Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново в Нисан форума :) - Nissan Terrano 2.7 TDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

    Първоначално публикуван от pifco Преглед на мнение
    Почвам да въртя като в началото все едно да няма нафта,после след солидно въртене започва да припуква да кашля да буха и накрая запалва на колкот си исла цилиндъра и натисната газ до края,така кашля около 10=15 секунди и чак тогава наема.След като е загася и и опитам пак пали веднага,след час два обаче пак същото
    Това което качва Спарки съм съгласен тъй като имам три дизела и поне веднъж годишно се налага да сменям някой филтър,но досега не ми се е случвало тоа,утре ще ровя да видя от къде пада горивото и дали няма някъде докато съм сменял филтъра да съм мръднал някоя скоба или маркуч,че иназе не сгрявам как от смяна на филтър ще дойде друг проблем.Благодаря ви и ще пиша.
    От натискането на педала ползата е никаква.

    След като е станало след смяна на филтър, търси причината в нещата, които си пипал. Не е като да не се е случвало да попадам на калпави филтри (нe само за това возило специално, а изобщо). По тоя повод, с изключение на филтъра за купето (защото е безсмислено скъп), навсякъде слагам MANN. Оригиналните маслен и горивен също се правят от MANN. Достатъчно е някой размер да е мдърнат с няколко десети, и ето ти проблем - няма да уплътнява на някое място, където другия е уплътнявал. Не помня как беше с горивния, че отдавна не съм сменял, ама виж дали няма и някой О-пръстен, дето да се сменя. Не само на филтъра, а и на прикачния инвентар - например капачката отдолу, мезависимо дали е с датчик или не.
    Последно редактирано от sparkybg; 18-12-16, 19:03.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

      Дани , що развали хубавия Паркетник
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

        Беше ми мерак за лебедка и няма как по добре да я има пък и е по-готино
        Nissan Terrano 2.7 TDi
        ----------------------------
        Нещо което работи - не се пипа!

        Коментар


        • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

          Първоначално публикуван от D. Bibov Преглед на мнение
          Беше ми мерак за лебедка и няма как по добре да я има пък и е по-готино
          Лебедката добре , ама това желязо
          На нас клиренс ни трябва , не скорост

          Коментар


          • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

            Мислех по високо да сложа лебедката ама трябваше са режа пластмасовата решетка а не ми се искаше. Пък и е с около 10-15см. по-плитка от пластмасовата.


            Nissan Terrano 2.7 TDi
            ----------------------------
            Нещо което работи - не се пипа!

            Коментар


            • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

              Формата ...
              На нас клиренс ни трябва , не скорост

              Коментар


              • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                Няма кой да ми огъне, те тея ми сбърката пък камо ли по сложно... първата ще е така, пък след време ще го мисля
                Nissan Terrano 2.7 TDi
                ----------------------------
                Нещо което работи - не се пипа!

                Коментар


                • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  От натискането на педала ползата е никаква.

                  След като е станало след смяна на филтър, търси причината в нещата, които си пипал. Не е като да не се е случвало да попадам на калпави филтри (нe само за това возило специално, а изобщо). По тоя повод, с изключение на филтъра за купето (защото е безсмислено скъп), навсякъде слагам MANN. Оригиналните маслен и горивен също се правят от MANN. Достатъчно е някой размер да е мдърнат с няколко десети, и ето ти проблем - няма да уплътнява на някое място, където другия е уплътнявал. Не помня как беше с горивния, че отдавна не съм сменял, ама виж дали няма и някой О-пръстен, дето да се сменя. Не само на филтъра, а и на прикачния инвентар - например капачката отдолу, мезависимо дали е с датчик или не.
                  Оказа се ,че нещата са съвпаднали ,смяна на филтър.въздух и как така са думнали едновременно с това и свещите.Най гадното е ,че скъсах свещ и сега си еб.... м.Дано успея да в извадя безпроблемно ..стискайт палци.

                  Коментар


                  • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                    Не и раздаваш достатъчно газ, за да натръпа отлагания там. Това ако не е скъсана от резбата де. 2 пъти съм сменял и не е имало грижи.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                      В краайна сметка с малко техника и на спокойствие е изкарах.Стърчеше около 20 милиметра и около 10 в главата.с доста късмет и малко натъртване тръгна и вече всичко е наред.Мерси за отговорите .А за газта...дсота градско минава,та може и за това да е така Спарки

                      Коментар


                      • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                        Отново въпрос .Някой монтирал ли е блокаж на преден диф ...ще ми се ,но не знам колко ще е инвестицията иначе в колата въздух бол

                        Коментар


                        • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                          За стандартния преден диф касета с блокаж още не съм намерил. Ако го смениш с такъв от трилитрово терано 1, има и блокаж, и класическо LSD, и Quaife, като според мен единственото приемливо за отпред е Quaife. Пълен блокаж категорично не е за там - карета и полуоски ще станат консуматив.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                            ARB Австралия мисля го предлагат за този модел ,но не знам цената каква е ,но и там блокажа е тотално твърд,а това "Quaife" не знам какво ,но ми се иска да разбера

                            Коментар


                            • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                              Торсен знаеш ли какво е? Quaife е същото, но с по-различна конструкция.

                              Като си тръгнал да търсиш преден, отзад сложил ли си вече?
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                                Спарки да ти кажа нищо не съм сложил.Заден все се надявам че ЛСД-то все някаква е върши,но за да питаш значи би следвало по добре ,ако ще се слага да е заден.Не съм тотален оффроудър,но паднат ли снеговете търся къде да се омажаОнзи ден за новата към Загражден след Белица се наложи да слагам вериги ,и това е почти всяка нова година и то само заради липсата на блокажи.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X