Обява

Свий
Няма добавени обяви.

проблем Патрол прегрява.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: проблем Патрол прегрява.

    ние заляхме и обилно радиатора с топла вода също така.утре ще отида да видят термостата дали не е от него също така

    Коментар


    • #62
      До: проблем Патрол прегрява.

      Първоначално публикуван от shadow88bg Преглед на мнение
      ние заляхме и обилно радиатора с топла вода също така.утре ще отида да видят термостата дали не е от него също така
      Само радиатора не е достатъчно, но по пътя за сервиза, може да минете през някоя пароструйка, не водоструйка, да нагреят хубаво блока, водната помпа, термостата и там каквото има още.

      Коментар


      • #63
        До: проблем Патрол прегрява.

        ще го пробвам и това не се бях сетил

        Коментар


        • #64
          До: проблем Патрол прегрява.

          Първоначално публикуван от shadow88bg Преглед на мнение
          ние заляхме и обилно радиатора с топла вода също така.утре ще отида да видят термостата дали не е от него също така
          Когато човека е налял антифриз - той вече си е свършил работата и е разтопил ако е имало лед !!!
          Щом сега има парно значи няма вече лед ( нали радиатора го е обливал с топла вода ). Къде да е останал лед ?
          Има модели охлаждаши системи които се обезвъздушават по - трудно !
          При тях трябва да загрее , да отвори втория кръг и чак тогава на обороти над 1500 се обезвъздушава ( БМВ , има и др. )
          Кажете от къде се обезвъздушава Нисана ?
          Само от една пробка ли ?
          На спрян или на работещ двигател да го обезвъздуши ? Ако се обезвъздуши правилно май ще се оправи ?!? Както го описва - всичко си е наред !!! Само да види дали надува казанчето ???

          Коментар


          • #65
            До: проблем Патрол прегрява.

            Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
            Когато човека е налял антифриз - той вече си е свършил работата и е разтопил ако е имало лед !!!
            Щом сега има парно значи няма вече лед ( нали радиатора го е обливал с топла вода ). Къде да е останал лед ?
            Има модели охлаждаши системи които се обезвъздушават по - трудно !
            При тях трябва да загрее , да отвори втория кръг и чак тогава на обороти над 1500 се обезвъздушава ( БМВ , има и др. )
            Кажете от къде се обезвъздушава Нисана ?
            Само от една пробка ли ?
            На спрян или на работещ двигател да го обезвъздуши ? Ако се обезвъздуши правилно май ще се оправи ?!? Както го описва - всичко си е наред !!! Само да види дали надува казанчето ???
            Ще поживеем, ще видим. А това че има парно, значи че му работи малкия кръг. А последващото прегряване, според мен има само едно обяснение. Да се надяваме, че ще каже как са се развили нещата.

            Коментар


            • #66
              До: проблем Патрол прегрява.

              Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
              ...
              Кажете от къде се обезвъздушава Нисана...
              Обезвъздушава се от най висока точка на охладителната система. При Патрула трябва да е радиатора на мотора.
              В случая трябва да има кран на входящия маркуч към радиатора. Ако няма, през капачката на радиатора. Налива се докато поема. Палиш мотора, на отворен кран на парното и завита капачка на радиатора. Като загрее и отвори термостата гасиш мотора. Обезвъздушаваш през крана или отвиваш капачката. И после доливаш. По време на тоя процес се следи температурата на мотора.

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              ...
              А това че има парно, значи че му работи малкия кръг...
              Обикновенно така се получава. Докато не загрее двигателя всичко е нормално. Пукнатината стои затворена. Като загрее хубаво, се отваря и почва да надува СО2. Прави газова тапа и няма циркулация на охлаждането. В резултат студени радиатори, на двигателя и на парното. И почва да прегрява.

              Термостата е на входа на студената вода, на блока.

              Коментар


              • #67
                До: проблем Патрол прегрява.

                Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                Обезвъздушава се от най висока точка на охладителната система. При Патрула трябва да е радиатора на мотора.
                В случая трябва да има кран на входящия маркуч към радиатора. Ако няма, през капачката на радиатора. Налива се докато поема. Палиш мотора, на отворен кран на парното и завита капачка на радиатора. Като загрее и отвори термостата гасиш мотора. Обезвъздушаваш през крана или отвиваш капачката. И после доливаш. По време на тоя процес се следи температурата на мотора.


                Обикновенно така се получава. Докато не загрее двигателя всичко е нормално. Пукнатината стои затворена. Като загрее хубаво, се отваря и почва да надува СО2. Прави газова тапа и няма циркулация на охлаждането. В резултат студени радиатори, на двигателя и на парното. И почва да прегрява.

                Термостата е на входа на студената вода, на блока.
                А пък той казва че парното му работи?

                Коментар


                • #68
                  До: проблем Патрол прегрява.

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  А пък той казва че парното му работи?
                  Работи, докато не я натисне и загрее хубаво.
                  Не ме разбирай погрешно. Не ме кефи че ще сменя глава. За съжаление обаче "черната статистика" е такава. И "симптомите" са такива. За успокоение смяна на капачката и термостата, и тест. Всичко останало е излишно даване на пари.

                  Коментар


                  • #69
                    До: проблем Патрол прегрява.

                    Да си провери къде е най- високата точка за обезвъздушаване !!!
                    Не знам на Нисана , но на Фиат Дукато си има пробка по-висока от разш. съд и от радиатора . На отделно място и е само за обезвъздушаване !!!
                    При мен се случи като купих БМВ в Германия и... си дойдох с 50 спирания заради светване на червената лампичка !!! Смених термостата,......и още какво ли не и.... накрая ..... ВИСКОТО !!!
                    А майстора го прегледа и ..... било здраво !!!
                    Така че ..... търсене на причината му е майката !!!
                    Ако не надува ... е нещо от вече изброените предположения !!!

                    Коментар


                    • #70
                      До: проблем Патрол прегрява.

                      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                      Работи, докато не я натисне и загрее хубаво.
                      Не ме разбирай погрешно. Не ме кефи че ще сменя глава. За съжаление обаче "черната статистика" е такава. И "симптомите" са такива. За успокоение смяна на капачката и термостата, и тест. Всичко останало е излишно даване на пари.
                      Добре, стига сме се джафкали. Явно не мога помогна. Нека да изчакаме развитието и решаването на проблема и да се поучим.

                      Коментар


                      • #71
                        До: проблем Патрол прегрява.

                        Най високата точка е на горния маркуч на радиатора.Има метална наставка/тръба/и на нея отгоре има пробка/болт/.Но не вчрвам маъстора да не го е видял и обезвъздушил.Пак ще се изпишзт мн. страници,и накрая ..................глава.

                        Коментар


                        • #72
                          До: проблем Патрол прегрява.

                          Първоначално публикуван от asen_dp Преглед на мнение
                          Най високата точка е на горния маркуч на радиатора.Има метална наставка/тръба/и на нея отгоре има пробка/болт/.Но не вчрвам маъстора да не го е видял и обезвъздушил.Пак ще се изпишзт мн. страници,и накрая ..................глава.
                          И след това какво? Пак загрява и после.... пак глава? Има някаква причина, за да се стигне до глава!

                          Коментар


                          • #73
                            До: проблем Патрол прегрява.

                            благодаря ви за всичко все пак но накрая можеше поне някои да ме успокои че не е глава а да питам дали има лампа на таблото което да светва като стане много топло.понеже днес ми казаха че главата може да си замине ако стигне червено.а аз съм гледал да не стига червеното.винаги като е на ръба на червеното съм спирал да се охлажда.

                            Коментар


                            • #74
                              До: проблем Патрол прегрява.

                              Първоначално публикуван от shadow88bg Преглед на мнение
                              еми чудих се дали да го разреждам или не но като видях таблицата отзад на шишето със съотношения вода и концетрат и до колко минусови температури издържа реших да излея директно концетрата.или съм направил грешка така ?
                              никъкъв проблем няма за това
                              sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

                              Коментар


                              • #75
                                До: проблем Патрол прегрява.

                                Преди 2 седмици един приятел изрева от загряване на Фокуса му.Бил набуфкал антифриз,но само концентрат в системата.Оправи се след 2-часова промивка на цялата система с вода.Не знам дали е съвпаднало това затлачване с наливането на концентрата,но проблема беше на лице.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X