Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново в Нисан форума :) - Nissan Terrano 2.7 TDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

    Здравейте пичове. От 3-4 дни при палане на джипа веднага след като запали нещо отпред прищраква, говоря преди потегляне. Възможно ли е стартера скоро да ме предаде? Понякога само про първо палене го прави а понякога при първо не го пали а след това при повторно палене пак изщраква два пъти. Някаква идея какво може да е?


    Sent from my iPhone
    Nissan Terrano 2.7 TDi
    ----------------------------
    Нещо което работи - не се пипа!

    Коментар


    • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

      /и затова смених съединителя..../ Здравей колега Радо ти ли го сменя или ти го смениха? Интересуваме каква е последователноста и дали няма да ми се наложи разглабяне на половината джип? Някои който го е сменявал ако има инфо и снимки да пише, благодаря предварително. Четох преди време за колега който го сменил в домашни условия ама не я намирам темата,моля помогнете!

      Коментар


      • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

        Първоначално публикуван от garmodolov Преглед на мнение
        /и затова смених съединителя..../ Здравей колега Радо ти ли го сменя или ти го смениха? Интересуваме каква е последователноста и дали няма да ми се наложи разглабяне на половината джип? Някои който го е сменявал ако има инфо и снимки да пише, благодаря предварително. Четох преди време за колега който го сменил в домашни условия ама не я намирам темата,моля помогнете!
        Нищо фрапиращо не е смяната на съединителя. Мерих и разхлабваш торсионите, след което ги демонтираш. Карданите преден и заден също. Махаш редата под скоростите и раздатката. Укрепваш със стойка за скорости, греди или квот имаш. Сваляш де що има букси по кутията и раздатката, сваляш болтовете на стартера и камбаната на скоростите. За последното трябват голям набор удължения. Иии накрая дърпаш смело с 2-3 яки другарчета че тежат бая.
        После по обратния ред, само огледай добре вилката да не е тръгнала и ев. смени и нея.

        Поздрави

        Коментар


        • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

          Да аз си го смених колегата по долу е описал реда, като допълним разглобяване на барчето и вадене на скоростния лост-раздатъчния и точиш маслото от раздатката и не 2-3 а 3-4,че тез железа тежат доста ако имаш други въпроси тел. 0896501591

          Коментар


          • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

            Здравейте!
            От известно време като завъртя волана започва да свири клаксона,не всеки път но доста често
            Чудя се от какво може да е ? Мисля дали не е от лентовия кабел,но не съм сигурен дали клаксона е включен в него. Тераното е 2.7ТДИ/96година.

            Коментар


            • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

              Волана има тежест,която се е скъсала.
              Ducati è nel mio cuore.

              Коментар


              • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                Първоначално публикуван от the_animal33 Преглед на мнение
                Волана има тежест,която се е скъсала.
                Какво е решението?

                Коментар


                • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                  Махането и. Отваряш 3-те капачета, отвиваш болтовете, дърпаш напред ербега и го изключваш, и ще я видиш. Отдавна съм я махнал.

                  Желателно е като си играеш с ербеци акумулатора да е изключен.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                    Благодаря за бързата реакция
                    Току-що намерих темата http://www.offroad-bulgaria.com/show...=102222,ама кой да търси
                    Кажете ми е ли е възможно да монтирам този волан Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12555.jpg
Прегледи:2
Размер:160.0 КБ
ID:5719178,мил спомен от старото ми Терано!

                    Коментар


                    • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                      Механично вероятно може, но със сигурност ще се лишиш от ербега, а може и буксите да са различни.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Механично вероятно може, но със сигурност ще се лишиш от ербега, а може и буксите да са различни.
                        Благодаря!Ще го пробвам и ще пиша.

                        Коментар


                        • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                          Колеги в тез жеги като карам колата по нагорнище стрелката се доближава на полодщвин см до горната черта, а по надолнище обратното смъква до долната черта на сантиметър, кога работи на място пак дига до горната.
                          Помпата съм я сменил миналата година от магазина на любашки купена,термостат съм сменял кога я купих преди 3 години беше някаква на по ниски градуси, не ми работи перката на климатика, но и не ползвам климатик. Сега какво да сменям?

                          Коментар


                          • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                            Като за начало можеш да си почистиш радиатора. На баир е възможно да вдигне до към 6-7мм над средата (В жегата, продължително с педала до метала, с пуснат климатик и багажник пълен до тавана), но да ги вдига на място определено не е нормално. Моето е абсуурдно да вдигне на място до повече от 3-4мм преди средата. И то трябва да го чакам половин ден.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                              Колеги моя проблем с щракането при палене беше изчезнал за няколко дни днес на 2-3 пъти пак се случи но не беше 1-2 щракания а поне 7-8 и усетих че джипа "присецва" точно на всяко щракане. Оборотите като щракне падат с 100-200... От какво може да е и да се притеснявам ли..


                              Sent from my iPhone
                              Nissan Terrano 2.7 TDi
                              ----------------------------
                              Нещо което работи - не се пипа!

                              Коментар


                              • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                                Да не е нещо от, или свързано с климатика,той държи оборотите малко по-високи?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X