Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

    Коле уважавам твоето мнение и мнението на колегата. Всичко това е така както казвате. НО новата щанга е 400 лева! Ремонта на моята излезе 30 лв. Всичко на тоя етап опира до пари. Искам само да се замислиш тоя ремонт наистина ли е потенциално опасен? Погледни "тапата" (гайка) и ми кажи ако я развия и все едно я няма да имитирам че се е скъсала заварката какво,ще стане... Ще се пребия ли на пътя? Или просто, ще се появи една по-голяма хлабина и веднага, ще я усетя...

    Sent from my LG-K420 using Tapatalk
    Последно редактирано от damyan82; 05-08-16, 07:50.
    Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

    Коментар


    • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

      Единствено Коле като се замисля проблем би създала ръждата. Ръждата прониква и в най малките пукнатини и разрушава много лесно метала. Трябва докато не е тръгнала да я омажа с грес и да я подържам така мазна.


      Sent from my LG-K420 using Tapatalk
      Последно редактирано от damyan82; 05-08-16, 08:51.
      Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

      Коментар


      • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

        Всяко заваряване води до промяна в качествата на металите. Може и да се заварява, но после се прави термична обработка за премахване на напреженията.
        Сега-колко ги има в този детайл, и могат или не могат да направят беля-не можем да знаем, това е за специалисти по металознание и заваряване.

        И не става въпрос за откъсване през шева, а за промяна в структурата на метала на щангата.
        Щом казваш, че практиката е доказала, че става и така-карай, пък дано нищо да не се случва.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

          Нова оригинална щанга за Терано 2, може и да е 400лв. Нова оригинална за терано 1 е поне със 100 кинта надолу. Откак имам джипката съм минал около 80000км, щанга смених преди около 50000км, и преди 2 месеца пак. До тогава (преди 2 месеца) си бях и с оригиналните кормилни накрайници, в които и до последно не можах да хвана някакъв значим луфт. В това време съм сменил и 2 пъти втулки и семеринги на паразитен хебел, с оригинални, струващи левчета, та съм си и с оригиналния паразитен хебел.

          Вярно че по черно почти не карам напоследък, но пък "по бяло" всекидневния ми маршрут като нищо може да мине за среднотрошащо черно.

          ПП: Коле, с конкретната щанга надали ще има проблем. На метала на поне 5мм около тая заварка задачата му е да държи капачката, включително в оригинал. Останалото е достатъчно масивно за да потроши всичко около него преди то самото да се строши. При все това аз си смених щангата, въпреки че вероятно бих могъл да я възстановя без и без заварка. За мен 50000км пробег между смените на щанги е достатъчен. Каквото изкарва по-малко по предницата или съм го оправил със самоделно, или е евтино и лесно за смяна. Горни шарнири сменям със затворени очи вече, ама и те се кротнаха - Lemforder-а изкарва доволно, примерно 20000км.
          Последно редактирано от sparkybg; 05-08-16, 10:05.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

            Аз съм виждал рециклиране по друг начин - разтъргва се стария шарнир и на негово място се набива нов шарнир, след което се осигурява срещу превъртане с прикапване.
            При последваща смяна капките се режат, нов шарнир и пак прикапване.
            Не знам каква маана може да се измисли за тоя начин, ама да пази Господ, че после иди доказвай, че нямаш сестра!

            Коментар


            • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

              Не можах да разбера мнението ти! Погледнете какви автомобили се движат по улиците и какви минават преглед и после коментирайте моята щанга. Спарки хайте намеси се и трий наред, че ми писна.

              Sent from my LG-K420 using Tapatalk
              Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

              Коментар


              • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                Споделих само, че има друг начин на рециклиране, и като говоря за рециклиране се предполага, че мнението ми е положително!

                Коментар


                • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                  Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                  Аз съм виждал рециклиране по друг начин - разтъргва се стария шарнир и на негово място се набива нов шарнир, след което се осигурява срещу превъртане с прикапване.
                  При последваща смяна капките се режат, нов шарнир и пак прикапване.
                  Не знам каква маана може да се измисли за тоя начин, ама да пази Господ, че после иди доказвай, че нямаш сестра!
                  Шарнира не е набит. То не е и шарнир - само се върти около оста си. нищо достатъчно здраво не може да се набие там - дупката е малка. Трябва да се правят втулки и прочие полюции.

                  Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
                  Не можах да разбера мнението ти! Погледнете какви автомобили се движат по улиците и какви минават преглед и после коментирайте моята щанга. Спарки хайте намеси се и трий наред, че ми писна.
                  Нямам модераторски права тук. Ама не разбирам какво се нервиш. Както вече писах, надали може да се случи проблем там, защото заварката не е на място под натоварване, което да доведе до нещо повече от изхвърчане на капачката, ама и това не вярвам да е възможно.

                  А това че по улиците се движат полуразпаднали се железа, ремонтирани с чука, не може да е оправдание за нищо.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Шарнира не е набит. То не е и шарнир - само се върти около оста си. нищо достатъчно здраво не може да се набие там - дупката е малка. Трябва да се правят втулки и прочие полюции ...
                    По маса руски автомобили т.н. кормилен накрайник е набит шарнир:

                    Това е само пример, не знам ще стане ли с тия шарнири, но все ми се струва, че щангите които съм виждал са препрявани по подобен начин. Не е изключено и да бъркам разбира се, щото без да се разглоби не е ясно какво е правено.

                    По горе обаче е ясно какво е правено - сменили са тефлоновата вложка и за да натегнат болта са заварили тая фтулка с нярязана вътрешна резба и са навили най отгоре тапата.
                    Няма лошо, само, че при тая конструкция тапата задължително се осигурява против развиване .... както се осигурява гайката на болта - със шплент.
                    Последно редактирано от Аndro 160; 05-08-16, 23:05.

                    Коментар


                    • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                      Никой ли не помни Москвич 407 и неговите щанги и накрайници?

                      Коментар


                      • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                        Андро, пак:

                        1. Там "шарнира" не се криви, а само се върти около оста си. Тоест не е ябълковиден шарнир, и надали може да се намери еквивалент на горното.
                        2. Няма място а набиеш нещо като горното с еквивалентна здравина/габарити като оригиналното. Коспуса на щангата е и корпус на "шарнира" и трябва сериозно да се фрезова за да влезе в него нещо с достатъчна здравина/габарити, а тогава стената ще изтънее прекалено и няма да има какво да държи набитото вътре.

                        Общо взето е направено единственото, дето може да се направи, без сериозно преправяне на щангата - отваряне, смяна на втулките, и затваряне. Дали може да се направи по по-читав начин - може и да може, а може и да не може. Имам някои идеи, но докато не съм отворил поне една щанга ще си ги запазя за себе си. А шанс да отворя щанга в близките 3-4 години няма. Щангата ми е прясна-прясна, на половин година, оригинална за терано 1.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                          Гайката е осигурена против развиване с капка заварка. При наличие на евентоален луфт по нататък само се обира гайката и пак лека точка. ако не може вече с натягане отваря се и пак се сменят фтулките, които пак те, ще изработят. единствено само аз, така, ще я омажа с грес тая гайка, че да не може да има достъп до вода за да не почне да раждясва заварката, защото боя би се протрила по драките. След мивка пак бих я намазал макар, че тая бялата грес няма миене. Междо другото тоя болт идва време когато остава на сухо и скърца като стара панта.
                          Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                          Коментар


                          • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                            Намерих в нета информация по руските форуми. Общо взето го правят по начина на Дамян, което предвид, че са нация техническа, изглежда е правилния начин. За втулка и тапа ползват части от корм. шарнир за Волга, заваряват и събират:










                            Поздрави!

                            Коментар


                            • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                              Сега, ще мотивираме Спарки да измисли нещо...

                              Sent from my LG-K420 using Tapatalk
                              Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                              Коментар


                              • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                                Аз карам от 3г. с така препеавяна щанга ,няма проблем.Втулките са от тефлон даже и гресорки сложихме!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X