Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

    Първоначално публикуван от kingss Преглед на мнение
    Болтовете им за натягане не са еднакво навити, единия стърчи 1см. от контра гайката а другия 2см..
    Според дебелите книги трябва да стърчат над контрагайката 77мм.

    Коментар


    • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

      77 мм за да стърчът над контрагайката трябва да са доста натегнати май... И моите болтове на торсионите са в различни положения и стърчат различно, но не се клати, няма да е от това..... Освен нещо по предния реглаж да не е вред още. Друга възможност е да имаш силно дебалансирано или даже криво колело, джанта си мисля, провай да сложиш задните колелета отпред?
      Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
      X-trail 2.2 Di 2003
      Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

      Коментар


      • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

        Първоначално публикуван от hunter vl Преглед на мнение
        Със сигурност не е от биялетки и стаб.щанги -карам втора година без задната а от месец и без предна няма люлеене или унасяне дори като тегля 500-600 кг ремарке (задната специално я намирам за абсолютно ненужна)
        От торсионите и пружините също не е ,от шарнири също !
        Остава - амортесьори казваш сменил си ги и са ок ,
        Кормлни щанги и накраиници и тях ,
        Паразитен хебел?
        Разбита кормилна кутия или с голям луфт?
        Разбити оси на носачите?
        Разбити тампони на панхарда?
        Залагам на последните две!
        Паразитния хебел беше добре когато сменях накрайниците,ако има голям луфт в секторната кутия трябва да го усещам докато карам нали. Ще е нужно доста коригиране с волана за да държа платното или бъркам? Как се проверяват осите на носачите? А да си призная панхард не змам кое е ,но ако е някоя от едни доста яки наптечни и надлажни щанги с тампони в двата края то те изглеждат здрави .
        Не мисля че имам крива гума или джанта.
        Ще се насоча към осите на носачите за сега. Ако някои може да подскаже как да ги проверя ще съм благодарен.

        Коментар


        • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

          Клатене с такава честота не може да е от крива гума. Има някакъв генерален проблем с окачването, но от разстояние не мога да кажа нищо повече, освен че категорично не е "характеристика" на модела возило. Дори къса база с изправно окачване и кормилно управление (не идеално, просто изправно) се кара съвсем беозопасно и комфортно до 140км/ч (че и малко отгоре), дори вдигната и с 31-ци, дори и не до там добре балансирани.

          Не са проблем и 77-те милиметра стърчане на болтовете на торсионите. На старото ми терано са били и повече - просто така бяха зацепили торсионите.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Клатене с такава честота не може да е от крива гума. Има някакъв генерален проблем с окачването, но от разстояние не мога да кажа нищо повече, освен че категорично не е "характеристика" на модела возило. Дори къса база с изправно окачване и кормилно управление (не идеално, просто изправно) се кара съвсем беозопасно и комфортно до 140км/ч (че и малко отгоре), дори вдигната и с 31-ци, дори и не до там добре балансирани.

            Не са проблем и 77-те милиметра стърчане на болтовете на торсионите. На старото ми терано са били и повече - просто така бяха зацепили торсионите.
            Нямаш ли път към Бургас с удоволствие ще ти я покажа наживо,а ако мислиш че едно клипче ка колата отдоло когато е на канал ще помогне що го направя при първа възможност. А иначе днес намерих разпечатката от последния реглаж ,ще и кача снимка по късно.

            Коментар


            • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

              За съжаление нямам път натам. Пак за съжаление клипчета и снимки надали ще помогнат с нещо, освен ако не иде реч за нещо очеизвадно.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Reglaj.jpg
Прегледи:1
Размер:512.7 КБ
ID:5813577
                Това е последния реглаж от другите не пазя разпечатки.
                Последно редактирано от kingss; 30-04-19, 20:13.

                Коментар


                • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

                  По предницата ти всичко е наред, поне като ъгли.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

                    Първоначално публикуван от kingss Преглед на мнение
                    А да си призная панхард не змам кое е .
                    Панхарда е най дългата щанга отзад почти успоредна на задния мост .От едната страна е хваната за моста от другата за шасито.Рядко се разбиват тампоните и но се случва .Тя е е "отговорна " точно за страничните напрежения между шасито и моста ,не е трудно на канал да се установи в какво състояние са тампоните й.
                    "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
                    Кольо.

                    Коментар


                    • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

                      И аз така си мислех. Днес легнах отдоло и накарах жена ми да клати колата странично а аз държах крайщата на панхарда . Тампоните не хлопат и се усеща луфт не повече от 1-2мм. Но жена ми е дребничка и не е много силна . По голям луфт се усети в тампоните на другите две къси щанги който тръгват напред от задния мост,но не изглеждат разбити,като ги напъна с щанга си има усилие и си се връщат в позиция. От тампоните се вижда само малка шаст от периферията им и гумата изглежда леко напукана,но не мисля че е проблем. Трябва да демонтирам щангите за да ги проверя. Опитах да проверя и за луфт между горния преден носач и оста му,но мо се струва че няма,но няма кой да ми заклати здраво колата. Като пътувах за село ми направи впечатление че на 1-2 завоя ми пресвириха гумите,но и аз си карах малко над препоръчаната скорост.

                      Коментар


                      • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

                        Гумите може да си подсвирвар и от температурата те не са ти болка .По принцип надлъжните щанги на задния мост се усещат дали са им разбити тампоните ,като караш напримар 40-50-60 км /ч при подаване на газ джипката се опитва да тръгне на ляво или дясно (зависи от коя стана са по разбити ) като пуснеш газта се изправя .Пробвай !
                        А панхарда го хвани с две ръце и се опитай да го разклатиш към лява-дясна гума няколко пъри и ако тогава има луфт 1мм еле па 2 мм сваляй го и му сменяй тампоните .
                        ПП . жената и предницата не ги закачаи за сега
                        "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
                        Кольо.

                        Коментар


                        • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

                          Една подробност - тампоните на задните щанги (включително единия на панхарда) тръгват да излизат при около 12-15 тона усилие. Тоест трябва 20 тонна преса. И съответните втулчици да легнат по ръба на тампона.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

                            Апсурд да му се клати от тези тампони колата /че даже и на въпросния панхард/. На старото 22 годишно Терано не съм го барал никога "панхарда" и дори след 120 000 км български пътища не се е заклатило веднъж по този начин. Тези пък които отиват напред от задния мост се сменят от педантичност, там 1-2 мм нищо не са... а и симптомите са различни, както казахте, ще тръгва наляво или дясно.... Нещо ми се струва, че е свързано с пружините това, ако са омекнали много примерно ?!
                            Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                            X-trail 2.2 Di 2003
                            Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                            Коментар


                            • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

                              То и моето е набор 96 и на незнам колко км и панхарда не е мръднал ,но това не означава че на колегата са ок ( не твърдя и че са разбити защото не съм ги виждал)!
                              Точно тази щанга -панхард или стабилизираща щанга разговорно е отговорна за едни такива странични напрежения и иместваня на моста странично спрямо шасито!
                              "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
                              Кольо.

                              Коментар


                              • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

                                Да тя тази щанга центрира моста и шасито, но по-скоро странично и при завоите, не ми се струва, че ще играе роля при това клатене....
                                Колегата "Kingss", сам си писал, че задницата е била виснала и за това си слагал подложки отзад. Клатенето може да идва от омекналите пружини. Не се занимавай с този "панхард" и другите тампони отзад, там ако има проблем задницата ще бяга странично и ще завива сама колата на някъде, това клатене няма да е от тези тампони. В момента пак ли е с виснала задница, като ги няма тези 5 см подложки, които си махнал? Снимай една снимка странично, въпреки, че те амовете за патрул може и да са я вирнали, а пружините пак да са си меки..?
                                Последно редактирано от afgany; 07-05-19, 02:39.
                                Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                                X-trail 2.2 Di 2003
                                Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X