Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    CT-R, Lemforder (същото, в друг плик и по-скъпо), Moog (пак така), оригинални.

    Ако много си го навирил, може и от това да се разбиват.

    ПП: Гледам и AISIN е същото.

    Това е цялата щанга с разпънката и двата накрайника (за всичките изброени важи).
    Благодаря, ще ги погледна. Не е повдигнат даже напротив, посмачка се предницата за 5г явно не са били качвствени пък и не го жаля доста се кара по черно

    Коментар


    • Здравейте,отдавна не съм се появявал,и някой би ли ме препратил към някоя тема за смяна на шарнирите отпред на терано 2,че нещо не се ориентирам.

      Коментар


      • Няма нищо за обясняване. Шарнири като шарнири. Особено горните се сменят за по 5 минути всеки.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • Горните ясно ,но долните дали се разкача полуоската,защото тръгвайки нагоре шарнира опира в карето и до там.

          Коментар


          • Сменял съм ги и изцяло махайки шенкела, барабар с диска и т.н. (тежи пущуната!), сменял съм ги и само измъквайки частично карето. При всички положения трябва да махнеш хъба и спирачния апарат.

            ...но, долни шарнири се скапват изключително рядко, тоест преди да вършиш това, увери се че наистина са разбити.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • Мерси Спарки

              Коментар


              • Имам дилема, с нови оригинанлн пружини отзад + нови амортисьори ще се промени ли возията...? на близо 290 000 км е Маверика и напоследък съм го карал много натоварен с инструменти отзад много месеци наред...лифт не търся, не мисля, че има нужда. Единят вариянт е оригинални пружини + каяба амортисьори ?
                Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                X-trail 2.2 Di 2003
                Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                Коментар


                • Задните ти амортисьори отдавна са далеч от това, което трябва да са. От тях ще се подобри.

                  Нови оригинални пружини не знам от къде ще намериш. Има KYB, нормални и с повишена товароносимост (по-дебела тел), ако за дълго. За късо има само нормални, а ако се сложат от дълго лифта е около 4см.

                  Аз съм на късо с такива от дълго с повишена товароносимост и газови амове KYB за патрол Y60. Друсливо е, но пътното поведение е добро.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • KYB е друго наименование за Каяба или не? Аз точно друсането искам да подобря, за дълга база става въпрос. Амовете, ще ги сменя, за пружините се чудя. С нови нормални реално ще стане по-друсливо ? С по-дебели пружини сигурно ще е по-друсливо, лифт не искам предпочитам нисък център на тежестта, даже искам да слеза на 235 75 15 гуми сега е с 265 70 15 /безмислено широки са/ Пътното поведение и сега е задоволително, аз карам бавно )
                    Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                    X-trail 2.2 Di 2003
                    Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                    Коментар


                    • KYB e единственото наименования на Каяба. Каяба не знам кой го е измислил и дали го е имало някога. На кутиите си пише KYB.

                      Друсливостта е на 90% от амовете и само на 10% от пружините. Моето е друсливо именно заради амовете. Тъй че ако го товариш повечко, по-добре му вземи усилени пружини - от това комфорта няма да пострада кой-знае колко, а те лифт не дават на дълго, така че и центъра на тежестта няма да се вдигне (ще си застане на заводско положение).

                      Впрочем свършили аможе също друсат. Новото ми терано беше като каручка.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • afgany
                        afgany коментира
                        Редактиране на коментар
                        KYB пружини с повишена товароносимост за дълго от къде мога да намеря ?

                    • Пружини с повишена товароносимост за дълго от къде мога да намеря ?
                      Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                      X-trail 2.2 Di 2003
                      Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                      Коментар


                      • От където по принцип се пазаруват пружини. RA5306 е модела.

                        Не дават лифт - джипката си стои в щатно положение, но кляка по-малко. 15мм е телта при оригинално 13.5.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • Коя ще е по-добрата комбинация с тези подсилени пружини газови или маслени задни амове? Маслените няма ли да допренесът за возията?
                          Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                          X-trail 2.2 Di 2003
                          Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                          Коментар


                          • Маслени никога не съм пробвал. Пък и "по-добрата комбинация" е като задника - при всеки е различно.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • Пужините RА5306 за дълга или къса база са, дължина им дава 403 мм, толкова ли трябва да е или 422 мм? Защото в авточастите сайтът ги дава несъвместими с Террано 2 Ван, което разбирам като дълга база...
                              Последно редактирано от afgany; 17-05-20, 13:10.
                              Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                              X-trail 2.2 Di 2003
                              Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X