Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново в Нисан форума :) - Nissan Terrano 2.7 TDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

    Първоначално публикуван от pifco Преглед на мнение
    Спарки да ти кажа нищо не съм сложил.Заден все се надявам че ЛСД-то все някаква е върши,но за да питаш значи би следвало по добре ,ако ще се слага да е заден.
    Да, обикновено се започва със заден. Класическото LSD е полезно понякога, но е далеч от пълен блокаж.

    Не мисли че като сложиш блокажи няма да ти се налага пак да слагаш вериги на конкретните места.

    Относно преден пълен блокаж - проблеми понякога има и на цял мост, а при теб има много повече какво да се строши. Предния диф изначално е слаб (180мм) за такива работи. Ако го смениш с 200мм от терано 1 3.0V6 има и много варианти и за пълен и за Quaife, и за LSD, но тогава ще започнат да гърмят следващите бушони - карета и полуоски. Според мен тераното порсто не е за преден блокаж. Ас си набавих и въпросния 200мм от терано 1, набавих си и Quaife касета, ама си стоят по кашоните - все не стигам до тях, макар че операцията би трябвало да е почти "bolt-on", тоест просто сваляш оригиналния и слагаш другия. Евентуално само картера може да се наложи да се "пипне" на едно конкретно място, ама не е сигурно.

    Та, набави си заден и после мисли предния, ако смяташ че нещо ще ти помогне.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

      Ако е само заради снега, блокаж няма да ти помогне много, особено пък преден. По-добре заложи на други гуми.

      Коментар


      • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

        Ясно ,ще погледна опциите за заден ,а ако има конкретно нещо дето става за заден кажи.Мерси за инфото

        Коментар


        • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

          За заден предлагат всички, дето по принцип предлагат блокажи. Дифа е H233B (освен ако не е с капак с болтове от задната страна) и е доста разпространен. Трябва само да гледаш броя на шлиците на касетата - не мога да съм сигурен ама мисля че тераното е с 31 шлици. Касетата на предния на Patrol Y60 Y61 е същата като задната на тераното, пак ако помня добре.

          ...ама то това в каталозите си го пише (или на ARB, или на TJM лично съм го гледал в каталога, ама беше отдавна и съм забравил подробностите). До колкото помня има и EATON - електрически, ама гледам цени от 3 бинки и започват да ми се напукват петичките.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

            Преден блокаж определено не ти трябва. То ако е за снега и заден - веригите са по-добър вариант.
            Иначе ако толкова държиш - моето скромно мнение е или 100% принудителен или нищо.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

              Колкото пъти съм слагал вериги и аз стигах до извода ,че веригите са отличен вариант,става като тракторче .А идеята за блокаж е най вече когато има нужда да момогне за малко ,колкото да мръдне за да не слагам вериги за 5 метра .Иначе гумите са като на повечето гудрич ол терен.Разбира се не е зимна но има ли сняг граби.

              Коментар


              • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                Напредвам с мойта броня макар и бавно.



                Тъй като все нямам време бронята хвана ръжда и ми отне поне половин ден да я изчистя.

                Сложих по 2 профилчета на страна да укрепи конструкцията че страниците като ги натисна надоло има малко движение и дано това свърши работа.





                Реших да не слагам кит а просто да изпиля заварките, все пак след 1-2 излизания извън пътя и ще ме е яд.




                Разучих че епоксиден грунд е по-добър варянт от обикновен алкиден и по-здрав пък ще видим.





                Грунда почти е изсъхнал, но за боя ще изчакам да се постопли времето че нямам къде да я боядисам на по-топло.

                С каква боя ще ми препоръчате да я боядисам. Мисля да е черен мат цвета но някоя по-здрава. Авто боя ще свърши ли работа?


                Междувременно си направих и две куки за шегели на бронята.




                Грундирани със същия грунд но боядисани със спрей.

                Основата е 6мм, а самата кука от 10мм.




                Sent from my iPhone using Tapatalk
                Nissan Terrano 2.7 TDi
                ----------------------------
                Нещо което работи - не се пипа!

                Коментар


                • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                  Да се похваля с новата ми броня и лебедка. Още не е пробвана лебедката качествено, само за навиване на въжето.


                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5088.jpg
Прегледи:1
Размер:136.7 КБ
ID:5743529
                  Nissan Terrano 2.7 TDi
                  ----------------------------
                  Нещо което работи - не се пипа!

                  Коментар


                  • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                    Първоначално публикуван от D. Bibov Преглед на мнение
                    Да се похваля с новата ми броня и лебедка. Още не е пробвана лебедката качествено, само за навиване на въжето.

                    Честито
                    На нас клиренс ни трябва , не скорост

                    Коментар


                    • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                      Браво ,много добре ми изглежда ,безаварийно теглене

                      Коментар


                      • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                        Много добре се е получила наистина, Браво ! Имам въпрос относно лед светлините, които си монтирал. Как светят - в смисъл допълват ли фаровете или светят повече от тях, вероятно е разпръсната светлина? Предполагам, че ще светят доста повече от "дневни светлини" с тези 12W.

                        Коментар


                        • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                          Първоначално публикуван от Spouk Преглед на мнение
                          Много добре се е получила наистина, Браво ! Имам въпрос относно лед светлините, които си монтирал. Как светят - в смисъл допълват ли фаровете или светят повече от тях, вероятно е разпръсната светлина? Предполагам, че ще светят доста повече от "дневни светлини" с тези 12W.
                          ако може и 1-2 снимки в тъмното ще е чудесно

                          Коментар


                          • Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                            Ето на тъмно:



                            А това е само с тях:





                            Ето и с лед бара:

                            Nissan Terrano 2.7 TDi
                            ----------------------------
                            Нещо което работи - не се пипа!

                            Коментар


                            • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                              Здравейте колеги. Тъй като от 4 ел. прозореца джипа остана с един заден работещ. Преден десен съм купил механизъм и моторче някакво евтино тайванско. От левия моторчето не работи а от десния работи но е счупена оста която завърта зъбното колело.На неработещото какво може да му е ако мога да го оправя и ако не някой да му се намира работещ ляв мотор?


                              Nissan Terrano 2.7 TDi
                              ----------------------------
                              Нещо което работи - не се пипа!

                              Коментар


                              • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                                Четки евентуално.

                                Моите и двете са сменени барабар с механизма с Valeo и от тогава се кротнах. Преди това и на двете врати съм ги ремонтирал по 3 пъти и ми писна. Моторчето обаче не съм сигурен че може да се отвори и после затвори.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X