Обява

Свий
Няма добавени обяви.

проблем Патрол прегрява.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: проблем Патрол прегрява.

    казаха ми че ако почне да изчезва антифриз от колата без да намирам течове по маркучи да се готвя за наи-лошото[/quote]
    Може и така да е,но при мен също имаше теч,който не се установи,явно е бил много малък.Сипах в системата една добавка,мисля че беше Холц и теча спря,така че не винаги когато изчезва антифриза е най лошото.Успех.

    Коментар


    • До: проблем Патрол прегрява.

      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
      Като смени антифриза обезвъздуши ли системата?
      Най вероятно е глава. Има и малка вероятност термостата да не отваря. Няма обаче как да го тестваш. За целта трябва да се свали и да се кара без него. Ако продължава да грее - глава.
      А щом няма парно, още по сигурно че е глава.
      Ето такива съвети ме накараха да се включа !!!

      Коментар


      • До: проблем Патрол прегрява.

        Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
        Това че си сложил концентрат - си е нормално !!! Всички нови коли с гаранция са с антифриз -60 гр. ! До тук с концентрата !
        Щом са меки маркучите - нямаш нужното налягане в системата !!! Причина - капачка !
        Най лесно ще провериш дали имаш проблем с глава или гарнитура- като си сложиш здрава капачка на разширителния съд , долееш течност и обезвъздушиш правилно !!!
        Ако се появят мехури в разширителния съд - проблем има ???
        Ако греенето се оправи - проблема ти е решен !!! Дано е второто !!!
        Ето съвета за капачката !!! И правилния начин на проверка на ВСЕКИ автомобил !!!
        Въобще е най-добре само да се обсъжда , без упреци !!!
        А кой колко разбира - на клавиатурата не се познава !??? Тежки диагнози може всеки да поставя !!!
        Затова - пишете по същество , а не против някой !!!

        Коментар


        • До: проблем Патрол прегрява.

          хора целта на тази тема е всеки да даде идеи от какво може да е или ако му се е случвало нещо с подобни симптоми да сподели какво е било при него и какво е решението.до сега каквото сте ми написали сме го проверили очакваите скоро отговор как е след поставянето на новия датчик дали продължава да грее или и т.н.

          Коментар


          • До: проблем Патрол прегрява.

            Първоначално публикуван от shadow88bg Преглед на мнение
            хора целта на тази тема е всеки да даде идеи от какво може да е или ако му се е случвало нещо с подобни симптоми да сподели какво е било при него и какво е решението.до сега каквото сте ми написали сме го проверили очакваите скоро отговор как е след поставянето на новия датчик дали продължава да грее или и т.н.
            Колега , ти така и не писа дали се появяват мехурчета в разширителния съд(надуване) ????
            Това е най важния показател за това - дали е глава или не !!!

            Коментар


            • До: проблем Патрол прегрява.

              Мнение на Аndro 160
              Като смени антифриза обезвъздуши ли системата?
              Най вероятно е глава. Има и малка вероятност термостата да не отваря. Няма обаче как да го тестваш. За целта трябва да се свали и да се кара без него. Ако продължава да грее - глава.
              А щом няма парно, още по сигурно че е глава.
              Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
              Ето такива съвети ме накараха да се включа !!!
              Какво имаш против?

              Коментар


              • До: проблем Патрол прегрява.

                Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                Мнение на Аndro 160
                Като смени антифриза обезвъздуши ли системата?
                Най вероятно е глава. Има и малка вероятност термостата да не отваря. Няма обаче как да го тестваш. За целта трябва да се свали и да се кара без него. Ако продължава да грее - глава.
                А щом няма парно, още по сигурно че е глава.

                Какво имаш против?
                Абсолютно нищо против !!!
                Просто съм научил правилото- ремонт се започва от най -лесното място и от най-леката повреда , и по метода на изключването се отива до най-тежката повреда (каквато може да се окаже и тук ). Но постепенно !!!
                Над 50 % от ремонтите на двигателите могат да бъдат избегнати като внимаваме за " ДРЕБНИТЕ " повреди , например ( липса на парно ).
                Освен това - кога още писахме да се провери дали надува !!! Това щеше да определи следващите стъпки !!!

                Коментар


                • До: проблем Патрол прегрява.

                  Диагностика и личния опит си е в основа на нещата....

                  Пример: Ваз 2102. Навън е студено -20. Тръгваме с колата на път, има си парно, но изведнъж стрелка на температура почва стремително да наближава червения сектор. Отваряме капака. От ДВГ-то се чува че той ври и кипи. Долната част на радиатора е студена. Какво стана? Замръзна "антифриза"..... Оправихме се с прясна вода и сол. Повече проблеми нямаше. Нито пък да се спука глава, блока, да е избила гарнитура, или още нещо.....
                  Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                  Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                  Коментар


                  • До: проблем Патрол прегрява.

                    Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                    Абсолютно нищо против !!!
                    Просто съм научил правилото- ремонт се започва от най -лесното място и от най-леката повреда , и по метода на изключването се отива до най-тежката повреда (каквато може да се окаже и тук ). Но постепенно !!!
                    Над 50 % от ремонтите на двигателите могат да бъдат избегнати като внимаваме за " ДРЕБНИТЕ " повреди , например ( липса на парно ).
                    Освен това - кога още писахме да се провери дали надува !!! Това щеше да определи следващите стъпки !!!
                    С първото съм съгласен. Затова му и казах да сваля термостата и да тества. По тоя начин му спестявам едни излишни 100-тина лева (термостат, капачка и сервиз).
                    С другото не съм съгласен защото:
                    Липсата на парно значи че антифриза е заврял. При Патрула (а и не само) това е фатално.
                    Дали надува и дали капачката държи налягане? Да, надува и капачката държи налягане. Щом е изчезнало парното при наличие на достатъчно ниво на антифриза, значи надува. А щом надува, капачката държи налягане.
                    Ако беше моя кола, точно така щях да процедирам.

                    Коментар


                    • До: проблем Патрол прегрява.

                      мехурчета не съм виждал до сега след като съм карал колата.

                      Коментар


                      • До: проблем Патрол прегрява.

                        Първоначално публикуван от shadow88bg Преглед на мнение
                        мехурчета не съм виждал до сега след като съм карал колата.
                        Писах и в тая тема и в още няколко. И Джамбазов ви каза да четете.
                        Пиша още веднъж.
                        Парното не идва от пара. Идва от топла вода, която помпата и гравитацията въртът. Парата става като заври антифриза. И не се върти, и съответно и затова няма парно. Антифриза завира от ниско ниво и газова тапа.
                        Газовата тапа идва от пукнатина в главата или духнала гарнитура.
                        Като е духнала гарнитура, съорветно духа повече. Лошо е като е пукната глава. Това е микро-пукнатина. Като е студен мотора стои затворена. Отваря се като загрее хубаво и се натовари двигателя. Затова слагай датчика, пали и я натисни хубаво да загрее, и да се натовари. Изчезне ли парното и почне да прегрява - глава. Ако съм аз, ще опипам маркучите и радиатора, дали са твърди. Ще погледна в разширителния съд, дали духа. Последно ще отворя капачката на радиатора. Да видя дали ще изхвърли водата. За да съм абсолютно сигурен. Това последното не го прави, ако не знаеш за какво става въпрос.
                        Ако обаче всичко си е наред си късметлия.

                        Коментар


                        • До: проблем Патрол прегрява.

                          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                          Почти вече разбрах - да не си купувам НИКОГА Патрул !!!
                          Ако това е целта - постигната !!!
                          Относно двигателите - всички не търпят преграване !!! Особенно дизелите !!!
                          Относно спуканата глава - нормално е първо да избие през гарнитурата Освееен акооо- някой домашен ремонт е завършил без динамометричен ключ и гарнитурата е стегната повече от предписаното !!!
                          Относно писането - мога да спра само ако ти е лично съобщение !!! Когато човек ПИТА - явно търси подкрепа от колегИ !!!
                          Иначе щеше да те пита на Лично !!!
                          По вашите предписания - отдавна да е свалил главата и да търси нова !!! Но той за това пита - надежда да е нещо по-дребно !!!
                          И последно - Патрул на мой приятел - 2.8тд вече два пъти сменя глава от много ДОБРИ съвети !!! Още не са му оправили колата и вече си търси нова !!!Но пак иска Патрул ,защото е убеден , че грешката е в.... добрите майстори !!! Иначе всички сме прегрявали !!! Филма при всички е един и същ - без значение от марката !!!
                          Освен това всички му пишем да провери дали НАДУВА !!! Какво повече от това !!!
                          Колега мисля че по горе обясних грнитурата на патрула е от 3 до 6 пласта леко стоманизирана ламарина това нещо няма издухване така че не е редно да се търси причина там кадето не е логично да я има.по добре човека да е на ясно и да се подготви финансово от колкото да му хварляме пълно за празно.незнам кои е гледал под капака и кои не го е отварял даже но аз лично първият път заварях глава и вторият път я смених с нова и пак се наложи да свалям глава защото се оказа че тябва да шлаифам и челото на блока за да бада по достоверен мога да цитирам цени на части и услуги по ремонта на вапросния проблем...
                          Човек се учи с много практика:D

                          Коментар


                          • До: проблем Патрол прегрява.

                            Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение

                            Има модели охлаждаши системи които се обезвъздушават по - трудно !
                            При тях трябва да загрее , да отвори втория кръг и чак тогава на обороти над 1500 се обезвъздушава ( БМВ , има и др. )
                            Кажете от къде се обезвъздушава Нисана ?
                            Само от една пробка ли ?
                            На спрян или на работещ двигател да го обезвъздуши ? Ако се обезвъздуши правилно май ще се оправи ?!? Както го описва - всичко си е наред !!! Само да види дали надува казанчето ???
                            Не всички коли се обезвъздушават по един и същи начин !!!
                            Който знае точния начин на обезвъздушаване - да пише !!!
                            Ако температурата на колата отива към червеното - да не се отваря капачката на радиатора ! Врялата течност - право в лицето !!!
                            Доливането на антифриз обикновено се прави сутрин на студен двигател !!! Иначе трудно се обезвъздушава !!!
                            Пишете тайната на Нисан !!!

                            Коментар


                            • До: проблем Патрол прегрява.

                              Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                              Не всички коли се обезвъздушават по един и същи начин !!!
                              Който знае точния начин на обезвъздушаване - да пише !!!
                              Ако температурата на колата отива към червеното - да не се отваря капачката на радиатора ! Врялата течност - право в лицето !!!
                              Доливането на антифриз обикновено се прави сутрин на студен двигател !!! Иначе трудно се обезвъздушава !!!
                              Пишете тайната на Нисан !!!
                              да има си тънкост след като се долее течноста в радиатора доливаш и малко в разширителното казанче ако няма палиш и го оставяш да поработи без капачка около 2мн. после затваряш капачката и отваряш обезвъздушителя на парното които се намира в ляво към купето предстъвлява една крива затапена чурка там е наи високото място след като излезе въздуха от системата затапваш пак както си е било после отваряш другия обезвъздушител които се намира на дебелия мъркуч които влиза в ръдиатора предстъвлява един болт след като излезе въздуха от там затапваш и докато нее направило налягане в системата отваряш капачката и доливаш загубеното при обезвъздушаването и после ръгаш чушки в боба да не загаря зелето
                              Човек се учи с много практика:D

                              Коментар


                              • До: проблем Патрол прегрява.

                                забравих при смяна на цялата течност се сипва течноста и се долива докати се напълни и прилее от радиатора после се оставя да си влезе антифриза където трябва за около 40мн после доливаш пак и пак оставяш и чак след това е другата процедура която описах по горе УСПЕХ
                                Човек се учи с много практика:D

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X