Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вентилацията на купето на Нисан Терано 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вентилацията на купето на Нисан Терано 2

    Здравейте!
    Имам чувството, че вентилацията на купето на моята машина е слаба. Напор от отворите се усеща много слабо едва като достигна скорост от около 100 км/ч и нагоре. До тази скорост все едно не влиза въздух вътре. Клапата за вентилация е в нормално положение -външен приток на въздух -провериях я -работи. Когато завали дъжд и ако не пусна вентилатора поне на 3-та степен стъклата се запотяват много. Другото е, че не открих място за въздушен филтър на купето - кутията на климатика и въздухоразпределителя под таблото нямат отвори или нещо подобно за монтаж на филтър. Когато пълниха климатика техниците ми казаха, че нямам филтър на климатика, но не им повярвах ;-)))
    Въпросъм ми е: как е вентилацията на вашите машини - усеща ли се приток на въздух без да е пуснат вентилатора? Къде точно е филтърът на купето?

  • #2
    От: Вентилацията на купето на Нисан Терано 2

    Здравей.Филтъра на купето е точно зад жабката.Сваля се жабката после се сваля една метална планка пречеща да излезе филтъра после се развива една рапидка маха се едно капаче и филтъра е вътре.
    Задръстил се е и затова нямаш дебит.
    Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

    Коментар


    • #3
      От: Вентилацията на купето на Нисан Терано 2

      Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
      Здравей.Филтъра на купето е точно зад жабката.Сваля се жабката после се сваля една метална планка пречеща да излезе филтъра после се развива една рапидка маха се едно капаче и филтъра е вътре.
      Задръстил се е и затова нямаш дебит.
      Ъхъм. За да имаш въздух - смяна 2 пъти годишно. Пролет и есен. Като купуваш, гледай да е с пластмасова периферия. Чисто хартиените пропускат покрай тях. В Евро07 има.

      Не слагай и разни дунапренени измишльотини. По-лоши са от хартиения. Хартиен има и "с активен въглен", сиви на цвят. Стават. В момента съм с такъв.

      Но най-важно от всичко е да са с пластмасова периферия.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        От: Вентилацията на купето на Нисан Терано 2

        Вчера,повлиян и от тази темата, най-накрая реших да сменя моя.Не е за вярване какво извадих!Толкова беше замърсен, че първоначална реших че не е хартиен, а е от дунапрен, вълнен плат или нещо подобно на омазнено кече.Съжалявам, че забравих да го снимам.След смяната, потока на въздуха на 2-ра позиция на вентилатора е по-силен от колкото преди на 4-та, съответно и работата на климатика е несравнима.Няма да ви казвам колко майни си теглих за това, че съм го търпял толкова време.

        Коментар


        • #5
          От: Вентилацията на купето на Нисан Терано 2

          Има доста екземпляри без филтър на климатика,а и самата вентилация на тераното си е гола вода.

          Коментар


          • #6
            От: Вентилацията на купето на Нисан Терано 2

            Първоначално публикуван от nikifori Преглед на мнение
            Има доста екземпляри без филтър на климатика,а и самата вентилация на тераното си е гола вода.
            Защо пък да е гола вода? С нищо не е по-различна он на всеки средностатистически автомобил. Аз нямам никакви оплаквания по въпроса с вентилацията. Единствено климатика е малко слабичък, но пък това ми спестява някои болежки лятото като съм потен.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Вентилацията на купето на Нисан Терано 2

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Защо пък да е гола вода? С нищо не е по-различна он на всеки средностатистически автомобил. Аз нямам никакви оплаквания по въпроса с вентилацията. Единствено климатика е малко слабичък, но пък това ми спестява някои болежки лятото като съм потен.
              В този ред на мисли идея къде мога да напълня моя, че ми се струва, че не духа достатъчно студено.
              Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

              Коментар


              • #8
                От: Вентилацията на купето на Нисан Терано 2

                Първоначално публикуван от stifler Преглед на мнение
                В този ред на мисли идея къде мога да напълня моя, че ми се струва, че не духа достатъчно студено.
                Ако е празен, или няма да духа изобщо, или ще духа по-студено и ще прекъсва. Ако е препълнен, ще прекъсва.

                Хората от форума, дето пълнят са Vladi333 или iliikata.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Вентилацията на купето на Нисан Терано 2

                  Имам усещането, че моя е от моделите без филтър... Вчера гледах, но не открих место, където може да има филтър - ще кача снимки.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Вентилацията на купето на Нисан Терано 2

                    Първоначално публикуван от seemann Преглед на мнение
                    Имам усещането, че моя е от моделите без филтър... Вчера гледах, но не открих место, където може да има филтър - ще кача снимки.
                    Отвори жабката и снимай какво има ЗАД нея. Ще ти кажа имаш ли филтър и къде е.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Вентилацията на купето на Нисан Терано 2

                      Първоначално публикуван от stifler Преглед на мнение
                      В този ред на мисли идея къде мога да напълня моя, че ми се струва, че не духа достатъчно студено.
                      Не е само до пълнене.Трябва си обслужване (вакумиране ,проверка на херметичноста и вкарване на точно определен грамаж фреон и масло)и ако тогава е слаб се мери налягане и коректна работа на пресостата, филтъра, изпаритела,компресора и т.н.Само допълването вреди дългосрочно и сериозно на охладителната с-ма.Изходната температура през въздуховода трябва да е по-ниска от 7 градуса, друг е въпроса че на Тераното идва слаб просто вентилацията е такава слаба.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Вентилацията на купето на Нисан Терано 2

                        Първоначално публикуван от nikifori Преглед на мнение
                        Не е само до пълнене.Трябва си обслужване (вакумиране ,проверка на херметичноста и вкарване на точно определен грамаж фреон и масло)и ако тогава е слаб се мери налягане и коректна работа на пресостата, филтъра, изпаритела,компресора и т.н.Само допълването вреди дългосрочно и сериозно на охладителната с-ма.Изходната температура през въздуховода трябва да е по-ниска от 7 градуса, друг е въпроса че на Тераното идва слаб просто вентилацията е такава слаба.
                        Нищо слабо няма във вентилацията. Просто климатика е сравнително слаб за това купе. Като го пуснеш на по-висока степен, и вече започва да не смогва да охлади входящия поток толкова, колкото на ниска степен.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Вентилацията на купето на Нисан Терано 2

                          Не може да се охлади ,не може да изсуши прозорците, купето му е като на комби със 100литра е по голямо и това ако не е слаба вентилация и климатизация (а е правено за европа) здраве му кажи. sparky май само твоето е читаво или си пристрастен.Просто това си му е слаба страна както и на Зафирата, Галаксито, някой BMV-та и др. да не изреждам.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Вентилацията на купето на Нисан Терано 2

                            Първоначално публикуван от nikifori Преглед на мнение
                            Не може да се охлади ,не може да изсуши прозорците, купето му е като на комби със 100литра е по голямо и това ако не е слаба вентилация и климатизация (а е правено за европа) здраве му кажи. sparky май само твоето е читаво или си пристрастен.Просто това си му е слаба страна както и на Зафирата, Галаксито, някой BMV-та и др. да не изреждам.
                            Аз че съм пристрастен е ясно.

                            Сигурно има някакво значение и това че през зимата карам почти без парно, щото ме мързи да се обличам и събличам постоянно. Ама, не съм забелязал особени грижи с изсушаването на прозорците. Цъкам климатика за 10-ина секунди, и всичко е сухо. Ако навън е влажно и вали, пускам климатик и парно. едновременно.

                            Просто не съм забелязал вентилацията да е с нещо по-лоша от на всичките останали коли, дето съм имал. От жигула та до форд транзит. Може би не е зле да махнеш таблото и да поуплътниш снадките на въздуховодите. От там се губи доста. Моите все още не се бяха спъхнали или разпаднали като последно свалях табло. А таблото свалях по друг повод. Уплътнителите са дунапренови, а всички знаем какво им се случва като поостареят.

                            Другото - можеш да си сложиш на стъклата на вратите ветробрани. Това ти позволява и в най-големия дъжд да караш с до 3 пръста отворени прозорци, от което пък стъклата се потят на порядък по-малко.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Вентилацията на купето на Нисан Терано 2

                              "...Трябва си обслужване (вакумиране ,проверка на херметичноста и вкарване на точно определен грамаж фреон и масло)и ако..."
                              След като смених филтъра, направих точно това което си посочил.Фреона беше паднал на 500 при 750 на табелката на капака.След доливане, масло, оцветител и т.н., ефекта, поне при мен е впечатляващ! Климатика даде 1 градус на изхода отчетен по дисплея на машината.Охлаждането на купето сега е в пъти по-добро от преди, което отдавам не толкова до обслужването на климатика, колкото до подмяната на филтъра.Стария просто не пропускаше достатъчно въздушен поток към купето.Явно предния собственик е бил по-голям мърляч от мен.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X