Обява

Свий
Няма добавени обяви.

проблем Патрол прегрява.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: проблем Патрол прегрява.

    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
    Ами да го напише. Темата е от днес.
    То момчето не е в час с колите,тои е хакерче

    Коментар


    • #47
      До: проблем Патрол прегрява.

      Първоначално публикуван от nenoA Преглед на мнение
      Колкото и лед да има тои вече го кара така над една седмица и отдавна да го е разтопил.А радиатора като го пипах първият път беше топъл.
      Къде го пипа? Когато няма циркулация, горе на входа си е топъл, до към средата. А долу на изхода и маркуча към термостата е студен.

      Коментар


      • #48
        До: проблем Патрол прегрява.

        neno не го карам от седмица така а 2 преди това го бях оставил 3-4 дена пред нас само неделята го бях ползвал за да доида до вас

        Коментар


        • #49
          До: проблем Патрол прегрява.

          Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
          Къде го пипа? Когато няма циркулация, горе на входа си е топъл, до към средата. А долу на изхода и маркуча към термостата е студен.
          Андро значи аз го задърпах до един сервиз и там маисторчето го погледна и каза,че някаде има лед и по едно време почна да си работи нормално доиде парното и температурата беше добре.А и маистора пипа радиатора навсякаде и каза че е отворил термостата и ако е имало лед се е разтопил.

          Коментар


          • #50
            До: проблем Патрол прегрява.

            Първоначално публикуван от nenoA Преглед на мнение
            Андро значи аз го задърпах до един сервиз и там маисторчето го погледна и каза,че някаде има лед и по едно време почна да си работи нормално доиде парното и температурата беше добре.
            То парното е на малкия кръг. Днеска го дават да се стопля, та следете нивото на антофриза.

            Коментар


            • #51
              До: проблем Патрол прегрява.

              ще го следа а в момента си имам парно

              Коментар


              • #52
                До: проблем Патрол прегрява.

                Има ли капачка на радиатора тоя Патрул? Или само на казанчето?

                Коментар


                • #53
                  До: проблем Патрол прегрява.

                  има капачка на радиатора и има и допълнителен преливник към казанчето.и трире капачки ги бях отвъртял

                  Коментар


                  • #54
                    До: проблем Патрол прегрява.

                    Първоначално публикуван от shadow88bg Преглед на мнение
                    има капачка на радиатора и има и допълнителен преливник към казанчето.и трире капачки ги бях отвъртял
                    Сменяй капачката и термостата. Обезвъздуши системата хубаво. После карай да загрее хубаво. Почне ли да загрява и изчезне парното, както се изразяват колегите, " главата долу ".
                    Не е страшно, глава + гарнитура, около 1600 лв. за части.

                    Коментар


                    • #55
                      До: проблем Патрол прегрява.

                      Това че си сложил концентрат - си е нормално !!! Всички нови коли с гаранция са с антифриз -60 гр. ! До тук с концентрата !
                      Щом са меки маркучите - нямаш нужното налягане в системата !!! Причина - капачка !
                      Най лесно ще провериш дали имаш проблем с глава или гарнитура- като си сложиш здрава капачка на разширителния съд , долееш течност и обезвъздушиш правилно !!!
                      Ако се появят мехури в разширителния съд - проблем има ???
                      Ако греенето се оправи - проблема ти е решен !!! Дано е второто !!!

                      Коментар


                      • #56
                        До: проблем Патрол прегрява.

                        Първоначално публикуван от nenoA Преглед на мнение
                        Андро значи аз го задърпах до един сервиз и там маисторчето го погледна и каза,че някаде има лед и по едно време почна да си работи нормално доиде парното и температурата беше добре.А и маистора пипа радиатора навсякаде и каза че е отворил термостата и ако е имало лед се е разтопил.
                        това добре, премерете антифриза на колко замръзва?

                        ако нямате уредче, изтеглете и в камерата на хладилника
                        ________________________________________________
                        Subaru OUTBACK 2,5
                        Hyundai TUCSON 2.0

                        Коментар


                        • #57
                          До: проблем Патрол прегрява.

                          здравеите отново.един приятел които се занимава с коли доиде да ми помогне.след неговия отглед установихме че капачките на радиатора на казанчето и т.н. са си добре антифриза си е ок.маркучите са ок също.единственото което е 4е само горната част на радиатора е топъл.долната си е студена.и от там идва греенето.като я запаля си стои на нормална температура.като почна да карам почва да загрява после като спра и я остава пак си сваля на нормална работна температура.eдинственото което не знаем къде е точно е термостата.утре ще го карам в сервиз да видят дали е от това.и дано е че ако стигнем до глава ще го разкарвам патрола колкото и да не ми се иска

                          Коментар


                          • #58
                            До: проблем Патрол прегрява.

                            Първоначално публикуван от shadow88bg Преглед на мнение
                            здравеите отново.един приятел които се занимава с коли доиде да ми помогне.след неговия отглед установихме че капачките на радиатора на казанчето и т.н. са си добре антифриза си е ок.маркучите са ок също.единственото което е 4е само горната част на радиатора е топъл.долната си е студена.и от там идва греенето.като я запаля си стои на нормална температура.като почна да карам почва да загрява после като спра и я остава пак си сваля на нормална работна температура.eдинственото което не знаем къде е точно е термостата.утре ще го карам в сервиз да видят дали е от това.и дано е че ако стигнем до глава ще го разкарвам патрола колкото и да не ми се иска
                            При какви външни температури го правихте?

                            Коментар


                            • #59
                              До: проблем Патрол прегрява.

                              около +6 поне толкова показваше колата

                              Коментар


                              • #60
                                До: проблем Патрол прегрява.

                                Първоначално публикуван от shadow88bg Преглед на мнение
                                около +6 поне толкова показваше колата
                                Моето лично мнение е че още някъде има ледена тапа, и тя е някъде надолу. Повярвайте ми че е много трудно, да се размрази блока, след дълбоко замразяване, ако няма циркулация на антифриза.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X