Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново в Нисан форума :) - Nissan Terrano 2.7 TDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

    Не е той не е пуснат. Преди пак така направи обаче не менеше обороти и чак като подадох газ да потеглам спря да щрака. Помпата да е?


    Sent from my iPhone
    Nissan Terrano 2.7 TDi
    ----------------------------
    Нещо което работи - не се пипа!

    Коментар


    • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Като за начало можеш да си почистиш радиатора. На баир е възможно да вдигне до към 6-7мм над средата (В жегата, продължително с педала до метала, с пуснат климатик и багажник пълен до тавана), но да ги вдига на място определено не е нормално. Моето е абсуурдно да вдигне на място до повече от 3-4мм преди средата. И то трябва да го чакам половин ден.
      Ето тук стига
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1547.jpg
Прегледи:1
Размер:147.2 КБ
ID:5719389

      Коментар


      • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

        Еми доста е. Моята никога не стига до там, независимо от това колко ми е тежък крака, колко е жегата, колко е натоварена и дали е пуснат или не климатика.

        На място пък е абсурдно да стигне до там. На празен ход седи на 5-7 милиметра под средата, при кротко каране също.

        Виж си маркуча между радиатора и казанчето. Може да опиташ и пак да смениш термостата. Това със сигурност не е от помпата, а виското би се включило само ако радиатора е горещ, тоест ако термостата е наред.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

          +1 за радиатора, външно и вътрешно почистване никога не е излишно, както и промиване на цялата система, на мен ми дигаше 3-4 мм над средата, заради боклуци в системата, които според мен стесняваха проводимостта на радиатора и се намаляваше топлообмена.

          Коментар


          • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

            Виж нивото на антифриза . Ако има въздух около термостата , не работи като хората . Сега си разхождам един нов в багажника по тази причина . Най добре свали термостата и погледни под него ...

            Коментар


            • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Еми доста е. Моята никога не стига до там, независимо от това колко ми е тежък крака, колко е жегата, колко е натоварена и дали е пуснат или не климатика.

              На място пък е абсурдно да стигне до там. На празен ход седи на 5-7 милиметра под средата, при кротко каране също.

              Виж си маркуча между радиатора и казанчето. Може да опиташ и пак да смениш термостата. Това със сигурност не е от помпата, а виското би се включило само ако радиатора е горещ, тоест ако термостата е наред.
              От как я купих е така. Радиатора беше спукан смених с втора употреба и него спуках по моя грешка от два радиатора 1 направихме и тоз е ремонтиран, оригинална помпа беше пистояно зацепена и протече смених, но в момента карам с вода щот незнам кво да го правя зарад водата може ли да загрява? И при това положение на стрелката радиатора и маркучите може да се пипат със ръце, на колко градуса се равнява това положение на стрелката, датчика може ли да лъже? Никога не настъпвам до ламарина газта.

              Коментар


              • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                Не лъже датчика.

                Направи каквото ти казах. Ако не си сменял термостата - смени го.

                ...и не карай с вода. Ще бастисаш и помпата и радиатора. Водата сигурно вече е на боза. Няма да загрява с вода повече, дори точно обратното. Не ти е проблема във водата, засега...
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                  Първоначално публикуван от Жеков Преглед на мнение
                  Виж нивото на антифриза . Ако има въздух около термостата , не работи като хората . Сега си разхождам един нов в багажника по тази причина . Най добре свали термостата и погледни под него ...
                  Ако има въздху около термостата и в казанчето има антифриз, след първото загряване и изстиване се обезвъздушава сам (3-4 минути каране да достатъчни по това време на годината, след което да се остави да изстине). Ако не го прави, някъде има проблем.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Не лъже датчика.

                    Направи каквото ти казах. Ако не си сменял термостата - смени го.

                    ...и не карай с вода. Ще бастисаш и помпата и радиатора. Водата сигурно вече е на боза. Няма да загрява с вода повече, дори точно обратното. Не ти е проблема във водата, засега...
                    Ще сменя термостата и ще пиша за резултат, ако намеря и оназ пропка за водата ще промия системата и ще пиша за резултат

                    Коментар


                    • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                      Няма да я намериш. Писал съм няколко пъти как се промива и няма да се повтарям.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Няма да я намериш. Писал съм няколко пъти как се промива и няма да се повтарям.
                        Прочетох това което си написал, но пак не е сигурно де дали ще го нанеря, ако пък имаш снимка къде е ще се оправя.
                        Сега си поиграх малко с маркуча от казанчето към радиатора и се опитах да отворя капачката на радиатора, но не успях имаше налягане стрелкара беше по средата, но след това работа на място не загрява а обратното охлажка. Което според мен ще е капачка или термостат.

                        Коментар


                        • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                          Капачка при горещ двигател НЕ СЕ ОТВАРЯ!!! И на нея си пише. Едно че може да се попариш, второ че ще направиш мазало, защото веднага ще кипне, и трето - образуват се газови мехури където им скимне и в крайна сметка горната част на двигателя остава без охлаждане.

                          Ако не си сменял капачката я смени. Ако не си сменял термостата го смени. Някакви 20 лева са двете общо и ги има навсякъде. Това са двете неща, дето се сменят най-напред при проблеми с охлаждането - хем са най-лесни, хем най-евтини.

                          Промиването - не те знам от къде си, но примерно в София и околовръз водата не е варовита. Моя го промих с маркуча от чешмата и припалих няколко пъти за секунди през това време, докато започне да тече абсолютно чиста вода. После затворих и допълних с антифриз концентрат. Пробката хич не съм се и опитвал да я търся, щото я знам къде е и щото знам че без да махна поне кюнците няма да мога да я отвия, а и не се знае на пълнолетно возило дали ще мога да я отвия, и дали после като я завия ще уплътни като хората.
                          Последно редактирано от sparkybg; 21-06-16, 12:29.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                            Първоначално публикуван от emo80 Преглед на мнение
                            Ето тук стига
                            [ATTACH=CONFIG]872459[/ATTACH]
                            До това положение на стрелката достигах и аз, но със каравана отзад, и само в баир. Проблемите бяха два:
                            - запушен/затлачен радиатор. Сменен.
                            - капачката на радиатора. След като смених и нея, вече няма проблем.
                            Дори сега в жегите, в баир, с тон и двеста каравана отзад, не достигам това показание на стрелката. Превантивно смених и термостата, и то с по ниско температурен - 82 градуса.
                            Успех в решаването на проблема.
                            Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

                            Коментар


                            • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                              Първоначално публикуван от Mil68 Преглед на мнение
                              До това положение на стрелката достигах и аз, но със каравана отзад, и само в баир. Проблемите бяха два:
                              - запушен/затлачен радиатор. Сменен.
                              - капачката на радиатора. След като смених и нея, вече няма проблем.
                              Дори сега в жегите, в баир, с тон и двеста каравана отзад, не достигам това показание на стрелката. Превантивно смених и термостата, и то с по ниско температурен - 82 градуса.
                              Успех в решаването на проблема.
                              Аз радиатор сменях, но сложих втора употреба де, сега смених капачка на радиатор без промяна, питах терностата 30лв скъпо за един термостат ruvelli марката това излиза по VIN номер.
                              И при мен сигурно ще има нещо затлачено щот преди мен минимум 3-4 години лежала някъде и не е карана.
                              Радиатора не е затлачен, отваряли сме го и си чисто вътре по системата някъде другаде ако е пълен с мрасотии незнам. Кат му сложа антифриз цвета се променя на кафеникав не стои както го наливам
                              Последно редактирано от emo80; 22-06-16, 15:45.

                              Коментар


                              • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                                Кавеникъв е цвета от карането с вода, и при мен беше така. Аз се борих една година с това загряване - промивки, смяна на антифриза розов, син , все става кафеникъв, въпреки промивките. Смених радиатора, оказа се запушен. После капачката на радиатора и т.н. да не се повтарям. Товакак ми остана антифриза розов и спря да кафенее съм описал в тази тема, пост #90 http://www.offroad-bulgaria.com/show...36#post2975736
                                Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X