Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вентилацията на купето на Нисан Терано 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Вентилацията на купето на Нисан Терано 2

    С подходяща скоба. Потърси в гугъл "скоба чистачки", и ще разбереш за какво иде реч.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #47
      От: Вентилацията на купето на Нисан Терано 2

      Първоначално публикуван от Даниел Бибов Преглед на мнение
      Колеги как сваляте чистачките. Развих гайката но не трепват гадовете?
      Както те посъветва Спарки, но внимаваи да не насилваш много ... аз счупих така носачката на рамото и после бяха голями неприятности ... за да не копувам нова я лепих с едно лепило "течна стомана", мисля че държи още, новия собственик не ми се е обаждал да ме пита как съм я строшил. :-)
      http://video.google.com/videoplay?docid=5460466258279536541&hl=en&emb=1

      Върл маняк на NISSAN PATROL

      Коментар


      • #48
        От: Вентилацията на купето на Нисан Терано 2

        Някой да знае има ли филтър на вентилацията на моделите без климатик. Гледах зад жабката но филтър не виждам. Отвън навътре сигурно има под чистачките, но за затворения вътрешен цикъл ??? Над всмукателния вентилатор няма нищо, да няма филтър под него ?
        Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
        X-trail 2.2 Di 2003
        Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

        Коментар


        • #49
          От: Вентилацията на купето на Нисан Терано 2

          Знам.Няма такъв филтър ако колата е без климатик.
          "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
          0878739299

          Коментар


          • #50
            От: Вентилацията на купето на Нисан Терано 2

            Мерси, ще мъча външните филтри в такъв случай )
            Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
            X-trail 2.2 Di 2003
            Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

            Коментар


            • #51
              От: Вентилацията на купето на Нисан Терано 2

              Нямаш никакви филтри според мен,само въздуховоди и най много една решетка на притока на въздух.
              "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
              0878739299

              Коментар


              • #52
                От: Вентилацията на купето на Нисан Терано 2

                Поне аз съм чувал за 2 варианта при терано 2 - или вътре зад жабката, или отвън, под чистачките. Ако и на двете места филтър няма, значи няма никакъв.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #53
                  От: Вентилацията на купето на Нисан Терано 2

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Поне аз съм чувал за 2 варианта при терано 2 - или вътре зад жабката, или отвън, под чистачките. Ако и на двете места филтър няма, значи няма никакъв.
                  А да питам и аз.
                  Възможно ли е да има филтри и на двете места.
                  Защото аз сменям редовно филтъра на купето, този под жабката, и на мен ми се струва, че нещо куца вентилацията на Тераното.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Вентилацията на купето на Нисан Терано 2

                    Не ми се вярва. Просто няма сми. Вентилацията куца, защото тръбите не са особено плътни и част от духането се губи под таблото. От което обаче няма кой-знае каква беда, защото въздуха така или иначе си влиза в купето, а вентилатора никак не е с малък дебит.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Вентилацията на купето на Нисан Терано 2

                      Между другото аз проблеми с охлаждането нямам.
                      Имам малко с отоплението. Все си мисля, че можеха да му направят и по-добро парно на тая кола.
                      Винаги съм се чудел кой просто идиот се е сетил, че от средните решетки за въздух трябва да духа винаги студено. Това е може би най-тъпото решение. Какво пречи да го направят като на повечето коли, като е на топло да духа топло. Така парното ще е в пъти по-ефективно.
                      А за този филтър под чистачките, наистина сега не е момента в този студ да ровя, ама може да се заровя да провера дали няма и на двете места.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Вентилацията на купето на Нисан Терано 2

                        Първоначално публикуван от tomik Преглед на мнение
                        Между другото аз проблеми с охлаждането нямам.
                        Имам малко с отоплението. Все си мисля, че можеха да му направят и по-добро парно на тая кола.
                        Винаги съм се чудел кой просто идиот се е сетил, че от средните решетки за въздух трябва да духа винаги студено. Това е може би най-тъпото решение. Какво пречи да го направят като на повечето коли, като е на топло да духа топло. Така парното ще е в пъти по-ефективно.
                        А за този филтър под чистачките, наистина сега не е момента в този студ да ровя, ама може да се заровя да провера дали няма и на двете места.
                        Принципно идеята на студения въздух от централните духалки е като се затопли водача да не заспи.Затова от там е направено да духа само студен въздух,с цел да ободрява шофера...
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Вентилацията на купето на Нисан Терано 2

                          Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                          Принципно идеята на студения въздух от централните духалки е като се затопли водача да не заспи.Затова от там е направено да духа само студен въздух,с цел да ободрява шофера...
                          Мда, а я ми кажи каква е идеята на студения въздух, като го затворя, и пусна всичкото топло в краката и през страничната духалка?

                          Идеи... на нЕкоя европачавротина, дето не харесва кривите краставици. Малоумници! При следващото разглобяване на таблото на моето това категорично ще бъде коригирано.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Вентилацията на купето на Нисан Терано 2

                            Тераното има много добро парно и обдухване,просто когато по някаква причина си сваляте таблото си уплътнете въздуховодите с малко дунапрен или с изолирбанд.Другия вариант е да няма добра циркулация на антифриза в радиатора на парното.
                            "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                            0878739299

                            Коментар


                            • #59
                              От: Вентилацията на купето на Нисан Терано 2

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Мда, а я ми кажи каква е идеята на студения въздух, като го затворя, и пусна всичкото топло в краката и през страничната духалка?

                              Идеи... на нЕкоя европачавротина, дето не харесва кривите краставици. Малоумници! При следващото разглобяване на таблото на моето това категорично ще бъде коригирано.
                              Ето точно това смятам да направя и аз. Разглобявам и го правя да духа топло и от средните.
                              Просто след наблюдение върху други джипове и автомобили, на които от там духа топло, колко по-малко време е нужно за затоплянето на купето, направо не е за вярване.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Вентилацията на купето на Нисан Терано 2

                                Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
                                Тераното има много добро парно и обдухване,просто когато по някаква причина си сваляте таблото си уплътнете въздуховодите с малко дунапрен или с изолирбанд.Другия вариант е да няма добра циркулация на антифриза в радиатора на парното.
                                Колега проблема на Тераното не е в това, че няма дебит на въздух по тръбопроводите, а това, че духа топло от много малко места така да се каже.
                                Първо никога не можеш да го пуснеш да духа отвсякъде топло. Винаги са по две, както е отбелязано на плъзгача.
                                Сигурен съм, че ако духа и от средата топло резултатите ще са в пъти по-добри, както на студено примерно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X