Обява

Свий
Няма добавени обяви.

NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

    Любашки имаш късмет.Утре ще ти снимам отвътре тавана.Тъкмо сложих багажник и още не съм оборудвал.

    Коментар


    • #62
      От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

      Напречни гредички има отдоло, но почти не пасват. При мен пасна само отпред, а останалите си ги направих. В крайна сметка когато се кача отгоре и се разлюлея не мърда, а аз съм 70 кг. Моя изобщо няма никакви наченки за подготовка за слагане на релси. Виждал съм релси за модела с по 2 и по 3 захвата на релса. И аз имах снимки, но май с повреждането на картата са се изтрили и те...
      Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

      Коментар


      • #63
        От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

        Първоначално публикуван от Явор(dorzi) Преглед на мнение
        Любашки имаш късмет.Утре ще ти снимам отвътре тавана.Тъкмо сложих багажник и още не съм оборудвал.
        Ок...ще чакам.Предварително ти благодаря!
        Поздрави!
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • #64
          От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

          Заоглеждах вчера и за гуми.Знам ,че принципно трябва да слагам 31х10.5х15,но...направо не знам с изнесени джанти дали ще успея да го повдигна/говорим без бодилифт/ от торсиона достатъчно,че да не опира колелото при артикулациите в арката.За сравнение в момента от земята до арката е 79см. и джипа е с гуми 235х70 х16...стандартния размер,но са почти на конци/т.е. от тия 79см поне още 1.5см. щеше да е по-голяма височината с грайфера на гумите/
          Така възниканаха у мен следните въпроси....колко е нормалната артикулация на предното колело или по-простичко...колко см. е нормално да е просвета от арката на калника до гумата при положение ,че тя ще надстърча навън от габарита на колата.И второ...от торсиона колко ще може да се повдигне/горе-долу разбира се де/,за да преценя дали ще става работата с 31-ци или...да взема да търся 30"...Все пак между двата размера ще загубя са 1.25см клиренс,което и нищо според мен спрямо заигравките и средствата за да побера по-голямата гума.Да не говорим,че и едни 30" гуми ще са по-евтини,а и джипа ще си запази по-голяма част от динамиката,а в същото време и разхода няма да скочи нагоре/това поне доказано се случва с по-големите гумета.../
          Поздрави!
          П.П.Ще извиняте,че питам постоянно за много и различни неща,но....смятам една голяма част от нещата по джипа да ги свърша накуп,а затова се изисква определена подготовка и вземане на някои решения.
          Скоро ще се почва...
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • #65
            От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

            Ако искаш изнесени джанти, та чак стърчаши навън, ще прябва да се хванеш за големия флекс с 2 ръце. 31-ца опира леко в предния калобран при завой дори с оригинална джанта. Ако изнесеш, ще опира още повече.

            Та, я кажи какви ги мислиш по-подробно, та да ти кажа колко голям флекс да си купиш.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #66
              От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Ако искаш изнесени джанти, та чак стърчаши навън, ще прябва да се хванеш за големия флекс с 2 ръце. 31-ца опира леко в предния калобран при завой дори с оригинална джанта. Ако изнесеш, ще опира още повече.

              Та, я кажи какви ги мислиш по-подробно, та да ти кажа колко голям флекс да си купиш.
              Ами не...нямам кой знае какви мераци да го правя чудовище или монстър,но..просто имам едни 15" джанти чисто нови с -40 офсет и мислех да ги използвам.Смятам,че реално гумите ще изкочат около 4см. навън...
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • #67
                От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                Ами не...нямам кой знае какви мераци да го правя чудовище или монстър,но..просто имам едни 15" джанти чисто нови с -40 офсет и мислех да ги използвам.Смятам,че реално гумите ще изкочат около 4см. навън...
                Гумите ще изскочат не с 4, а с 6.5 сантиметра. Оригиналния офсет е +25.

                Забрави за тия джанти. Забрави за всичко над нулев офсет. Едно че ще трябва да сложиш гуми аспиринчета, и второ че отпред ще забравиш за всякаква геометрия, пък и ще си сменяш кормилни щанги през месец. Отделно дето като разкрачиш предницата, тя ще легне допълнително поне с 2-3 сантиметра. И ще трябва да се ръсиш задължително за удебелени торсиони.

                Ама пак - това предно окачване не е за гуми над 31 инча и за джанти по-изнесени от ет 0.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #68
                  От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                  Ето за който мисли да си слага багажник.
                  Късата база е с три такива греди и са разположени достатъчно добре за да се хване за тях багажник!
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #69
                    От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Гумите ще изскочат не с 4, а с 6.5 сантиметра. Оригиналния офсет е +25.

                    Забрави за тия джанти. Забрави за всичко над нулев офсет. Едно че ще трябва да сложиш гуми аспиринчета, и второ че отпред ще забравиш за всякаква геометрия, пък и ще си сменяш кормилни щанги през месец. Отделно дето като разкрачиш предницата, тя ще легне допълнително поне с 2-3 сантиметра. И ще трябва да се ръсиш задължително за удебелени торсиони.

                    Ама пак - това предно окачване не е за гуми над 31 инча и за джанти по-изнесени от ет 0.
                    Защо с 6.5см....???
                    Тя в момента гумата не е съвсем на равно с арката,мерих я някъде с около 2-2.5см. е по-навътре....
                    Лошото е ,че към момента не мога да открия джанти с 0-лево ЕТ...
                    Спарки а ако взема 30х9.5х15 и ги комбинирам с въпросните джанти на -40...или пък казваш въпроса с геометрията и консумативите остава...
                    NISSAN FOREVER
                    -----------------------------------------------------------------------------
                    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                    Коментар


                    • #70
                      От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                      И тъй днес се разходих до http://www.digitaltuning.bg/tuning/n...2.7-tdi-125-cv и човека ми каза, че цената е тази която е обявен в сайта им-749лв. Също така каза, че има значение от управлението, съответно какво ще се сложи, програмируем чип или power box, като цената на power box е с около 250лв. по-висока от чипа.
                      По желание на клиента правят и замерване на мощността преди и след чипосването, което се извършва в друг сервиз и струва около 80лв. на тест, на мост. Тестването е като се свалят гумите и към главините се връзва апарата (леле тия дето са фул-тайм, ще им излезе доста дебло тоя тест).
                      Та това е общо взето колеги.
                      След разговора с човека от Чип тунинг, реших че ще е по-разумно да си направя първо лифта, пък за гъдела с чипосването по натам

                      Поздрави.

                      Коментар


                      • #71
                        От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                        Първоначално публикуван от mitko punev Преглед на мнение
                        И тъй днес се разходих до http://www.digitaltuning.bg/tuning/n...2.7-tdi-125-cv и човека ми каза, че цената е тази която е обявен в сайта им-749лв. Също така каза, че има значение от управлението, съответно какво ще се сложи, програмируем чип или power box, като цената на power box е с около 250лв. по-висока от чипа.
                        По желание на клиента правят и замерване на мощността преди и след чипосването, което се извършва в друг сервиз и струва около 80лв. на тест, на мост. Тестването е като се свалят гумите и към главините се връзва апарата (леле тия дето са фул-тайм, ще им излезе доста дебло тоя тест).
                        Та това е общо взето колеги.
                        След разговора с човека от Чип тунинг, реших че ще е по-разумно да си направя първо лифта, пък за гъдела с чипосването по натам

                        Поздрави.
                        Щом се е навил за тестване преди/след, предполагаемо всичко е наред.

                        Иначе широко разпространените Power Box ове или лъжат компа че влиза повече въздух, или го лъжат че влязлия въздух е по-студен. При прост дебитомер това се върши с най-обикновен резистор за половин стотинка. При дебитомер като моя - трябва микроконтролерче вътре, което да чете оригиналния и да подава на компа лъжливото показание. От друга страна, при класическо чипосване в компютъра се "наливат" нови таблици за подаване на гориво и момент на впръскване, поместване на някои ограничители, заложени в програмата и т.н. Затова и съм на мнение че истинското чипосване е това със смяната на софтуера в компютъра, а не със слагане на външни "залъгалки".

                        ПП: Любо, с джанти -40 предполагам дори оригиналия размер аспиринчета при завой ще опират. И да, останалите компоненти по окачването ще страдат. Най-вече кормилното управление. А оригиналните горни носачи със сигурност няма да устискат дълго на такова изнасяне. Шарнирите предполагаемо - също. По скромното ми мнение офсет нула е разумния максимум.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #72
                          От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                          Колега, виж на аватара ми как гумата запълва калника, това е 31/10.5/15 с оригиналната джанта. Крум-REGULATOR резна с флексчето горната част на калобраните и се приключи, не опира, возията се промени-при теб ще е още по-голяма промяната, и разхода се покачи почти незабележимо. А за динамиката, е малко по-тромаво става, но само на старт, ама нали не се дърпаме с А8, S-ки и т.н.

                          П.П. Ако искаш ще кача снимки, за да го видиш по-добре, или виж темата на Дамян, там съм качвал.

                          Коментар


                          • #73
                            От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                            ЧЕСТИТО ЛЮБО ! ПОЖЕЛАВАМ ТИ МНОГО КАЛНИ И БЕЗАВАРИЙНИ КИЛОМЕТРИ ,ДА ГО ПОТГОТВИШ ПОНЕ КОЛКОТО ПАТРОЛА И СЛЕД НЯКОЛКО ГОДИНКИ МОЖЕ ПАК ДА ХОДИМ ПРИ НОТАРИУС,ЗА ДА ГО КУПЯ И НЕГО.P.S. ВРЕМЕ Е ДА СИ СМЕНИШ СНИМКАТА НА АВАТАРА
                            NISSAN PATROL Y60 2,8TD DOBINSONS+3" SILVERSTONE X-TREME 33X10,5X15
                            ГЕОРГИ ГЕОРГИЕВ 0887/69-50-11 0898/780-418

                            Коментар


                            • #74
                              От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                              Първоначално публикуван от GEORGI GE Преглед на мнение
                              ЧЕСТИТО ЛЮБО ! ПОЖЕЛАВАМ ТИ МНОГО КАЛНИ И БЕЗАВАРИЙНИ КИЛОМЕТРИ ,ДА ГО ПОТГОТВИШ ПОНЕ КОЛКОТО ПАТРОЛА И СЛЕД НЯКОЛКО ГОДИНКИ МОЖЕ ПАК ДА ХОДИМ ПРИ НОТАРИУС,ЗА ДА ГО КУПЯ И НЕГО.P.S. ВРЕМЕ Е ДА СИ СМЕНИШ СНИМКАТА НА АВАТАРА
                              Видях го във Варна стария нов патрол. От Варна ли си колега?
                              Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                              Коментар


                              • #75
                                От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                                Първоначално публикуван от GEORGI GE Преглед на мнение
                                ЧЕСТИТО ЛЮБО ! ПОЖЕЛАВАМ ТИ МНОГО КАЛНИ И БЕЗАВАРИЙНИ КИЛОМЕТРИ ,ДА ГО ПОТГОТВИШ ПОНЕ КОЛКОТО ПАТРОЛА И СЛЕД НЯКОЛКО ГОДИНКИ МОЖЕ ПАК ДА ХОДИМ ПРИ НОТАРИУС,ЗА ДА ГО КУПЯ И НЕГО.P.S. ВРЕМЕ Е ДА СИ СМЕНИШ СНИМКАТА НА АВАТАРА
                                Хаха...Гоше...
                                Радвам се ,че си доволен от Патрола.Малко ми липсва простотата с която се тунинговаше всичко по него,но...трябва да се минава на друг етап и да се преборват по-сложни предизвикателства!
                                Пък знае ли човек....колко му е след 3-4-годинки да те закича и с едно Терано..
                                За аватара...така е,ама като пусто имам само една -две и то с много лошо качество снимки...ще постои още малко и ще го сменя!
                                П.П.За обещаните снимки не съм забравил,ще ги получиш рано или късно...е с тия перипетии може и по-късно,но ще стане...
                                Поздрави!
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X