Обява

Свий
Няма добавени обяви.

NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

    Видях, че си пуснал обява за джантите. За съжаление такава е жестоката изстина с терано. Аз лично мисля да мина с един комплект фланци 30мм. с оригиналните джанти.
    Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

    Коментар


    • #77
      От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

      Имам възможността да ги подменя в края на другата седмица със същите,само че на 15"...ама все тая и те не стават...
      Макар че,като гледа онова Терано правено във Вромос е точно с такива джанти,но пък...Спарки каза че не било добре за кормилната уредба и т.н....
      Ще ги продам тия,а ще търся такива с около 0 офсет!
      П.П.Патрола наистина е във Варна...поне от време на време ще го виждате наживо...
      Поздрави!
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • #78
        От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

        Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
        Имам възможността да ги подменя в края на другата седмица със същите,само че на 15"...ама все тая и те не стават...
        Макар че,като гледа онова Терано правено във Вромос е точно с такива джанти,но пък...Спарки каза че не било добре за кормилната уредба и т.н....
        Ще ги продам тия,а ще търся такива с около 0 офсет!
        П.П.Патрола наистина е във Варна...поне от време на време ще го виждате наживо...
        Поздрави!
        "Онова терано" е с 31-ци регенерат (реално 32-ки), и бяха играли с флекса. Аз това и казвам - ако искаш да ги вкараш, ще трябва да играе флекса, а май за това не си съвсем навит.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #79
          От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Илийка, един екзистенциален въпрос - от какво е шнорхела?
          Май не сме се виждали от много време,да обменим опит.Моя изработка е ,отливка и ПВЦ.
          FORD MAVERIK 2.7TD
          Тел.0898662817
          LZ1IID

          Коментар


          • #80
            От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

            Първоначално публикуван от iliikata Преглед на мнение
            Май не сме се виждали от много време...
            Мда. Има няма година и половина, ако не и повече.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #81
              От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020924.jpg
Прегледи:1
Размер:174.1 КБ
ID:5333767
              Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
              Заоглеждах вчера и за гуми.Знам ,че принципно трябва да слагам 31х10.5х15,но...направо не знам с изнесени джанти дали ще успея да го повдигна/говорим без бодилифт/ от торсиона достатъчно,че да не опира колелото при артикулациите в арката.За сравнение в момента от земята до арката е 79см. и джипа е с гуми 235х70 х16...стандартния размер,но са почти на конци/т.е. от тия 79см поне още 1.5см. щеше да е по-голяма височината с грайфера на гумите/
              Така възниканаха у мен следните въпроси....колко е нормалната артикулация на предното колело или по-простичко...колко см. е нормално да е просвета от арката на калника до гумата при положение ,че тя ще надстърча навън от габарита на колата.И второ...от торсиона колко ще може да се повдигне/горе-долу разбира се де/,за да преценя дали ще става работата с 31-ци или...да взема да търся 30"...Все пак между двата размера ще загубя са 1.25см клиренс,което и нищо според мен спрямо заигравките и средствата за да побера по-голямата гума.Да не говорим,че и едни 30" гуми ще са по-евтини,а и джипа ще си запази по-голяма част от динамиката,а в същото време и разхода няма да скочи нагоре/това поне доказано се случва с по-големите гумета.../
              Поздрави!
              П.П.Ще извиняте,че питам постоянно за много и различни неща,но....смятам една голяма част от нещата по джипа да ги свърша накуп,а затова се изисква определена подготовка и вземане на някои решения.
              Скоро ще се почва...
              Това е 31ца, леко постригани вежди

              Виж и товаhttp://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._4623918_n.jpg и тук има много идейhttp://www.pirate4x4.com/forum/showt...=457037&page=9
              Последно редактирано от iliikata; 07-01-12, 00:24.
              FORD MAVERIK 2.7TD
              Тел.0898662817
              LZ1IID

              Коментар


              • #82
                От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                Сега виждам че и интеркулер си сложил - ще е полезно за много хора да видят реализацията, а и да споделиш какъв е ефекта.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #83
                  От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                  Любашки, тЕ ти 2 броя с 33-ки, да им се покефиш:
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sort_491.jpg
Прегледи:1
Размер:242.9 КБ
ID:5333768

                  Подробности - тук:
                  http://www.sterry.me.uk/blog/2008/06...ii-4x4-update/

                  На двама братя са. Май българи, живеещи в UK. Бодилифт 10см. Май нямат никакъв лифт на окачването. Не казвам че е правилно, но изглеждат добре за пред кафето.

                  ПП: Ей ти и още един, дето бях пускал отдавна в друга тема:
                  Последно редактирано от sparkybg; 06-01-12, 23:59.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #84
                    От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Сега виждам че и интеркулер си сложил - ще е полезно за много хора да видят реализацията, а и да споделиш какъв е ефекта.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00384.JPG
Прегледи:3
Размер:80.4 КБ
ID:5333769Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00387.JPG
Прегледи:1
Размер:60.6 КБ
ID:5333770Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00385.JPG
Прегледи:3
Размер:93.7 КБ
ID:5333771Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00386.JPG
Прегледи:2
Размер:75.8 КБ
ID:5333772Итеркулер от Галопер с вентилатор,Леко подаване на гориво,осезаема разлика лятото с климатик в баир.На последната снимка се вижда и втори акумулатор за лятото,имам инвертор,хладилник и тн.
                    FORD MAVERIK 2.7TD
                    Тел.0898662817
                    LZ1IID

                    Коментар


                    • #85
                      От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                      Първоначално публикуван от iliikata Преглед на мнение
                      [ATTACH=CONFIG]401971[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]401972[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]401973[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]401974[/ATTACH]Итеркулер от Галопер с вентилатор,Леко подаване на гориво,осезаема разлика лятото с климатик в баир.
                      Мдаа. И два акумулатора ли виждам?

                      Бе май е крайно време да намина.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #86
                        От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Сега виждам че и интеркулер си сложил - ще е полезно за много хора да видят реализацията, а и да споделиш какъв е ефекта.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00384.JPG
Прегледи:3
Размер:80.4 КБ
ID:5333769Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00387.JPG
Прегледи:1
Размер:60.6 КБ
ID:5333770Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00385.JPG
Прегледи:3
Размер:93.7 КБ
ID:5333771Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00386.JPG
Прегледи:2
Размер:75.8 КБ
ID:5333772Итеркулер от Галопер с вентилатор,Леко подаване на гориво,осезаема разлика лятото с климатик в баир.
                        Последно редактирано от iliikata; 07-01-12, 00:32.
                        FORD MAVERIK 2.7TD
                        Тел.0898662817
                        LZ1IID

                        Коментар


                        • #87
                          От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          "Онова терано" е с 31-ци регенерат (реално 32-ки), и бяха играли с флекса. Аз това и казвам - ако искаш да ги вкараш, ще трябва да играе флекса, а май за това не си съвсем навит.
                          Спарки,за орязването както и да е,но...нали ми каза,че извън събирането на гумата в подкалника при толкова изнесени джанти се получава голямо натоварване в кормилната уредба , торсиона стандартния заминава много бързо,а горните шарнири и горните носачи стават консуматив...Това повече ме притеснява от орязването.В смисъл,че по-важно е да съм наясно какви джанти да търся,а след това ще гледам какви гуми мога да вкарам и колко и къде ще иска рязане!В крайна сметка мога да сложа гуми малко по-малки примерно 30х9.5 х15.От размера няма да загубя кой знае колко,а рязането ще е по-малко....
                          Добре де...тия по-горе на снимката как карат тогава с 33-ки/създаващи доста по-голям товар за кормилната уредба и горните носачи/,джантите им са изнесени настрани колкото и при мен може да се получи.Извън подрязването не трошат ли постоянно предниците....????
                          Поздрави!
                          Последно редактирано от lubashki777; 07-01-12, 06:41.
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • #88
                            От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                            Първоначално публикуван от iliikata Преглед на мнение
                            [ATTACH=CONFIG]401968[/ATTACH]
                            Това е 31ца, леко постригани вежди

                            Виж и товаhttp://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._4623918_n.jpg и тук има много идейhttp://www.pirate4x4.com/forum/showt...=457037&page=9
                            Интересни идеи наистина,но за съжаление всичко е качено на цял мост отпред....Активно окачване никъде не видях,а го интересния момент е при него.С цял мост сме го играли вече филма....направо е елементарно..
                            По отношение на интеркулера.Не можа ли да се намери такъв от Терано тди???Поне щеше да си изчислен точно за мотора!Иначе станало е направо заводско.Браво!
                            В интерес на истината практиката показва,че освен леко обогатяване на горивото от ГНП-то,не е лошо да се натегне малко и турбината като налягането и да се вдигне,но с малко...примерно с 0.2-0.3бара.Така ще се компенсира донякъде по-дългия път на въздуха,а и съпротивлението което оказва интерколера на въздушния поток/като така ще се избегне или намали много евентуален турбо-лаг...т.е. закъснението на включването на турбината при определени обороти/!!!
                            Благодаря за линковете!
                            Последно редактирано от lubashki777; 07-01-12, 07:07.
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар


                            • #89
                              От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                              Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
                              Видях го във Варна стария нов патрол. От Варна ли си колега?
                              ОТ ВАРНА СЪМ ! ГЕОРГИ ГЕОРГИЕВ 0887/69-50-11 0898/78-04-18 0878/77-50-93 NISSAN PATROL Y60 2,8 TDI 116+P.S ТУНИНГОВАН ОТ LUBASHKI777
                              NISSAN PATROL Y60 2,8TD DOBINSONS+3" SILVERSTONE X-TREME 33X10,5X15
                              ГЕОРГИ ГЕОРГИЕВ 0887/69-50-11 0898/780-418

                              Коментар


                              • #90
                                От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                                Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                                Спарки,за орязването както и да е,но...нали ми каза,че извън събирането на гумата в подкалника при толкова изнесени джанти се получава голямо натоварване в кормилната уредба , торсиона стандартния заминава много бързо,а горните шарнири и горните носачи стават консуматив...Това повече ме притеснява от орязването.В смисъл,че по-важно е да съм наясно какви джанти да търся,а след това ще гледам какви гуми мога да вкарам и колко и къде ще иска рязане!В крайна сметка мога да сложа гуми малко по-малки примерно 30х9.5 х15.От размера няма да загубя кой знае колко,а рязането ще е по-малко....
                                Добре де...тия по-горе на снимката как карат тогава с 33-ки/създаващи доста по-голям товар за кормилната уредба и горните носачи/,джантите им са изнесени настрани колкото и при мен може да се получи.Извън подрязването не трошат ли постоянно предниците....????
                                Поздрави!
                                Ми, никой не е дал такива "подробности". Ама, франсетата се случва да трошат предни дифове. Ама карат по състезания и в пустинята. Реално, за да събереш 33-ки ти трябва поне инч боди лифт, а според мен дори 2 инча, освен рязането. Аз ти споделям мои си впечатления. При мен по кормилната уредба няма поражения - всичко си е това, с което купих джипката. Само едни втулки на паразитния хебел съм сменил. Обаче, при изнасянето на гумите навън тя започва да се товари още повече. Говоря ако имаш и лифт. Ако забелязваш тия от снимките нямат лифт на окачването, а само боди лифт, което е добре за кормилното управление, ама 10см боди лифт пък си е гламава работа. Горните шарнири - сигурно ще изкарват по 20-ина хиляди километра. Колко ще изкарат оригиналните носачи обаче - нямам идея. Мойте се бяха поогънали, но дали така съм я купил или аз съм ги кривнал - нямам идея. Торсионите не са чак такъв проблем. Само ще трябва да ги натегнеш повечко.

                                Просто смятам че 31-ци и ЕТ 0 е разумния максимум за това окачване.

                                Като изнасеш гумите навън, освен че с геометрията при завой става манджа с праз, гумата започва да ходи напред-назад, освен че се върти. При включено 4х4 и стъпване върху газта товара отново е върху кормилното управление - колкото са по-изнесени гумите - толкова по-големи усилия.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X