Обява

Свий
Няма добавени обяви.

NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

    Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
    Не съм си играл все още да го разглобя и разгледам,но да попитам.Калъфа на задната/резервната гума/ми е от пластмасовите.Много вибрира и резонира това чудо.Това нормално ли е или...???
    Особено като се затваря задната врата имам чувството,че резервната гума ще пада...да няма някакво скъсване по стойката и ,или всичките са така???
    Другото нещо което живо ме интересува.Екземпляра който закупих,няма рейките за багажник на покрива.Така или иначе,ще се снабдявам отнякъде/говоря за втора употреба/ с такива оригинални за Терано разбира се де,но ме гложди монтажа.Това с дупченето на покрива направо не знам как ще намеря сили да го направя.Въпроса е оригиналните имат ли нужда от някакво допълнително уплътнение ,за да не тече после или...уплътнението което си имат заводско стига???
    От вътре само през ламарината на покрива ли минава болта,или има някакви уребряващи гредички на тавана и болтовете минават през тях???
    Въпроса ми е за това,че ми трябва някаква товароносимост.Горе ще слагам покривна палатка,която е около 50кг. + моя милост и жената = на около още 150 ,та ми трябва едно поне 200кг. товароносимост.
    Някой има ли снимка на разоборудван таван на Тераното???
    Ще съм благодарен,да знам предварително какво ме очаква и дали ще трябва да подсилвам захватите на надлъжните релси/ебаси и филма дето се заформя там.../
    Поздрави!
    Ей намери се още един като мен.
    Моята стойка се скъса и то при първите 250 км. извън пътя на ЕМИНЕ-КОМ. Не стига това ами и вратата се изкърти от точковите заварки. За да ги видиш обаче трябва да свалиш тапета. Заварих стойката подсилих и вратата, но няма да издържи. Затова взех решение тая стойка да я монтирам на багажника с гумата.
    Тия стандарни релси ги забрави. В моргите вървят от 100 лева нагоре(проверено). Много са крехки. Стават само за най малките обемисти товари. Веднъж бях в моргата при авера и исках да свалим рейки от примера комби(мисля, че стават, но са по ниски) и вземахме с една ударна отверка да развием болтовете, защото не се развиваха и рейката се строши. От удара естествено, но матеряла е изключително чуплив. Аз също нямам и това ме спираше да си направя багажника. Затова моя багажник съм го хванал директно през тавана с 6 болта с уплатнител и т.н.
    От друга страна един колега си кара гумата отгоре. На релсите има монтиран багажник от Явор(Вромос) и на него гумата. За проблеми не знам да има.
    Като свалих мукавата на тавана си мислех, че оригинално, ще има заготовки за релси и подсилвания, но съм грешил.
    Погледни в моята тема има снимки как съм го направил
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...111342&page=10
    И по-напред.
    Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

    Коментар


    • #47
      От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

      Ха, честито и от мен. Доста запазен изглежда на снимките. Много емоции заедно!
      VARADERO SD2

      Коментар


      • #48
        От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

        Ето пример.

        А това е моя.


        Тук една спалня.
        Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

        Коментар


        • #49
          От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

          Честито за новата придобивка. Много километри и спомени да ви донесе.
          LR Discovery I 300 TDI

          Коментар


          • #50
            От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

            Любо, вибрирането може да е от 2 неща:
            - Махни калъфа и виж дали са ти затегнати болтовете на гумата и болтовете на стойката към вратата.
            - Махни кората на задната врата и виж в какво състояние са точковите заварки по ламарините. Погледни и точковите заварки по дъното на вратата. Няколко при мен бяха скъсани, защото някога е имало лек удар в гумата, и с времето се бяха счупили. 5 болта на мястото на някои от заварките ми решиха проблема. Пробиваш самата скъсана заварка, и злагаш на нейно място 6мм болт и гайка, с големи шайби (колкото позволява мястото).

            А мъкна 31-ца отзад. Но поне е на алуминиева джанта де. Виж и как ти е регулирана бравата и клина. Моята в момента не вибрира въобще.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #51
              От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

              Поздравления за придобивката колега!
              Като гледам предишния ти Нисан, съм сигурен че този лъскав Убавец ще надмине оня от Вромус

              И понеже темата ти доста се разду с въпросчета и аз да се включа с едно, говори се за чипосване и по-добри параметри и т.н. Аз също искам да го пипна моето животинче, но е с пампа ZEXEL, понеже е Форд, а това май е проблем за чипването.
              В друга тема видях това http://www.digitaltuning.bg/tuning/n...2.7-tdi-125-cv, правил ли си е някой Нисанчето там и читави ли са тия младежи? Къде да го пипнат моето животинче?

              Поздрави.

              Коментар


              • #52
                От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                Ако иде реч за "power box", аз лично съм скептично настроен. А и цената не ми е по вкуса, ама като гледам и из други фирми из интернет е същата.

                А и цифрите ми се виждат твърде оптимистични. 160 коня и 360Nm въртящ момент - айде моля ти се. Питай ги дали са навити да направите дино тест преди и след тунинга. Ако не се навият, значи има нещо гнило. Ако пък се навият - ще имаш реалната картинка какво се случва.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #53
                  От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                  Нямам идея за какво иде реч, но ми се ще да го бъзикна малко, защото в ниските ми идва слабичко, трябват му обороти на дзверчето, пък аз доста годинки съм карал дизел, който в ниските имаше доста повече силици.
                  Мисля утре сутрин да ги навестя тези младежи и тутакси ще докладвам какво и що предлагат.

                  Коментар


                  • #54
                    От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                    Действай.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #55
                      От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                      Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
                      Ей намери се още един като мен.
                      Моята стойка се скъса и то при първите 250 км. извън пътя на ЕМИНЕ-КОМ. Не стига това ами и вратата се изкърти от точковите заварки. За да ги видиш обаче трябва да свалиш тапета. Заварих стойката подсилих и вратата, но няма да издържи. Затова взех решение тая стойка да я монтирам на багажника с гумата.
                      Тия стандарни релси ги забрави. В моргите вървят от 100 лева нагоре(проверено). Много са крехки. Стават само за най малките обемисти товари. Веднъж бях в моргата при авера и исках да свалим рейки от примера комби(мисля, че стават, но са по ниски) и вземахме с една ударна отверка да развием болтовете, защото не се развиваха и рейката се строши. От удара естествено, но матеряла е изключително чуплив. Аз също нямам и това ме спираше да си направя багажника. Затова моя багажник съм го хванал директно през тавана с 6 болта с уплатнител и т.н.
                      От друга страна един колега си кара гумата отгоре. На релсите има монтиран багажник от Явор(Вромос) и на него гумата. За проблеми не знам да има.
                      Като свалих мукавата на тавана си мислех, че оригинално, ще има заготовки за релси и подсилвания, но съм грешил.
                      Погледни в моята тема има снимки как съм го направил
                      http://www.offroad-bulgaria.com/show...111342&page=10
                      И по-напред.
                      Наистина ли отдолу на тавана няма оребрения някакви и багажника трябва да се хваща само на ламарината на покрива ...
                      Ами ламарината как не се гъне тогава при неравностите....???
                      Луда работа...ами то какъв товар ще носи тази крехка ламарина на покрива.То при по-голям товар ще се сгъне покрива бре...
                      Щуе видим като дойде момента.Имам идея да направя един късичък багажник,който в задния си край да му песна тръби отзад по колонката и да опрат в една силова задна броня,а предния захват ще го мисля....в най-лошия случай поне ще дупча само на едно място ,а не на три..
                      За стойката на гумата...явно ще я разглобя и ще огледам за какво иде реч.
                      Тапицерията на задната врата как се сваля с дърпане ли/т.е. на коплета ли е/,или има някакъв чалъм?
                      Относно чипосването...Ще го чипосам задължително,но нека му дойде времето.Сега обслужване-надигане-гуми...Другото после да се осъферя от финансовия шок...
                      Поздрави!
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • #56
                        От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                        Има напречни гредички/шинички под ламарината. Трябва да махнеш тапицерията на тавана и ще ги видиш.

                        Багажник, опиращ на силовата броня няма да стане. Между шасито, на което е закачена бронята и купето, върху което е багажника все пак има тампони и подмръдва, при това съвсем нарочно. Отделно дето и щасито, и купето се гънат, ама за сметка на това по различен начин.

                        Попитай iliikata (http://www.offroad-bulgaria.com/member.php?u=5873) от форума как е захванал неговия. Твоето е дълга база и проблема е решим с почти класически захвати, без да пробиваш нищо. и според мен е по-добрия вариант от всичко останало.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #57
                          От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Има напречни гредички/шинички под ламарината. Трябва да махнеш тапицерията на тавана и ще ги видиш.

                          Багажник, опиращ на силовата броня няма да стане. Между шасито, на което е закачена бронята и купето, върху което е багажника все пак има тампони и подмръдва, при това съвсем нарочно. Отделно дето и щасито, и купето се гънат, ама за сметка на това по различен начин.

                          Попитай iliikata (http://www.offroad-bulgaria.com/member.php?u=5873) от форума как е захванал неговия. Твоето е дълга база и проблема е решим с почти класически захвати, без да пробиваш нищо. и според мен е по-добрия вариант от всичко останало.
                          Даа...не се сетих за различните артикулации на купе и рама...
                          Писах вече на колегата и ще чакам отговор.
                          Гледах някъде поставен със захвати в процепите на вратите,но също така и прочетох,че не е добър вариант за уплътненията на вратите,а може и да тече при дъжд.Ще видя какво ще ми пише колегата.
                          Спарки благодаря!
                          Поздрави!
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • #58
                            От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                            Уплътненията са на 2 нива. Ако вътрешните са ОК, не би трябвало да тече. Дупката покрай захвата все пак е малка. Каквото влезе би трябвало да се поеме и отведе от второто уплътнение. Просто прецени за себе си до колко такъв вариант е удачен. Иначе като здравина смятам че е перфектен.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #59
                              От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                              Към оригинално ТЮЛЕ съм заварил профила.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020361.jpg
Прегледи:1
Размер:69.8 КБ
ID:5333581Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020416.jpg
Прегледи:1
Размер:153.0 КБ
ID:5333582
                              Последно редактирано от iliikata; 05-01-12, 21:45.
                              FORD MAVERIK 2.7TD
                              Тел.0898662817
                              LZ1IID

                              Коментар


                              • #60
                                От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                                Илийка, един екзистенциален въпрос - от какво е шнорхела?
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X