Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов собственик на Нисан терано 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Нов собственик на Нисан терано 2

    Първоначално публикуван от ogimaster Преглед на мнение
    Здравей Колега,
    За да разглобиш таблото е хубаво преди това да погледнеш техническото описание тук във форума - за обща информация.
    Иначе развиваш всичко което мислиш че ти пречи, а там където има щипки взимаш една голяма плоска отверка и внимателно подпъхваш - така намалява шанса да счупиш нещо.
    Успех.
    П.П.- Моето табло се разпадна точно за 5 мин. , ама аз знам къде и как да го барна ;-)
    Я открехни как ги магериш тия щипчици? Имам в предвид точно тия на кората - металните. Аз вложих всичкото старание на света, и пак 2 паднаха в неравна битка. От цялото табло само това ми е трън в очите. Всичко друго, със все ербеците и т.н. "пада" за минути.
    Последно редактирано от sparkybg; 18-11-10, 15:33.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #77
      От: Нов собственик на Нисан терано 2

      Здравей,

      Като махнеш болтовете от долната кора (3 или 4) остава да се крепи само на щипките (мисля че бяха метални).
      Там където виждаш че нещо пречи на кората да изпадне подпъхваш голямата права отверка и с леки възвратно-постъпателни движения и нежно клатене на кората ги изваждаш.
      Трябва да си много търпелив и внимателен, но ако пластмасата е изгоряла или преди това някой абдал е напъвал - нямаш шанс.
      Ако решиш да правиш нещо по таблото и корите - заповядай (знаеш къде съм) с удоволствие ще ти съдействам да закрепим таблото там където е счупено.

      Поздрави.
      Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
      Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
      Opel Campo 3,1 TD '99
      Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

      Коментар


      • #78
        От: Нов собственик на Нисан терано 2

        Ще свалям цялото табло. Искам да си увия всички жици с квото трябва, че да не тропат, както и да отремонтирам конзолата с ръчките за парното, понеже с целия си акъл при скорост от 130км/ч реших да пускам вътрешна циркулация. Не стига това, ами напънах яката, и копчето ми остана в ръката.

        Взел съм цялата конзола. Просто някой ден трябва да разпръцафръцам всичко.

        А, и да си смажа жилото на скоростомера, че на студено време шуми.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #79
          От: Нов собственик на Нисан терано 2

          Днес приключих с ваденето и сменянето на радиатора за парното който знаете къде е наврян.
          С каквото мога ще помагам-питайте!

          Спарки черната конзола посредата на която е наредено всичко и парното се сваля след като свалиш жабката, голямата пластмаса под волана,пластмасите пред скоростния лост и от дясната страна под пластнасата на километража има скрито болчи.При мен вече е счупено ухо.
          Успех

          Коментар


          • #80
            От: Нов собственик на Нисан терано 2

            Първоначално публикуван от kusemak Преглед на мнение
            Днес приключих с ваденето и сменянето на радиатора за парното който знаете къде е наврян.
            С каквото мога ще помагам-питайте!

            Спарки черната конзола посредата на която е наредено всичко и парното се сваля след като свалиш жабката, голямата пластмаса под волана,пластмасите пред скоростния лост и от дясната страна под пластнасата на километража има скрито болчи.При мен вече е счупено ухо.
            Успех
            А, друго не ме тормози. Само кората под волана. То другаде щипки няма, поне при мен. Конзолата ми е изцяло на болтове, до колкото помня 5бр - 2 над пепелника и 3 по-нагоре. Отгоре има лабава щипка колкото за центриране, ама тя не е проблем.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #81
              От: Нов собственик на Нисан терано 2

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              А, друго не ме тормози. Само кората под волана. То другаде щипки няма, поне при мен. Конзолата ми е изцяло на болтове, до колкото помня 5бр - 2 над пепелника и 3 по-нагоре. Отгоре има лабава щипка колкото за центриране, ама тя не е проблем.
              Да ама по този начин сваляш само централната конзола, а ръчките на парното остават на местото си. Гледай внимателно за това болтче, за което ти пише колегата, щом искаш да сваляш и тях.

              Коментар


              • #82
                От: Нов собственик на Нисан терано 2

                Първоначално публикуван от tomik Преглед на мнение
                Да ама по този начин сваляш само централната конзола, а ръчките на парното остават на местото си. Гледай внимателно за това болтче, за което ти пише колегата, щом искаш да сваляш и тях.
                Не вдявам за кое болтче иде реч. Веднъж вече съм свалял таблото преди над 2 години. С нищо не ме изненада тогава. И болтчета не останаха - на всичките им намерих местата.

                Дай някак по-подробно описание, или картинка някаква?
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #83
                  От: Нов собственик на Нисан терано 2

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Не вдявам за кое болтче иде реч. Веднъж вече съм свалял таблото преди над 2 години. С нищо не ме изненада тогава. И болтчета не останаха - на всичките им намерих местата.

                  Дай някак по-подробно описание, или картинка някаква?
                  Колегата горе, ти пишеше точно за болтчето, което държи конзолата с ръчките за парното.
                  След като свалиш централната конзола на четирите болта както си написал, тя излиза без ръчките, а те си остават закачени. Щом си го свалял трябва да се сещаш. Ако си свалял и конзолата с ръчките за парното значи си го видял това болтче и не трябва да се притесняваш.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Нов собственик на Нисан терано 2

                    Първоначално публикуван от tomik Преглед на мнение
                    Колегата горе, ти пишеше точно за болтчето, което държи конзолата с ръчките за парното.
                    След като свалиш централната конзола на четирите болта както си написал, тя излиза без ръчките, а те си остават закачени. Щом си го свалял трябва да се сещаш. Ако си свалял и конзолата с ръчките за парното значи си го видял това болтче и не трябва да се притесняваш.
                    А, свалях всичко тогава. И конзолата с ръчките беше отвинтена. Ама тогава си беше здрава. Взел съм от лявоволанна цялата конзола, пък да видим дали поне частите и са взаимозаменяеми.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Нов собственик на Нисан терано 2

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      А, свалях всичко тогава. И конзолата с ръчките беше отвинтена. Ама тогава си беше здрава. Взел съм от лявоволанна цялата конзола, пък да видим дали поне частите и са взаимозаменяеми.
                      Щом си го свалял значи си го видял този болт. А иначе частите за взаимозаменяеми, от ляв и десен волан. Аз вече купувам за трети път централната конзола от Терано с десен волан, тази пластмасовата дето е с дупките за парното по средата. Явно пренатягам двата горни болта, защото на два пъти вече ми се чупят точно на ушите на болтовете и почва много да дрънка. Виж да не би и при теб това да е проблема.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Нов собственик на Нисан терано 2

                        Първоначално публикуван от tomik Преглед на мнение
                        Щом си го свалял значи си го видял този болт. А иначе частите за взаимозаменяеми, от ляв и десен волан. Аз вече купувам за трети път централната конзола от Терано с десен волан, тази пластмасовата дето е с дупките за парното по средата. Явно пренатягам двата горни болта, защото на два пъти вече ми се чупят точно на ушите на болтовете и почва много да дрънка. Виж да не би и при теб това да е проблема.
                        Мойте си бяха счупени още като я купих. Бяха счупени и 3 от 4-те захвата на голямата пластмаса на таблото - двата горни и единия страничен. Възстанових ги с полиестерна смола+стъкломат, включително тая централна пластмаса. От тогава не е мръднала. Не е от това че стягаш болтовете повече. Вероятно или и ти имаш счупени горните захвати на голямата пластмаса (цялото табло), или има някакви луфтове. по захватите, или просто тая пластмаса си е кекава.

                        Гледах колко струва ново - в руски сайт черно струва към 200-300лв, а с ефект на дърво (като мойто) - 700-800лв. Щура работа!

                        Та, за тая пластмаса знам че е взаимозаменяема. Въпроса е дали самата пластмаса на копчето за външна/вътрешна циркулация е взаимозаменяема. Аз съм взел цялата конзола с ръчките за парно от дясноволанно терано. На него част от ръчките (включая интересуващата ме) са обърнати, понеже жилата тръгват в обратна посока - цялото тяло на вентилатора, радиатора и климатика е от другата страна и е огледално.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Нов собственик на Нисан терано 2

                          Колеги здравейте нов съм във форума и в областа на 4х4 решил съм да си купувам Терано 2 до 99г. за ежедневна кола и за лов въпроса ми е дали всички модели са с LSD дифове и някой да ми каже дали изобщо става за тази работа питам за късата база.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Нов собственик на Нисан терано 2

                            Първоначално публикуван от kalama Преглед на мнение
                            Колеги здравейте нов съм във форума и в областа на 4х4 решил съм да си купувам Терано 2 до 99г. за ежедневна кола и за лов въпроса ми е дали всички модели са с LSD дифове и някой да ми каже дали изобщо става за тази работа питам за късата база.
                            Всички са с LSD, и да, става за тая работа. Трябва му само лек лифт (желателно), и гуми 30 или 31 инча (според мен - задължително).

                            Това за късата база. Дългата идва малко като рейс за в гората, но не е чак невъзможно, при добро желание.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Нов собственик на Нисан терано 2

                              Какво ще рече "лек лифт" колко лек да е като цена ме интересува и дали предницата ще се справя добре,а как да проверя дали LSD-то е в изправност.Благодаря предварително.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Нов собственик на Нисан терано 2

                                Първоначално публикуван от kalama Преглед на мнение
                                Какво ще рече "лек лифт" колко лек да е като цена ме интересува и дали предницата ще се справя добре,а как да проверя дали LSD-то е в изправност.Благодаря предварително.
                                2 инча. То по-малък няма, а по-голям е под въпрос до колко е смислен.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X