Обява

Свий
Няма добавени обяви.

проблем Патрол прегрява.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: проблем Патрол прегрява.

    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
    И след това какво? Пак загрява и после.... пак глава? Има някаква причина, за да се стигне до глава!
    Това е проблем не само на Патрула. Всички дизели с предкамерно впръскване имат склонност към прегряване. При тези двигатели, главата е в по голяма степен топлинно натоварена. В допълнение имаме и алуминиева глава. А както е известно, алуминия е не особенно як материал и има различно температурно разширение от цилиндровия блок. И отгоре на това при Патрула имаме 6 цилиндъра - по дълга глава. Слагаш и над два тона тегло на Патрула и ето ти ги основните фактори. Има и субективни фактори, като неизправност в охладителната система и неразумно каране на високи обороти. Основното обаче си остава обективния фактор, умората и стареенето на материалите. Успокояващо е че се случва обикновенно след 250,000км. пробег и над 10г. експлоатация. Ремонта не е скъп и елементарен.
    Това е слабоста на Патрулите. Ако може да се нарече слабост една глава за над 20 г. експлоатация. Друго обикновенно не се прави.

    Коментар


    • #77
      До: проблем Патрол прегрява.

      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
      Това е проблем не само на Патрула. Всички дизели с предкамерно впръскване имат склонност към прегряване. При тези двигатели, главата е в по голяма степен топлинно натоварена. В допълнение имаме и алуминиева глава...
      Прав си за симптомите, но това е характерен проблем предимно при този двигател. 4.2 например също е предкамерен, при него този вид проблеми са по-скоро единични случаи.

      Коментар


      • #78
        До: проблем Патрол прегрява.

        Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
        Прав си за симптомите, но това е характерен проблем предимно при този двигател. 4.2 например също е предкамерен, при него този вид проблеми са по-скоро единични случаи.
        Ааа... това е "друга бира". 4,2 с чугунена глава!
        Между другото не съм чул някой да се е оплакал и от 3,3 мотора. Ама и там главата е чугун. Тия железа може да се сравняват с Пирамидите.

        Коментар


        • #79
          До: проблем Патрол прегрява.

          Първоначално публикуван от shadow88bg Преглед на мнение
          благодаря ви за всичко все пак но накрая можеше поне някои да ме успокои че не е глава а да питам дали има лампа на таблото което да светва като стане много топло.понеже днес ми казаха че главата може да си замине ако стигне червено.а аз съм гледал да не стига червеното.винаги като е на ръба на червеното съм спирал да се охлажда.
          Успокоението , че не е глава идва след проверка ДАЛИ надува в разширителния съд !!! Затова никой не дава диагноза - не е глава !!!
          Провери дали надува ???

          Коментар


          • #80
            До: проблем Патрол прегрява.

            добре де, един лаишки въпрос:

            прегряването при тези нисани винаги ли е свързано с пукане на главата?

            защото аз съм прегрявал мазда бензинова и голф дизел, но и в двата случая не се спука главата, размина се със лек шлайф и нова гарнитура
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • #81
              До: проблем Патрол прегрява.

              Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
              добре де, един лаишки въпрос:

              прегряването при тези нисани винаги ли е свързано с пукане на главата?

              защото аз съм прегрявал мазда бензинова и голф дизел, но и в двата случая не се спука главата, размина се със лек шлайф и нова гарнитура
              Ванка, не съм чул накой да е минал с издухана гарнитура. Ма може и да има изключения.

              Коментар


              • #82
                До: проблем Патрол прегрява.

                Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                добре де, един лаишки въпрос:

                прегряването при тези нисани винаги ли е свързано с пукане на главата?

                защото аз съм прегрявал мазда бензинова и голф дизел, но и в двата случая не се спука главата, размина се със лек шлайф и нова гарнитура
                Провери ли дали надува ???
                Разликата м/у лек шлайф и спукана глава е ..... само една ЦВЕТНА заварка . Има си специалисти за всичко и ...ако се стигне до свалянето на главата .... и ако спуканото не е непоправимо .... и ако главата държи заварка .... .. но по този път сме минавали всички !!!
                Затова се моли да не надува !!! Не е страшно ,но иска време !!!
                Ти май си се уплашил ??? Не се притеснявай , а действай !!!

                Коментар


                • #83
                  До: проблем Патрол прегрява.

                  o, аз няма за какво да се плаша, и с двете коли случките бяха отдавна, след ремонтите (без смяна или заварки на главите) ги карах без проблеми и са продадени също отдавна.... явно може да има случаи, в които да избие гарнитурата и да не се стигне директно до пукане на главата.... зависи от колата и колко е прегряна все пак - при мен беше леко
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • #84
                    До: проблем Патрол прегрява.

                    Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                    o, аз няма за какво да се плаша, и с двете коли случките бяха отдавна, след ремонтите (без смяна или заварки на главите) ги карах без проблеми и са продадени също отдавна.... явно може да има случаи, в които да избие гарнитурата и да не се стигне директно до пукане на главата.... зависи от колата и колко е прегряна все пак - при мен беше леко
                    И сега е възможно да е само гарнитурата ?!? Но без диагноза и проби няма как да разбереш !!! Може да е само за обезвъздушаване !!!
                    Пиши какво се е оказало , за трупане на опит ! Успех !!!

                    Коментар


                    • #85
                      До: проблем Патрол прегрява.

                      Колега закарай го някаде да му смъкнат кратуната и после даи да я надуят тогава ще се разбере всичко.Аз минах само с гарнитура и шлаиф.Гарнитура 100лв.Шлаиф 50лв.За надуването не си спомням.За работа незнам колко е защото сам си го правих но предполагам няма да е над 150лв.А ако някой ти каже какво му е еи така без даже да го е погледнал спокоино може да отвори офис на Рупите.Успех и дано не е пукната.
                      0896-85-69-86
                      0876-38-17-17

                      Коментар


                      • #86
                        До: проблем Патрол прегрява.

                        Здравейте момчета много писане на старата тема има уреди с течност която си променя цвета при наличието на СО газове в охл. система /нарича се блок тестер/ в никой сервиз ли го нямат това нещо аз го имам и струва 80лв. закупено е от София американски уред. С тази проверка се спестяват много мисления и чесания по главата. Ако колегата беше от Варна да дойде да му проверим системата, но няма начин и в София да няма. Стига с тези гадаеници 21 век сме все пак. ето и адреса на джажата http://www.consult-lozanov.com/index...=1&c=18&id=108

                        Коментар


                        • #87
                          До: проблем Патрол прегрява.

                          здравеите сега се прибирам от сервиза.разкачихме всички памркучи и радиатора за да източим каквото има вътре и да го продухаме.после наляхме наново нов антифриз след смяната пак вдигапе температура по таблото разкачиха датчика и се оказа че проблема е от него мериха температурата с няква джаджа с лазер на главата показва 88 градуса по тръбите 60 а на таблото стрелката показваше много топло.сега трябва да тътся датчки за да го смена.казаха ми също така,че ако изчезна от някъде антифриза тогава да мисля за главата

                          Коментар


                          • #88
                            До: проблем Патрол прегрява.

                            Първоначално публикуван от shadow88bg Преглед на мнение
                            здравеите сега се прибирам от сервиза.разкачихме всички памркучи и радиатора за да източим каквото има вътре и да го продухаме.после наляхме наново нов антифриз след смяната пак вдигапе температура по таблото разкачиха датчика и се оказа че проблема е от него мериха температурата с няква джаджа с лазер на главата показва 88 градуса по тръбите 60 а на таблото стрелката показваше много топло.сега трябва да тътся датчки за да го смена.казаха ми също така,че ако изчезна от някъде антифриза тогава да мисля за главата
                            Така се прави диагностика !!! Тръгване от леките проверки и ремонти и .... чак после се минава на сваляне на глави , двигатели и други сложни хирургии !!!
                            Това с тестер за газове (СО) в охл. система е много добро ! В кой сервиз ги имат за да се тестват там ГЛАВИТЕ преди сваляне ???

                            Коментар


                            • #89
                              До: проблем Патрол прегрява.

                              еми аз си карах моята кола в младост във Вип Сервиз

                              Коментар


                              • #90
                                До: проблем Патрол прегрява.

                                Първоначално публикуван от shadow88bg Преглед на мнение
                                здравеите сега се прибирам от сервиза.разкачихме всички памркучи и радиатора за да източим каквото има вътре и да го продухаме.после наляхме наново нов антифриз след смяната пак вдигапе температура по таблото разкачиха датчика и се оказа че проблема е от него мериха температурата с няква джаджа с лазер на главата показва 88 градуса по тръбите 60 а на таблото стрелката показваше много топло.сега трябва да тътся датчки за да го смена.казаха ми също така,че ако изчезна от някъде антифриза тогава да мисля за главата
                                Това е добре. Не трябва обаче да се успокояваш. Проблема защо е загряла първия път и е изчезнало парното не е изяснен. В никъкъв случай не карай без пуснато парно и датчик който показва реалната температура.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X