Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Opel Frontera 3.2 V6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Opel Frontera 3.2 V6

    Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
    Големият двигател на дълъг път,е по-икономичен или съизмерим с малолитражка като разход.
    Не е баш така, даже и на теория, но да не цапаме темата.
    Моя въпрос беше просто да се споменат някакви цифри, за да стои в темата като обективна информация.
    Много или малко, това за всеки е индивидуално, но колкото толкова. Просто да се знае колко е нормално.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • От: Opel Frontera 3.2 V6

      Ако се подържа една и съща скорост,си е баш така.Замервал съм го много пъти.Две коли,едната с 1.4д,другата с 2.0д.Големият двигател минава едни 30% повече като км.
      Говоря само за магистрала.

      Коментар


      • От: Opel Frontera 3.2 V6

        Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
        Ако се подържа една и съща скорост,си е баш така.Замервал съм го много пъти.Две коли,едната с 1.4д,другата с 2.0д.Големият двигател минава едни 30% повече като км.
        Говоря само за магистрала.
        Добре че я няма с четири литров, че сигурно щеше да е с 60% по-икономична.

        Не сме в темата и някой да почисти.

        А по този въпрос...има оптимални режими..., оптимални двигатели за определени машини, и за определени работни режими.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • От: Opel Frontera 3.2 V6

          Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
          Едно е сигурно, живи и здрави бъдещата ми нова джипка, ще бъде Антара и задължително ще е минимум с V6, или най-добре ще е с V8 двигател
          Всичко хубаво, но разхода на V6 /не ми се коментира за V8/ рано или късно ще започне да те дразни, защото ще осъзнаеш, че го ползваш по-малко отколкото би могъл по икономически причини. Имал съм 2.9 V6 няколко години и го продадох с голямо облекчение, защото ползата от този мотор беше при скорости от 150 нагоре по магистралите, през останалото време е неефективен. Защо не пробваш дизел за да видиш как един доста по-малък мотор с по-малки разходи /текущи/ дава почти същата динамика, ако не и по-добра еластичност при нормални скорости които все пак са по-важни при шофирането? Изглеждаш разумен човек!
          Honda XL600LM, 1987
          Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
          Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

          Коментар


          • От: Opel Frontera 3.2 V6

            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
            Добре че я няма с четири литров, че сигурно щеше да е с 60% по-икономична.

            Не сме в темата и някой да почисти.

            А по този въпрос...има оптимални режими..., оптимални двигатели за определени машини, и за определени работни режими.
            Kолега - каузата ти е пердута - спориш с капо ди тути капи на мастер разбираторите на автомобилите

            Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
            ...Защо не пробваш дизел за да видиш как един доста по-малък мотор с по-малки разходи /текущи/ дава почти същата динамика, ако не и по-добра еластичност при нормални скорости които все пак са по-важни при шофирането? Изглеждаш разумен човек!
            Ако говориш за дизела 2.2 на Фронтера, освен по-малкият му разход той няма нищо общо в лошият за него смисъл с 3.2 бензин! Сега защо колегата упорито не иска газ, с която отива и като пари под дизела не знам...
            Последно редактирано от bushiDO; 23-05-16, 22:30.
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • От: Opel Frontera 3.2 V6

              Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
              Всичко хубаво, но разхода на V6 /не ми се коментира за V8/ рано или късно ще започне да те дразни, защото ще осъзнаеш, че го ползваш по-малко отколкото би могъл по икономически причини. Имал съм 2.9 V6 няколко години и го продадох с голямо облекчение, защото ползата от този мотор беше при скорости от 150 нагоре по магистралите, през останалото време е неефективен. Защо не пробваш дизел за да видиш как един доста по-малък мотор с по-малки разходи /текущи/ дава почти същата динамика, ако не и по-добра еластичност при нормални скорости които все пак са по-важни при шофирането? Изглеждаш разумен човек!

              Веднага ти казвам, при годишен пробег между 4-6 К километри, този ориентировечен мой пробег ми е все така от няколко години, сам разбираш защо не съм слагал и газова уредба, на предишната ми фронти също само на бензин карах, при такъв малък пробег не ми е проблем да си го карам само на бензин. Относно мощния мотор, каквото и да си говорим, ускорението, лекотата с която поема по баирите, тихата му работа при високи обороти, изобщо усетих огромна разлика и динамика, да сме живи и здрави ако трябва ще стискам зъби и да изкарвам повече пари, но няма да мина на малолитражка, а за дизел не ща и да чувам, шума при дизелите и дизеловото гориво.... имам страхотна алергия от тях....

              Коментар


              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                Ако говориш за дизела 2.2 на Фронтера, освен по-малкият му разход той няма нищо общо в лошият за него смисъл с 3.2 бензин!
                Точно за него говоря - моят си! Има 28 кила въртящ момент още на 1600 оборота срещу 29 кила при 3000 оборота на V6 - според теб дали ще има голяма разлика във вървежа при нормални скорости до 140?
                Honda XL600LM, 1987
                Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                Коментар


                • От: Opel Frontera 3.2 V6

                  Нютонметрите са добре и при дизела, а как стоят нещата с ускорението от 0-100 ? Има над 5 секунди разлика...
                  ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                  Коментар


                  • От: Opel Frontera 3.2 V6

                    Нямам нищо против дизела, знам че има читави и са с комън рейл, но дизеловото гориво у нас винаги ще е вид лотария през зимите, малко предистория, преди години карах Мерцедес 123- 240D и Опел Рекорд 2.3D, винаги зимно време, такива ядове са ми създавали че и до днес си изкривявам физиономията при мисълта за дизел, отделно че не ми харесва шума и да се чудя всяка зима, дизеловото гориво ще замръзне ли, няма ли да замръзне, да нося ли топла вода за акумулаторите и да поливам двигателя за да се стопли и размрази нафтата....., родих се откак карам бензинови коли, Трабантчето, Ладичката, Вектрата, Фронтито и сега Фронтака с якия си двигател , за мен дизел, нье!
                    Последно редактирано от Еделвайс; 24-05-16, 10:45. Причина: Пояснение

                    Коментар


                    • От: Opel Frontera 3.2 V6

                      Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                      Точно за него говоря - моят си! Има 28 кила въртящ момент още на 1600 оборота срещу 29 кила при 3000 оборота на V6 - според теб дали ще има голяма разлика във вървежа при нормални скорости до 140?
                      Според мен няма голяма разлика - има огромна разлика! Ако ти е интересно каква е точно разликата заеби писането - вече има поне 3-4 3.2 мотори във форума - харесай си някого и го помоли да сравните на живо (аз също няма да ти откажа).
                      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                      Коментар


                      • От: Opel Frontera 3.2 V6

                        Преди почти 3 години . Някъде в самото начало на тема :

                        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                        ....
                        - V6 няма нищо общо с останалите модели на Фронтера Като дадеш газ , 200 коня те залепят за седалката като спортна лека кола.
                        - има си всички екстри и глезотии , като се започне от климатроника и завърши обикновено с миене на фаровете ....
                        Сега :

                        Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                        ... при едно изпреварване, натиснах до ламарината газта, лелее все едно съм му сложил "нитро" система, ама само как ни залепи за задната седалка и се изтреля, точно като при самолетите преди излитане, точно такова беше усещането, не съм вярвал че това почти 3-тона купе може да бъде толкова пъргав, този 3.2 V6 двигателя...
                        Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                        A добрутро
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • Re: Opel Frontera 3.2 V6

                          Колко всъщност харчи 3.2 на дълго? Моята лагерница, София - Свищов - София, средна скорост 87 км/ч, 8.2 л. На 100. Вярно не може да се сравнява с истински джип с цели мостове но е 3.7 литра 320 коня,1950 килца.

                          Коментар


                          • От: Opel Frontera 3.2 V6

                            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                            Според мен няма голяма разлика - има огромна разлика! Ако ти е интересно каква е точно разликата заеби писането - вече има поне 3-4 3.2 мотори във форума - харесай си някого и го помоли да сравните на живо (аз също няма да ти откажа).
                            Да, това ще е по същество! Но темата малко се измества - тука не става въпрос за състезание, където изхода ще е ясен в полза на V6, ами за нормално ежедневно каране където примерно настигаш 3 тира и трябва да ги минеш наведнъж - мисля, че и двете коли ще се справят еднакво добре! Това имам в предвид, а не максимални скорости. Демек при ежедневното каране дизела не би трябвало да отстъпва особено, не случайно автоматика е еднакъв и на двете, а той се слага по въртящ момент! Някой ден ще ми е интересно да покараме в група и да видя на живо разликата за която говориш, защото не съм карал този V6!
                            Honda XL600LM, 1987
                            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                            Коментар


                            • От: Re: Opel Frontera 3.2 V6

                              Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                              Колко всъщност харчи 3.2 на дълго? Моята лагерница, София - Свищов - София, средна скорост 87 км/ч, 8.2 л. На 100. Вярно не може да се сравнява с истински джип с цели мостове но е 3.7 литра 320 коня,1950 килца.
                              На магистралата между 100-130км/ч, харчи 11 литра на сто.

                              Коментар


                              • Re: Opel Frontera 3.2 V6

                                Благодаря. А дизела толкова ли е с по нисък разход, че да си заслужава евентуален ремонт на турбо, дюзи, помпа?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X