Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вентилацията на купето на Нисан Терано 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Вентилацията на купето на Нисан Терано 2

    Първоначално публикуван от nikifori Преглед на мнение
    Не може да се охлади ,не може да изсуши прозорците, купето му е като на комби със 100литра е по голямо и това ако не е слаба вентилация и климатизация (а е правено за европа) здраве му кажи. sparky май само твоето е читаво или си пристрастен.Просто това си му е слаба страна както и на Зафирата, Галаксито, някой BMV-та и др. да не изреждам.
    Колега и аз имах Терано и ми работеше много добре, за да изтуди по бърсо в купето го пусках да върти първоначално на вътрешен режим за около 10 мин. и ти гарантирам че температурата падаше като "гюле в море", от 30°С на 20°С. за около 5-6 мин. най-много 7. Зафира кара женами и там също е топ- даже има 2 филтъра (входящ филтър - охладител -изходящ филтър).
    Последно редактирано от Стачито; 30-05-11, 03:25.
    http://video.google.com/videoplay?docid=5460466258279536541&hl=en&emb=1

    Върл маняк на NISSAN PATROL

    Коментар


    • #17
      От: Вентилацията на купето на Нисан Терано 2

      Колега при мен също няма проблем,нито зимата със запотени стъкла(вентилатора го пускам не повече от 2-ра степен),нито с охлаждането(за не повече от 10-15 минути и става студено).Моето е къса база,ако има значение.
      NISSAN Terrano II (R20) 2.7TDI '99

      Коментар


      • #18
        От: Вентилацията на купето на Нисан Терано 2

        [QUOTE=Стачито;1544565]Колега и аз имах Терано и ми работеше много добре, за да изтуди по бърсо в купето го пусках да върти първоначално на вътрешен режим за около 10 мин. и ти гарантирам че температурата падаше като "гюле в море", от 30°С на 20°С. за около 5-6 мин. най-много 7. Зафира кара женами и там също е топ- даже има 2 филтъра (входящ филтър - охладител -изходящ филтър).
        Колега виждам че не си карал кола с добра вентилация , защото горе посочените не са такива но както и да е.Не всички правят разлика,едно време се твърдеше и че парното на жигулата е много добро ама беше само мит.А специално Зафирата а аз съм карал много от тях това е опела с най лоша вентилация и охлаждане това се признава и от производителя.

        Коментар


        • #19
          От: Вентилацията на купето на Нисан Терано 2

          Намерих филтъра.... Оказа се, че е под пластмасовата кора пред предното стъкло. Вдясно до рамото на чистачката има капак с четири болта. Под него, на трудно достъпно място. Представлява две пластмасови кутийки покрити отвън с перфорирана вата, а отвътре има метална мрежа и пълнеж от малки стужки.
          Ужасих се, като видях колко е задръстен с пепел и боклуци. Подлежи на промиване и продухване.

          Коментар


          • #20
            От: Вентилацията на купето на Нисан Терано 2

            Сега, ако качиш и някоя снимка, цена няма да имаш.Много колеги дето си търсят филтъра, ще са ти благодарни!

            Коментар


            • #21
              От: Вентилацията на купето на Нисан Терано 2

              ;-)))
              Лесно е - сваля се дясната чистачка - ключ 14, рамото излиза почти без усилие. Изваждат се 4 щипки / много лесно се чупят/ и се повдига кората.Мизерията, която е отдолу е невероятна, особено когато колата стои паркирана под дърво. Нужна е къса кръстата отвертка за да се работи лесно.
              Под кората има овален капак с 4 винта. Свалят се винтовете и капака са маха. Вляво ниско долу под отвора е кутията на филтъра - поставени са два малки правоъгълни филтъра един до друг. Изтупват се, изпират се или се продухват и готово... ;-)))

              Коментар


              • #22
                От: Вентилацията на купето на Нисан Терано 2

                Първоначално публикуван от seemann Преглед на мнение
                ;-)))
                Лесно е - сваля се дясната чистачка - ключ 14, рамото излиза почти без усилие. Изваждат се 4 щипки / много лесно се чупят/ и се повдига кората.Мизерията, която е отдолу е невероятна, особено когато колата стои паркирана под дърво. Нужна е къса кръстата отвертка за да се работи лесно.
                Под кората има овален капак с 4 винта. Свалят се винтовете и капака са маха. Вляво ниско долу под отвора е кутията на филтъра - поставени са два малки правоъгълни филтъра един до друг. Изтупват се, изпират се или се продухват и готово... ;-)))
                Мм..м да много интересно .Още днес ще пробвам дали имам такива филтри щото в купето нямам.

                Коментар


                • #23
                  От: Вентилацията на купето на Нисан Терано 2

                  За съжаление при мен рамената излязоха супер трудно. Принудих се да пригаждам разни железа за скоба. Просто не поиска по друг начин.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Вентилацията на купето на Нисан Терано 2

                    Да оказа се че имам и аз там филтри мноооого мръсни и задръстени.Сега се надявам да си взема думите на зад за" лошата вентилация но купето".Ще потърся нови ако не ще ги чистя.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Вентилацията на купето на Нисан Терано 2

                      Аз днес ревизирах климатика...вече е доста по добре, но определено има какво да се желае.След разглобавяне да се проследи цялата система защо аджеба дебита е толкова малък...
                      Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                      Коментар


                      • #26
                        От: Вентилацията на купето на Нисан Терано 2

                        Първоначално публикуван от nikifori Преглед на мнение
                        Колега виждам че не си карал кола с добра вентилация , защото горе посочените не са такива но както и да е.Не всички правят разлика,едно време се твърдеше и че парното на жигулата е много добро ама беше само мит.А специално Зафирата а аз съм карал много от тях това е опела с най лоша вентилация и охлаждане това се признава и от производителя.
                        Колега, имаш право, аз не карам коли с добра вентилация, нее ли в отлично състоание не я карам въобще, ако се развали ми я оправят в сервиза не си троша краката да търся филтри.
                        http://video.google.com/videoplay?docid=5460466258279536541&hl=en&emb=1

                        Върл маняк на NISSAN PATROL

                        Коментар


                        • #27
                          От: Вентилацията на купето на Нисан Терано 2

                          Първоначално публикуван от stifler Преглед на мнение
                          Аз днес ревизирах климатика...вече е доста по добре, но определено има какво да се желае.След разглобавяне да се проследи цялата система защо аджеба дебита е толкова малък...
                          Дебита на кое? Ако на въздуха - между всички тръби на вентилацията има дунашренови уплътнения. От там се губи част от въздуха, още повече че е почти сигурно че с времето са се спъхнали, ако не и разпаднали.

                          Въпреки това, аз на система със сменен филтър не намирам потока за малък. Единици са случаите, когато съм ползвал 4-та степен, а най-често ползвам 1-ва или най-много 2-ра. Това и за охлаждане и за затопляне.

                          Обаче, зимата почти не ползвам топлене. Установил съм че е по-добре да си карам опакован, вместо като сляза от колата да мра от студ или потен. Пускам го да грее с една идейка, колкото да отвърне въздуха вътре. Лятото климатика ползвам често, но е сравнително слаб и му трябва време за да охлади купето до някаква смисляна за климатик температура. И пак - да се използва висока степен не помага особено. По-висока степен значи по-топъл въздух на изхода. Просто толкова си може. Не мен обаче повече не ми и трябва - така отново си спестявам здравословни проблеми. Пускам го да духа предимно от централните обдухватели, и то насочен нагоре, към тавана. Трябват му 10-ина минути да поохлади - разбирай, да свали едни 7-8 градуса на външната температура.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Вентилацията на купето на Нисан Терано 2

                            От това, което казваш излиза, че при мен е същото и,че просто си е калпава вентилацията на тази кола...Все пак днес ще смяна филтъра на купето(за последно го сменях септември 2010), ще сваля чистчките и под тях да разгледам к'во става и да се надяваме, че ще духне една идея по-силно. Другото, което ме изненада е, че системата на климата събира 550 грама фреон, което е със 150 грама по малко от на Астрата ми...демек в Нисан нещо май не са смятали много добре как да се охлади тоя кораб. За парното зимата нямам забележки.
                            Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                            Коментар


                            • #29
                              От: Вентилацията на купето на Нисан Терано 2

                              Първоначално публикуван от stifler Преглед на мнение
                              От това, което казваш излиза, че при мен е същото и,че просто си е калпава вентилацията на тази кола...Все пак днес ще смяна филтъра на купето(за последно го сменях септември 2010), ще сваля чистчките и под тях да разгледам к'во става и да се надяваме, че ще духне една идея по-силно. Другото, което ме изненада е, че системата на климата събира 550 грама фреон, което е със 150 грама по малко от на Астрата ми...демек в Нисан нещо май не са смятали много добре как да се охлади тоя кораб. За парното зимата нямам забележки.
                              Климата събира 750гр. фреон(толкова си пише и на табелката) и ако е всичко му е наред изкарва 3-4 градуса студ от вентилацията(друг е въпроса с нейният дебит и устройство).

                              Коментар


                              • #30
                                От: Вентилацията на купето на Нисан Терано 2

                                И така, днес последва смяна на филтъра(старият беше на 10000км или 9месеца и в не лошо състояние) - резулатата определено по-добро обдухване...Преглед на цялата система, уплътнения, абе всичко от-до - всичко е перфектно. Забелязах, че вентилатора има лек луфт, дали е нормално?
                                Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X