Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Някой може ли да ми каже като включа двойното защо се събират предните гуми

    Коментар


    • Колеги извинете но съм нов и със писането съм скаран малко.Защо като включа двойното на асвалт предните гуми се събират и свирят

      Коментар


      • afgany
        afgany коментира
        Редактиране на коментар
        На асфалт 4х4 не можеш да караш, замо на задно предаване ВИНАГИ.

    • Искам да кажа какво ми мина през главата по едно време ми идваше да се обеся
      Купих се терано 2 3.0 къса база 2004г.и се оказа че италянеца мърляч е сменил единия диф.
      Броя пин.и корона всичко съвпада обаче никаде неможах да разбера предавателното число къде го пише на дифа,докато не смених 4 пъти задния и 3 пъти предния.Накрая случих ако някой има такъв проблем да му обесня 0888004797
      Сега имам проблем при двойно събира предните гуми,незнам от къде да си поръчам дългата щанга качественна мисля че е от него или от повдигането е


      Последно редактирано от Chokoludia; 25-01-21, 19:13.

      Коментар


      • Коментар


        • Със тия параметри по дифа съвпадна

          Коментар


          • От къде мога да си намеря оригинална щанга

            Коментар


            • Някои да е слагал лифтово 2" окачване аманда екстриим или ловеллс профендер амортесьори и задни пружини да сподели струва ли си и кое от 2те е за предпочитане ?
              Nissan Terrano 2.7tdi

              Коментар


              • Първоначално публикуван от aaa35 Преглед на мнение
                здравейте нисан терано след смяна на задни пружини и амортисйори с подсилени с цел повдигане,много страшно се клати след 80-90 км .утре ще сменя и задни буферни тампони ,дано да се оправи ,та и въпроса ми колко трябва да е свободния ход на задните буферни тампони
                Проблема с клатенето е решен ,износени тампони 8 бр на задните надлъжни щанги.

                Коментар


                • Здравейте на всички може ли да ми препоръчате кое 2" окачване да си взема IRONMAN , LOVELLS , или DOBINSONS

                  Коментар


                  • Да се изфукам и аз с новите биалетки благодарение на Sparkybg

                    Коментар


                    • Sparky 3.0 литровото Терано с колко милиметрови дискове е отпред ,по голями ли са от на 2.7 ?
                      "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
                      Кольо.

                      Коментар


                      • Различни са предните шенкели, вероятно и дисковете са различни. Не съм гледал размери. Може да се види по номер и после търсене по онлайн магазините за размери.

                        Тройката ми определено спира доста повече от 2.7цата. То цялото усещане е различно - повече мяза на лека кола и като вървеж/пъргавина и като спиране.

                        И помпата и сервото са различни. Ненамираеми. Помпата като протече постъпих греховно и я поправих с ремонтен комплект. За щастие успешно. А по принцип по спирачки направо сменям с ново.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • Преди година-две взе да тече от кормилната кутия. След диагностиката се оказа, че е сцепена тръбата подаваща масло към кутията - надлъжно.
                          Тъй като е "П" образна и минава под двигателя, най-лесният начин за свалянето й е с ножовка.
                          Новата тръба, ако купех такава, също щеше да ме вкара в приключение със слагането. Затова реших да използвам маркуч.
                          Отидох в една работилница и ми направиха. Монтирах го, но пропускаше по малко масло(хидравлична течност, АТВ).
                          Постепенно теча се усилваше и преди няколко дена ми омръзна и реших да взема мерки.
                          Отидох в друга работилница за хидравлики - по-отдалечена, но по-реномирана.
                          Показах проблема на майстора, свалихме маркуча и той каза, че всичко е направено както трябва и единственото, което може да направи е да преповтори слагането на нов щуцер, но без гаранция и със сигурност ефекта ще е същият.
                          Теча бе между щуцера/гайката и металният накрайник на маркуча.
                          Взех да обмислям положението и проблема и стигнах до извода, че на щуцера/гайката е къса резбата и не може да притисне двата конуса - на кормилната кутия и тръбата на маркуча.
                          Другият момент, който ми помогна за този извод, бе факта, че когато завивах щуцера/гайката, изведнъж свършваше възможността да се завива, а не постепенно да свърши, какво е при нормално затягане на два и повече елемента.
                          За да потвърдя извода си, направих три намотки с медна тел над конуса на тръбата и затегнах.
                          Изводите ми са били верни - теча спря.
                          Звъннах на майстора. с който бяхме разглобявали предишният ден и му обясних, какво съм направил и че ми трябва гайка/щуцер с по-дълга резба. Каза, че нямало такива и неговите били, като на поставената ми.
                          Така, че ако ви се наложи да сменяте тръбата на хидроусилвателя, използвайте старата си гайка/щуцер или стругар да ви направи такава, с 1-2 витки повече.
                          Проблема бе недостига на не повече от 0,1-0,05 mm.
                          Последно редактирано от mitio; 20-08-22, 14:18.

                          Коментар


                          • Някой някъде из форума беше сравнил с терановата и снимал някаква друга биалетка, по-голяма, макар и до колкото помня от обикновена кола. Ако някой помни къде е, ще се радвам да подскаже.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • kalin09
                              kalin09 коментира
                              Редактиране на коментар
                              Аз ,в твоята тема за тераното. От вектра Б беше май биалетката.

                            • sparkybg
                              sparkybg коментира
                              Редактиране на коментар
                              Прегледах. Не е там.

                              Из мненията ти намерих само да споменаваш Astra F, но това като алтернатива на заводската, шото е практически същата като захвати.

                              А съм сигурен че някъде дори ги беше снимал една до друга.
                              Последно редактирано от sparkybg; 13-08-23, 10:00.

                            • kalin09
                              kalin09 коментира
                              Редактиране на коментар
                              И аз съм сигурен че ги снимах и качих ,но не знам каакво е станало с тях.

                          • Здравейте!
                            Някой може ли да даде данни за болтовете/гайките/резбата на захвата на предна стабилизираща щанга към купето? Терано 2 къса база. При мен всичко липсва и сега възстановявам... Благодаря, лека вечер.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X