Обява

Свий
Няма добавени обяви.

NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

    Емчо много е кофти е направена чашката на тераното и незнам дали ще легне както трябва подложката иначе съм за.Мога да мина през гаража да видиш за какво говоря.Така или иначе трябва да те черпя за камерата

    Коментар


    • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

      Първоначално публикуван от masagero Преглед на мнение
      Емчо много е кофти е направена чашката на тераното и незнам дали ще легне както трябва подложката иначе съм за.Мога да мина през гаража да видиш за какво говоря.Така или иначе трябва да те черпя за камерата
      Да не спамим темата,но наснимайте хубаво кашката(леглото) на пружината и ако трябва,ще снемем размери,пък ще видим дали колегата ще може да ги направи,за да можете всички с Нисани да имате евтино решение на повдигането!
      Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

      Коментар


      • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

        Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
        което според мен си е по-добре!
        И с какво точно слагането на подложки е по-добро от сменянето на пружини, че нещо не се сещам?
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          И с какво точно слагането на подложки е по-добро от сменянето на пружини, че нещо не се сещам?
          Въпроса е спорен! И впредвид духа на запитването-виждам,че ще се породи сериозен спор!Ако искате можем да отворим една тема и да го дискутираме,за да не съсипваме хубава тема на колегата.....Но смятам,че с подложките ще се повдигне лесно и евтино Тераното с 5-6см,за които говорите!А ако смятате,че с други пружини ще се постигнат някакви огромни ходове при Терано-то,тогава разбирам,защо искате да сменяте пружини с по-дълги!В смяната на пружини се крият някои рискове,като примерно сериозна промяна на возията и бързо умаряне,което Ти го знаеш добре и в този ред на мисли,просто Ви предлагам да си запазите хубавите Японски пружини и да повдигнете с подложки,щом търсеният ефект е 5-6см! ....Не ме разбирайте погрешно,просто се опитвам да Ви съдействам с някакво достъпно за всеки решение,ако не го сметнете за удачно,просто кажете,че нестава!
          Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

          Коментар


          • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

            Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
            ...Но смятам,че с подложките ще се повдигне лесно и евтино.
            За "лесно и евтино" съм съгласен. За "правилно" - НЕ! И ще ти кажа защо е неправилно - защото реално това решениенамалява хода, по простата причина че вдигаш всичко с подложки, а амортисьора си остава същия. Вместо подложки, 5см бодилифт е хиляди пъти по-добро решение. А и то е неправилно.

            Возията и поведението се нагажда после с амортисьори, ако на някой му се играе. Но това е единствения начин. Дори да оставиш оригиналните пружини и смениш амовете с неоригинални - хавата вече отиде та се не видя. Затова - сменяш пружините, караш седмица-две, и преценяваш какви амортисьори ти трябват, спрямо тия с които караш в момента. Ако трябва и опитваш от приятели, ако такива се намерят. А може да си купиш регулируеми, ама гроздето накиселява.

            Гарантирано хубави и неулягащи пружини са тия на TrailMaster. В смисъл, те в началото улягат, но се закротват на едно положение примерно след 2-3 месеца, и там си остават.

            Та тъй. По отношение на окачването "евтиното" и "правилното" са взаимоизключващи се понятия. Без изключения. Ако на някой не му се експериментира - купува си готов кит, и приключва въпроса.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

              Съгласен съм с теб напълно и ги знам тези неща! Просто впредвид това,че на мен не са ми по джоба си помислих,че някой мисли вариянти за "сиромашки лифт" и просто посочих една алтернатива на доказаните неща!
              Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

              Коментар


              • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                Да се похваля...Най-после вече съм с БГ регистрация и полека -полека,промяната на машината може да започне!
                Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
                Съгласен съм с теб напълно и ги знам тези неща! Просто впредвид това,че на мен не са ми по джоба си помислих,че някой мисли вариянти за "сиромашки лифт" и просто посочих една алтернатива на доказаните неща!
                Принципно повечето от нас са "скъсани" /както се изразява един приятел/,и не са ни по джоба много неща,а особено това което не е задължително,а е просто хоби както е Офроуда!
                Все пак лично аз си мисля,че 140-150.00лв за две пружини от Крън, не е кой знае колко много и се доближава най-много до евтиния,и правилен начин за лифт.Това е така особено по причина на това,че обикновено оригиналното японско окачване е все пак уморено 10-12 годишно и направи ли се подлагане,то се смачква още повече ,което е крайно неприемливо!
                Между другото цената само на задните пружини на Трел Мастер не е съвсем висока...440.00лв за двете!При положение,че алтернативните пружини които се предлагат са по 200лв. броя,цената на лифтовите Трел Мастели не е хич лоша!
                Разбира се...който не му се дават такива пари,според мен все пак правилния и същевременно евтин начин си остава Крън.
                П.П.в нашия Клуб имаме направени около 6-7 комплекта вече,половината от които точно на 4Runner...недоволни няма!!!
                Поздрави!
                Последно редактирано от lubashki777; 10-01-12, 13:00.
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                  Въпросче...преди да съм изпотрошил нещо...На панела за обдухването не ми светят половината крушки.Всъщност свети само на положението на обдухване и от време на време на копчетата за климатика,подгрева на задното стъкло и т.н./там нещо прекъсва от време на време/.Копчето на вентилатора и това за топло студено са в пълен мрак и това в тъмното ме вбесява като посегна та ги търся/особено вентилатора/Та въпроса ми е....как се разглобява там,за да огледам по каква причина прекъсва и най-вероятно да сменя някоя крушка там!!!Огледах го,но...нещо не вдявам,а не искам да строша някоя пластмаса опитвайки се да откривам топлата вода!Първото нещо от тунинга пристигна Днес получих новите джанти.Стоманени,15" J8 с 0-офсет,че дойдоха и с хубави железни капачки/е аз евентуално ще ползвам такива само за отзад,защото отпред при наличието на хъбове,които ще монтирам...капачка там място няма да има/Ето и няколко снимки на джантите!Поздрави!
                  Прикачени файлове
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                    До копчетата на парното и климатика се достига сравнително лесно от горе като се свали радиото преди това.
                    На самия панел са захванати лампичките - набити са на едни цокли които се отвиват на четвърт оборот с помоща на тънка отвертка "-" .
                    Пипкаво е - аз за ориентир ползвах огледало - отзад погледнати приличат на пластмасови бели винтове.
                    Самите крушки са обвити в нещо като син найлонов похлупак и предполагам се сменят заедно с цокъла с оригинални от нисан но аз приспособих обикновени.

                    Дано помогне...

                    Коментар


                    • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                      Първоначално публикуван от rsv Преглед на мнение
                      До копчетата на парното и климатика се достига сравнително лесно от горе като се свали радиото преди това.
                      На самия панел са захванати лампичките - набити са на едни цокли които се отвиват на четвърт оборот с помоща на тънка отвертка "-" .
                      Пипкаво е - аз за ориентир ползвах огледало - отзад погледнати приличат на пластмасови бели винтове.
                      Самите крушки са обвити в нещо като син найлонов похлупак и предполагам се сменят заедно с цокъла с оригинални от нисан но аз приспособих обикновени.

                      Дано помогне...
                      Твоя касетофон този оригиналния големия ли е или е сменян.При мен си е оригиналния...ваденето му с издърпване ли става???
                      Поздрави?
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                        Оригиналния голям - този на който копчето за аварийните светлини е монтиран върху него.

                        Преди да го дърпаш трябва да освободиш заключващите механизми - от двете му страни отпред има едни малки отворчета - бъркаш с нещо там (примерно някой по-дълъг щифт но не с остър край) и трябва да освободи радиото от таблото(и от двете страни).
                        Отзад не се държи с централен болт така че само тези двете неща го държат.Не е "набито" и не излиза трудно.
                        Мойто от едната страна беше счупено.

                        Коментар


                        • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                          Много хубави джанти колега, ще споделиш ли какви парички и от къде?

                          Поздрави.

                          Коментар


                          • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                            Първоначално публикуван от mitko punev Преглед на мнение
                            Много хубави джанти колега, ще споделиш ли какви парички и от къде?Поздрави.
                            Ами...като разбрах,че всъщност тия които имах с -40 ЕТ няма да ги бъде се разцъках из нета и...попаднах на тия джанти в една фирма....Няма да и пиша името,че ша ма баннат...Бяха единствени 4 бр.останали и...след като продадох моите и малко доплащане ги взех.Цената им е 122.00лв. за брой.Мисля,че са един добър вариант за нашите машини!В края на седмицата ще ми пристигнат и гуметата...Cooper Discoverer Stt 31x10.5x15 и ще видим ко ша стане...



                            Последно редактирано от lubashki777; 10-01-12, 21:23.
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар


                            • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                              Имам една молба към теб. Монтирай новите гуми и им одари един кантар. Ако може премери и само джантата колко тежи и само гумата. Тези неща са важни за мен. За сравнение моята резервна с метална джанта 15 гума 235/75/15 тежи 25 кг.
                              Защо се спря на тая марка гуми?
                              Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                              Коментар


                              • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                                Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
                                Имам една молба към теб. Монтирай новите гуми и им одари един кантар. Ако може премери и само джантата колко тежи и само гумата. Тези неща са важни за мен. За сравнение моята резервна с метална джанта 15 гума 235/75/15 тежи 25 кг.
                                Защо се спря на тая марка гуми?
                                Гумите са доказала се марка и шарка.Отзивите за тях са доста добри...много по-добри от тези за Гоодрич или Максис към които се бях насочил евентуално.Джантите мога да ги претегля,но гумите ще пристигнат при гумаджия и надали ще имам възможност за това.Все пак ще гледам да хвърля домашното кантарче в джипа и като отида на монтаж да меря.
                                При всички случаи ще е повече от 25кг.,най-малкото защото е по-голяма като размер от твоята,но...ще видим!!!
                                Дано да могат да влезнат с тия джанти без да се налага повдигане или рязане,че тази операция ще е другата седмица,и ми се иска още като ги монтират да започна с карането им.Гумите с които купих джипа /предните/,са в такова окаяно състояние,че днес след преден мост продължава да ми ходи кормилото от време на време на ляво или дясно.Предупредиха ме,че е твърде възможно да го прави от яко износените/и вероятно и криви /гуми!
                                Поздрави!
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X