата при движението напред над мен. Накарах го да върне няколко пъти назад- напред и пак така въртят си се при движение и напред и назад все едно са закопчани постоянно.
                  ОФА 2.0 Спорт "96
                  Боян 0898642831

                  Коментар


                  • #54
                    До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

                    Първоначално публикуван от Boby Преглед на мнение
                    че при свален преден кардан се въртят и двете полуоси. Дали това е нормално и ако не, каде да търся проблема.
                    Само да поясня свалях и двата хъба, почистени са и са смазани с лека смазка. По тях няма счупени зъби и никакво видимо износване.
                    Поздрави
                    Ами нормално при свален кардан и свалени хъбове да се въртят полуоските....... При монтиран един от хъбовете/изправен/ би трябвало доста по-трудно, ама да се върти другата полуоска.
                    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                    Коментар


                    • #55
                      До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

                      Колеги, с риск да стана нахален ще пиша още

                      Ако съм разбрал правилно, когато предният мост е изключен ( положение на лоста 2Н) от раздатката към предния диференциал не се предава въртящ момент. Тогава хъбовете трябва да са откопчани и полуоката трябва да се върти спокойно спрямо гумата.

                      При мен се получава така: хъбовете са свалени, почистени и монтирани. При движение напред и назад обаче и двете полуоси са закопчани и се въртят заедно с гумите. След монтажа на кардана той започва да се върти заедно с полуосите при изключено предно. Вдигнах на крик едната гума и при въртене на кардана на ръка гумата която е вдигната започва да се върти.
                      Затова питам кое изключва хъбовете от гумата?
                      Това е нормално ли е и ако не каде да търся проблема?
                      Поздрави
                      ОФА 2.0 Спорт "96
                      Боян 0898642831

                      Коментар


                      • #56
                        До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

                        Значи доколкото разбирам аз твоята система: въртящия момент се предава от раздатка към предния кардан - полуоските - главините/хъбове - 4х4..... При 2Н на ход не би трябвало да се върти предния кардан..... Съответно, при 2Н и и при дигнати предни гуми, би трябвало да можеш и на ръка да завъртиш предния кардан. Ако при това ще започнат да се завъртат и гумите - няма проблем, просто хъбовете ти са в работещо състояние...... Ако не можеш да завъртиш предния кардан в режима на раздатка 2Н/при вдигнат предния мост, или свалена една гума или хъб/, ти си в режима 4Н, и 50/50 между предния/задния мост.....
                        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                        Коментар


                        • #57
                          До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

                          Първоначално публикуван от Boby Преглед на мнение
                          ...тогава хъбовете трябва да са откопчани и полуоката трябва да се върти спокойно спрямо гумата.
                          Тук ти е първата грешка. Полуоската спрямо гумата никога не може да се върти свободно ако имаш сложен хъб. Виж гумата спрямо полуоската може. Чисто и просто хъба заключва полуоската към гумата, когато се предаде въртящ момент от нея към колелото. Тогава хъба заключва. Обратното няма как да стане освен ако не монтираш хъба наопаки което не може да стане.
                          Първоначално публикуван от Boby

                          При мен се получава така: хъбовете са свалени, почистени и монтирани. При движение напред и назад обаче и двете полуоси са закопчани и се въртят заедно с гумите. След монтажа на кардана той започва да се върти заедно с полуосите при изключено предно. Вдигнах на крик едната гума и при въртене на кардана на ръка гумата която е вдигната започва да се върти.
                          Затова питам кое изключва хъбовете от гумата?
                          Това е нормално ли е и ако не каде да търся проблема?
                          Поздрави
                          Хъбовете от гумата не могат да се изключат, те са свързани с нея посредством главината която е свързана с джантата твърдо.
                          Проблема ти е че докато си пробвал какво изключва и какво не и си въртял кардана докато колата е била на крик си заключил хъбовете независимо че от купето не си сложил лоста на 4Н, лоста управлява раздатката а не хъбовете. Те се управляват от въртящия момент който им подава полуоската. В твоя случай ти си го подал на ръка и те са заключили, след това никой не ги е отключил и затова са въртяли колелата
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • #58
                            До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

                            И затова не се терзай сега, а като монтираш кардана обратно на колата направи кръгче на земята в режим 4х4 и след като изкл 4х4 и минеш на 2Н и върнеш назад няколко метра тогава виж дали са се въртят полуоските заедно с гумите.

                            Коментар


                            • #59
                              Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
                              И затова не се терзай сега, а като монтираш кардана обратно на колата направи кръгче на земята в режим 4х4 и след като изкл 4х4 и минеш на 2Н и върнеш назад няколко метра тогава виж дали са се въртят полуоските заедно с гумите.
                              Колега мисля,че след като върнеш назад,трябва да спреш,да повдигнеш предната гума и когато я завъртиш в независимо от посоката предния кардан не трябва да се върти.Ако е така всичко е наред.Ако завъртиш на ръка пр. кардан,ще чуеш леко щракване(хъба заключва) и гумата ще се завърти.
                              Дано съм бил полезен.
                              Искам да се извиня на колегата sony bono за това ,че му допълних мнението,но малко повече обяснения мисля че не са излишни.
                              Последно редактирано от maxxx; 03-06-09, 15:06.
                              ОФА 98г. ДБ Х22ХЕ-дал квото дал!
                              Grand Cherokee 2.7
                              GSM 0888148630

                              Коментар


                              • #60
                                До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

                                Да допълня заглавието на темата с няколко снимки. Така изглежда амтоматичен хъб на фронтерата на живо.
                                Прикачени файлове
                                Последно редактирано от sony bono; 04-06-09, 15:10.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X